[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 958
113
"...te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal..."

"...a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel."

Ha már általános iskolai szintű nyelvtan, akkor próbálj meg magyarul helyesen írni !

"...a cikkben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal, érvekkel, forrásokkal, linkekkel."

:oops: :)
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Egyrészt Kína nem vállalt szankciókat Oroszország ellen.
Megállapítása helyes, csak én nem ezt/erről írtam.
jajj.. hát ez... LOL, már ne is a haragudj.
Sokszor írtam már másnak is, ajánlom neked is figyelmedbe Drábik Jánost. Ő (is) ezt mondta, nem én találom ki..
Számomra Drábik János nem mérvadó ebben a témában sem, ha Önnek az, az az Ön döntése. A véleménykülönbségünk egy másik dolog. Parttalan vitát nem fogok folytatni.
Ezeket még itt hagyom:
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
Érdekes, engem az ukránbarátság háborít fel.
Szerintem az ukránbarátsággal még nem is lenne igazán baj. A gond, az itteni ukránbarátok többségének a kommunikációjával van.
Ennek többnyire ezek a jellemzői:
  • valóság tagadás
  • elvakultság
  • panelek ismételgetése
  • arrogancia
  • kettős mérce
  • csúsztatás
  • történelemi tények ignorálása
 
W

Wilson

Guest
"...te nem vagy tisztában az általános iskola szintű nyelvtannal..."

"...a cikkeben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal érvekkel forrásokkal linkekkel."

Ha már általános iskolai szintű nyelvtan, akkor próbálj meg magyarul helyesen írni !

"...a cikkben szereplő adatok és a közlemény cáfolatát adatokkal, érvekkel, forrásokkal, linkekkel."

:oops: :)
Ha akarnék akkor bárkinek a hozzászólásaiban is találnék nyelvtani hibát a te hozzászólásaidban is, úgyhogy szerintem ezt nem érdemes felhozni, látom te is csak ilyen tartalmú hozzászólásokra vagy képes a fórumon.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 659
48 477
113

Putyin felvette a kesztyűt​


Felvette az odadobott kesztyűt Vlagyimir Putyin, és a jelenlegi helyzetben a katonai és a politikai kihívásoknak is megfelelő logikus és racionális választ adott a háború folytatásának jogi kereteit megalapozó referendumokkal, és a részleges mozgósítással. Moszkva már a háború eszkalálására kényszerült, de még mindig megpróbálja ezt a kiterjesztést észszerű keretek között tartani. A nyugati fősodor persze ezt nem így gondolja, de csak azért, mert egyáltalán nem próbálja megérteni Putyin gondolkodását. Most erre teszünk kísérletet. Gondolatok a háború újabb szakaszába lépve.​

...

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Volt már?
Egy hackercsoport kiszivárogtatott egy júliusi NATO memót, az ukránoknak címezve, benne részletes célfelderítési adatokkal, tipikusan a térségbe telepített orosz légvédelmi rendszerekről.
Pár koordinátát lecsekkoltam, azok legalábbis oda mutatnak, ahol ezek sejthetőek.
Ha igaz, akkor legalább ilyen részletességű adatokat kapnak a hoholok, rendszeresen.
Őszintén nem értem, miért nem csapják még mindig szét kijevet :(

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 666
9 268
113
Volt már?
Egy hackercsoport kiszivárogtatott egy júliusi NATO memót, az ukránoknak címezve, benne részletes célfelderítési adatokkal, tipikusan a térségbe telepített orosz légvédelmi rendszerekről.
Pár koordinátát lecsekkoltam, azok legalábbis oda mutatnak, ahol ezek sejthetőek.
Ha igaz, akkor legalább ilyen részletességű adatokat kapnak a hoholok, rendszeresen.
Őszintén nem értem, miért nem csapják még mindig szét kijevet :(


A tényleges vezetés nyilván nem csak úgy Kijevben van. Azon kívül és-vagy bunker stb. Max civileket lehetne ölni. Hagyományos eszközökkel persze, mert atom meg szóba sem jöhet.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 284
37 224
113
A Honvédelmi Minisztérium megmutatta, hogy a légideszantosok hogyan hárították el az ukrán fegyveres erők 25 páncélozott járművének támadását
A Honvédelmi Minisztérium közzétett egy videót arról, hogy a légi csapatok visszaverték kilenc ukrán harckocsi és 16 páncélozott jármű támadását
"Az ellenségeskedések során a llégideszantosok több mint 120 ukrán katonát, páncélozott járművet és enyhén páncélozott járművet semmisítettek meg. Az ukrán fegyveres erők katonai felszerelésének egy részét a légideszantosok fogták el trófeaként" – közölte a védelmi minisztérium.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 284
37 224
113
A Twitter-felhasználók nagyra értékelték Johnson Putyinnal kapcsolatos állásfoglalását
A Twitter-felhasználók dicsérték Johnsont, aki tévesen köszönetet mondott Putyinnak Zelenszkij helyett

 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
541
2 518
93
Hogy mit lehetne elvárni!?

Mondjuk megfelelő számú lerepült bevetést, hogy azzal megpuhítsa az ellenfelet. Több forrás is 60-70 napi bevetésszámot említ az orosz oldalon, ami időnként, ha helyzet van, felpörög napi 200-ra.

Ez a háború jellegében nagyjából egy near-peer konfliktus, Ukrajna népessége és hadereje nagyságrendileg összemérhető a 91-es Irakkal, a terület nagyságát tekintve ráadásul Ukrajna másfélszer még nagyobb is.
Az Sivatagi Viharban 2697 bevetés/nap volt az átlag, a csúcs pedig 3280 bevetés volt a szárazföldi támadás megindításának napján. Történt mindez 31 éve...

Az még a 200-nál is 13.5-ször több! És ezt kurvára nem ellensúlyozza az összesen kilőtt kb. 3000 CM meg BM. De kétszer-háromszor ennyi se.

Édeskevés bevetést repülnek és bármennyire is fáj az igazság, sok szempontból még a nyugati légierők 30 évvel ezelőtti színvonalát sem érik el technikában, harceljárásban, reagálóképességben és hálózat-alapú valamint összhaderőnemi hadviselésben.
Hasonlatoddal az a gond hogy:
1. 30 éve a jenki költségvetés is nagyobb volt, így akkor több gép/bevetésre volt pénz mert még Hidegháborús időszak volt.
2. Irakot több ország légiereje is támadta egyszerre. Így a bevetésszámok is eloszlanak. Oroszok meg egyedül nyomják.
3. Az Öböl Háború rendes és teljes körű háború volt, nem "Különleges Hadművelet"! Így a légierő aktivitása is ehhez mért!

Ezeket is vedd figyelembe, mielőtt következtetsz!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 659
48 477
113

Putyin felvette a kesztyűt​


Felvette az odadobott kesztyűt Vlagyimir Putyin, és a jelenlegi helyzetben a katonai és a politikai kihívásoknak is megfelelő logikus és racionális választ adott a háború folytatásának jogi kereteit megalapozó referendumokkal, és a részleges mozgósítással. Moszkva már a háború eszkalálására kényszerült, de még mindig megpróbálja ezt a kiterjesztést észszerű keretek között tartani. A nyugati fősodor persze ezt nem így gondolja, de csak azért, mert egyáltalán nem próbálja megérteni Putyin gondolkodását. Most erre teszünk kísérletet. Gondolatok a háború újabb szakaszába lépve.​

...

Úgy tűnhet, hogy nem kapcsolódik szorosan a témához a kommentem, de IGEN!

Betettem a cikket X időpontban. 4 perc múlva három reagálás volt rá. Én 9 perc alatt olvastam el. Megjegyzem, nagyon gyakorlott olvasó vagyok! Felvetődött bennem a gondolat, akik jeleztek, egyáltalán elolvasták, mit írt a szerző? És nem először figyeltem ezt meg, hogy a gyors reakciók kizárják azt a lehetőséget, hogy a visszajelzők elolvasták és értelmezték a hozott híranyagot. Így ez értelmetlenné teszi a párbeszédet, illetve annak lehetőségét. Ez "harc a harcért" szituációt teremt minden értelmes eszmecsere nélkül. Ezen jó lenne változtatni!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 780
113
Úgy tűnhet, hogy nem kapcsolódik szorosan a témához a kommentem, de IGEN!

Betettem a cikket X időpontban. 4 perc múlva három reagálás volt rá. Én 9 perc alatt olvastam el. Megjegyzem. nagyon gyakorlott olvasó vagyok! Felvetődött bennem a gondolat, akik jeleztek, egyáltalán elolvasták, mit írt a szerző? És nem először figyeltem ezt meg, hogy a gyors reakciók kizárják azt a lehetőséget, hogy a visszajelzők elolvasták és értelmezték a hozott híranyagot. Így ez értelmetlenné teszi a párbeszédet, illetve annak lehetőségét. Ez "harc a harcért" szituációt teremt minden értelmes eszmecsere nélkül. Ezen jó lenne változtatni!
Ne haragudj, de nem kell 9 perc az elolvasáshoz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 272
113
A gyártó berendezések nagy része német, japán, stb. nyugati CNC stb. megmunkálò eszköz. Ezekből annyit vettek, amiből a havi 4 db gyártható. Ezt lehet kissé fokozni, ha van hőkamera, elektronika, ami beépíthető.
Az oroszok helyében ezt megoldanám drónokkal. A drón mindent lát, egy viszonylag kis befektetéssel, egy képernyő a harckocsiba, és máris kapja a céladatokat. Nem hiszem, hogy a mai világban ez egetrengető dolog lenne. Irán/Kína biztos segítene. Viszonylag gyorsan menne.
Nem teljesen mindegy mennyi t90est gyártanak havonta,? gyanítom nem arra fognak építeni, hanem a maradék több ezer t72est kaparják össze, kapnak némi plusz védelmet oszt cső, a javelin a legmoderbebb páncélost is kibontja, ukrik meg nem rendelkeznek modern páncélossal,így teljesen megfelel akár a t62 is ha úgy adódik.
Az sokkal érdekesebb és értékesebb mennyi valódi tapasztalatot szednek össze a harctéren, mert ez már bőven túl mutat az amcsi papucsos bohóckodásokon.
Az nem fér még a fejembe, hogyha előre látták a háborút (különleges műveleteket) miért nem alakították át a régi T-55/62/72 tipusaikat távirányítható eszközzé. Drón adja a célt, a távirnyós jármű meg adja a tüzet. Csak teljesen automatizálni kellett volna a lőszertöltést.
 
W

Wilson

Guest
Ebben nem vagyok biztos - a RuAF a meglévő képességeit tekintve szerintem hatékonyan végzi a feladatát.
  • Légifölény pipa addig a mélységig, amíg számít (saját erők fölött), Oo területét meg nem bombázza megállás nélkül az Ukrán Légierő.
  • Ellátási vonalakat darálják, ahogy azt a felderítési képességei engedik (az meg szar manapság...)
  • mélyre be meg nem kell repülniük, mert a CM/BM elvégzi a mélységi csapásmérést egy adott szintig
  • CAS biztosítva állandóan - és ennyi. Sokkal többet mit is lehetne elvárni?
A pilótaállomány egy veterán közeggé vált, a harceljárásaik kikristályosodtak, megvan mi működik és mi nem, illetve mi az igény a jövőre nézve. Ennek első jele az iráni drónbiznisz. A jövőben pedig tippelnék egy egyhajtóműves közös vasra a kínaiakkal a J-35 és a Szu-75 egyfajta közös keverékeként. Az USA is vett szentségtörésként európai fregattot, nekik sem lesz büdös most már egy külföldi/közös platform (azt az együttműködést nem ok nélkül írták alá).
Akkor megemlítek neked pár az orosz szaksajtóban elhangzott kritikát az orosz légierő működésével kapcsolatban a harkovi ukrán offenzíva fényében.

Alacsony hatékonyságú az orosz légierőnek a szárazföldi csapatok támogatása , de ez nem újdonság ez végig kíséri a háborút február 24. óta.
Miért nem tudod az állítólagos légifölénye ellenére az orosz légierő hatékonyan fellépni az ukrán haderő harkovi offenzívájával szemben, ehhez kapcsolódva , hogyan lehet az, hogy az ukránok számottevő légvédelmet tudtak koncentrálni az ukrán ellentámadás támogatására, miközben az Orosz Honvédelmi Minisztérium folyamatosan azt hangoztatja , hogy az ukrán légvédelmet gyakorlatilag kiiktatta..

Ki a felelős azért, hogy az Orosz Légierő nagyon nagy hátrányban van a támadó drónok alkalmazásában ,és ehhez kapcsolódva miért maradt le ennyire az orosz drón fejlesztés, miért nem képes az orosz ipar kellő mennyiségben ezen drónok előállítására.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Halfdan

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Az oroszok helyében ezt megoldanám drónokkal. A drón mindent lát, egy viszonylag kis befektetéssel, egy képernyő a harckocsiba, és máris kapja a céladatokat. Nem hiszem, hogy a mai világban ez eget erő dolog lenne. Irán/Kína biztos segítene. Viszonylag gyorsan menne.

Az nem fér még a fejembe, hogyha előre látták a háborút (különleges műveleteket) miért nem alakították át a régi T-55/62/72 tipusaikat távirányítható eszközzé. Drón adja a célt, a távirnyós jármű meg adja a tüzet. Csak teljesen automatizálni kellett volna a lőszertöltést.
a teljesen automatizált eszközöknél fenn áll a veszély hogy az alkalmazó ellen fordítják és akkor közvetlen a saját csapatok közelébe fognak tevékenykedni... De olyan automatizációt el tudnák képzelni hogy teszem azt 55 ösök mennek előrre céltárgyként automatizálva köztük megbújva az emberes gépek.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 958
113
Ha akarnék akkor bárkinek a hozzászólásaiban is találnék nyelvtani hibát a te hozzászólásaidban is, úgyhogy szerintem ezt nem érdemes felhozni, látom te is csak ilyen tartalmú hozzászólásokra vagy képes a fórumon.
Hát hogyne! Magadéban a szálkát, másokéban a gerendát. A kioktatás pedig addig tolerálható, sőt elfogadandó amíg másokkal teszed. Ha téged érint akkor mélységesen elítélendő. Tipikus "progresszív" gondolkodás. :):)