Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A Nobel díjasok közül egyedül Szentgyörgyi kutatása érte el idehaza a Nobel díjat. A többi mind külföldön érvényesült. Nem arról van szó, hogy ne vallották volna magyarnak magukat. De verni magunkat azokra az eredményekre amikhez külföldre kellett menniük ez tipikus Magyar illúzió, és jellemző identitás.
Ahogy az is, hogy leostobázod élből a másikat, csak mert nem ért veled egyet.
A hozzászólást minősítettem nem téged ! Akinek nem inge ugye .............

A lényegen nem változtat nemzeti arányhoz viszonyítva igen is sok pallérozott, meghatározó , korszakalkotó felfedezést / művet alkotó nagytudású embert adtunk a világnak ! Na ezt nem kell elbagatelizálni mint ahogyan azt se , hogy a nyugat sose segített nekünk amióta betettük lábunkat a Kárpát medencébe sőt ott tett keresztbe ahol tudott mint a Török elleni harcunkban (ha nincs a csigazabálók által a Törököknek adott sok korszerű ágyú és hozzá "tanácsadó" ki tudja miképpen alakul az a bizonyos csata ) ha másképp alakul Mohács lehet nincs is 150 év török rabiga ! De mindegy is pont úgy gondolkodol mint a híveid !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 577
11 179
113
Kannibalizmus, tollevés, tojásevés, csökkenő tojáshozam, fokozott fogékonyság betegségekre, gyenge keltetési eredmények, a fejlődő csibék visszamaradnak a fejlődésben, stb.
Sokan a kukorica-búza kombóra esküdnek, "mert a nagyanyám is ezt adta!" Ez tök jó, csak a nagyinak hót más tyúkjai voltak 40-50 évvel ezelőtt, mint a maiak. A vitaminhiányos, rosszul táplált tyúkok gazdái szoktak a hűvös idő beköszöntével sopánkodni, hogy taknyosak, hörögnek, himlősek, tífuszosak..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Kannibalizmus, tollevés, tojásevés, csökkenő tojáshozam, fokozott fogékonyság betegségekre, gyenge keltetési eredmények, a fejlődő csibék visszamaradnak a fejlődésben, stb.
Sokan a kukorica-búza kombóra esküdnek, "mert a nagyanyám is ezt adta!" Ez tök jó, csak a nagyinak hót más tyúkjai voltak 40-50 évvel ezelőtt, mint a maiak. A vitaminhiányos, rosszul táplált tyúkok gazdái szoktak a hűvös idő beköszöntével sopánkodni, hogy taknyosak, hörögnek, himlősek, tífuszosak..
Ó, hát ezt igazán nem akarhatjuk.
mylord3.jpg


Gondolkoztam én is kb 3 tyúk beszerzésén, de
1. van két macska
2. biztos fáznának a fűtetlen sufniban
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 018
14 124
113
A hozzászólást minősítettem nem téged ! Akinek nem inge ugye .............
Hát persze.
A lényegen nem változtat nemzeti arányhoz viszonyítva igen is sok pallérozott, meghatározó , korszakalkotó felfedezést / művet alkotó nagytudású embert adtunk a világnak ! Na ezt nem kell elbagatelizálni
Úgy tűnik pont te nem akarod megérteni, hogy szó nincs a teljesítményük vagy a Magyarságuk eltagadásáról-elbagatelizásáról! Mindösszesen arra próbáltam rámutatni, hogy kicsit álságos arra verni magunkat, ahogy az jellemzően a köztudatban èl (ez az illuzió) hogy mi adtuk ezeket a Nobel dijasokat a világnak, miközben a prózai valóság, hogy épp azért tudtak kiemelkedőt alkotni mert elmentek - el kellett meniük innen, hogy nagyot alkossanak!
mint ahogyan azt se , hogy a nyugat sose segített nekünk amióta betettük lábunkat a Kárpát medencébe sőt ott tett keresztbe ahol tudott mint a Török elleni harcunkban (ha nincs a csigazabálók által a Törököknek adott sok korszerű ágyú és hozzá "tanácsadó" ki tudja miképpen alakul az a bizonyos csata ) ha másképp alakul Mohács lehet nincs is 150 év török rabiga ! De mindegy is pont úgy gondolkodol mint a híveid !
Ez amolyan urban legend, már a Török háborus topikban is tárgyaltuk, de érdemi bizonyítékot meg nem hozott senki erre..

Híveim?! Ne kezdjünk szemelyeskedni ha lehet..
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 577
11 179
113
Ó, hát ezt igazán nem akarhatjuk.
mylord3.jpg


Gondolkoztam én is kb 3 tyúk beszerzésén, de
Ez a nagyon hobbi kategória. Ha az átlag napi 1(-2) tojással megelégszel, akkor jó, de értelmezhető mennyiséghez min. 10-12 db kell. (Nekem is evés közben jött meg az étvágyam. ;) )
1. van két macska
Körbe kell keríteni a helyüket és nem árt lefedni sem.
2. biztos fáznának a fűtetlen sufniban
A szomszéd tyúkjai mínusz 15 fokban is a diófán alszanak. :) Nem fognak megfázni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Ez a nagyon hobbi kategória. Ha az átlag napi 1(-2) tojással megelégszel, akkor jó, de értelmezhető mennyiséghez min. 10-12 db kell. (Nekem is evés közben jött meg az étvágyam. ;) )

Körbe kell keríteni a helyüket és nem árt lefedni sem.

A szomszéd tyúkjai mínusz 15 fokban is a diófán alszanak. :) Nem fognak megfázni.
Nem olyan hatalmas a kert, nem zárnám be őket kis helyre.
Inkább vmi diplomáciai megoldásban gondolkoztam volna.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 018
14 124
113
Nem olyan hatalmas a kert, nem zárnám be őket kis helyre.
Inkább vmi diplomáciai megoldásban gondolkoztam volna.
Diplomáciai megoldás? A macskákat meg kell győzni, hogy tojást tojjanak. :)

Én azt hallottam, hogy kert mellé jobb a kacsa, mert azok nem eszik ki a vetemenyest, de kipucolJák a csigákat férgeket. Bár talán kicsit körülmenyesebb a tartásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Diplomáciai megoldás? A macskákat meg kell győzni, hogy tojást tojjanak. :)

Én azt hallottam, hogy kert mellé jobb a kacsa, mert azok nem eszik ki a vetemenyest, de kipucolJák a csigákat férgeket. Bár talán kicsit körülmenyesebb a tartásuk.
Nem rossz... átgondolom.

Kacsa nem kell, mert nincs tavam - nem is lesz. Viszont állatot csak úgy tartok, ha boldog is lehet.
Lehet pulyka kéne vagy liba? Azok elég nagyok, hogy meggondolja a macska...
Mondjuk a pulyka meg kb hetente tojik annyit, mint a tyúk egy nap...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 018
14 124
113
Nem rossz... átgondolom.

Kacsa nem kell, mert nincs tavam - nem is lesz. Viszont állatot csak úgy tartok, ha boldog is lehet.
Lehet pulyka kéne vagy liba? Azok elég nagyok, hogy meggondolja a macska...
Mondjuk a pulyka meg kb hetente tojik annyit, mint a tyúk egy nap...
Pulyka nagy dög tud lenni, meg inas is. A liba meg hangosan óbégat és akár neked is megy.
Tyúk a legegyszerübb, vagy néma kacsa.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 626
55 421
113
A hozzászólást minősítettem nem téged ! Akinek nem inge ugye .............

A lényegen nem változtat nemzeti arányhoz viszonyítva igen is sok pallérozott, meghatározó , korszakalkotó felfedezést / művet alkotó nagytudású embert adtunk a világnak ! Na ezt nem kell elbagatelizálni mint ahogyan azt se , hogy a nyugat sose segített nekünk amióta betettük lábunkat a Kárpát medencébe sőt ott tett keresztbe ahol tudott mint a Török elleni harcunkban (ha nincs a csigazabálók által a Törököknek adott sok korszerű ágyú és hozzá "tanácsadó" ki tudja miképpen alakul az a bizonyos csata ) ha másképp alakul Mohács lehet nincs is 150 év török rabiga ! De mindegy is pont úgy gondolkodol mint a híveid !
Hűha! :)
Miért nem mi, okos, ügyes magyarok béreltük fel a talján zsoldos tüzéreket és lőttük össze a törököket? És persze, minket üldöznek, amióta betettük a lábunkat a Kárpát medencébe...
Gyerekorom óta kérdezem, hogy ha amúgy is népvándorlás volt, akkor miért nem mentünk pl Észak-Olaszországba, vagy Spanyolországba. Jobb időjárás van ott és mi fedezhettük volna fel Amerikát. Vagy nem. Az talán jobb is lett volna. Ha meg már itt maradtunk, be kellett volna népesiteni ezt a medencét akár többnejűség árán is. Aztán szövetségre kellett volna állni a törökkel és egész Nyugateurópát felgöngyöliteni. De nem, mi már akkor is mártirok akartunk lenni, akiket mindig üldöznek...
Nem ártana megkérdőjelezni az önmagunkról alkotott képünket. Mondom ezt mind eltökélt Fidesz szavazó és Orbán fan.
De unom ezt a 1000 éve tartó harcot valakik ellen. Mindig találunk egy új ellenséget magunknak.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 056
30 981
113
Diplomáciai megoldás? A macskákat meg kell győzni, hogy tojást tojjanak. :)

Én azt hallottam, hogy kert mellé jobb a kacsa, mert azok nem eszik ki a vetemenyest, de kipucolJák a csigákat férgeket. Bár talán kicsit körülmenyesebb a tartásuk.
A kacsa meg a libatojás hajlamos a szalmonellára. A csirke meg igénytelen, télen is bírja, kell zárható ól is éjszakára. A macskát meg egy vérmes nagytestű kakas kiábrándítja.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Pulyka nagy dög tud lenni, meg inas is. A liba meg hangosan óbégat és akár neked is megy.
Tyúk a legegyszerübb, vagy néma kacsa.
Van egy bácsi, aki Bp-en tart családi házban -azt hiszem- két kacsát, meg egy libát.
Szokta vinni őket az utcán sétálni.

Az nem baj ha inas, nem megenni akarom.
A tojáshozammal van inkább a problémám - pedig a macskákhoz ez a két nagyobb testű szárnyas
menne jobban, biztonságtechnikai okokból.
Libatojást mondjuk még nem volt szerencsém fogyasztani, a pulyka úgy rémlik fínom volt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
A kacsa meg a libatojás hajlamos a szalmonellára. A csirke meg igénytelen, télen is bírja, kell zárható ól is éjszakára. A macskát meg egy vérmes nagytestű kakas kiábrándítja.
Nem kell kakas, az reggel hangos. Meg kiscsirke sem kell. És még csendőr sincs a családban. Ja, meg nem háziállatok viadalát akarok
rendezni.
Sz'al nem kell kakas.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 056
30 981
113
Van egy bácsi, aki Bp-en tart családi házban -azt hiszem- két kacsát, meg egy libát.
Szokta vinni őket az utcán sétálni.

Az nem baj ha inas, nem megenni akarom.
A tojáshozammal van inkább a problémám - pedig a macskákhoz ez a két nagyobb testű szárnyas
menne jobban, biztonságtechnikai okokból.
Libatojást mondjuk még nem volt szerencsém fogyasztani, a pulyka úgy rémlik fínom volt.
A pulyka csak fiatalon jó. Amúgy hangos és ronda.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox