Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 515
24 417
113
Hagyjuk!
Csak párhuzamot véltem felfedezni a haditechnika, és az ipar területén is jelen lévő, "megoldjuk okosba" mentális között.
Vajon általánosan jellemző ez a lakattal zárás nyugaton is?
Persze időnként a harctéren is elég Mad Max szerű megoldásokkal találkozhatunk.
Köcsög németek lakatot basztak itt is a tankra....
61c40bd0152f6b611f11657ecf5c3153.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Lehet én vagyok hülye, de felnőtt vendégmunkásoknál miért aggódik a f.o.s. a közoktatás hiánya miatt?
Az a pakisztáni, aki papír nélkül a zöldhatáron jön át, az ugyan annál a sajtóorgánumnál üdvözlendő; az pakisztáni, aki legálisan, papírral jön vendégmunkásként, az meg üldözendő?
A következetességet meg lehúzták a wc-n?
Ami még aranyos, de nem rakták bele a cikkbe: " Gondola Zsolt Zoárd szerint fontos volna felkészíteni a lakosságot arra, hogy a nagyberuházások nem kizárólag pozitív, hanem másfajta következményekkel is járnak." -Gondola Zsolt Zoárd facebook.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 142
9 242
113
Hagyjuk!
Csak párhuzamot véltem felfedezni a haditechnika, és az ipar területén is jelen lévő, "megoldjuk okosba" mentális között.
Vajon általánosan jellemző ez a lakattal zárás nyugaton is?
Persze időnként a harctéren is elég Mad Max szerű megoldásokkal találkozhatunk.
Valahogy így volt nálunk is. Az egyik agyatlan fejes kitalálta, hogy 50%-os spórolást csinál a melósok bérén :D Erre megrendelte a féleszű a 30 milliós rendszert. Amihez senki se volt képezve. Én már láttam ilyet, mondtam, hogy amikor én láttam akkor egészen más körülmények voltak, de senkit se érdekelt. A barom még 2 telephelyre ua. megrendelte. A másik 3-ra nem maradt ideje. Na most minden telephelyről elküldtek 3 melóst. Most ott áll a gép, működik is meg nem is, folyton hibaüzenetet jelez, árammegszakítást csinál, stb...Már ott tart a dolog, hogy a helyi vezető nem hajlandó felvenni a telefont amikor a hiba miatt keresik. Volt olyan nap amikor 15 hiba történt. Csodás vezetők vannak nem csak a hadseregben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nálunk "probléma" volt egyeseknél, hogy időnként várni kellett 2-3 napot céges tollra, hivajavítóra, míg a pénzügyes bejött homeofficeból és leugrott a 2 sarokra levő boltba... (én eleve mindenből sajátot használok).
Végül megoldotta a vezetés: lett egy beszerzési vezetőnk.
Akinek egy havi fizetéséből fél éves készletet fel lehetne halmozni mindenből...

Dojcse kvalitát.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nálunk "probléma" volt egyeseknél, hogy időnként várni kellett 2-3 napot céges tollra, hivajavítóra, míg a pénzügyes bejött homeofficeból és leugrott a 2 sarokra levő boltba... (én eleve mindenből sajátot használok).
Végül megoldotta a vezetés: lett egy beszerzési vezetőnk.
Akinek egy havi fizetéséből fél éves készletet fel lehetne halmozni mindenből...

Dojcse kvalitát.
De lehet, hogy előtte létrehoztak egy teamet, hogy megvitassák a felmerülő problémára adható megoldásokat, amihez a különböző helyi szervezetektől 1-1 embert valami melegégövi vidékre reptettek -csak, hogy ne kelljen otthon használni a gázt és ezzel européer és zöld lett a project. Természetesen a csapat összekovácsolásához alkalmazni kellett egy coach-ot is.

De remélem, hogy az irodai szerek igényléséhez legalább három példányban kell kérelmet beadni, a használat előtt egy héttel, hogy a beszerzési vezető asszisztensének legyen ideje iktatni. De mivel két fő már egy osztály és alkalmat ad a visszaélésekre, így egy belső ellenőri csoportot is létre kell hozni. Mivel ez így már naaagyon sok ember, ezért figyelni kell az esélyenlőségre, ezért kell esélyegyenlőségi mérnök is.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 561
28 775
113
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 004
2 872
113


EBIT eközben ugyancsak soha nem látott értékre, 1,13 milliárd dollárra ugrott,
a vállalatcsoport profitja pedig 66 százalékkal 658 millió dollárra emelkedett.

A két szám különbsége meg az adó, amit a magyar állam kap. Nem rossz az negyed évre
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 774
48 108
113
Nálunk "probléma" volt egyeseknél, hogy időnként várni kellett 2-3 napot céges tollra, hivajavítóra, míg a pénzügyes bejött homeofficeból és leugrott a 2 sarokra levő boltba... (én eleve mindenből sajátot használok).
Végül megoldotta a vezetés: lett egy beszerzési vezetőnk.
Akinek egy havi fizetéséből fél éves készletet fel lehetne halmozni mindenből...

Dojcse kvalitát.
Prozess muss sein!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 774
48 108
113
értem,de akkor visszakérdezek .. van Ford gyár az USA-ban ? mert a több gyárat is bezárt a Ford illetve a végleg bezárt a Ford az USA-ban között van némi különbség !
jelen esetben én arra gondoltam,hogy ha pl be kell zárni az Audi-t akkor biztosan nem Ingolstadtban fogják kezdeni,hamarabb fog bezárni a győri gyár mint a hazai .. nekünk meg ez a fontos nem az hogy mi van Ingolstadtban .. így első körben mi szivjuk meg,és nem csak az ott dolgozók,hanem az oda beszállítók is a zöldségestől a konyhásokon keresztül a takarítónő, a biztonsági őr is szóval nem csak konkrétan a "szalagmunkásokat" fogja érinteni ez a történet,hanem az erre épülő teljes szegmenst .. annyi előnyünk van a többi kihelyezett gyáregységgel szemben,hogy szerintem itt kell a legkevesebbet fizetnie az anyavállalatnak,így az utolsó előtti kalapban leszünk ha be kell zárni valamit valahol. ( majd aki ott dolgozik és itt van esetleg beszámol arról,hogy mennyi is az annyi .. ) egyébként jó felmérés lehet erre a Covid-"válság",hogy ott és akkor melyik üzemrészeket zárták be,vagy szüneteltették a termelést,mert szerintem ugyanaz a forgatókönyv lenne ebben az esetben is. (nem követtem ezeket az eseményeket figyelemmel)

de úgy is kiderül majd ha itt lesz az ideje (reméljük nem,lásd fentebb )
Ez nem ilyen egyszerű. Egy (akár német) multi, amely a világon kb mindenhol jelen van, mint pl a VW konszern, elsősorban a részvényeseinek akar majd megfelelni. Az ő esetükben egyébként részvényes a német állam is, de csak kisebbségi.
Szóval a profit és az esetleges osztalék függvényében fognak gyárakat bezárni. Szerintem a mostani helyzetben hülyék lennének az alapvetően igen magas profittal eladható, egyébként full koca technikát használó, Győrben gyártott Audikat kivenni a rendszerből. Ezek “prémium” tömegmodellek, nagyon jó biznisz a VW-nek.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 051
36 403
113

Lekapcsolja a lámpát a Tungsram – megszűnik a legnagyobb „magyar multi”​

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 923
75 200
113

Lekapcsolja a lámpát a Tungsram – megszűnik a legnagyobb „magyar multi”​

Miután a második csődegyezségi ajánlatot is elutasította a legnagyobb hitelező, az állami Eximbank, sikertelenül zárult a fényforrásgyártó Tungsram vállalat csődeljárása, elindul a felszámolási eljárás...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 561
28 775
113
"Erősödhetnek a Rába üzbég kapcsolatai! Hetzmann Béla elnök-vezérigazgató, illetve Fehér Roland üzletfejlesztési és műszaki igazgató is tagja annak a magyar üzletemberekből álló delegációnak, amely a hét folyamán a kormánydelegáció részeként Üzbegisztánban tartózkodott. A háromnapos üzbég-magyar üzleti fórum célja a kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztése."