Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 842
113
Ehhez van egy sztori.
Az életem egy jelentékeny részét töltöttem portázással hétvégente.
Valahogy rátaláltam a Zskat blog Alfa Holdbázis bejegyzésére, ami kommentszekciója arról szólt több, mint 400 hozzászóláson keresztül, hogy azt a sárkányos epizódot, azt aztán sose felejti el, mert annyira beszart tőle gyerekkorában. Én ezt a témát bedobtam hétvégén a portás kollégáknak, akik 100+ kilós mindenféle exküzdősportos, 40 év körüli, sokat látott, veterán ajtónálló volt, és az Alfa Holdbázis hallatán, szinte egyként vallottak arról a traumáról, amit a "csáposgeci" okozott nekik. Vicces volt nézni, és hallgatni, az amúgy macsó szövegeket toló, görbeorrú, karfiolfülű, heges szemöldökű, nem túl bizalomgerjesztő fizimiskájú fazonokat, ahogy arról beszélnek, hogy az egyik a takaró alatt mert csak aludni, másik meg az ágya alá bújt, mikor megébredt az erről szóló álomból, harmadik meg az anyjáék között aludt napokig, meg ilyenek. :)

Jesszus, az nekem gyerekként is bénának tűnt :eek:
Mondjuk nálunk a család X-akták rajongó volt, szóval pici gyerekként nekem az volt az esti műsor.... Szerintem ti jártatok jobban gyerek fejjel az alfa holdbázissal :D

Egy kis nosztalgia:

Nah ezt kell megnézetni a gyerekkel és tuti, hogy soha többé nem mer éjszaka aludni :cool:
 
  • Imádom
Reactions: hendrick

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az Álomküzdők "félelmetes" szörnyére emlékszik még valaki:

(47:56-tól)

c20c1b95cff651bfdab11fac75ce08d7.png

:D
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Jesszus, az nekem gyerekként is bénának tűnt :eek:
Mondjuk nálunk a család X-akták rajongó volt, szóval pici gyerekként nekem az volt az esti műsor.... Szerintem ti jártatok jobban gyerek fejjel az alfa holdbázissal :D

Egy kis nosztalgia:

Nah ezt kell megnézetni a gyerekkel és tuti, hogy soha többé nem mer éjszaka aludni :cool:
Hú, ne is mond....:eek:
Én lemaradtam a moziról annak idején, és csak a Kockás képregényújságban láttam képregényként. Még attól is be voltam szarva! Aztán kb. 2 évvel később VHS-n (alámondással), na akkor is fostam.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 842
113
Hú, ne is mond....:eek:
Én lemaradtam a moziról annak idején, és csak a Kockás képregényújságban láttam képregényként. Még attól is be voltam szarva! Aztán kb. 2 évvel később VHS-n (alámondással), na akkor is fostam.:)

Pár éve a Corvin moziban újra adták a filmet... Hát persze, hogy elmentem megnézni!:D
Életem legjobb mozis élménye volt. :cool:
Unokahúgomat és barátnőjét vittem el, mert ők még nem látták.... Hát majdnem kitépték a karfát XD
Szeretek moziba járni, szerintem vagy 100 filmet láttam már moziban. De ez volt az első és egyetlen aminek a végén fölállt a közönség és megtapsolta.
(Oké, eleve rajongók mentek, de akkor is fantasztikus volt)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Pár éve a Corvin moziban újra adták a filmet... Hát persze, hogy elmentem megnézni!:D
Életem legjobb mozis élménye volt. :cool:
Unokahúgomat és barátnőjét vittem el, mert ők még nem látták.... Hát majdnem kitépték a karfát XD
Szeretek moziba járni, szerintem vagy 100 filmet láttam már moziban. De ez volt az első és egyetlen aminek a végén fölállt a közönség és megtapsolta.
(Oké, eleve rajongók mentek, de akkor is fantasztikus volt)
Nekem az egyik olyan film volt, dacára, hogy féltem tőle, amelyik miatt imádom a sci-fi-t.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 842
113
Nekem az egyik olyan film volt, dacára, hogy féltem tőle, amelyik miatt imádom a sci-fi-t.

Szerintem az a baj a mai látvány filmekkel, hogy a legtöbből hiányzik a "csoda".
A mai filmek nagyrésze az agyadat akarja kikapcsolni és ez a fő baj. A régiek azt akarták, hogy koncentrálj rájuk ami feszültséget hozz létre benned, majd ezt a feszültséget feloldja egy forgatókönyvi bravúrral, vagy elképesztő látvánnyal vagy valamivel ami egyszerűen ledöbbent és más tudatállapotba helyez hirtelen.
Ez a "csoda" hiányzik sokszor, és az ehhez kapcsolódó mély érzelmek.
Én ezt hiányolom a legtöbb mai filmből.

Például a Top Gun-t azért tartom az év filmjének, mert hiába van tele buta dolgokkal, de a csoda érzetét átadja.
A film elején a prototípus repülőgéppel repüléstől kezdve a film végi akció orgiáig, amit a valós belső légi felvételek tesznek parádéssá.
Éreztem, hogy elképesztő amit látok. És ezt a "csodát" rég érzékeltem mai filmekben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A mai filmek nagyrésze az agyadat akarja kikapcsolni és ez a fő baj. A régiek azt akarták, hogy koncentrálj rájuk ami feszültséget hozz létre benned, majd ezt a feszültséget feloldja egy forgatókönyvi bravúrral,
En a majmok bolygójával voltam így ! a régiek sokkal jobban izgalmasabbak és jó történetük volt ! Főleg a 4 - dik mikor kiderült hogy a távoli jővőből jöttek! És az első rész ahol végig jól titkolták a majmok hogy az emberek már előttük voltak az uralkodók .
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
En a majmok bolygójával voltam így ! a régiek sokkal jobban izgalmasabbak és jó történetük volt ! Főleg a 4 - dik mikor kiderült hogy a távoli jővőből jöttek! És az első rész ahol végig jól titkolták a majmok hogy az emberek már előttük voltak az uralkodók .
Az 1968as? Milyen 4.?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 526
113
Például a Top Gun-t azért tartom az év filmjének, mert hiába van tele buta dolgokkal, de a csoda érzetét átadja.
A film elején a prototípus repülőgéppel repüléstől kezdve a film végi akció orgiáig, amit a valós belső légi felvételek tesznek parádéssá.
Éreztem, hogy elképesztő amit látok. És ezt a "csodát" rég érzékeltem mai filmekben.
A Top Gun Maverick egy kurvajó film.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem az a baj a mai látvány filmekkel, hogy a legtöbből hiányzik a "csoda".
A mai filmek nagyrésze az agyadat akarja kikapcsolni és ez a fő baj. A régiek azt akarták, hogy koncentrálj rájuk ami feszültséget hozz létre benned, majd ezt a feszültséget feloldja egy forgatókönyvi bravúrral, vagy elképesztő látvánnyal vagy valamivel ami egyszerűen ledöbbent és más tudatállapotba helyez hirtelen.
Ez a "csoda" hiányzik sokszor, és az ehhez kapcsolódó mély érzelmek.
Én ezt hiányolom a legtöbb mai filmből.

Például a Top Gun-t azért tartom az év filmjének, mert hiába van tele buta dolgokkal, de a csoda érzetét átadja.
A film elején a prototípus repülőgéppel repüléstől kezdve a film végi akció orgiáig, amit a valós belső légi felvételek tesznek parádéssá.
Éreztem, hogy elképesztő amit látok. És ezt a "csodát" rég érzékeltem mai filmekben.
Az uj TG csoda erzetet? Ez volt az ev mozis vicce.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Szerintem az a baj a mai látvány filmekkel, hogy a legtöbből hiányzik a "csoda".
A mai filmek nagyrésze az agyadat akarja kikapcsolni és ez a fő baj. A régiek azt akarták, hogy koncentrálj rájuk ami feszültséget hozz létre benned, majd ezt a feszültséget feloldja egy forgatókönyvi bravúrral, vagy elképesztő látvánnyal vagy valamivel ami egyszerűen ledöbbent és más tudatállapotba helyez hirtelen.
Ez a "csoda" hiányzik sokszor, és az ehhez kapcsolódó mély érzelmek.
Én ezt hiányolom a legtöbb mai filmből.
Ez csak részben igaz.
További faktor, hogy lezajlott egy technologiai forradalom is, ma már otthonodban 50colos 8k TV-n mozizhatsz ami tök jó persze, de alkalmasint elvesz a hangulatból.

A film készítésben is lezajlott egy szingularitás. Amíg egy StarWars vagy Alienek film forradalmi volt a vizualitásban, ma már a CGI-nak köszönhetően akár ez tök természetes.

Ugyancsak nem elhanyagolható körülmény, hogy generáció váltás is lezajlott +felnőttünk. Gyerekként szinte minden új elvarázsol, visszagondolva fiatalon is kicsit minden 'színesebb' pont erre építenek a nosztalgia-hangulat filmek.

Például a Top Gun-t azért tartom az év filmjének, mert hiába van tele buta dolgokkal, de a csoda érzetét átadja.
A film elején a prototípus repülőgéppel repüléstől kezdve a film végi akció orgiáig, amit a valós belső légi felvételek tesznek parádéssá.
Éreztem, hogy elképesztő amit látok. És ezt a "csodát" rég érzékeltem mai filmekben.
Direkt nem véleményeztem eddig a TopGun-t, de hogy az év filmje lenne! Na nee!
Szerintem ez is mint a legtöbb Szuperhős izé meg sem érdemelné a Film jelzőt!
Egy csak a hangulatra építő gyomorforgatóan Geil soft reboot.
A történet gagyi, a szereplők vègtelenül együgyűek, de mivel jól van fotózva és nyakon van öntve nosztalgiával ettől az egesz egy hamis illúziót alakít ki az emberben..

És ez a csoda faktor nélkül is születnek remek filmek manapság is.
Még a szuperhős Genre-ből is lehet jó filmet csinálni, lásd Joker.
De ott van Clint Eastwood filmjei, Grand Torino, Millió dolláros Baby, stb.
Tarantíno kamaradarabjai; Aljas nyolcas, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Ez csak részben igaz.
További faktor, hogy lezajlott egy technologiai forradalom is, ma már otthonodban 50colos 8k TV-n mozizhatsz ami tök jó persze, de alkalmasint elvesz a hangulatból.

A film készítésben is lezajlott egy szingularitás. Amíg egy StarWars vagy Alienek film forradalmi volt a vizualitásban, ma már a CGI-nak köszönhetően akár ez tök természetes.

Ugyancsak nem elhanyagolható körülmény, hogy generáció váltás is lezajlott +felnőttünk. Gyerekként szinte minden új elvarázsol, visszagondolva fiatalon is kicsit minden 'színesebb' pont erre építenek a nosztalgia-hangulat filmek.


Direkt nem véleményeztem eddig a TopGun-t, de hogy az év filmje lenne! Na nee!
Szerintem ez is mint a legtöbb Szuperhős izé meg sem érdemelné a Film jelzőt!
Egy csak a hangulatra építő gyomorforgatóan Geil soft reboot.
A történet gagyi, a szereplők vègtelenül együgyűek, de mivel jól van fotózva és nyakon van öntve nosztalgiával ettől az egesz egy hamis illúziót alakít ki az emberben..

És ez a csoda faktor nélkül is születnek remek filmek manapság is.
Még a szuperhős Genre-ből is lehet jó filmet csinálni, lásd Joker.
De ott van Clint Eastwood filmjei, Grand Torino, Millió dolláros Baby, stb.
Tarantíno kamaradarabjai; Aljas nyolcas, stb.
Nem. Meg a fotozas is semmilyen volt.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Jesszus, az nekem gyerekként is bénának tűnt :eek:
Mondjuk nálunk a család X-akták rajongó volt, szóval pici gyerekként nekem az volt az esti műsor.... Szerintem ti jártatok jobban gyerek fejjel az alfa holdbázissal :D

Egy kis nosztalgia:

Nah ezt kell megnézetni a gyerekkel és tuti, hogy soha többé nem mer éjszaka aludni :cool:
Egyetértek. Érdekes, hogy a régi scifik marha gagyik, de horrorban na abban voltak figurák a régiekben is. Anyám horrorfilmrajongó volt, mindenféle dolog megfordult nálunk VHS-en. Főleg olasz horrorok, Dario Argentot tudom ajánlani, aki retro horrorra szánná el magát.


(Ez a sárkányos jelenet harmatos, mint a lepkef*ng)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Egyetértek. Érdekes, hogy a régi scifik marha gagyik, de horrorban na abban voltak figurák a régiekben is. Anyám horrorfilmrajongó volt, mindenféle dolog megfordult nálunk VHS-en. Főleg olasz horrorok, Dario Argentot tudom ajánlani, aki retro horrorra szánná el magát.


(Ez a sárkányos jelenet harmatos, mint a lepkef*ng)
A legjobb scifi máig is az 1968as 2001 Űrodüsszea.