Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 338
8 939
113
Igazad van, korábban erről elfeledkeztem, de most a memóriámból előjött....De, ha megmondom, hol van, az út melletti boltjukban Te is vásárolhatsz, ezt-azt... (Pld.: tokhal kaviárt, füstölt tokhalat, stb...). Lehet, hogy meglepődsz, de Szentgyörgyváron volt... Közel Hévízhez. Oda sokat szoktam járni. Voltam ott 2 hete is, nem hallottam a korábban már megszokott orosz beszédet....
Tetszik, hogy megmondtad az igazat. Talán azért nem hallottál orosz beszédet, mert lefoglalta (ellopta) az eu.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 117
10 397
113
Igazad van, korábban erről elfeledkeztem, de most a memóriámból előjött....De, ha megmondom, hol van, az út melletti boltjukban Te is vásárolhatsz, ezt-azt... (Pld.: tokhal kaviárt, füstölt tokhalat, stb...). Lehet, hogy meglepődsz, de Szentgyörgyváron volt... Közel Hévízhez. Oda sokat szoktam járni. Voltam ott 2 hete is, nem hallottam a korábban már megszokott orosz beszédet....
Én is voltam nem olyan rég Hévízen egy estét (Kéktúrán aludtam ott, vicces hogy reggelivel-vacsorával alig volt több a szálloda mint máshol egy szoba turistaszálláson), és az összes vendéghez képest még mindig az oroszból volt a legtöbb. De az egész hely üres, jól bebaszott nekik a háború. Ott őszintén lehet sajnos a bombás szankció plakáton kirakni. (még ha én egyet is értek azzal, hogy ha valaki háborúzni kezd azt szankciózzuk meg)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 868
15 173
113

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 338
8 939
113
És ez az ember nagykövet volt, Magyarország érdekeiért. Orbánék alatt is ...
Szdsz-es volt, mit vártál tőle?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 760
17 795
113
Ezek az oldalak a reklámokból élnek. Minél több kattintás érkezik a felületükre, annál jobb árat kapnak a reklámhelyeikért, tehát működésük alapelve a clickbait. Ezért a cikkeik a legritkább esetben bírnak érdemi információs értékkel, hiszen nincs is rá szükségük, onnantól kezdve, hogy megtörtént a rájuk kattintás, teljesítették a küldetésüket. Tulajdonképpen nem cikkek ezek, csak CÍMEK, amiknek az átlag proli nehezen tud ellenállni:
  • Szenzációs felfedezés arról, hogy...
  • El sem hinné, mi van itt...
  • Az öt legdurvább akármi...
  • A tíz kötelező valami...
  • Döbbenetes meglepetés a...
  • Amiről feltétlenül tudnia kell, ha...

A kattintás után persze kell valami tartalom is, de annak már nincs érdemi szerepe. 30% közhely, 30% felszínes infó mondjuk a Wikiről, 30% "újságírói" blablabla (keltsen félelmet vagy vágyat), 3% hatásfokozó jelző (szenzációs, szörnyűséges, lenyűgöző, sokkoló, stb.), 3% kulcsszó a keresőrobotoknak, 3% hivatkozás hasonló, épületes címekre, 1% meg szimplán helyesírási hiba, mert ezeknek a "cikkeknek" annyi becsületük sincs, hogy egyszer átolvassa őket bárki is a közzététel előtt.

Közben persze futnak "komolyabb" cikkek is, amik nagy része szimplán idegen nyelvű hírportálokról magyarított, vagy az MTI-től kopipésztelt szövegek újraközlései. Itt sem a minőség, hanem a mennyiség a lényeg. Ha nagy ritkán feltűnik egy igényesen megírt tanulmány, vagy vérbő véleménycikk is - akkor kész a piacvezető online sajtótermék.
Nálam ezért ment a zindex, portfolio, napi, stb. a kukába. Gyűlölöm az olyan címeket, amikben nincs a tárgy vagy egyértel
 
M

molnibalage

Guest
Ezek az oldalak a reklámokból élnek. Minél több kattintás érkezik a felületükre, annál jobb árat kapnak a reklámhelyeikért, tehát működésük alapelve a clickbait. Ezért a cikkeik a legritkább esetben bírnak érdemi információs értékkel, hiszen nincs is rá szükségük, onnantól kezdve, hogy megtörtént a rájuk kattintás, teljesítették a küldetésüket. Tulajdonképpen nem cikkek ezek, csak CÍMEK, amiknek az átlag proli nehezen tud ellenállni:
  • Szenzációs felfedezés arról, hogy...
  • El sem hinné, mi van itt...
  • Az öt legdurvább akármi...
  • A tíz kötelező valami...
  • Döbbenetes meglepetés a...
  • Amiről feltétlenül tudnia kell, ha...

A kattintás után persze kell valami tartalom is, de annak már nincs érdemi szerepe. 30% közhely, 30% felszínes infó mondjuk a Wikiről, 30% "újságírói" blablabla (keltsen félelmet vagy vágyat), 3% hatásfokozó jelző (szenzációs, szörnyűséges, lenyűgöző, sokkoló, stb.), 3% kulcsszó a keresőrobotoknak, 3% hivatkozás hasonló, épületes címekre, 1% meg szimplán helyesírási hiba, mert ezeknek a "cikkeknek" annyi becsületük sincs, hogy egyszer átolvassa őket bárki is a közzététel előtt.

Közben persze futnak "komolyabb" cikkek is, amik nagy része szimplán idegen nyelvű hírportálokról magyarított, vagy az MTI-től kopipésztelt szövegek újraközlései. Itt sem a minőség, hanem a mennyiség a lényeg. Ha nagy ritkán feltűnik egy igényesen megírt tanulmány, vagy vérbő véleménycikk is - akkor kész a piacvezető online sajtótermék.
Ezeket a "cikkeket" szerintem már lehet, hogy botok írják.
Angol oldalakon van már végtelenített "írás", ahol egyre nagyobb faszságokat írkálnak a nagy semmiről. Poénből kb. 100 oldal hosszan legörgettem fotók és alá tett képeknél és soha nem akart végetérni,
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 338
8 939
113
Én is voltam nem olyan rég Hévízen egy estét (Kéktúrán aludtam ott, vicces hogy reggelivel-vacsorával alig volt több a szálloda mint máshol egy szoba turistaszálláson), és az összes vendéghez képest még mindig az oroszból volt a legtöbb. De az egész hely üres, jól bebaszott nekik a háború. Ott őszintén lehet sajnos a bombás szankció plakáton kirakni. (még ha én egyet is értek azzal, hogy ha valaki háborúzni kezd azt szankciózzuk meg)
Ezer bocsánat bocsánat a tetszikért, abszolút véletlen volt és el is határolódok magamtól. Csupán szerettem volna megkérdezni, hogy az usa háborúinak a szankcióival is egyetértettél volna (egyetértenél)?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 117
10 397
113
Ezer bocsánat bocsánat a tetszikért, abszolút véletlen volt és el is határolódok magamtól. Csupán szerettem volna megkérdezni, hogy az usa háborúinak a szankcióival is egyetértettél volna (egyetértenél)?
Igen, egyetertettem volna. De engem nem szavaztattak meg róla.
Bár az afganisztáni bevonulásával egyetertettem, de elbasztak. És ott is ki kellett volna osztani az amerikai-ausztral rohadekoknak párszáz év börtönt hadbirosagon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 473
85 321
113
Oké, semmi extra.
Megint az ego. Ez most is csak a szokásos évek óta tartó vitája Matolcsynak Nagy Mártonnal, csak most a nobodybuilder Trolldai kivitte a nyilvánosság elé, mint ahogy a Jobbik szokta volt az ötletekkel, amit hall a Bizottsági üléseken, és azt "ellopja" a Fidesz.

Lapozzunk!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 576
6 827
113
Oké, semmi extra.
Megint az ego. Ez most is csak a szokásos évek óta tartó vitája Matolcsynak Nagy Mártonnal, csak most a nobodybuilder Trolldai kivitte a nyilvánosság elé, mint ahogy a Jobbik szokta volt az ötletekkel, amit hall a Bizottsági üléseken, és azt "ellopja" a Fidesz.

Lapozzunk!
Tordai hazudott és átvette az egész ballib sajtó:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 473
85 321
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 932
8 323
113
Nézd meg jegybank elnök beszédét.

Csak objektíven.
Néhány tény még hozzá. Orbán putyinpincsje olcsó orosz gázról és olajról papol kakaduval már hónapok óta, és nyártól kezdett röhögni a MTVA-s lakájmédia, hogy a németek fáznak, és semmijük nem lesz, bezzeg mi. Nos az egész EU-ban van minden kuton üzemanyag, még Szlovákiában is ahol a Slovnaft 90%-os MOL tulajdonban van, csak itthon nem. Mivel flottamenedzser vagyok, egész országra van kitenkintésem üzemanyag miatt, és Miskolc, Debrecen, Budapest, Pécs vonatkozásában többen is telefonáltak, hogy 4-6 MOL!!!! kuton elfogyott az üzemanyag. Nos a kis kutakról nem is beszélve. Én is megnéztem 3-at és tényleg elfogyott. Az infláció az egekben, az árstoppos termékek nincsenek pld. 2,8-as tej, nem is lehet kapni és rendelni sem. (aki nem hiszi probálja meg on-line rendeléset). Tegnap Gombos Edináék új videojában láttam, hogy a legolcsóbb tejnél is olcsóbb a benzin gallonja az USA-ban (nagy a szórás, de a legdrágább államokban is). Nos megnéztem, hogy a rezsicsökkentés nélküli üzemanyag árnál drágánn 3,5-ös tejek is vannak forgalomban. A 480-as üzemanyag meg úgy nincs, mint a 2,8-as tej. Lehetne mutogatni a többi terméket is, de ide vezetett az unortodoy gazdaságpoltiika amiben nyakig volt Matolcsy is benne. Akik itt irogatnak és még mindig Orbán vallásban szenvednek, nem is értem, hogy mikor nem józanodnak ki, hogy ez a kártékony csürhe hova züllesztette a gazdaságot, hova lopta el a forrásokat és hogyan tette tönkre nemzeti fizetőeszközünket. ez a Ti művetek, Ti szavaztatok rá!!!