[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
A tényleges vezetés nyilván nem csak úgy Kijevben van. Azon kívül és-vagy bunker stb. Max civileket lehetne ölni. Hagyományos eszközökkel persze, mert atom meg szóba sem jöhet.
A legröhejesebb az egész ,,bombázzák szét Kijevet" narratívában az, hogy a sokat emlegetett ,,döntéshozatali központok" mind elvannak látva elég jelentősen megerősített légópincékkel. Itt tartják az üléseiket a döntéshozó szervek az első nap óta.
Ezek a parancsnoki pontok, légópincék 2500kg-os és annál nagyobb penetrátor bombák ellen készültek a szovjet időkben.

Na mármost, ha ezeket a döntéshozatali pontokat akarnák elpusztítani, akkor ennél jóval nagyobb fegyvereket kéne rájuk dobni, és az orosz hadseregnek jelenleg nincs olyan konvencionális fegyvere ami erre képes lenne a stratégiai bombázókról bután dobott nagy bombákon kívül. A világ összes kaliberjét, iszkanderét rájuk lövöldözhetnék, és semmit nem érne.
Marad tehát a stratégiai ballisztikus rakéta nukleáris penetrátor harcirésszel ami a teljes fékezetlen gyilkos őrület kategória.

Magyarul Kijev bombázásáért kiáltani a döntéshozatalra hivatkozva gyakorlatilag csak egy alig burkolt felszólítás a további értelmetlen pusztításra és maximális emberi szenvedés okozására.

Az már csak szerény véleményem, hogy mindenki aki ennek tudatában (és a legtöbb tudatában van) továbbra is ezt a civilizáció ellenes őrületet követeli megérdemelne egy olyan pofánbaszást, hogy a fal adja a másikat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 431
113
Én valahogy így okoskodnék a nagyságrendekkel ezügyben:

T-72
A wiki szerint 1968-tól gyártják elvileg máig össz kb 25000 darabot. Ez 463 db/év.

T-80
1975-től gyártják elvileg máig össz 5400 darabot. Ez 115 db/év.

T-90
1992-től gyártják máig össz 1000 darabot. Ez 33 db/év.

Tudom, hogy a wiki olyan adatforrás amilyen, de ha ezt én nagyvonalúan összeadom, akkor ez 611 tank/év átlagban. Ezt gondolom erősen felhúzza a szovjet időszak, amikor jobban pörgött a hadiipar, napjainkban feltételezhetően jóval kisebb az orosz MBT gyártási kapacitás, mint a daliás hidegháborús időkben.

Ennek fényében az évi 1000 darabos gyártási kapacitás jelenleg jó eséllyel nem áll rendelkezésre. Persze fel lehet ezt pörgetni, de akkor nem lesz kenyér meg színestévé. Mondjuk a Szovjetúnióban is úgy volt, hogy egy ideig kenyér meg színestévé nem volt, aztán már Szovjetúnió se.
Ne felejtsd el hogy ezeket a darabszamokat vagy egy tucat harckocsigyar hozta le szerte a vilagban. A Szovjetunioban ha jol emlekszem a vegen volt harom, Leningrad, Harkov, Nyizsnyij Tagil.
Ezen kivul egy rakas vallalat alá es bedolgozott ezeknek.
Tovabba voltak amik csak javitottak.
Plusz a sereg javitobazisai.
Az UV ezekben sok kart nem tesz.
Ami leginkabb problema lehet a cso rozsdasodasa, azt majd kicserelik. Evek ota nem inditott Btr 50-et roffentettunk be husz perc kinlodas utan a seregben az eredeti uzemanyagaval ami benn volt.
Sziberiaban meg vannak elfekvoben Isz tankok, meg Iszu rohamlovegek.
Neha felbukkan egy egy film ezek sikeres inditasarol.

A sok behivott kozott biztosan vannak olyanok akik a javitobazisokra kerulnek. Talan az utobbi fel evben mar kitapasztaltak hogy hova kell az ember, mik a szuk keresztmetszetek. Sokat pepecselni se kell veluk, ugyis gyorsan lerongyolodik.
Termeszetesen epp ennyire gyorsan fogyna el a Leo akarhany meg a tobbi nyugati tank is. Nem veletlen odzkodnak meg a mara mar sehol sem hasznalt regi peldanyokat is ukranba kuldeni. Akkor nem lehetne azzal a dumaval jonni tobbe hogy a ruszki tank az olyan ez meg ilyen.
Legierot sajnos nem tudnak varazsolni tobbet olyan konnyen mint tankot.

4 orosz parlamenti kepviselo onkentesnek menne.

Kozben elkezdodott a nepszavazas. Tuti kozejuk lonek az ukranok.
Kerszon:

Hat ez a gyerek tenyleg valami fliegerekrol enekel...

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Itt tartják az üléseiket a döntéshozó szervek az első nap óta.

Az már csak szerény véleményem, hogy mindenki aki ennek tudatában (és a legtöbb tudatában van) továbbra is ezt a civilizáció ellenes őrületet követeli megérdemelne egy olyan pofánbaszást, hogy a fal adja a másikat.


A főbohóc imád szerepelni, például napi több vlogot is csinál illetve fényes nappal szokott a hoholcsaládapahősök oldalán mutatkozni a fronthoz sokszor igen közel, emellett technikailag ő ukrajna elnöke (=döntéshozó pozíció) viszont még mindig él.

Hm.
Ezek szerint a főbohóc tényleg csak bohóc, ezért nem kapott még semmit se a nyakába, a porondmester meg el van dugva az általad is említett pincébe (de leginkább nem is ukrán és nem is ukrajnában van).

Ja, mi ez a "pofánbaszás"? Mi a civilizációellenesség abban, hogy ukrajnát le kell fejezni? ukrajna = civilizáció? Melyik univerzumban?
ukrajna is csak egy ország, bár elég kehes, és azt hiszem nem sokan sírnának, ha akár csak egy Shock & Awe mintájú légigyalulást kapnának.

Amúgy te adnád ezt a pofánbaszást? Csak kérdezem, ne idegesítsd fel magad ;)
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
Ne felejtsd el hogy ezeket a darabszamokat vagy egy tucat harckocsigyar hozta le szerte a vilagban. A Szovjetunioban ha jol emlekszem a vegen volt harom, Leningrad, Harkov, Nyizsnyij Tagil.
Ezen kivul egy rakas vallalat alá es bedolgozott ezeknek.
Tovabba voltak amik csak javitottak.
Plusz a sereg javitobazisai.
Az UV ezekben sok kart nem tesz.
Ami leginkabb problema lehet a cso rozsdasodasa, azt majd kicserelik. Evek ota nem inditott Btr 50-et roffentettunk be husz perc kinlodas utan a seregben az eredeti uzemanyagaval ami benn volt.
Sziberiaban meg vannak elfekvoben Isz tankok, meg Iszu rohamlovegek.
Neha felbukkan egy egy film ezek sikeres inditasarol.

A sok behivott kozott biztosan vannak olyanok akik a javitobazisokra kerulnek. Talan az utobbi fel evben mar kitapasztaltak hogy hova kell az ember, mik a szuk keresztmetszetek. Sokat pepecselni se kell veluk, ugyis gyorsan lerongyolodik.
Termeszetesen epp ennyire gyorsan fogyna el a Leo akarhany meg a tobbi nyugati tank is. Nem veletlen odzkodnak meg a mara mar sehol sem hasznalt regi peldanyokat is ukranba kuldeni. Akkor nem lehetne azzal a dumaval jonni tobbe hogy a ruszki tank az olyan ez meg ilyen.
Legierot sajnos nem tudnak varazsolni tobbet olyan konnyen mint tankot.

4 orosz parlamenti kepviselo onkentesnek menne.

Kozben elkezdodott a nepszavazas. Tuti kozejuk lonek az ukranok.
Kerszon:

Hat ez a gyerek tenyleg valami fliegerekrol enekel...

Nagyon jól teszik hogy ezt éneklik az ukrán kisiskolások.Sokkal jobb mintha a szajuz nyerusinüj-t,vagy a rablánc a lábon nehé-éééz volt-de széttörte büszkén a nép-et énekelnék.Ajánlanám nekik még a Geyer Flórián dalát ráadásként.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 369
45 684
113
Ne haragudj, de nem kell 9 perc az elolvasáshoz.
Nézd, nekem megnyitással, bezárással, ide átjövetellel kellett kilenc perc. Ha ez az óra jól számol. Egy szakszöveg esetén oldalanként 12 perc szükséges átlagban az elolvasáshoz, megértéshez. Ez publicisztika, könnyebb olvasni, értelmezni, mint egy szakszöveget, de azért nem szépirodalom. Elképzelhető, hogy agyilag gyengébb vagyok, mint te, de kb. 1,5 oldalas publicisztikához nekem ez így ment.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Én nem hazudozok te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal, mivel a nyelvtani szabályoknak megfelelően én ha valakit idézek akkor azt idézőjelbe teszem ha pedig mellékesen a témához kapcsolódva megjegyzek valamit akkor zárójelbe, na miután segítettem neked ebben is, várom tőled is a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel.
Wilson, ismét terelsz, ne engem próbálj oktatni légyszíves. Ha zárójelbe raktad, ha nem, adatokat közöltél a hasadra csapva.
Olyan állítást fogalmaztál meg, hogy nagy erőfeszítések árán most már képesek lesznek évi 50 db legyártani. Ezen a zárójel mit sem változtat. Azt a ferdített látszatot keltetted, hogy az oroszok publikálták a "gyengeségeit". Miközben sem az állítólagos nyilatkozat nem létezik, de főképpen nem beszélnek T90M kapacitásokról. Mit cáfoljak? Nem létező nyilatkozatra, én keressek Neked cáfolatot?
Fordítva ülsz a lovon.

Ezt állítottad:

"az Uralvagonzavod illetékese idén májusban büszkén jelentette ki,hogy nagy erőfeszítések árán sok évi munkával sikerült megteremteniük az orosz kormányzat által megrendelt T-90M mennyiség megépítésének feltételeit (évi 50 db T-90M)"

Várom az Uralvagonzavod illetékes nyilatkozatának elérhetőségét (linket) továbbra is.

Mindaddig a szemenszedett hazugságot terjesztesz, ferdíted a valóságot, úgy, ahogy a munkaadód a TELEX.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Egy kis érdekesség, Mordor érdekes számokról ír a haditech újságában.


Megemelték az orosz katonai kiadások keretét, az új szám évi 83 milliárd eurónak megfelelő rubel. Az arányokat szemléltetve, ez a teljes GDP-jüknek így már a 4,5%-a, ez messze a hadigazdálkodás már. Nem a NATO 2% az átlag, de egy 3% fölött már erősen érzi a lakosság. Mozgósítás idején viszont ezen nincs min csodálkozni.
Összehasonlítva ezt Ukrajna 5%-ot költött. Ez az orosz szám viszont Határvidék teljes GDP-jének az 50%-ához közeledik. Mármint a háború előtti teljes termelésének 50%-hoz. Ezt adókból értelem szerűen nem tudja előteremteni. Ehhez az eddig látott külföldi hitelek ütemének minimum fenntartása szükséges.

Amit még ki szeretnék hangsúlyozni, hogy ha minimum egy fegyverszünetet kötnek valamikor, Ukrajna átfegyverezte a hadseregét. Eddig a fenntartás nagyobbik része országon belül marad. Ha kidobják a kilőtt T-64-eseket és ők tényleg 7 féle külföldi tüzérségi rendszerrel, hamarosan érkező mondjuk 100-200 spanyol Leopárd2 meg sivatagban letárolt Abrams és légierőben vagy 4 század használt F-16, és még sorolhatnám a több ezer kézi pct, legmodernebb légvédelmi ütegek...
Ha ezeket mind fenn akarja úgy tartani békeidőben, hogy nincs hazai gyártó kapacitás mellettük, csupán külföldre fizeti a karbantartást, alkatrészellátást, akkor azt az ukrán gazdaság nagyon nehezen tudja kigazdálkodni. Ha irányadónak vesszük, hogy egy honvédség költségvetésének 30%-a üzemeltetés, akkor durván egy 30 milliárd nyugati gépek üzemeltetése és lőszerváltással tudná ezt minimum ellensúlyozni. Ez már önmagában Határvidéknek a régi GDP-jének a 15%-át jelentené. És akkor ebben még nincsenek benne a bérek.
És itt nem bátorkodtam becslést adni, hogy mit jelent majd Kijev számára iparilag az elvesztett területek, az államcsőd, hogy bent ragadtak több hónapra hajók a kikötőjébe és amíg nincs fix békeszerződés, addig rápakolnak plusz díjat a tengeri fuvarozók, hogy ez újra megismétlődhet, hogy a kiáramló lakosság miatt nem is lesz hosszú távon akkora munkaereje, hogy visszamenjen a háború előtti szintre a gazdaság.
Vagy hogy a nyugati technika drágább, mint annak orosz megfelelője.

Szeretném hangsúlyozni, hogy ez 4,5% már most látszik, hogy a Föderációnak is megterhelő lesz. És nála sem számoltam azt, hogy ha most T-72-esekre költ, akkor később ugyan úgy hiányként jelenik meg majd a T-90-esek és Armaták gyártása. Nála megmarad egy jóval nagyobb hazai rész, így jelentős mértéke vissza pörög a saját gazdaságába. De hogy képletesen szólva vagy Ladát és Kamaz teherautót gyárt vagy modern tankot és lopakodó repülőgépeket majd.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
1. Magyar vagyok.
Gondolom kaptál útlevelet.
2. Több évtizedig dolgoztam orosz haditechnikával.
Gondolom ezt alá tudod támasztani, csak hogy a hitelességedet kicsit körbejárjam. Én csak 1 évig dolgoztam vele a hadseregben.
A több évtized meg értelemszerűen min. 20 év feltételez ugye? Dobsz egy képet? Mikor szétkaptad a T55 vagy T72-es mociját?
Előre szólok a nagymamád raketa porszívója nem igazán orosz haditechnika.
3. Ismerem a gyárat, tudományos munkám van az orosz harckocsfejlesztés történetéből.
Látod ez nagyon érdekelne, link? Hol publikáltál? (kezdem érteni, miért vannak ilyen rossz véleménnyel az oroszokról, mármint ha Te publikáltál.) Tényleg ne haragudj meg, de Wilsonnal karon öltve hazudtok mint a vízfolyás.
4. Külön kutattam a posztszovjet idők hadiipari beruházásait. Tudom mit tettek, mit akartak, és mit nem tudták elérni a témában.
Az interneten kutattad, vagy simán besétáltál az Uralvagonzavodba?
Csak néhány példa, hogy lásd, mennyire butaságokat beszélsz:
  • A T-14/15 Armata hét éve létezik proptotipusként. Nem tudják, különösen, nem az eredeti koncepció mentén gyártásba vinni.
  • A T-90 a T-72 konstrukció bázisán lévő átmeneti megoldás. Ebben sem tudták a legfontosabb fegyverezeti és elektronikai innovációkat beépíteni. (új ágyú helyett régi 2A46M5, kijelzők, aktív védelmi rendszer, stb.)
  • A gyártó berendezések nagy része német, japán, stb. nyugati CNC stb. megmunkálò eszköz. Ezekből annyit vettek, amiből a havi 4 db gyártható. Ezt lehet kissé fokozni, ha van hőkamera, elektronika, ami beépíthető.
Számlákkal tudod igazolni? Képek a gépsorokról? Te láttál már élőben T72-öt? Komolyan kérdezem. Havi 4 db-ra való gyártó eszközöket vettek? Mikor 1980-ban?
Atyaúristen Te igazán tudsz, 30.000 fő áll egy-egy gép előtt, aztán majd csak lesz valami.:)
Érted miért nem egyszerű évi 500-1000 darabra növelni a termelést??
Nem. Elég egyértelmű adatok vannak a kapcitásukról békeidőben.
Ha lehetne, hidd el megtette volna, hisz ennek dupláját veszíti el Ukrajnában.

A nyersanyag gazdagság meg afrikai országok jellemzője is, mégsem álmodoznak vilaguralomról.
Azt ki is kell termelni, és nincs afrikai ország ahol az ismert nyersanyagok 99% adott lenne egy helyen.
Másrészt, bennszülöttek nehez tudják kitermelni, és iparuk sincs. Az a probléma, hogy egy kicsi afrikai országot próbálsz meg a világ legnagyobb országával összehasonlítani. És bár az oroszok el vannak maradva a nyugattól, az afrikai országok meg 50-60 évvel az orosztól.
:)



Az álmodozás veszélyes. Nézz utána a tényeknek, mielőtt nagypofával vádaskodsz, okoskodsz.
Vádaskodni Ti szoktatok. Az álmodozás is a Ti műfajotok.
A dilettantizmusod arroganciád megalázóan nevetségessé tesz, mert mindig beégsz.
Ez mikor is volt?
 
W

Wilson

Guest
Wilson, ismét terelsz, ne engem próbálj oktatni légyszíves. Ha zárójelbe raktad, ha nem, adatokat közöltél a hasadra csapva.
Olyan állítást fogalmaztál meg, hogy nagy erőfeszítések árán most már képesek lesznek évi 50 db legyártani. Ezen a zárójel mit sem változtat. Azt a ferdített látszatot keltetted, hogy az oroszok publikálták a "gyengeségeit". Miközben sem az állítólagos nyilatkozat nem létezik, de főképpen nem beszélnek T90M kapacitásokról. Mit cáfoljak? Nem létező nyilatkozatra, én keressek Neked cáfolatot?
Fordítva ülsz a lovon.

Ezt állítottad:

"az Uralvagonzavod illetékese idén májusban büszkén jelentette ki,hogy nagy erőfeszítések árán sok évi munkával sikerült megteremteniük az orosz kormányzat által megrendelt T-90M mennyiség megépítésének feltételeit (évi 50 db T-90M)"

Várom az Uralvagonzavod illetékes nyilatkozatának elérhetőségét (linket) továbbra is.

Mindaddig a szemenszedett hazugságot terjesztesz, ferdíted a valóságot, úgy, ahogy a munkaadód a TELEX.
Dehogyisnem, hogy a zárójel változtat a dolgon ismétlem ha idézőjelbe raktam volna akkor az Uralvagonzavod illetékesétől idéztem volna, remélem így már neked is sikerül felfogni.

Ami pedig a többit illeti látom a szövegértés nem az erősséged tehát amikor az Uralvagonzavod illetékese nagy büszkén bejelenti, idén májusban , hogy sikerült megteremteniük a T-90M sorozatgyártásának feltételeit 5 évvel azután ,hogy az első szerződést aláírták és az első tétel T-90M az előzetes határidőkkel szemben csak 2020-ban szállították le az azt jelenti, hogy 5 évükbe került a szerződésekben rögzített mennyiség sorozatgyártásának az előkészítése, tehát figyelmbe véve az öt év alatt leszállított mennyiséget és szerződésekben megrendelt és még le nem szállított T-90M mennyiségét az általam megadott évi 50db T-90M gyártás még egy nagyon jóindulatú szám.

Ami pedig a Telexet és a hazugságokat illeti ha én a Telexnél dolgozom akkor ezen logika mentén te pedig az Origónál vagy a Komszomolszkaja Pravda magyarországi képviselője vagy és az a feladatod, hogy az orosz propagandát terjeszd, amit nyugodtan lehet szemenszedett hazugságnak nevezni, így te is aktívan közreműködsz ezen hazugságok terjesztésében.

Ha nem tudsz felnőtt értelmes intelligens ember módjára vitázni csak a másikat minősítgetve akkor ugyanilyen stílusban fogok válaszolni neked.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 794
14 291
113
Szerintem kár vitatkozni a békeidős számokon. Mert lényegtelen. HA komolyabbra fordul a helyzet akkor az orosz szokás szerint mindent átalakít fegyvergyárrá. Még a gyufakészítő üzemet is.
Annyian lesznek mint az oroszok.. És ha elfogyott a munkásoknak kiosztható szerszám, akkor körömreszelővel ráspolyozzák le a rozsdát az évtizedeken át rohadó technikáról mert a parancs - az parancs.

Emlékszem aktív katonakoromból a mondásra h parancsot nem lehet megb@szni, mert akkor az szaporodik..
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Gondolom kaptál útlevelet.

Gondolom ezt alá tudod támasztani, csak hogy a hitelességedet kicsit körbejárjam. Én csak 1 évig dolgoztam vele a hadseregben.
A több évtized meg értelemszerűen min. 20 év feltételez ugye? Dobsz egy képet? Mikor szétkaptad a T55 vagy T72-es mociját?
Előre szólok a nagymamád raketa porszívója nem igazán orosz haditechnika.

Látod ez nagyon érdekelne, link? Hol publikáltál? (kezdem érteni, miért vannak ilyen rossz véleménnyel az oroszokról, mármint ha Te publikáltál.) Tényleg ne haragudj meg, de Wilsonnal karon öltve hazudtok mint a vízfolyás.

Az interneten kutattad, vagy simán besétáltál az Uralvagonzavodba?

Számlákkal tudod igazolni? Képek a gépsorokról? Te láttál már élőben T72-öt? Komolyan kérdezem. Havi 4 db-ra való gyártó eszközöket vettek? Mikor 1980-ban?
Atyaúristen Te igazán tudsz, 30.000 fő áll egy-egy gép előtt, aztán majd csak lesz valami.:)

Nem. Elég egyértelmű adatok vannak a kapcitásukról békeidőben.

Azt ki is kell termelni, és nincs afrikai ország ahol az ismert nyersanyagok 99% adott lenne egy helyen.
Másrészt, bennszülöttek nehez tudják kitermelni, és iparuk sincs. Az a probléma, hogy egy kicsi afrikai országot próbálsz meg a világ legnagyobb országával összehasonlítani. És bár az oroszok el vannak maradva a nyugattól, az afrikai országok meg 50-60 évvel az orosztól.

Vádaskodni Ti szoktatok. Az álmodozás is a Ti műfajotok.

Ez mikor is volt?

Február 24-től.
Csak ha írsz, persze.
:D

Csak rombolsz, kötekedésre használod ezt a regged.
Lehet, ezt a nicked is ignorra teszem, mint a latin nevüt. Vagy azt már nem használod?
;)
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 794
14 291
113

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Hat ez a gyerek tenyleg valami fliegerekrol enekel...

Valóban használták a II. VH idején is, de utána is fennmaradt:
Azért lehet sok embernek ismerős a dallama, mert ezt a sokak által ismert Scooter is felhasználta:
Egyébként eredetileg brötányi a németek csak átvették (bár olvastam ír felhasználásról is, azt nem tlaálta meg, valaki az eredetét is odakötötte):
Itt olvasható a szövege, de nácik nincsenek benne...
Elnézést az off-ért.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
Állítólagos MARS DM1274 akna Khersonnál

tAKn4Ew.jpg