Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Nézi valaki a Hatalom Gyűrűi-t?! Vélemények?
Megnéztem az első részt, elég is volt. Azóta csak a kritikát mert az szórakoztató.
A tőrténet nem hozott lázba.
A párbeszédek röhejesek.
A karakterek gyengék, ès itt most nem is a néger vonal erőltetésére gondolok, hanem pl. A főszereplő szőke fiatal csajba nincs semmi karizma és harmatos színészí teljesítményt nyújt.
Pedig ugye ő lenne Galadriel.
Nagyon nagy rá Kate Blanchet cipője. Szóval én teljesen lemondtam a sorozatról.
rs_1200x1200-220824175732-1200.galadriel-lord-of-rings.jpg
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Megnéztem az első részt, elég is volt. Azóta csak a kritikát mert az szórakoztató.
A tőrténet nem hozott lázba.
A párbeszédek röhejesek.
A karakterek gyengék, ès itt most nem is a néger vonal erőltetésére gondolok, hanem pl. A főszereplő szőke fiatal csajba nincs semmi karizma és harmatos színészí teljesítményt nyújt.
Pedig ugye ő lenne Galadriel.
Nagyon nagy rá Kate Blanchet cipője. Szóval én teljesen lemondtam a sorozatról.
rs_1200x1200-220824175732-1200.galadriel-lord-of-rings.jpg
Az első rész a legszarabb eddig.
Én a hobbitos történetszálat találom idegesítőnek.
Vannak benne szarul megvalósított dolgok, meg frankó, látványos részek. Mória, Numenor állatul néz ki.
Ami engem zavar nagyon, az az idő rövidítése. Hogy a gyűrűk kovácsolása még el sem kezdődött, de már a numenoriak nem bírják a tündéket. Pedig itt eltelt vagy 2000 év. Én megértem, hogy nem akarják lecserélni a tündéken kívül a komplett színészgárdát, de na. Amúgy a Tolkien Estate jóváhagyta, szóval akár még jó is lehet.
Érdekes módon a fekete szereplők nem idegesítenek, pedig mélységesen felháborodtam az előzetesen. Eddig a feka tünde sztorija érdekel a legjobban.
Egyenlőre nem kapott el az "asztakurva" érzés, de azért adok még neki esélyt.
Amúgy tolkien-szakik szerint ordas nagy elbaszás nincs benne lore szempontból. Mondjuk, nem az a pörgős sori, de én szeretem a lassú építkezést. Amúgy készítők frankón képben vannak a világgal a tolkien-szakik szerint, mert raktak bele olyan utalásokat, amiket én, mint műkedvelő, az életben nem vettem volna észre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
13-14 éves lehetettem amikor láttam, délután tolták valamelyik tv-n, azért mert volt benne néhány csúnya maszk ne legyen már horror :)

1 részre emlékszem, mikor azt hitték a földön vannak és az emberek elkezdtek kísérletezni az űrlényeken, a kis gizmóra már úgy leltek rá, hogy lógtak a belei az asztalról... Végül kiderült, hogy valami űrlények új hazát kerestek és kutattak az emlékeik között, melyikük szülőbolygója lenne alkalmasabb, valamiért nem a Földet választották.

Scifi-k közül amit nagyon újraforgatnék az az Andromeda, amilyen jól indult olyan fos lett a vége.

Mondtam, hogy mivel TV-be szánták nem lehetett R kategóriás, de mint te is írtad, abban a részben is szétbonolták a Riegel-t :)
Mondjuk a magyar TV-ben nehéz volt követni a sorozatott, mert csak 2 évad ment le azthiszem, és össze vissza adták a részeket, ami egy ilyen komplex sztorin nem igazán segít....
Aztán jóval később ment le valahol a 3-4 évad.
Én is akkor értettem meg az egész sztorit amikor végre megszereztem egyben az egészet és végig néztem :cool:

Az Andromédát én is szerettem, az utolsó évad gyötrelmes... Kevin Sorbo-t valamiért csípem, én se tudom miért, de a Herkulesen is rohadt jól szórakoztunk annó az unokaöcsémmel.
Az Andromédában az űrhajó testi kivetülését, Lexa Doigot szerettem a legjobban :D
3f7e6ca3d4e5d6dc85fa821f70b2fb8f.jpg


Meg aranyos volt ez a manó is, csak nem emlékszem a nevére:
andromeda-kevin-sorbo-lisa-ryder-laura-bertram-lexa-doig-brandy-ledford-doyle-dvdbash-136.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Mondtam, hogy mivel TV-be szánták nem lehetett R kategóriás, de mint te is írtad, abban a részben is szétbonolták a Riegel-t :)
Mondjuk a magyar TV-ben nehéz volt követni a sorozatott, mert csak 2 évad ment le azthiszem, és össze vissza adták a részeket, ami egy ilyen komplex sztorin nem igazán segít....
Aztán jóval később ment le valahol a 3-4 évad.
Én is akkor értettem meg az egész sztorit amikor végre megszereztem egyben az egészet és végig néztem :cool:

Magyarul csak később láttam, sztem Super RTL-en adták.
Ott láttam 9 évesen, egyedül (!) a Jurassic Parkot is először, hetekig nem mertem aludni, mert jön a T-rex :D
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 999
13 304
113
Az Andromédát én is szerettem, az utolsó évad gyötrelmes... Kevin Sorbo-t valamiért csípem, én se tudom miért, de a Herkulesen is rohadt jól szórakoztunk annó az unokaöcsémmel.
Az Andromédában az űrhajó testi kivetülését, Lexa Doigot szerettem a legjobban :D
3f7e6ca3d4e5d6dc85fa821f70b2fb8f.jpg


Meg aranyos volt ez a manó is, csak nem emlékszem a nevére:
andromeda-kevin-sorbo-lisa-ryder-laura-bertram-lexa-doig-brandy-ledford-doyle-dvdbash-136.jpg

Trance Gemini - bár a képen látható jovobéli harcias változatnál aranyosabb volt az eredeti lila verzió, aminek farka is volt (mielot valahol kilotték neki).

images
and-01-05.jpg


Igen, az elso évad potens volt, a kovetkezokben viszont már túlgondólták az egészet. Nem is néztem végig. Ott szakadot meg nekem az egész, amikor kiderult, hogy "Kevin Sorbo" valamiféle kiválasztott, vagy mit én tudom mi ... Ilyenkor úgy általában a torténetek 80-90 százaléka menthetetlenné válik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
Magyarul csak később láttam, sztem Super RTL-en adták.

Akkor nagyon fiatal vagy ezek szerint :)
Az én generációm nagy sci-fi-jei a Csillagközi szökevények, a Csillagkapu , a Sliders és az Androméda voltak. Boldog 90's évek vége, 2000's évek eleje :cool:

Trance Gemini - bár a képen látható jovobéli harcias változatnál aranyosabb volt az eredeti lila verzió, aminek farka is volt (mielot valahol kilotték neki).

Jah, emlékeztem, hogy cuki :)
Nagyon nosztalgikus kedvem lett most ezektől :rolleyes:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Akkor nagyon fiatal vagy ezek szerint :)
Az én generációm nagy sci-fi-jei a Csillagközi szökevények, a Csillagkapu , a Sliders és az Androméda voltak. Boldog 90's évek vége, 2000's évek eleje :cool:

Pontosan ezeket néztem :D

Na meg Star Trek, de azt dögunalmasnak tartottam.
Gimiben meg jött az anime majd w40k mánia és csak a Battletech rántott vissza a jó öreg scifi-khez.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Ne spoilerezzük már a futó sorozatokat lszi !

Más: ha valaki szereti az atomos, falloutos, kvára nyomasztó filmeket és ezt még vhogy nem látta volna:

Másnap



Tudom még ajánlani:
Ne várd a csodát!/Miracle Mile

Az éttermi jelenet - bő negyed óra - zseniális.

Magyarul (de ha tehetitek inkább eredeti nyelven nézzétek, de a szinkron se rossz):

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 999
13 304
113
Az én generációm nagy sci-fi-jei a Csillagközi szökevények, a Csillagkapu , a Sliders és az Androméda voltak. Boldog 90's évek vége, 2000's évek eleje :cool:
Pontosan ezeket néztem :D

Na meg Star Trek, de azt dögunalmasnak tartottam.
No várjunk csak. Kihagytátok talán a legjobb akkori sorozatot (bár a grafika mai szemmel elég gagyi volt) ...

 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Pontosan ezeket néztem :D

Na meg Star Trek, de azt dögunalmasnak tartottam.
Gimiben meg jött az anime majd w40k mánia és csak a Battletech rántott vissza a jó öreg scifi-khez.
Bakker, mit nem adtam volna az ilyen sorozatokért a '80-as évek közepén... Nekünk csak a Knight Rider maradt németül, az ORF1-en.
Meg az Alfa Holdbázis, de annak volt egy epizódja, ami traumatizálta a korosztályomat...
Én a Predator-t láttam VHS-en, alámondással, amitől évekig voltak rémálmaim.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
Na meg Star Trek, de azt dögunalmasnak tartottam.

Huh, ne is mond....
Emlékszem annak idején a DS9 egész nézhető volt... Mai fejjel végig szenvedtem az egészet. Mondom magamnak ez akkora egy szar, hogy soha többé nem nézem meg!
Elképesztően rosszul öregedtek!
És sok ilyen van ami mai szemmel rém gyatra....
A mostani Star Wars sorozatok ilyen elképesztően szarok. 0 jelmez, 0 kreativitás, kihalt tájak, dög unalmas lassú tempó, hogy húzzák a játékidőt, hiszen nincs sztori stb....
És azt mondják, hogy a régi westernekre akarnak hasonlítani.... hát a lóf@szt!
Néha nézek régi filmeket itthon, az akkoriban nagyon jónak számító westernek nagyon nem olyanok, mint a mai agyonsztárolt szarvars sorozatok!
Picit lassabbak, mint a mai filmek, de nem ilyen áporodott pocsolyák.

A lényeg , hogy nekem a Star Trek meg az Star Wars sorozatok is mindig másod osztályú munkáknak tűntek, utóbbi időben inkább ZS kategóriásnak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 756
113
No várjunk csak. Kihagytátok talán a legjobb akkori sorozatot (bár a grafika mai szemmel elég gagyi volt) ...


Én ezt később láttam, a történettel alapvetően nincs baj, sőt, jól meg van írva, de sok benne a CGI és a gagyi díszlet. Ezek engem kizökkentenek egy filmből/sorozatból. Jobban szeretem a maszkokat és a praktikus efekteket, sokkal szebben öregszenek, lásd. Penge II vs. III. Utóbbi hiába készült később, sokkal szarabbul néz ki nem egy helyen...
De mondhatnám az Aliens (Alien II) vs. Alien III-at, ahol utóbbi már a saját korában is szerintem nevetséges CGI-al bírt, előbbiben meg lényegében nem volt. Százszor jobban is néz ki e miatt.