Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Nem tudom hogy te olajban pácolod-e azt a kerékpárt, de hogy ha 10 év alatt több, mint 100k-t költöttél kenőanyagra, 80kkm letekerésével, az azért nagyon gáz, mert kb kenőanyagban mai árakon vagyok ott, hogy kb 60kkm kenőanyagja kerül annyiba a kocsimhoz, ha a szerelő cseréli az olajat, de ha én, akkor 200k-t is simán meghaladja.

Amúgy igazad van, valószínűleg a gumiszettem többe kerül, mint a cangád, szóval viccnek szántam.
Egy esős nap után gyakorlatilag gyatya tud lenni az egész.
Egy teflonos kenő cucc az kb. 3500 Ft. Kettő elfogy belőle egy év alatt.

A kocsid kötelezője nem attól függ, hogy mész vele vagy sem. Na meg minek van kocsid, ha egy év alatt nem mész vele semmit. Nem síránkozni kell, hogy minden szar és minden drága hanem az ilyen és hasonló rossz pénzügyi döntéseiden változtatni.
Valaki ironizált vagy tényleg komolyan vette azt a hülyeséget, amit leírt. A bringám költsége 0 km használat mellett pontosan 0.
A tárolási költségem is annyi.

A kocsinál ebből legfeljebb az egyik igaz, de sok helyen ahol az, az is pozitív diszkrimináció.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az kit érdekel, hogy te mit tudsz?
Azt érdekli, hogy ha utána jársz, találsz olcsóbban.
Persze ez munka...

Nektek mitől olcsóbb a BKV bérlet?
Direkt nagylelkűen számoltam neked...
Amúgy ha picit morognék nulla azaz nulla forint lenne.

Csak az éves kenőanyag többe kerül rá ennyi idő alatt.
A nagy szagló pacikukit.

Nekem 1 év alatt gatya a hajtáslánc nagy része, mert minden időben is megyek vele 5-6 ezer km-et.
Nekem meg nem. De ilyenkor jön ki, hogy megnézed mit veszel, és nem a legdrágábbatmeazjó.

De még fékcsere még tárcsával is minimum egyszer van
És amúgy mi a jó édes kaporszakállúra nem elég a V fék? Lementem vele Rómába és vissza, és hozzá még abban az évben másik 5000 kmert, és semmi hátránya nem volt.

És nem, a teleszkópot sem cseréltem, pedig eredeti magának csak árnyéka egy 4+ éves bringán.
Megint jön a kérdés, minek?
30 millás hitel havi törlesztője, ha augusztusban vetted volna fel, akkor 10 éves futamidővel 340k/hó
Hát ez remek. Szóval ha majdan asszonka meg én is dolgozunk, akkor a jelen szituhoz képest pont ugyanott maradtunk.


Azóta a szar a májtól most vált el igazán. A szigeteletlen régi szutyok ingatlanok kb. eladhatatlanná váltak.
(Én tuti nem vennék olyat.)
Én meg igen, 10 millióból szigetelem, a maradék 20at meg eliszom.
Bazd ennyire nem lehet életképtelennek lenni.
 

gatya

Active Member
2012. március 30.
59
237
33
Lehet, Ausztriában állítólag 1400 euróért keresnek magyarokat is postásnak, legalább 2 éves B kategóriás jogsi és alapfokú német tudás csak a feltétel. Bár ez egy pár hónapja volt.
Persze, hogy magyarokat keresnek, magyar alvállalkozó csinálja, csomagküldők szintén magyarok, lehet hogy adtam el nekik pár kisfurgont ;)
Egyébként meg az ország második leggazdagabb embere Felcsuti Zsolt, nem tartozik szerintem a "NER lovag" kategóriába, nem úgy tűnik nekem, hogy a direkt a cégeire kiírt pályázatokon gazdagodott volna meg. Az első meg Csányi, ő is régebbi a NER-nél. A NER-es vállalkozók, a legismertebb Mészárossal az élen persze fel lettek tápolva az elmúlt 12 évben, ez tény.
Igen, rengeteg jól működő kisvállalkozót ismertem meg, hitelek miatt sok főkönyvet láttam, szép nagy számokkal.. De ez abszolult pozitív, kivánom, hogy mindenkinek jól menjen:)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 910
15 436
113
A kocsid kötelezője nem attól függ, hogy mész vele vagy sem. Na meg minek van kocsid, ha egy év alatt nem mész vele semmit. Nem síránkozni kell, hogy minden szar és minden drága hanem az ilyen és hasonló rossz pénzügyi döntéseiden változtatni.

Egyébként meg ha tudod, hogy nem mész vele, kemény 2800 forintért ideiglenesen ki lehet vonni a forgalomból 1 óra alatt (és ugyanennyi idő alatt vissza is lehet helyezni forgalomba), és nem kell fizetni a KGFB-t.. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Azt érdekli, hogy ha utána jársz, találsz olcsóbban.
Persze ez munka...
Mi ez az utána járás? Van valami titkos elérhetősége és tanácsa a meg nem hirdetett lakásoknak?
Az előző lakásomat ismerősön keresztül szereztem, azért volt ennyire olcsó.
Ennél jobban hogyan lehet "utánajárni" ...?
Ez a tipikus "nekem nagyobb a faszom és okosabb vagyok rizsa". Röhögni jó rajta.
Nekem meg nem. De ilyenkor jön ki, hogy megnézed mit veszel, és nem a legdrágábbatmeazjó.
Ha szerinted prémium kategóriás alkatrészeket szereltetek be...
Egész egyszerűen minden szarral is teli levő felverődő víz teszi a dolgát.
És amúgy mi a jó édes kaporszakállúra nem elég a V fék? Lementem vele Rómába és vissza, és hozzá még abban az évben másik 5000 kmert, és semmi hátránya nem volt.
Arra, hogy télen két havonta elkopott.
A tárcsafék kibír 8-12 hónapos is eddigi tapasztaltok szerint.
Megint jön a kérdés, minek?
Látod, a baj az, hogy túl sokan vannak úgy, hogy képtelenek feltenni azt a kurva egyszerű kérdést, hogy "lehet, hogy másnak más az igénye"?
Azért, mert jó. De próbáld ki a foshuzatos raklapszar utakon és majd megérzed.
Hát ez remek. Szóval ha majdan asszonka meg én is dolgozunk, akkor a jelen szituhoz képest pont ugyanott maradtunk.
340k/hó a mostani lakhatási költséged?
Amikor még arra ment a faszverés két hónappal fentebb, hogy ki lehet jönni 400k-ból és 100k-t félretenni?
Bazd ennyire nem lehet életképtelennek lenni.
WUT? Még számolni sem tudsz, de ilyen faszságot sikerült ideböfögni?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 566
113
Egy esős nap után gyakorlatilag gyatya tud lenni az egész.
Egy teflonos kenő cucc az kb. 3500 Ft. Kettő elfogy belőle egy év alatt.


Valaki ironizált vagy tényleg komolyan vette azt a hülyeséget, amit leírt. A bringám költsége 0 km használat mellett pontosan 0.
A tárolási költségem is annyi.

A kocsinál ebből legfeljebb az egyik igaz, de sok helyen ahol az, az is pozitív diszkrimináció.
Nem beszéltem a bringádról. A kocsidról beszéltem, amit állításod szerint egyáltalán nem használsz. Akkor meg minek van és miért írod, hogy mennyibe kerűl csak biztosítani? A saját hülyeséged miatt kerűl bármennyibe is. Közben meg szidod a kormányt az országot, hogy mennyibe kerűl az élet, hát így biztosan ha halmozod a rosszabbnál rosszabb pénzügyi döntéseket.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 981
14 069
113
Én is ezt nézem. Van egy jó Isten tudja hány éves bicajom, arra a legnagyobb befektetés asszem egy új szett márkás gumi volt vagy 10 éve, az is egy tizesért, meg egy decathlonos km óra. Egyébként gurul, dudál, megáll, egyszóval fullos. :D

...de Neked "könnyű", Neked nincs műszaki diplomááád!!!

Úgy sokkal nehezebb a "biciklis-élet"!
Szervizbe járni minden defektnél, az az évi fél kiló zsír/olaj, eredeti fékalkatrészek --mert a negyedáras, (szintén-TÜV-szabványos) utángyártott-- kínai az nem jó.
Az eredeti kínai kell, az árháromszorozó(+) binyó-gyártó-csomagolásban! :oops:

.

Akinek nem inge --az iróniával emlegetett műszaki diplomások--, az ne vegye magára! ;)

...Irónia + humor, ééés már minden rendben is van! :) :D

.


.

Még nincs veszve minden: jövöget szembe a --családos-élet-- Valóság(a)! :oops:

Nem az a baj ha valaki hibázik, hanem ha nem tudja(akarja ? ) kijavítani! ;) + :hadonaszos:


.


.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 971
19 295
113
Látod, a baj az, hogy túl sokan vannak úgy, hogy képtelenek feltenni azt a kurva egyszerű kérdést, hogy "lehet, hogy másnak más az igénye"?
Hú ezt majd mindig idézni fogom amikor a városi autózást kritizálod, és azt fejtegeted, hogy miért nem BKVBICIKLIZIK mindenki más, mint te.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Btw csak, hogy kontaxtusba helyezzük:
Most bérfejlesztettem vízangyal terméket, ami a szerződés szerint ingyé volt, cserébe mienk a recept.
Ugyanez ki fog menni sajátmárkásan 1000 Ftos les áron 30%os marginnal.
De @molnibalage neked az szar lenne, mert occsó
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
340k/hó a mostani lakhatási költséged?
Amikor még arra ment a faszverés két hónappal fentebb, hogy ki lehet jönni 400k-ból és 100k-t félretenni?
Nem te csekélyértelmű medvebocs.
Arról beszéltünk, hogy ha asszonka dolgozni kezd, egy év alatt el fogunk rakni 5 millát.
Ebből kivonom a havi 340et, és kiderül, hogy akkor nem rakjuk el, de pénzügyileg ugyanott vagyunk, ugyanannyiból élünk.

Azért, mert jó. De próbáld ki a foshuzatos raklapszar utakon és majd megérzed.
Kipróbáltam. Lófasz különbség, cserébe drága, szervízigényes.

Ha szerinted prémium kategóriás alkatrészeket szereltetek be...
Szerintem a legszarabb kínai átcimkézett fost szerelteted be, mert életedben nem nézted meg, hogy mit veszel, és így elköltesz 2 havonta x összeget, míg a prémiumból elköltenél 2 évente 3xet.
 
M

molnibalage

Guest
Én is ezt nézem. Van egy jó Isten tudja hány éves bicajom, arra a legnagyobb befektetés asszem egy új szett márkás gumi volt vagy 10 éve, az is egy tizesért, meg egy decathlonos km óra. Egyébként gurul, dudál, megáll, egyszóval fullos. :D
És mennyit mentnél azzal a bringával?
Én se költöttem az kocsim műszaki állapotára semmit egy akksicserén túl 2 év alatt. Fullos. :D
 
M

molnibalage

Guest
Nem te csekélyértelmű medvebocs.
Arról beszéltünk, hogy ha asszonka dolgozni kezd, egy év alatt el fogunk rakni 5 millát.
Ebből kivonom a havi 340et, és kiderül, hogy akkor nem rakjuk el, de pénzügyileg ugyanott vagyunk, ugyanannyiból élünk.


Kipróbáltam. Lófasz különbség, cserébe drága, szervízigényes.


Szerintem a legszarabb kínai átcimkézett fost szerelteted be, mert életedben nem nézted meg, hogy mit veszel, és így elköltesz 2 havonta x összeget, míg a prémiumból elköltenél 2 évente 3xet.
Ühüm, az havi átlagban 416k...
Akkor kettőtök összes nettó bévtelene valahol 900k+
Ez szép és jó, csak a magyar átlag nettó 270k.
Szóval ez mire érv?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ühüm, az havi átlagban 416k...
Akkor kettőtök összes nettó bévtelene valahol 900k+
Ez szép és jó, csak a magyar átlag nettó 270k.
Szóval ez mire érv?
Matematika második osztály:
Ha 400 ezer ftból 100 ezret félre tudnék tenni, és ehhez hozzá adok min 300 ezret, amit asszonykához számoltam, ami amúgy valószínűleg nem annyi, hanem több lesz, akkor hogy jött ki beked a 900+?
 
M

molnibalage

Guest
Bazd ennyire nem lehet életképtelennek lenni.
  • De akkor hallod, mit gondolsz arról a sok zseniről, akiknek hitelét államilag kellett megmenteni annak pénzén is, aki mindig úgy él, hogy ez fel se merüljön?
  • Vagy a szent ov, éljen soká rezsicsöki, mert akik enélkül még a normált se tudták volna kifizetni, nemhogy egy fél éves anomáliát tompítani.
De azért a NER szopása tövid az megy, amikor lényegében baszod a fél társadalmat életképtelenné nevelte a posztkádárizmus 30 éve...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
De azért a NER szopása tövid az megy, amikor lényegében baszod a fél társadalmat életképtelenné nevelte a posztkádárizmus 30 éve
A nert egyedül te hoztad fel, de te akkora balfasz vagy, hogy 700+ nettóból, plusz az asszonkád gondolom nem minimálbér fizujából rosszabbul élsz, mint azok akik 300 nettót kapnak ketten együtt.
Szóval ez most mire érv?
 
M

molnibalage

Guest
Nem tűnik annyira lehetetlen feladatnak, két embernek összehozni 900k-t.
Nem 340valamennyi a netto átlagkereset?
Persze hogy nem lehetetlen.
Nekünk sem ennyi, efelett van és lesz.

Csak itt nem erről szólt eddig a történet.
Hanem, hogy egyesek hogyan definiálják a "kijön" és jövőkép fogalmát és mi az átlag.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 566
113
Nem értem egyesek folyamatos picsogását, hogy milyen rossz és milyen nehéz. Csak amiről én hallok a határ ezen az oldaláról, hogy ilyen családtámogatási program, olyan gyerekvállalás-támogatási akármi, házépítési támogatás, ilyen adókedvezmény, olyan kamattámogatás meg kedvezményes hitel. Ha ennek fele igaz, akkor aki akar és él vele, óriási terhektől meg tudja szabadíttatni magát, mert állambácsi valamelyik programja fizeti helyette. Aki meg nem az balfasz és picsog akármi is van.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nem értem egyesek folyamatos picsogását, hogy milyen rossz és milyen nehéz. Csak amiről én hallok a határ ezen az oldaláról, hogy ilyen családtámogatási program, olyan gyerekvállalás-támogatási akármi, házépítési támogatás, ilyen adókedvezmény, olyan kamattámogatás meg kedvezményes hitel. Ha ennek fele igaz, akkor aki akar és él vele, óriási terhektől meg tudja szabadíttatni magát, mert állambácsi valamelyik programja fizeti helyette. Aki meg nem az balfasz és picsog akármi is van.
Idehaza az élet olyan amilyen. El kell tudni fogadni, hogy Magyarhon nem Deutschland. Azaz valamit fel kell adni a mindenből, hogy normálisan boldogulj. Pl.: a nyári utazás nem a riviérára lesz, hanem pl.: Prágába
Cserébe 1 hétre kapsz hotelszobát 2 főre 300 euróból reggelivel.
Vagy elmész sátrazni Lilafüredre napi 5000 Ftért.
Utánajárogatsz a dolgoknak, tisztába jössz az inci listával, az ingrediensekkel stb, és nem a hű de csilivilit veszed 5000ért,hanem pont ugyanazt 2000ért.
Stb.
Van aki erre rájött. És van aki picsog havi 1milla pluszból
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem egyesek folyamatos picsogását, hogy milyen rossz és milyen nehéz. Csak amiről én hallok a határ ezen az oldaláról, hogy ilyen családtámogatási program, olyan gyerekvállalás-támogatási akármi, házépítési támogatás, ilyen adókedvezmény, olyan kamattámogatás meg kedvezményes hitel. Ha ennek fele igaz, akkor aki akar és él vele, óriási terhektől meg tudja szabadíttatni magát, mert állambácsi valamelyik programja fizeti helyette. Aki meg nem az balfasz és picsog akármi is van.
Igen, szuper a családtámogatás...
... csak közben az orvosi ellátás és milliós TAJ befizetés ellenére az ember, ha ellátást akar, akkor mehet magánban.
Nagy kegyesen a támogatás kb. azzal van arányban, amit a kedves rendszer rámbaszott plusz kiadásként.

Azt is képtelen vagy megérteni, hogy ha valami jó, akkor annak miért is van egyenesen köze a rendszernek?
Mondhatni annak ellenére lehet még előre jutni. Nem amiatt...

Egyesek teljesen független vagy ellentétes folyamatokat kötnek összes és állítják be erénéynek vagy egymástól függőnek.
Kurvára semmi köze nincs annak, hogy jól megy, annak, hogy ezek a szarfaszúak mit csinálnak.

De áruld már el, hogy egy siker országba hova kellett flat -20% rezsicsöki, ami papíron sokszor nem volt annyi sem sőt, a fix ár valójában azt jelentette, hogy még nyerészkedtek itt is az állampolgáron. Ezt tessék már megmagyarázni első körben...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.