[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Csak el ne vigyék az ufók, mint Pataki Attilát, mert akkor ki fogja biztosítani az M1 függetlenobjektívségét!? :)
Szerintem megoldják, van egy olyan érzésem, hogy lenne elég "függetlenobjektív" jelentkező az állásra....:).Amúgy teljesen felkészületlen ember fogalmam sincs miért "futattják" még a narancsos oldalon is tucatnyi alkalmasabb ember lenne erre a szerepre, de az igaz, hogy a kötelező narratíva felmondására teljesen megfelelő....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 552
113
Georg Spöttle például megy ki, tudósítani
Na de melyik oldalra?

Ez meg egy szep fogas.

Zaporozsje, Geran utan.

Harkov oblaszt, a keresztekbol itelve valami Kraken vagy egyeb naci csapat.

Azert az az ukran belyeg nagyon gyorsan elkeszult a kinaiak szerint is. Egyertelmu az SBU es a jenki munka a hidnal. Putyinon nagy a nyomas hogy rendes haborut, de legalabb terrorista ellenes haborut folytasson. Twitteren egyre több dinnyeevő vádolja Ukrajnát azzal, hogy fontos infrastruktúrán folytat állami terrorizmust.


Medvegyev: "Zelenszkij bejelentette, hogy megelőző nukleáris csapásra van szükség Oroszország ellen. A pszichiáternek megelőző koponyametszést kellene végeznie ennek az idiótának. Amíg nem okoz nagyobb bajt népének és mindenki másnak."

Olyan szupi kepet talaltam, kar hogy nem tudom beilleszteni. Zelenszki van rajt turbanban mint Oszama bin Laden. :D
De meg gugli kepkeresovel se dobja ki, csak olcso zöld polokat Zelenszkire.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Komolyan nem érted,hogy az ukrán hadsereg legyőzése kb az 5. helyen van a prioritások között?

Egy diktatúrában az legelső prioritás mindig a diktátor hatalomban tartása. A második meg a rezsim (diktátor körüli slepp) hatalmának átmentése, ha a diktátor hatalma már megingani látszik.

Szerinted az orosz rezsimet valóban érdekli, hogy mi van a hadseregükkel? Ezek csak a comói villák, a londoni luxuslakásaik meg a jachtjaik érdeklik. Persze jó lenne győzni, de a villákat, jachtokat visszakapni még jobb lenne...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 864
13 287
113
Szerintem megoldják, van egy olyan érzésem, hogy lenne elég "függetlenobjektív" jelentkező az állásra....:).Amúgy teljesen felkészületlen ember fogalmam sincs miért "futattják" még a narancsos oldalon is tucatnyi alkalmasabb ember lenne erre a szerepre, de az igaz, hogy a kötelező narratíva felmondására teljesen megfelelő....
A múltkor rákérdeztek Spöttlénél egy adásban hogy mi ez az ufos sztori...azt mondta kamu volt az egész ő ilyet sosem állított...egyébként csípem a faszit, mert laza, és megmondja a Frankie-t :) Abszolút képernyőre való. Persze most azt vonjátok le, hogy jó kis beszoptatható tagja vagyok a mindent megevő 1 bites fogyasztói társadalomnak, de nyalván ez nem így van...csak szeretem az ürgét, és sztem jókat is mond. Nincs benne csűrés csavarás, politikai árnyalás, nem kell mögé nézni, bár kicsit néha az az érzésem, hogy füllentős néha...vagy tényleg ekkora Rambó...mittomén :) Jééé egyszer normálisan szóba álltam Wilsonnal...kora reggel van, nem tértem még észhez :D
 
K

Kopi2000

Guest
Segíts az ukrán védőknek, hogy meghallják őket az egész világon.....


A 9. ukrán lövészzászlóalj elfoglalt egy működőképes új orosz Tor-M2 légvédelmi rendszert a Herszon régióban...


Az ukrán harcosok támadásba lendülnek és meg sem állnak az orosz határig...

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 380
45 803
113

Hogyan harcoljunk Oroszország ellen​


Most mindenkit a technikai részletek érdekelnek: hogyan kerülhetett fel a hídra egy robbanóanyaggal megtöltött teherautó (más információk szerint teherautó)? Hogyan tudták a terroristák megtervezni és összehangolni egy halálos jármű mozgását egy üzemanyagot szállító vonattal? Hogyan került a robbanóanyag a kamionba (boltban nem lehet kapni)? Ki a sofőr – kamikaze vagy tudatlan áldozat? És így tovább, és így tovább.

Természetesen ezek fontos kérdések, talán különleges szolgálataink megválaszolása újabb lyukat tár fel védelmi és állambiztonságunkban. És szépen kijavítják, persze a többieket észre sem véve. Mert maga a társadalmunk, úgy tűnik, nem áll készen a valóság érzékelésére – arra, hogy mi történik, ki áll háborúban velünk, és mit várhatunk el nem is ellenfelünktől, hanem ádáz ellenségünktől.

Nos, miújság?​

Háború, uraim. Amit elegánsan különleges katonai műveletnek nevezünk, az értelmezésünk szerint a sebész által szikével végzett „műtét”. És ádáz ellenségünk fejében ez egy olyan háború, amelyben minden eszköz jó. És mindezeket az eszközöket használják.

...

Hosszú cikk, de szerintem realista és jól összeszedett. Valójában azt taglalja, hogy az orosz politikai vezetésnek a valóságos helyzetet kell kommunikálnia, mert enélkül árnyékbokszolást folytat, nem készíti fel a lakosságot a bekövetkező eseményekre, és ez tág teret ad a lazaságnak, visszaéléseknek.


Источник: https://rusvesna.su/news/1665253250
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: sixtus and Renitens

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Na de melyik oldalra?

Ez meg egy szep fogas.

Zaporozsje, Geran utan.

Harkov oblaszt, a keresztekbol itelve valami Kraken vagy egyeb naci csapat.

Azert az az ukran belyeg nagyon gyorsan elkeszult a kinaiak szerint is. Egyertelmu az SBU es a jenki munka a hidnal. Putyinon nagy a nyomas hogy rendes haborut, de legalabb terrorista ellenes haborut folytasson. Twitteren egyre több dinnyeevő vádolja Ukrajnát azzal, hogy fontos infrastruktúrán folytat állami terrorizmust.


Medvegyev: "Zelenszkij bejelentette, hogy megelőző nukleáris csapásra van szükség Oroszország ellen. A pszichiáternek megelőző koponyametszést kellene végeznie ennek az idiótának. Amíg nem okoz nagyobb bajt népének és mindenki másnak."

Olyan szupi kepet talaltam, kar hogy nem tudom beilleszteni. Zelenszki van rajt turbanban mint Oszama bin Laden. :D
De meg gugli kepkeresovel se dobja ki, csak olcso zöld polokat Zelenszkire.
Duck duck go? Próbáld ki
 
K

Kopi2000

Guest
Ezek a podolják butuszov produkciók egyre szánalmasabbak.
Nem baj, van másik, mint a zenebohócnál. Direkt írtam ezt, érzed az áthallást??? Egyébként gondolj csak a II. VH-ra... Szerinted mennyi volt közülük a valós elvétel, illetve az események reprodukciója. Mégis a németeket győzték le a végén...

Területvédelem, a visszaoglalt területek megtisztítása...






Eredeti címmel (nem ér kitiltásom miatta): Megtisztítjuk az ukrán földet az orosz rasszisták által hagyott veszélyes utálattól (aknáktól, fel nem robbant lőszerektől)….








A fegyvereket és a menedékeket, ahol Wagneresek gyülekeztek, eltalálták, béke poraikra, lehetőleg az össze orosz zsoldoséra is, minél előbb……. (Mert az itteni „oroszpárti” oldal szerint a wágneres, az jó zsoldos. Ha más sem, akkor Ők sem…)



 
W

Wilson

Guest
A múltkor rákérdeztek Spöttlénél egy adásban hogy mi ez az ufos sztori...azt mondta kamu volt az egész ő ilyet sosem állított...egyébként csípem a faszit, mert laza, és megmondja a Frankie-t :) Abszolút képernyőre való. Persze most azt vonjátok le, hogy jó kis beszoptatható tagja vagyok a mindent megevő 1 bites fogyasztói társadalomnak, de nyalván ez nem így van...csak szeretem az ürgét, és sztem jókat is mond. Nincs benne csűrés csavarás, politikai árnyalás, nem kell mögé nézni, bár kicsit néha az az érzésem, hogy füllentős néha...vagy tényleg ekkora Rambó...mittomén :) Jééé egyszer normálisan szóba álltam Wilsonnal...kora reggel van, nem tértem még észhez :D
Az internet nem felejt fent van rajta többek között az a vele készült interjú is amelyben arról beszél,hogy őt az ufók meglátogatták injekciót adtak neki vágást ejtettek a combján stb...

Az pedig , hogy te csíped a muksót az ízlések és pofonok tankönyvi esete, de azért ne higgy el neki mindent, mivel képes hülyeségeket állítani egy bárki által 20 másodperc alatt kiguglizható dologról...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 864
13 287
113
Az internet nem felejt fent van rajta többek között az a vele készült interjú is amelyben arról beszél,hogy őt az ufók meglátogatták injekciót adtak neki vágást ejtettek a combján stb...

Az pedig , hogy te csíped a muksót az ízlések és pofonok tankönyvi esete, de azért ne higgy el neki mindent, mivel képes hülyeségeket állítani egy bárki által 20 másodperc alatt kiguglizható dologról...
Én hiszek a földönkívüliekben...akár igaz is lehet :) Paranormális dolgok már történtek velem :D És nem a túlzásba vitt Tokaji, vagy Eki miatt.... :D
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
20a019a-krym-mist-maxar-miller.jpg

A kép alapján azt gondolom, itt egy elég jól szervezett támadás történt és nem csak a teherautó robbant.
A nyomokból látható hogy a vörös körrel jelzett helyen robbant a teherautó, de hogy nem tonnás nagyságrendű anyagot használtak az teljesen biztos. A zöld körnél szerintem az útpálya alatt, a pillérnél helyeztek el kimondottan vágótöltetet.
Kérdés hogy a sárga körrel jelzett vasúti szerelvény miért állt ott? Lehetséges hogy megrongálták a sínt előtte, esetleg a vasúti jelzőberendezést állították át? Mert szerintem benne van a lehetőség. Tudták hogy jönni fog a vonat, kinézték a helyet, telepítették a robbanóanyagot a közúti pályán és "elintézték", hogy a szerelvény megálljon. Amikor ez megtörtént elindították a bombát, akármi is volt az és akármi vitte. Egy megfigyelő pedig indított amikor a bomba a megfelelő helyre került. Én ilyesmire gondolok inkább mint a hivatalos verzió. Sehol sem látom 20 tonna robbanóanyag nyomát.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
20a019a-krym-mist-maxar-miller.jpg

A kép alapján azt gondolom, itt egy elég jól szervezett támadás történt és nem csak a teherautó robbant.
A nyomokból látható hogy a vörös körrel jelzett helyen robbant a teherautó, de hogy nem tonnás nagyságrendű anyagot használtak az teljesen biztos. A zöld körnél szerintem az útpálya alatt, a pillérnél helyeztek el kimondottan vágótöltetet.
Kérdés hogy a sárga körrel jelzett vasúti szerelvény miért állt ott? Lehetséges hogy megrongálták a sínt előtte, esetleg a vasúti jelzőberendezést állították át? Mert szerintem benne van a lehetőség. Tudták hogy jönni fog a vonat, kinézték a helyet, telepítették a robbanóanyagot a közúti pályán és "elintézték", hogy a szerelvény megálljon. Amikor ez megtörtént elindították a bombát, akármi is volt az és akármi vitte. Egy megfigyelő pedig indított amikor a bomba a megfelelő helyre került. Én ilyesmire gondolok inkább mint a hivatalos verzió. Sehol sem látom 20 tonna robbanóanyag nyomát.
A zöld körben szerintem nem volt semmilyen robbantás, ellentétes irányban is elmozdult a hídpálya, csak ott épp nem vált le a pillérről és nem tört el. De nem is rajta volt a robbantás, csak a szomszédos hípályaelemen.
 
Last edited:

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 675
113
Akkor most a híd alatt lévő hajó az csak áldozat volt és a kamionban volt egy kis ammónium nitrát, amit a szgk begyújtott, vagy mi a sztori?
Szerintem a tartálykocsik se üzemanyagot vittek, mert ennyire bármi ég, még kb aznis, ha hideg vizet szállított, hogy még a tűz sem terjed át..
Mondjuk akkor jól tippeltem. A vasúti hídnak a fém külső részeit már hétfő kb nekiállnak, hétvégére meglesz. Kap egy tisztasági festést, aztán csumi.
Hajóról az úttest betonelemeit meg beemelik.. kap egy kis betont, átszalad a finisher az aszfalttal, aztán biztos ami biztos, legyen mondjuk ez 3 hét... de akkor visszaveszik a másik oldalt, ha kell.


Amúgy a hírre jól felkeszült nyugati agitprop mennyire felkeszületlen volt, hogy hamar kijavítják és nem sérül meg komolyan.
Indexen még ma is a hídnak vége narratíva megy. Nem furcsa? Joek tudták jól hogy ez lesz.

 
K

Kopi2000

Guest
Csaták, foglyok, ukrán szemmel...


Hadi helyzet lehetséges alakulása...


Magyar nyelven, folytatódik az ukrán előre nyomulás..

 
  • Vicces
Reactions: dragonman

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 843
113
Na, most, hogy a twitter, telegramm, signal, facebook, youtube, insta, reddit, stb. blokkolt, egész szellős és letisztult lett az oldal, így kénytelen vagyok a reakcióitokra hagyatkozni - képek/videók nélkül értelmezni a híreket. Úgy érzem magam, mint a vak, akiknek el akarják magyarázni, milyen az elefánt. Az elmondások alapján nem hiszem, hogy létezik az elefánt, mert ilyen disszonanciával a valóságban semmi sem létezhet, Putyin/Biden meg még nem küldött kiselefántot nekem, így nem tudom kézbe venni...

Viszont az is egyértelmű, hogy nincs ráhatásotok arra, milyen az elefánt, mert az elefánt fizikai realitása nem függ tőletek, vagyis amit ilyen-olyan agitprop címén leadtok minden egyes lelőtt/felrobbant/elhagyott/felgyújtott/folyóba esett/traktorral elvontatott/lebombázott/bekalibrált/elsüllyesztett/eladott/többször a netre felrakott eszköz láttán totál öncélú és értelmetlen.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 087
10 264
113
20a019a-krym-mist-maxar-miller.jpg

A kép alapján azt gondolom, itt egy elég jól szervezett támadás történt és nem csak a teherautó robbant.
A nyomokból látható hogy a vörös körrel jelzett helyen robbant a teherautó, de hogy nem tonnás nagyságrendű anyagot használtak az teljesen biztos. A zöld körnél szerintem az útpálya alatt, a pillérnél helyeztek el kimondottan vágótöltetet.
Kérdés hogy a sárga körrel jelzett vasúti szerelvény miért állt ott? Lehetséges hogy megrongálták a sínt előtte, esetleg a vasúti jelzőberendezést állították át? Mert szerintem benne van a lehetőség. Tudták hogy jönni fog a vonat, kinézték a helyet, telepítették a robbanóanyagot a közúti pályán és "elintézték", hogy a szerelvény megálljon. Amikor ez megtörtént elindították a bombát, akármi is volt az és akármi vitte. Egy megfigyelő pedig indított amikor a bomba a megfelelő helyre került. Én ilyesmire gondolok inkább mint a hivatalos verzió. Sehol sem látom 20 tonna robbanóanyag nyomát.
Hol a mozdony?
Eddig egyik videón sem látszott....
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
A zöld körben szerintem nem volt semmilyen robbantás, ellentétes irányban is elmozdult a hídpálya, csak ott épp nem vált le a pillérről és nem tört el. De nem is rajta volt a robbantás, csak a szomszédos hípályaelemen.
És mitől mozdult el így a pálya szerinted? Nem esik az le attól, hogy a mellette levő pályán felrobban valami. Továbbra is tartom a véleményem, hogy szerintem nem egy bomba volt.
@gergo55 :
Hol a mozdony?
Eddig egyik videón sem látszott...
Lehet azonnal lekapcsolták és arrébb vitték mikor kigyulladt a szerelvény.