[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 090
113
Akkor fordítva? Különben itt van az EU újabb vívmánya.
"Jóváhagyta az Európai Bizottság: jöhet a lisztkukac és a darált tücsök az élelmiszerekbe
Forrás: https://kuruc.info/r/6/254240/"
Egyáltalán nem szoktam ide felmenni, csak az egyik hsz.-t olvasva akadtam rá.
Az ember zsebében kinyílik a bicska és akkor még szépen fogalmaztam. Mi jöhet még?
Amíg fel kell, hogy tüntetve legyen az adott termék összetevői között, és nem lesz kötelező használni, nem látom mi a probléma vele.
Nem, nem akarok tücsköt bogarat enni, de ha ehető, és lesz rá vevő miért ne lehetne?!
Van ahol megeszik a csigát, mondjuk néhány kagyló se gusztusosabb. Szóval csak gusztus és megszokás dolga az egész.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 916
35 783
113
Akkor fordítva? Különben itt van az EU újabb vívmánya.
"Jóváhagyta az Európai Bizottság: jöhet a lisztkukac és a darált tücsök az élelmiszerekbe
Forrás: https://kuruc.info/r/6/254240/"
Egyáltalán nem szoktam ide felmenni, csak az egyik hsz.-t olvasva akadtam rá.
Az ember zsebében kinyílik a bicska és akkor még szépen fogalmaztam. Mi jöhet még?
iu

Sült csótány?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 969
66 116
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 969
66 116
113
Amíg fel kell, hogy tüntetve legyen az adott termék összetevői között, és nem lesz kötelező használni, nem látom mi a probléma vele.
Nem, nem akarok tücsköt bogarat enni, de ha ehető, és lesz rá vevő miért ne lehetne?!
Van ahol megeszik a csigát, mondjuk néhány kagyló se gusztusosabb. Szóval csak gusztus és megszokás dolga az egész.
E 905 pl, tessek fel van tuntetve.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 102
25 094
113
Tudom, hogy vannak szélsőségek, de ez akkor sem normális tömegesen. Most már állandóan az E számokat nézzem minden vásárláskor? Sohasem fogok végezni vele. Már így is ott tartunk, hogy nem tudjuk, hogy mit eszünk.
Pl. az egyik ismerősöm fájlalta a térdét. Mondtam neki, hogy mit szedjen, nekem bevált. A válasza: A gyógyszer szakmában dolgozik, inkább nem szed semmit, mert tudja, hogyan készülnek.
Az új reklám előtti figyelmeztetés! 12 éven aluliaknak nem ajánlott!
(Eddig nem is tudtam, hogy szinte minden gyógyszer alapja sz&rból készül.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 572
113
Végülis mindig lehet lejjebb és mindig lehet egy alkalmatlanabb embert kapni arra a posztra. Az alkoholista után jött egy rosszindulatú korrupt féreg, most meg követheti egy woke drogos ribanc. Az EU standardokat és elvárásokat tökéletesen teljesítené ez is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 329
113
Amíg fel kell, hogy tüntetve legyen az adott termék összetevői között, és nem lesz kötelező használni, nem látom mi a probléma vele.
Nem, nem akarok tücsköt bogarat enni, de ha ehető, és lesz rá vevő miért ne lehetne?!
Van ahol megeszik a csigát, mondjuk néhány kagyló se gusztusosabb. Szóval csak gusztus és megszokás dolga az egész.
Majd ott lesz az apróbetűsben az E666 mellett...

Most is kínszenvedés szója vagy E250 nélkül bármit találni, még több fost kell keresni a listán. Szerintem a kurva anyjukat.

szerk: Ja, ettem már sült rovar. De én akarok dönteni, és nem kerülgetni, hogy letömik a torkomon, hanem én akarom választani, kérni, keresni, nem pedig akaratom ellenére kapni.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
ez az alapvető baj veled...a te szemedben az egyik népnek több joga élni :mad::mad:....átéltük már ezt a gondolkodást mind keletről mind nyugatról :eek::eek:.......előbb utóbb eltüntök megint a süllyesztőben ,mint ahogyan a történelemben sokszor.......
Tévedsz, ilyet soha nem mondtam. Viszont ITT Európában az európai népnek van több joga a saját normái szerint élni. Nem az orosznak orosz, és nem a muzulmánnak muzulmán normák szerint, mert ez itt a mi földünk. Otthon úgy élnek, ahogy akarnak, leszarom, de itt nem, ez a mi hazánk, a mi életünk. Az oroszoknak van a saját életükre 17 millió négyzetkilóméterük, több mint bárki másnak, érjék be annyival. Nem kell nyugat felé nyomulni. Egy ötöd Ukrajnát se.
 
  • Vicces
Reactions: papajoe

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 210
113
Az uniós tagállamok külügyminiszterei hétfőn politikai megállapodást értek el az Ukrajnának nyújtandó katonai támogatás hetedik részletéről, amely 500 millió eurót biztosít Kijevnek, és további 45 millió eurót az uniós katonai misszió által kiképzés alatt álló ukrán erőknek - jelentette be Josep Borrell külügyi és biztonságpolitikáért felelős uniós biztos hétfő este.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254280/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 473
17 935
113
Folytatják a nyugdíjas "császárság-visszaállítók" komédiáját Németországban
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254283/
Hát ha igaz ez a 3 lépcsős "mester terv" amit a vádhatóság állít akkor ez eddig az évszázad komédiája már bocsánat. Nem értem,hogy négy fő, hogy a jó istenbe szerezte volna meg az államhatalmat? Plusz itt van ez az országos áramszünet história, hát ezt meg hogyan? A 4 fős csoportban ott volt Hans a villanyszerelő is? Azt meg már végképp nem értem, hogy az egészségügyi miniszter elrablása mennyiben segítette volna őket céljaik elérésében? Miért pont őt? Miért nem a Bundes Kancellárt? Mit követeltek volna az elrablásával? Ingyen fogászati kezelést a német népnek, vagy mit? Ez a gyűlés összehívás meg még röhejesebb és abszurdabb. Ez tényleg komédia.