[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
933
10 780
93
Nem versenyezhet.De ha szándék megvan tudnak taktikai atom csapást mérni az amerikaiak nem csak B61-el.Mellékesen a



Látom a lényeg nem maradt meg hogy nem "csak"B61-el lehetséges NATO részéről taktikai atomcsapás.Mellékesen az SSSBN-eken lévő trident icbm-ek is hordozhatnak kis méretű taktikai töltetet.
1. Nem maradt meg hogy Európáról beszéltünk.
2. Nem maradt meg hogy ezt kiveséztük SirHiggins-szel. Nem opció.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 505
25 490
113
Igor Sztrelkov

Ha Oroszország azonnal megmutatta volna akaratát, és kész a végsőkig menni, akkor egyetlen NATO sem szállított volna fegyvert.

Amit ír az úgy baromság, ahogy van. Ez egy sima felforgató duma.

Pont azért piszkálta az amcsi a oroszt, mert tudta, hogy a végsőkig el fog menni. Ki feltételezi azt, hogy OO visszavonul dolga végezetlenül és megjuhászkodik?
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 941
5 304
113
1. Nem maradt meg hogy Európáról beszéltünk.
2. Nem maradt meg hogy ezt kiveséztük SirHiggins-szel. Nem opció.
Alapvetően arról volt szó hogy tudnának-e mivel "válaszolni"egy Orosz taktikai atom csapásra.Európában egyedül talán a franciáknak van önálló atom ütő ereje.
 
  • Tetszik
Reactions: vontod

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Vajon megér egy nem szövetséges, nem úniós tag, nem amerikai tagállam egy atomháborút, vagy akár taktikai atom ellencsapást? Gondolkozzunk kicsit érzelmektől mentesen....felülemelkedve a saját vágyainkon...
Francokat ér meg Ukrajna az USA számára egy atomháborút.
Még NATO tagokért (pl. Lengyelország vagy Ro.) sem vállalna atomháborút (habár itt és most, nagyon nagy a tét).
Ha eddig elmennének a ruszkik, a nyugat max. egy brutális globális méretű elszigetelést kísérelne meg. Semmi többet.
 
W

Wilson

Guest
Ha megfordítod a tartalmát egy szövegnek még nem lesz igaz. 2014-ig használtak ehhez külföldi alkatrészt.
Pontosan a 2014-es szankciók miatt, ki lett adva az ukász, hogy a harckocsi minden felhasznált eleme, csakis orosz lehet.
Hogy a mostani kiszivárgott kínai hadibeszállítás milyen lemeket tartalmaz, és hogy ez köztük van-e, nos nem tudni.
Attól még, hogy kiadtak egy elnöki rendeletet nem változott meg gyökeresen a helyzet, bizony az orosz hadipar még most is rászorul a nyugati alkatrészekre és ez különösen igaz az elektronikára.

Wilson, én nem darabról beszéltem, ne ments az irhádat. Csak belementem a játékodba, ami abból áll, hogy úgy védekezel, hogy ferdítesz. De részletesen leírtam miért képes ez a gyár többek között egy másik nehéz gépgyártóval karöltve akár az 1000 db-os mennyiséget is legyártani.
Ezek az üzemek, mind önállóan nem túl régen 2011-2018 világrekordokat állítottak fel a gyártási kapacitásukból.
Nem aprócska hobbiüzemekről beszélünk.

Tényleg nem érted a logikádat, hogy ha 120.000 vagontengelyt és 18.000 vagont képes egy gyár egy év alatt
elkészíteni, mellette közel 2000 tankot felújítani 3-4 év alatt. Ugyanezen idő alatt évi 100-150 újat is átad, és még új típusok fejlesztésén is dolgozik, hogy neked miért nem esik le a hogy van elég kapacitása?

Az Uralvagonzavod önmagában nem gyárt high-tech alkatrészeket, csak egy óriási nehéz gépgyártó vállalat. A motorgyártó üzeme is az.

Bűvésztrükkökkel próbálod néha az embereket elvarázsolni.

A tények:

1.) Az egész üzem univerzálisan használható harckocsi gyártása, 25 hangárból jelenleg 5-ben van ilyen tevékenység.
2.) Továbbra sem a gyártáson van hangsúly hanem javításon, és újraüzembehelyezésen, valamint modernizáláson.
3.) Gondolom, nem is akarnak jelenleg a méregdrága T90M-el bíbelődni, mikor tele a padlás használható anyagokkal, ráadásul rohadt drága az elfekvő állományhoz képest.
4.) A gyár közben mást is csinál, tehát egyértelműen nem hadiállapotnak megfelelő üzemben van.
Jézusom Te miről beszélsz? Ki beszélt itt hobby üzemekről? Itt nem egyetlen darabról van szó ,látom még mindig nem vagy tisztában egy T-90M szintű harckocsi összetettségéről és a modern harckocsik gyártásával, mit nem lehet azon felfogni, hogy az általad megálmodott évi 500-1000 db T-90M legyártásához a mostaninál sokkal nagyobb kapacitással kellene ,hogy rendelkezzenek, ugyanis az a megrendelt T-90M számához van igazítva, mivel senki sem tart raktáron pl méregdrága tűzvezető rendszert, és a tűzvezető rendszert gyártó beszállító sem fog 500 v 1000 db T-90M-hez való tűzvezető rendszerhez való gyártási kapacitást készenlétben tartani, és ez nem bűvésztrükk hanem gazdasági racionalitás...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Igor Sztrelkov

Ha Oroszország azonnal megmutatta volna akaratát, és kész a végsőkig menni, akkor egyetlen NATO sem szállított volna fegyvert.
Ez volt acél, hogy megmutassák az államok a hovatartozásukat.
A jövőben, ennek megfelelően fogja kezelni őket a medve.
Szegény Bratiszlava! De, minden rosszban van valami jó. Majd újjáépítjük Pozsonyként.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Teljesen feleslegesen...A 300 ezer ember már megkapta a behívót, ők már nem mehetnek sehova, máokat meg nem fognak behívni, ez a részleges mozgósítás és fél évbe került mire rászánták magukat...
Nem tehetek mást. A hazában úgy adták el, mint nemháború.
Alapvetően arról volt szó hogy tudnának-e mivel "válaszolni"egy Orosz taktikai atom csapásra.Európában egyedül talán a franciáknak van önálló atom ütő ereje.
Britannia?
Orosz civileket, fogságba esett orosz katonákat gyilkoló nácikat bocsájtottak szabadon egy oligarcháért, Medvedcsukért cserébe. Nem tudom min lepődsz meg, már írtam párszor, hogy a szilovnyik rendszer nem orosz, hanem az oroszokon élősködő korrupciós hálózat csupán. Putyin csak egy tolvaj, semmi több.
"...szilovnyik rendszer..."
Ez mit takar?
Wilson, én nem darabról beszéltem, ne ments az irhádat. Csak belementem a játékodba, ami abból áll, hogy úgy védekezel, hogy ferdítesz. De részletesen leírtam miért képes ez a gyár többek között egy másik nehéz gépgyártóval karöltve akár az 1000 db-os mennyiséget is legyártani.
Ezek az üzemek, mind önállóan nem túl régen 2011-2018 világrekordokat állítottak fel a gyártási kapacitásukból.
Nem aprócska hobbiüzemekről beszélünk.

Tényleg nem érted a logikádat, hogy ha 120.000 vagontengelyt és 18.000 vagont képes egy gyár egy év alatt
elkészíteni, mellette közel 2000 tankot felújítani 3-4 év alatt. Ugyanezen idő alatt évi 100-150 újat is átad, és még új típusok fejlesztésén is dolgozik, hogy neked miért nem esik le a hogy van elég kapacitása?

Az Uralvagonzavod önmagában nem gyárt high-tech alkatrészeket, csak egy óriási nehéz gépgyártó vállalat. A motorgyártó üzeme is az.

Bűvésztrükkökkel próbálod néha az embereket elvarázsolni.

A tények:

1.) Az egész üzem univerzálisan használható harckocsi gyártása, 25 hangárból jelenleg 5-ben van ilyen tevékenység.
2.) Továbbra sem a gyártáson van hangsúly hanem javításon, és újraüzembehelyezésen, valamint modernizáláson.
3.) Gondolom, nem is akarnak jelenleg a méregdrága T90M-el bíbelődni, mikor tele a padlás használható anyagokkal, ráadásul rohadt drága az elfekvő állományhoz képest.
4.) A gyár közben mást is csinál, tehát egyértelműen nem hadiállapotnak megfelelő üzemben van.
Ha a T-72BU lett átmarketingelve T-90 névre, nevezhetnénk akkor a T-90M verziót T-72BUMM-nak?
Egy ismerősnek kérdezem.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 419
113
⚡ Tömeges okirat-hamisítás miatt megtiltották az ukrán diákoknak és katonakorú férfiaknak, hogy külföldre utazzanak tanulni - ukrán televízió

Vótmá?
Szóltak a narkósnak, hogy nem kéne a Krímet cseszegetni.. :)

Majd ha az ősi Alaszka visszatérése lesz napirenden, megváltozik a náci USA véleménye.
:)

A mobilizációról szóló rendeletben már említették itt páran, hogy szerepel egy 7. cikk, amiben a maximálisan mozgósíthatók száma van említve. Egy forrás szerint a szövegben az 1 000 000(!) szerepel :eek:
És ha jól emlékszem, akkor Shoigu tegnap azt mondta, hogy ez a mai mozgósítás nem egy egyszeri dolog.
Sajnos én is egyre inkább úgy látom, hogy világháború lesz ebból, ha így folytatódnak a dolgok...


Attól függ a titkos 7. cikkely tartalma, mennyien oldanak le..
Akár 142 millió is lehet a titkos szám.
;)
 
  • Vicces
Reactions: megazez

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 542
13 109
113
Attól még, hogy kiadtak egy elnöki rendeletet nem változott meg gyökeresen a helyzet, bizony az orosz hadipar még most is rászorul a nyugati alkatrészekre és ez különösen igaz az elektronikára.


Jézusom Te miről beszélsz? Ki beszélt itt hobby üzemekről? Itt nem egyetlen darabról van szó ,látom még mindig nem vagy tisztában egy T-90M szintű harckocsi összetettségéről és a modern harckocsik gyártásával, mit nem lehet azon felfogni, hogy az általad megálmodott évi 500-1000 db T-90M legyártásához a mostaninál sokkal nagyobb kapacitással kellene ,hogy rendelkezzenek, ugyanis az a megrendelt T-90M számához van igazítva, mivel senki sem tart raktáron pl méregdrága tűzvezető rendszert, és a tűzvezető rendszert gyártó beszállító sem fog 500 v 1000 db T-90M-hez való tűzvezető rendszerhez való gyártási kapacitást készenlétben tartani, és ez nem bűvésztrükk hanem gazdasági racionalitás...

Egyrészt fogalmad sincs egy t90m harckocsi összetettségéről, de még a korábbiakról sem.
Fogalmad sincs, hogy mekkora kapacitással rendelkeznek most.
Fogalmad sincs, hogy 1000db t90m legyártásához mekkora kapacitás kellene.
Tudom, majd hozol valami 1986os lattice ickről szóló vicces pdfet.. de legalább kollégáim elszórakoznak rajta. Szóval ha van, ne tartsad vissza magad.

De egy biztos, ezen dolgok ellenéte azt biztosan tudod, hogy a mostani kapacitas nem elégséges.
Én értem, hogy ez a vágyad.. de a vágyaid és a tények maximum veleltlenül eshetnek egybe. Még akkor is, ha a vágyaidat tényszerűen mutatod be.
Hiába mondja neked mindenki... leeshetne màr végre.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Attól még, hogy kiadtak egy elnöki rendeletet nem változott meg gyökeresen a helyzet, bizony az orosz hadipar még most is rászorul a nyugati alkatrészekre és ez különösen igaz az elektronikára.
Ezek azok a dolgok amit se Te se én nem fogunk megtudni. A különbség Te simán benyeled, hogy az orosz csak és kizárólag USA technikával képes bármit is gyártani.
Jézusom Te miről beszélsz? Ki beszélt itt hobby üzemekről? Itt nem egyetlen darabról van szó ,látom még mindig nem vagy tisztában egy T-90M szintű harckocsi összetettségéről és a modern harckocsik gyártásával, mit nem lehet azon felfogni, hogy az általad megálmodott évi 500-1000 db T-90M legyártásához a mostaninál sokkal nagyobb kapacitással kellene ,hogy rendelkezzenek, ugyanis az a megrendelt T-90M számához van igazítva, mivel senki sem tart raktáron pl méregdrága tűzvezető rendszert, és a tűzvezető rendszert gyártó beszállító sem fog 500 v 1000 db T-90M-hez való tűzvezető rendszerhez való gyártási kapacitást készenlétben tartani, és ez nem bűvésztrükk hanem gazdasági racionalitás...
Tisztában vagyok vele, azonban Te nem vagy a helyzet magaslatán. Ha a tűzvezető rendszer (kalina) az utolsó szalmaszálad, akkor rossz lóra tettél. Enyhe túlzással is 70-120nm technológiát tartalmaz. Ha nincs az orosznak megfelelő kapacitása (ami hülyeség, mert 3 ilyen elektronika gyára van ami erre képes) akkor szól a Kínainak és hátrakötözött kézzel, becsukott szemmel, legyártanak neki havonta akár több ezer ilyen tűzvezető rendszert.

Egyszerűen fogalmad sincs, hogy mire képes Kína, főképpen ilyen "elavult" technológiai gyártás tekintetében.
De tényleg érdemes lenne átnézned, az orosz elektronikai cégek képességeit, és gyártásait. Tény, hogy semmire sem használható a civil szférában (a büdös életben nem lesz belőle értelmes gamer PC) de a hadipart, és ipart általánosan nagyon sok termékkel látják el.

Ismételten, remélem utoljára. Kínai hadigyártási megállapodás életben van Oroszországgal, és évi több milliárd értékű hadi elektronikát szállít Kína nekik a szerződés értelmében. Hogy ez mit tartalmaz, és mit nem, az se Te, se Én nem fogjuk szerintem ebben az életben megtudni.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 542
13 109
113
Na.. kihagytátok a választ... hirtelen átsiklott a válasz felett pár ember.. abbamaradt a himarsozás....szóval akkor mennyi volt a 2018 óta rendszerben álló szmercs alapú vhilka állomány a háború kezdetén?
Ami a himarsoknál potensebb fegyver?

Nem kell kisregényt és kiterő csúsztatásokat írni.
Azt mondjátok el, hogy akkor a hoholok hazudtak-e az első napi 50 vhilka preciziós csapással és semmi nem volt nekik.. vagy pontosan mennyi volt?
Gondolom mára már csak nato fegyver maradt..
De a háború kezdetekor mennyi volt nekik. Nyilván ha hiszünk az ukránoknak, akkor sajnálatos, hogy már csak 10db gyengébb képességű himarsra futja nekik. De majd tartok értük egy néma 10 másodperces szünetet.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 969
22 187
113
Az ukránok még sokan hazamentek, nyehehe.


37f961dcab740563054d6aac895cd0aa.jpg
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
371
2 461
93
Elkeseredett hangnem? Nem - ez gúny. Csak a gúnyt és közröhejt érdemli ez a cinikus, hazugságokra épített rezsim a cinikus, hazugságokra épített háborújával együtt. Hazudoznak, folyamatosan segget csinálnak a szájukból, arcon köpik a saját "hőseiket".
Az orosz "néplélek" engem hidegen hagy - engem az emberek érdekelnek, főleg azok, akik átlátnak a putyin és hasonló semmirekellő férgek álhazafiságán, és felismerik, hogy ők itt balekok, vágóhídra rángatott barmok, akiket a haláluk után még a "dicső halál" ideológiai hátterétől is megfosztanak, ha az putyinnak egy picikét is kényelmes.


Medvegyev fenyegetéseiről annyit, hogy a háború elején verte a nyálát telegramon, hogy ukrajnára apokalipszis vár, ha lecsapnak a krímre.
Aztán miután elkezdtek szétrobbanni a dolgok a krímen, medvegyev törölte a releváns telegramposztjait. ;) :)
Igen képzett tollnok vagy.Katonához képest szépíró..újságíró??De szeretném ha szembeállitanál valami pozitív példát.Kit mit tartsunk akkor példának akkor a világban a szar Putyin meg a szar oroszok helyett?Létezett valaha?Létezik valahol?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 399
11 120
113
Csak annyit hagytam meg a hozzászólásodból, amennyire reagálni szeretnék:
A múltra visszatérve, 1945 óta nem lehet azt mondani, hogy sosem lesz bevetve atomfegyver a világon mert az az emberiség pusztulásához vezet.
Ami egyszer már megtörtént , arra nem lehet mondani hogy nem létezhet, mert pld agybaj.

Nem kellene senkinek kipróbálnia hogy az orosz komolyan hiszi e atomfegyverrel kapcsolatos állításait, én legalább is nem vagyok vevő rá.

Van az a mondás ugye, hogy ami egyszer megtörténik, az lehet soha többé nem fog megismétlődni.
De ami kétszer történik meg, az bizonyosan megtörténik harmadszorra is.

...várjunk csak...eddig már kétszer vetettek be atomfegyvert...:eek:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 503
46 939
113
És akkora hírók ezek, hogy a ruszkiknak nem sikerült egyet sem foglyul ejteni?
És mind tud ukránul, mert ha egyetlen egy angol nyelvű rádióforgalmazást elcsíptek volna a ruszkik, már benne lenne az internetbe, gondolom.
;)
Tehát akkor nem harcolnak nyugati zsoldosok Ukrajnában. Nem értem, akkor kiket engedtek most szabadon. És akik nyilatkoztak az ukrajnai harcaikról, azok mind hazudtak? És mi az, hogy nem sikerült egyet sem foglyul ejteni? Ezt honnan tudod? Megálmodtad. Légy szíves, ne hazudtold meg a Nyugatot!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 943
82 009
113
Uraim, van egy olyan érzésem a híreket olvasva, h az oroszok elengedték azt, h pacifikálják a teljes ukrán területeket (heves ellenállás, fokozódó infrastruktúrális károk, stb.). Ezért a minimálisan szükséges 4 megyét lekanyarítják (Odessza jó kérdés) és minden eszközzel ütni fognak a maradékon (ebben benne van a taktikai atomcsapás is). Ezek után ha továbbra sincs béke...na az nagy baj. Számunkra már most a 2-3 legrosszabb forgatókönyv maradt. Remélem tévedek.
Nem is volt tervben. Ahhoz 1 milliós szárazföldi erőkre lenne szükségük.
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem

Zeze

Active Member
2020. június 7.
64
198
33
olvasom a topicot, de mire elég "papíron" 300 k, ami ha 600 kb ugyanaz, rossz esetben a területveszteség lelassítására, (szerintem nem) , jó esetben újra lehet kezdeni a részben elvesztett területek I. vh. típusu foglalását (vicc) ha az eu túléli a telet Putyin megbukott, én így látom...