[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Mondjuk azért, mert tudják jól, hogy ha a nyugat/nato nem lesz visszaültetve a helyére, és az oroszok elbuknak, akkor utána ők, vagyis Kína fog következni.
Ez nem konteo, ez a terv. Kína a fő konkurencia, az első lépés a legfőbb szövetségesük (Oroszország) kiiktatása.
Kína békét akar, nem háborút. Ez csak vágyálom orosz részről, hogy ők érdemben fognak segíteni.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 124
7 076
113
Ez lehetséges, de miért adna nagy mennyiségben az oroszoknak? Ezzel szankciókat kockáztatva. Kis mennyiségben - több köztes szereplő beiktatásával - biztosan megoldják az oroszok. Még azt sem tartom kizártnak, hogy a nyugaton gyártott eszközök behozatalát is részlegesen megoldják, de én nem hiszem, hogy ez elégséges lenne.
Egyébként a tankok fontos szereplői ennek a háborúnak is, de nem "perdöntőek". Én nem ebben látom az oroszok legnagyobb hiányosságát, hogy nem tudnak elegendő t-90M-et gyártani. Eleve ez egy sokkal összetettebb kérdéskör, aminek ez csak az egyik szelete.
Egyrészt Kína nem vállalt szankciókat Oroszország ellen.
Másrészt egy akkora gazdaságnal mint Kína kinek lenne gyanús, hogy vesznek 200 új CNC gépet, mondván, hogy új üzemet akarnak, vagy meglevőt korszerűsitenek (de akár az újat meg is tarthatjak, a régieket meg oda adják az oroszoknak, mondván, hogy le lettek selejtezve, be lettek zuzva).
Harmadszor ahogy az USA-nak jó, hogy gyengül Oroszország es az EU, Kínának ugyanolyan jó ez konfliktus, a többiek gyengülesevel jobbak a pozíciói.
Negyedszer, majd egyszer Kína is kérni fog valamit az oroszoktol, mondjuk amikor Tajvan ellen megy.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
Mondjuk azért, mert tudják jól, hogy ha a nyugat/nato nem lesz visszaültetve a helyére, és az oroszok elbuknak, akkor utána ők, vagyis Kína fog következni.
Ez nem konteo, ez a terv. Kína a fő konkurencia, az első lépés a legfőbb szövetségesük (Oroszország) kiiktatása.

Azért harkov és odessza (pláne rubizsnye és popasznya) hiányában még csak eléldegél oroszország egy darabig.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 270
55 431
113
Ezt meg kiragtak az egerek...

Ugy tunik Szibariabol nem futnak el.
Magadan, a vilag vegen, valahol Kamcsatka korul, az elso mobilizalt csoport, vannak vagy szazan kb:

Tobb helyszin Sziberiabol. Sokan, legalabb szaz fő mindenhol:

Donyeck, ujabb terrortamadas a civiliek ellen. Elvitte a fel fejet a lanynak.




Azért kezeljük a helyén ezt az elfutást,25 millió besorozható ember van,vegyük a felét,akik még korban,fizikai,szellemi állapotban bőven jók katonának,ha abból elfut 50ezer,vagy 200ezer,akkor mi van?
Pont semmi jelentősége.
;)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Kína békét akar, nem háborút. Ez csak vágyálom orosz részről, hogy ők érdemben fognak segíteni.
jajj.. hát ez... LOL, már ne is a haragudj.
Sokszor írtam már másnak is, ajánlom neked is figyelmedbe Drábik Jánost. Ő (is) ezt mondta, nem én találom ki..

@HAndrás "Azért harkov és odessza (pláne rubizsnye és popasznya) hiányában még csak eléldegél oroszország egy darabig."
Szerintem nem érted, mire célzok.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 825
48 456
113
Nem tudom biztosan, csak erős a gyanúm, hogy Kína gyárt gyártó berendezéseket és megfelelő elektronikai berendezéseket, vagy ha nem, akkor ugyanúgy meg tudja oldani ügyesen, ahogy az orosz olajat és gázt eladja sajátkent.
Kína német gyártastechnológiai cégeket vesz kilóra. Ipari robotok, forgácsológépek, stb.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Én kérek elnézést, hogy nincs időm minden cikk idézethez visszakeresni az eredeti cikket.
Viszont, ha nem linkeltem/tük volna be a telegramos verziót, magadtól rábukkantál volna?
Figyu először is fél percbe sem telt felkeresnem a cikket, másodszor, ha nem raksz eredeti forrást nem lesz hiteles a hír mert a telegram olyan kb. mint a Twitter. Bárki bármilyen hülyeséget/hazugságot/propagandát kirakhat! A többség meg nem keres rá vagy elhiszi vagy röhög rajta! Ezért írtam, hogy jó lenne eredeti forrást is linkelni, hogy ne fogják rád, hogy csak hülyeséget/hazugságot/propagandát terjesztel! Ennyi!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 618
48 163
113
A tankok számáról való vitazkozás margójára:

Az amerikai admirális szerint valóban lehetséges egy közvetlen nukleáris konfliktus az Egyesült Államok és Oroszország vagy Kína között​


Az Egyesült Államok közvetlen nukleáris konfliktusának lehetősége Oroszországgal vagy Kínával valós.

Ezt az Egyesült Államok Stratégiai Parancsnokságának vezetője, Charles Richard admirális nyilatkozta a Pentagon hivatalos honlapján.

További kivonatok Richard beszédéből a Légi- és Űrerők Szövetségének 2022-es légi, űr- és kiberbiztonsági konferenciáján:

► Oroszország és Kína a világon bárhol elérheti az erőszak bármely szintjét. Az Egyesült Államok hosszú ideje nem nézett szembe ilyen ellenséggel;

► mivel a Kínából származó fenyegetés tovább növekszik, az Egyesült Államoknak nagyon jó stratégiát kell végrehajtania ellene;

► A Pentagon nem tudja, mi lesz ennek a vége, mivel az orosz fenyegetés is tovább növekszik.


Источник: https://rusvesna.su/news/1663877743
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 873
56 631
113
Nekem ő a "kedvencem", ha lehet így fogalmazni, de azt se írnám, hogy valamiféle fan-ja lennék. Szóval kinek mi. : )

Na, de hogy ne csak offoljak.
Pro-ukrán térképek és kommentárok:
A Studenok környéki területeket szinte bizonyosan pontatlanul jelöli. Az attól 11+ km-re észak-keletre lévő Korovii Yar is az ukránok kezén van ukrán és orosz források szerint is.
Szerencsére nem vagyunk egyformák. Unalmas is lenne... :)
 
W

Wilson

Guest
Ismét terelsz mint egy óvodás. Hol van a link? Szó szerint hazudozol.
Én nem hazudozok te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal, mivel a nyelvtani szabályoknak megfelelően én ha valakit idézek akkor azt idézőjelbe teszem ha pedig mellékesen a témához kapcsolódva megjegyzek valamit akkor zárójelbe, na miután segítettem neked ebben is, várom tőled is a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 873
56 631
113
Ez nem normális...előre jósolni? és ha Ukrajna javára dőlne el, akkor mi van? (Persze esélye annyi mint a fociválogatottunknak egy szinvonalas tornára kijutni)
Putyin helyébe szaván fognám az EU-t, közjegyző által írásba foglalva, és fordítva tenném fel a kérdéseket, és ezt az eredményt kihozva..
Majd 10 év mulva megszokják. Pl. Észak-Cyprus, Golan, West Bank stb. Kosovó visszaköszön....
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
"...te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal..."

"...a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel."

Ha már általános iskolai szintű nyelvtan, akkor próbálj meg magyarul helyesen írni !

"...a cikkben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal, érvekkel, forrásokkal, linkekkel."

:oops: :)
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egyrészt Kína nem vállalt szankciókat Oroszország ellen.
Megállapítása helyes, csak én nem ezt/erről írtam.
jajj.. hát ez... LOL, már ne is a haragudj.
Sokszor írtam már másnak is, ajánlom neked is figyelmedbe Drábik Jánost. Ő (is) ezt mondta, nem én találom ki..
Számomra Drábik János nem mérvadó ebben a témában sem, ha Önnek az, az az Ön döntése. A véleménykülönbségünk egy másik dolog. Parttalan vitát nem fogok folytatni.
Ezeket még itt hagyom:
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
818
7 494
93
Érdekes, engem az ukránbarátság háborít fel.
Szerintem az ukránbarátsággal még nem is lenne igazán baj. A gond, az itteni ukránbarátok többségének a kommunikációjával van.
Ennek többnyire ezek a jellemzői:
  • valóság tagadás
  • elvakultság
  • panelek ismételgetése
  • arrogancia
  • kettős mérce
  • csúsztatás
  • történelemi tények ignorálása
 
W

Wilson

Guest
"...te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal..."

"...a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel."

Ha már általános iskolai szintű nyelvtan, akkor próbálj meg magyarul helyesen írni !

"...a cikkben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal, érvekkel, forrásokkal, linkekkel."

:oops: :)
Ha akarnék akkor bárkinek a hozzászólásaiban is találnék nyelvtani hibát a te hozzászólásaidban is, úgyhogy szerintem ezt nem érdemes felhozni, látom te is csak ilyen tartalmú hozzászólásokra vagy képes a fórumon.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 618
48 163
113

Putyin felvette a kesztyűt​


Felvette az odadobott kesztyűt Vlagyimir Putyin, és a jelenlegi helyzetben a katonai és a politikai kihívásoknak is megfelelő logikus és racionális választ adott a háború folytatásának jogi kereteit megalapozó referendumokkal, és a részleges mozgósítással. Moszkva már a háború eszkalálására kényszerült, de még mindig megpróbálja ezt a kiterjesztést észszerű keretek között tartani. A nyugati fősodor persze ezt nem így gondolja, de csak azért, mert egyáltalán nem próbálja megérteni Putyin gondolkodását. Most erre teszünk kísérletet. Gondolatok a háború újabb szakaszába lépve.​

...