Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Aki meg direkt szabályszegő annak a kocsiját is leköpöm és anyázok. És szerencséje van, hogy csak a kocsiját, mert védi a tetűládát a szélvédő.
Tudod Balukapitány az ilyen típusú bringás ember szokta fújni orrán száján a véres habot a köpés és anyázás után mert nem minden autóvezető birka türelmű és bíza az önkontrollnak is híján vannak egyesek ! Játszhatod a vagányt mint fekete öves röplabdás de sose tudod kivel akadsz össze ! Több szerénység elvtárs ! Több szerénység !
 
M

molnibalage

Guest
De ha egy ilyen után izomból szájba vernek, te fogsz itt siránkozni a fórumon, hogy ezek a szemét autósok. Fel sem merül majd benned, hogy te vagy az az ősbunkó aki kiprovokálta az alpári viselkedésével a verést. Elképesztő milyen emberek élnek köztünk.... :confused:
Igen, elképesztő, hogy van olyan ember, aki piros lámpánál, balra kanyarodni tilosnál balra fordul és majdnem elüt. Itt.

Ó szegény, hogy le szerettem volna köpni a köcsögjét.
De jó tudni, hogy ekkora szarfaszúakat védsz.

Tudod Balukapitány az ilyen típusú bringás ember szokta fújni orrán száján a véres habot a köpés és anyázás után mert nem minden autóvezető birka türelmű és bíza az önkontrollnak is híján vannak egyesek ! Játszhatod a vagányt mint fekete öves röplabdás de sose tudod kivel akadsz össze ! Több szerénység elvtárs ! Több szerénység !
Lásd fent,
De ma is láttam olyat, aki sanszosan rutinból szegett szabályt.
Ő itt szépen áthajtott a piroson, majd beállt a kereszteződésbe, és szintén balra fordulás tiltásnál befordult a Tompára.

És akkor még beszélsz te is birkatürelemről?
Ej bazdmeg.

És ezek sorjáznak.
Ma reggel itt.

Két mentő jött egyszerre és egyinek sem adták meg az elsőbbséget. Jött az egyik, a híd felől és a híd felé hajók behajtottak elé a kereszteződésbe és persze nem tudak kimenni. Akik ezzel feltartották azt. A másiok mentő a ÉK-ről jött és az meg elindulni nem tudott, mert a sarok beállt.

Mondd kisfiamcskám, akkor kinek és hol van itt a türelme?
A társadalmi folyamat azt te nagyon te, hogy az utakon lényegében szinte semmiféle kontroll nincs. Kocsik gurulnak járdán, veszélyeztetnek bárki mást és a magadfaja vén ****** telik a kommentboxban, ami telik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 029
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 361
113
Nem a stílussal kellene foglalkozni (btw nézz meg pár Petőfi verset mondjuk...), hanem a tartalommal.
Meg mondjuk azzal, hogy egy tinédzsernek kvára nem azzal kellene foglalkoznia, hogy tüntessen.
Hanem tanulnia. Vagy csak gyereknek lenni. De szerencsére van olyan, aki elég bátor ahhoz, hogy
kiálljon és vállalja a véleményét.

Petőfi egyszer leírta, hogy "foglalod a kurv.anyádat", nem pedig minden második szava volt, hogy f.sz stb. Legalábbis a verseiben.
Nem mintha annyira dicsőíteni kéne Petőfit, ezt a poszt-jakobinus, proto-kommunista lánglelkű költőt, aki valóban írt elég vérengző verseket (az "akasszátok fel a királyokat" miatt közfelháborodás is volt annak idején. Ő, aki mellesleg katonatisztként egyszer agyonlövetett egy bakát, amiért nem tisztelgett neki, de minden nagy költőnk esendő ember volt. Ady és József A-ról mindjárt be is teszek egy-egy videót a Beszélgetőbe asszem.
Ennek a Lilinek sem azzal kellene foglalkoznia, hogy Sárosdi Lilla "művésznő" nyomdokaiba akarjon lépni politikai trágárkodásban.
 
M

molnibalage

Guest
Petőfi egyszer leírta, hogy "foglalod a kurv.anyádat", nem pedig minden második szava volt, hogy f.sz stb. Legalábbis a verseiben.
Nem mintha annyira dicsőíteni kéne Petőfit, ezt a poszt-jakobinus, proto-kommunista lánglelkű költőt, aki valóban írt elég vérengző verseket (az "akasszátok fel a királyokat" miatt közfelháborodás is volt annak idején. Ő, aki mellesleg katonatisztként egyszer agyonlövetett egy bakát, amiért nem tisztelgett neki, de minden nagy költőnk esendő ember volt. Ady és József A-ról mindjárt be is teszek egy-egy videót a Beszélgetőbe asszem.
Ennek a Lilinek sem azzal kellene foglalkoznia, hogy Sárosdi Lilla "művésznő" nyomdokaiba akarjon lépni politikai trágárkodásban.
Ez kb. különbséget tenni a gyilkos és sorozatgyilkos között.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Petőfi egyszer leírta, hogy "foglalod a kurv.anyádat", nem pedig minden második szava volt, hogy f.sz stb. Legalábbis a verseiben.
Nem mintha annyira dicsőíteni kéne Petőfit, ezt a poszt-jakobinus, proto-kommunista lánglelkű költőt, aki valóban írt elég vérengző verseket (az "akasszátok fel a királyokat" miatt közfelháborodás is volt annak idején. Ő, aki mellesleg katonatisztként egyszer agyonlövetett egy bakát, amiért nem tisztelgett neki, de minden nagy költőnk esendő ember volt. Ady és József A-ról mindjárt be is teszek egy-egy videót a Beszélgetőbe asszem.
Ennek a Lilinek sem azzal kellene foglalkoznia, hogy Sárosdi Lilla "művésznő" nyomdokaiba akarjon lépni politikai trágárkodásban.
Nem ezzel kellene neki, de rákényszerül.
De komolyan ennyire nem érted, hogy miről szól ez az egész?
Olvastad egyébként?
Nagyon hatásos, mellbevágó és kijózanító verset írt, amikor először hallottam: hűbazdmeg.
És nem, nem az a lényege a slam-nek, hogy ki tud cifrábban káromkodni, az csak egy eszköze.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy érzem, egyszer eljön majd az a pillanat, amikor eltörik a korsó a kútra járásban. Csak csináld így tovább! :cool:
Sajnálom, hogy nem kamerával tekerek. Ritka az olyan nap, amikor ne tudnék olyat felvenni, amire azon a bizonyos csatornán később az "eljárást indult" pecsét ne kerülne rá. Jó sok korsó törne el, ha nem lennék lusta...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
A balosok miért mindig gyerekeket rontanak meg és járatnak le?

Az autista Greta thunberg...blanka...és most a pánkotai lili...utóbbi kettő trágárkodással pótolja az ész hiányát.

Bele se merek gondolni, hogy mekkora prolik lehetnek azok,akiknek ez a színpadi szellemi híg bélsárLé bejön...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Tényleg azon megy a derpegés, hogy egy tini csúnyán beszél, mikor az ukrán háborús topicban meg azon örömködnek, hogy civilek halnak meg, nyomorodnak meg, gyerekek lesznek árvák, nyomorékok tízezrei lesznek, egy országot gyalulnának le a Föld színéről egyesek, emberek tűzhalálán viccelődnek?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Tényleg azon megy a derpegés, hogy egy tini csúnyán beszél, mikor az ukrán háborús topicban meg azon örömködnek, hogy civilek halnak meg, nyomorodnak meg, gyerekek lesznek árvák, nyomorékok tízezrei lesznek, egy országot gyalulnának le a Föld színéről egyesek, emberek tűzhalálán viccelődnek?
Ez ma az eresztényi erkölcsi mérce.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
A csúny beszéden megbotránkozóknak ajánlanám figyelmébe a következő gyöngyszemet:

Ehhez képest a kiscsaj performansza kimondottan magas művészeti értéket képvisel. :D
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 069
4 025
113
A balosok miért mindig gyerekeket rontanak meg és járatnak le?

Az autista Greta thunberg...blanka...és most a pánkotai lili...utóbbi kettő trágárkodással pótolja az ész hiányát.

Bele se merek gondolni, hogy mekkora prolik lehetnek azok,akiknek ez a színpadi szellemi híg bélsárLé bejön...
A keresztény-konzervatív, a FIDESZ 5. számú párttagkönyv tulajdonos, 2016-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett Bayer Zsolt ellen valahogy nem dívik itt kritikusnak lenni, pedig az ő kreténsége egy más kategória!
És ő ugyebár egy híres - hírhedt publicista, szóval kicsit más a motiváció, mint a diáklánynál!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
A keresztény-konzervatív, a FIDESZ 5. számú párttagkönyv tulajdonos, 2016-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett Bayer Zsolt ellen valahogy nem dívik itt kritikusnak lenni, pedig az ő kreténsége egy más kategória!
És ő ugyebár egy híres - hírhedt publicista, szóval kicsit más a motiváció, mint a diáklánynál!
Azért ő letett az asztalra egy "1100 év.."-et, Egy Másfél millió lépés Magyarországon-t, Kamaszkorunk legszebb nyarát. Mit tett le a kislány? Semmit. De legalább az elkövetkező 4-5 éve erről a pörformanszáról fog szólni, valahányszor gyakornoki helyet keres. Akik pedig ma még felhasználják, holnap úgy lépnek át rajta, mint a koszos zsepin.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
A keresztény-konzervatív, a FIDESZ 5. számú párttagkönyv tulajdonos, 2016-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett Bayer Zsolt ellen valahogy nem dívik itt kritikusnak lenni, pedig az ő kreténsége egy más kategória!
És ő ugyebár egy híres - hírhedt publicista, szóval kicsit más a motiváció, mint a diáklánynál!
Bayer is trágár néha,de ő egy megmondó ember könyörgöm....neki ez a dolga,hogy beolvasson a másik oldalnak.


Ez meg egy -állítólag- "tanár"tüntetés ahol egy gyerek felszólalt és dőlt a pofájából a szar.

Gyönyörűen beárazta ez a performansz az egész galerit,a jelenlévő tanárokkal együtt....

Fekete ruhás nővér,pukli,blanka,lilike...ki volt még? :D
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Nem ezzel kellene neki, de rákényszerül.
De komolyan ennyire nem érted, hogy miről szól ez az egész?
Olvastad egyébként?
Nagyon hatásos, mellbevágó és kijózanító verset írt, amikor először hallottam: hűbazdmeg.
És nem, nem az a lényege a slam-nek, hogy ki tud cifrábban káromkodni, az csak egy eszköze.
Bíztam benne, hogy valahol elolvashatom, már csak azért is, mert mostanáig azt sem tudtam, hogy van a olyan világon, hogy "slam poetry". Megnézni nem akartam, mert olyan viszont van a világon, hogy szekunder szégyen, ahhoz meg nem volt kedvem.

Na most megnéztem, ha már ekkora téma lett, szóval most már joggal mondhatom, hogy az, amit ez a kiscsaj előadott, az nem egy hatásos, kijózanító, mellbevágó vers, hanem csupán egy nagy rakás szar!

Kezdjük ott, hogy ez nem vers és ez nem művészet. Ez olyan alacsony színvonalú produktum, amelyre az írástudó emberek nagy többsége álmából felkeltve is erőfeszítés nélkül képes. Se rím, se ritmus, se versláb, se dallam, se kompozíció, se kreativitás, csak a szegény kisgyermek panaszai faszokkal és bazdmeggel teleszórva. Ha a kiscsaj belefosott volna egy fiókba és azt emelte volna a feje fölé, ugyanakkora tapsot kapott volna, hogy mekkora művészet, micsoda megrendítő szimbólum! De nem. Nem az. Ez nem szint, ez nem kultúra, ahol pedig annak számít, az már nem civilizáció - de egészségetekre, fogyasszátok...!

Petőfihez, Pázmányhoz hasonlítani ezt... hát ennyi erővel akár Mozart, Homérosz vagy Sir Walter Scott is jöhet, az egyiptomi piramisokkal bezárólag, hiszen azoknak sincs ehhez semmi néven nevezhető köze. Semmi.

Ugyanakkor van haszna, előnye is ennek a világgá kiabált extrementumnak: Gyönyörűen megmutatja, miféle alakok tematizálnak egy pofonegyszerű bérkérdést is. Nemzet- és országpusztító, nagyhangú, magamutogató, nárcisztikus, nihilista, senkiházi szar alakok. Áprilisban egy ország mutatta meg, hogy mennyi igény, illetve szükség van rájuk. Nem is tehetnének nagyobb szívességet Orbánnak, minthogy odaállnak a tanárok mellé, illetve elé!

Hogy ez a kiscsaj beáll-e közéjük, még a jövő kérdése, én személy szerint nem török pálcát fölötte - 17 évesen én sem voltam más. Csak én nem ún. slam poetry-t óbégattam, hanem Akela, Beatrice meg Oi-kor nótákat arról, hogy azért szar ez az egész világ, mert ti emberek szarok vagytok ééés, én, én is egy kicsit, sajnálom, én is egy kicsit...
 
M

molnibalage

Guest
Azért ő letett az asztalra egy "1100 év.."-et, Egy Másfél millió lépés Magyarországon-t, Kamaszkorunk legszebb nyarát. Mit tett le a kislány? Semmit. De legalább az elkövetkező 4-5 éve erről a pörformanszáról fog szólni, valahányszor gyakornoki helyet keres. Akik pedig ma még felhasználják, holnap úgy lépnek át rajta, mint a koszos zsepin.
Hát ennél nagyobb faszságot keresve se mondhattál volna.
De értem én, te senki vagy Shakespearehez képst, akkor hogyan mersz egy sort is gépelni?
Tehát ez vicces, egyiknek lehet mocskos szája....
... mert
... mert

Mert csak...
Meg értem én, hogy a NER seggés nyalja és annak faszát szopja.
Akkor teljesen rendben.

Ezek szerint egy 18 éves nem mondhat és tehet semmit, csak mert fiatal.
Kemény vagy öcsi.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
Hát ennél nagyobb faszságot keresve se mondhattál volna.
De értem én, te senki vagy Shakespearehez képst, akkor hogyan mersz egy sort is gépelni?
Tehát ez vicces, egyiknek lehet mocskos szája....
... mert
... mert

Mert csak...
Meg értem én, hogy a NER seggés nyalja és annak faszát szopja.
Akkor teljesen rendben.

Ezek szerint egy 18 éves nem mondhat és tehet semmit, csak mert fiatal.
Kemény vagy öcsi.
Téged bántottak kiskorodban.

Jól gondolom?
 
Status
Not open for further replies.