T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Jajj... Ezekben a sűrű erdőkben olyannyira nem lehet harckocsival haladni, hogy 41. júliusban komplett páncélos hadseregek haladtak át rajta napi akár 50 km-t előrenyomulva. Hogy fogsz majd megint magyarázkodni január-februárban amikor megindul az offenzíva északról. Megint nem veszed észre a teljesen nyilvánvaló jeleket: 1 éve hiába magyaráztam, hogy 200 ezer fős hadgyakorlat nem létezik a valóságban, egész alakulatokat dobtak át a Távol-Keletről, sőt egy komplett tábori kórházat építettek az ukrán határnál ahova vérszállítmány is érkezett, ja igen a hadgyakorlat miatt. Simán bevetted ezt a hadgyakorlat mesét. Most sokkal egyértelműbb a helyzet: amikor Donbasszban a tetőfokán van a harc, Bahmutnál Verdun-re emlékeztető kíméletlen állóháború van és érdekes módon nem ide csoportosítják a technikát és az élőerőt hanem Beloruszba ugye az ukrán határ mellé, feltűnően közel Kijevhez....... A belorusz erőket 30-35 ezer fő orosz parancsnokság alá helyezik, hogy biztosan harcoljanak. Megkockáztatom, még orosz egyennruhát is kapnak majd. Legalább 50 ezer fő, de a neten láttam 200 ezres létszámadatot is és még csak most jön a tartalékosok nagy része. Ja igen a hadgyakorlat miatt.
Persze , hogy haladtak napi 50 km az akkori utakat használva most is ez a helyzet és tavasszal is ez volt az egyik fő probléma ami pedig a belorusz hadsereg bevetését illeti az Lukasenka végét jelentené ami nem áll Putyin érdekében, és hiába jössz azzal, hogy én egy éve tévedtem az orosz támadással kapcsolatban (amit el is ismertem) attól az a tény (ami tavasszal is nagymértékben befolyásolta az orosz támadás sikerét) még tény marad a terep nem alkalmas nagyszabású katonai támadásra és a harckocsik tömeges bevetésére ráadásul az ukrik kiterjedt védelmi vonalat hoztak létre a fehérorosz-ukrán határon úgyhogy én nem hiszem, hogy az oroszok nagyszabású támadást akarnak indítani északról Ukrajna ellen, a jelenlegi orosz felvonulásnak szerintem csak minél nagyobb ukrán haderő lekötése a célja , de szerintem arra, hogy kettőnk közül kinek van/lett igaza térjünk vissza jövő márciusban.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 746
113
Persze , hogy haladtak napi 50 km az akkori utakat használva most is ez a helyzet és tavasszal is ez volt az egyik fő probléma ami pedig a belorusz hadsereg bevetését illeti az Lukasenka végét jelentené ami nem áll Putyin érdekében, és hiába jössz azzal, hogy én egy éve tévedtem az orosz támadással kapcsolatban (amit el is ismertem) attól az a tény (ami tavasszal is nagymértékben befolyásolta az orosz támadás sikerét) még tény marad a terep nem alkalmas nagyszabású katonai támadásra és a harckocsik tömeges bevetésére ráadásul az ukrik kiterjedt védelmi vonalat hoztak létre a fehérorosz-ukrán határon úgyhogy én nem hiszem, hogy az oroszok nagyszabású támadást akarnak indítani északról Ukrajna ellen, a jelenlegi orosz felvonulásnak szerintem csak minél nagyobb ukrán haderő lekötése a célja , de szerintem arra, hogy kettőnk közül kinek van/lett igaza térjünk vissza jövő márciusban.
Rendben. Márciusban visszaérünk rá.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 819
113
Igazából több orosz oldal is csak azt pedzegette -vélhetően az alább általad linkelt kiképzési videó kapcsán futott egy napon nagyot a téma nem a haderő részéről, hogy akár még be is vethetik a tél folyamán éles körülmények között; de csak mint feltételezés meg ebből kiinduló fikciózás merült fel a legtöbb helyen. Nagyon nem kell túltolni a dolgot, ennyi az érdemleges dolog, ami a videón van: Armaták mennek a ködben vélhetően az eddigi kiképző/teszt helyszínen.
Érdekes az orosz szövegek nüanszait nézni az Armata kapcsán, mivel eredetileg még úgy jelentek meg a felvételek, mint "в зоне СВО", ami aztán "один из полигонов"-ra szelídült. Avagy magyarra lefordítva az elején sem volt konkrétan kimondva az, hogy Ukrajnában van az Armata csak annyit, hogy a "különleges katonai művelet zónájában". Ez pedig simán lehet valamelyik dél-oroszországi határmenti terület is, mondjuk egy rosztovi, voronyezsi vagy hasonló gyakorlótér. Persze tudom, utólag már korrigálták Kazanyra, de országon belül nem nagy faxni átdobni párat a PR kedvéért. Igazából a köd az ami segíthetne meghatározni az időjárási viszonyok alapján, csak arra embernek nincs ideje, hogy végigkuksolja merre milyen idő volt akkor
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Az a te bajod dudi, hogy soha nem tudod beismerni, hogyha tévedsz és inkább ragaszkodsz ilyen zöldségekhez, hogy még a T-62 is jobb, mint a T-14.
Szerintem segítene dudi érveinek megértésében, ha nem szelektíven csak azokat a szavait olvasnád, amikbe bele tudsz kötni.

20db harckocsi. Amikhez külön logisztika kell. Tesztelésre esetleg előrevihetik, de nem azért, mert minden kell a győzelemhez, hanem mert vállalják a plusz terheket a teszt kedvéért. Nem segítség, hanem plusz teher egy kis számú logisztikailag nem szabványos (számos új rendszerrel bíró) kiforratlan rendszer.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 576
5 981
113
Az nem m1 hanem challenger 2
B165%20%281%29.jpg
.
.
Helyes, ez van, éjfél után irtam. De akkor térjünk vissza a kérdés lényegére, milyennek látod az MRS drótozását ezeken?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 587
8 692
113
Szerintem segítene dudi érveinek megértésében, ha nem szelektíven csak azokat a szavait olvasnád, amikbe bele tudsz kötni.

20db harckocsi. Amikhez külön logisztika kell. Tesztelésre esetleg előrevihetik, de nem azért, mert minden kell a győzelemhez, hanem mert vállalják a plusz terheket a teszt kedvéért. Nem segítség, hanem plusz teher egy kis számú logisztikailag nem szabványos (számos új rendszerrel bíró) kiforratlan rendszer.
Szerintem, ha odaviszik őket, akkor teszt célból fogják odavinni, nem hiszem, hogy a befejezésig végig harcoltatják velük az SZVO-t .Amiről jelenleg nem is sejtem, mikor ér véget, és szerintem sok szakértő sem tudja. Plusz, ha akár csak egyet is elvesztenek a T-14-esekből, akkor szerintem visszavonultatják őket, mert ahhoz túl drága eszközök, hogy engedjék velük a tömeges veszteséget.
Tapasztalatszerzés az üzemeltetéséről tábori körülmények közt, plusz harci alkalmazás. Megnézik, hogyan tud együttműködni a saját típustestvéreivel és a régebbi vasakkal. Szerintem ezek a lehetnek a fő célok. Továbbá azt is hozzátenném, hogy érdemes volna vinni az Armata platform többi járművét is, főleg a műszaki mentő/harckocsi vontató változatokra gondolok itt. Mert ha egy T-14-es, ne adja Isten találatot kap, vagy csak úgy megsüllyed, hogy vontatni kell, akkor szerintem a jelenleg használatos harckocsi vontatók nem bírnák kihúzni a bajból, mert ez a vas 20 tonnával nehezebb, mint az orosz hadsereg jelenleg használatos tankjai.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 025
66 477
113
Szerintem, ha odaviszik őket, akkor teszt célból fogják odavinni, nem hiszem, hogy a befejezésig végig harcoltatják velük az SZVO-t .Amiről jelenleg nem is sejtem, mikor ér véget, és szerintem sok szakértő sem tudja. Plusz, ha akár csak egyet is elvesztenek a T-14-esekből, akkor szerintem visszavonultatják őket, mert ahhoz túl drága eszközök, hogy engedjék velük a tömeges veszteséget.
Tapasztalatszerzés az üzemeltetéséről tábori körülmények közt, plusz harci alkalmazás. Megnézik, hogyan tud együttműködni a saját típustestvéreivel és a régebbi vasakkal. Szerintem ezek a lehetnek a fő célok. Továbbá azt is hozzátenném, hogy érdemes volna vinni az Armata platform többi járművét is, főleg a műszaki mentő/harckocsi vontató változatokra gondolok itt. Mert ha egy T-14-es, ne adja Isten találatot kap, vagy csak úgy megsüllyed, hogy vontatni kell, akkor szerintem a jelenleg használatos harckocsi vontatók nem bírnák kihúzni a bajból, mert ez a vas 20 tonnával nehezebb, mint az orosz hadsereg jelenleg használatos tankjai.
nkhthld1h8x21.jpg
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Nem megy az Armata Ukrajnába. Ez biztos. Sőt! Jó eséllyel sehova sem fog menni.
Jelen állás szerint nagyon komoly gondok vannak a T-14-el. A legnagyobb baj mind közül a motor. Az ugyanis szar! Olyannyira, hogy a tank hajtáslánca csak úgy tud kielégítő teljesítmény nyújtani, ha folyamatos mérnöki és technikusi felügyelet van biztosítva mellé. Ez a harctéren nyilván megoldhatatlan. De ami még ennél is nagyobb baj, hogy úgy tűnik, annyira az új motorra tervezték a teknőt, hogy a más, régebbi, beváltabb motorok, nem férnek be a helyére!!!! Állítólag próbálták megoldani, hogy a T-90 motorja, ami az ős régi V12 diesel leszármazottja, bele kerüljön az amatába, de eddig nem sikerült sikeresen beleaplikálni. Ehhez képest az elektronikus hibák amik még vannak, eltörpülnek.

«Арматы» не будет. Можно расходиться

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 555
113
Nem megy az Armata Ukrajnába. Ez biztos. Sőt! Jó eséllyel sehova sem fog menni.
Jelen állás szerint nagyon komoly gondok vannak a T-14-el. A legnagyobb baj mind közül a motor. Az ugyanis szar! Olyannyira, hogy a tank hajtáslánca csak úgy tud kielégítő teljesítmény nyújtani, ha folyamatos mérnöki és technikusi felügyelet van biztosítva mellé. Ez a harctéren nyilván megoldhatatlan. De ami még ennél is nagyobb baj, hogy úgy tűnik, annyira az új motorra tervezték a teknőt, hogy a más, régebbi, beváltabb motorok, nem férnek be a helyére!!!! Állítólag próbálták megoldani, hogy a T-90 motorja, ami az ős régi V12 diesel leszármazottja, bele kerüljön az amatába, de eddig nem sikerült sikeresen beleaplikálni. Ehhez képest az elektronikus hibák amik még vannak, eltörpülnek.

«Арматы» не будет. Можно расходиться

Év végére húsz élvonalbeli Armata tank érkezik az orosz csapatok számára
A cikk 26 NOV 2021, 15:06 keltezésű.
Irkál ez a pali mindent össze meg vissza, adja a bennfentest de köze nincs hozzá.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 344
113
Nem megy az Armata Ukrajnába. Ez biztos. Sőt! Jó eséllyel sehova sem fog menni.
Jelen állás szerint nagyon komoly gondok vannak a T-14-el. A legnagyobb baj mind közül a motor. Az ugyanis szar! Olyannyira, hogy a tank hajtáslánca csak úgy tud kielégítő teljesítmény nyújtani, ha folyamatos mérnöki és technikusi felügyelet van biztosítva mellé. Ez a harctéren nyilván megoldhatatlan. De ami még ennél is nagyobb baj, hogy úgy tűnik, annyira az új motorra tervezték a teknőt, hogy a más, régebbi, beváltabb motorok, nem férnek be a helyére!!!! Állítólag próbálták megoldani, hogy a T-90 motorja, ami az ős régi V12 diesel leszármazottja, bele kerüljön az amatába, de eddig nem sikerült sikeresen beleaplikálni. Ehhez képest az elektronikus hibák amik még vannak, eltörpülnek.

«Арматы» не будет. Можно расходиться


1, Nem értem "Őket": vettek 2-3 éve egy komplett skandináv Diesel-motor-gyárat, 1.500(+) Le-s motor-palettával! Szerintem erre vették!
Mi lett vele: "...elvitte a cica?"

2, Van a sokkal kisebb motorterű 80-asokba 1.250 LE--s --kb. jó-- gázturbina, amit Sztálin idejében --"a kor ösztönzőivel"-- kb. 1-1,5 év alatt "belefaragnának".
Ezt is: "...elvitte a cica?"


Tippelek: Az a "cica", amelyik a többi fejlesztés/gyártás pénzét is. :oops:

Sojgu-barát barátsága iszonyú összegbe került Putyinnak!
... + még ami összegben nem kifejezhető!






Év végére húsz élvonalbeli Armata tank érkezik az orosz csapatok számára
A cikk 26 NOV 2021, 15:06 keltezésű.
Irkál ez a pali mindent össze meg vissza, adja a bennfentest de köze nincs hozzá.


Nekem ez inkább dezinform-os hátterűnek tűnik.


Tévedés jogai fenntartva!!!

.