A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Ukrajnának személyesen kiközvetítendő, kedvező fejlesztési Amerikai hitel - 2014 előtti tapasztalat:

Amerika irányából, a jelzett idő előtt kaptam egy megbízást hogy járjak utána, Ukrajnába kihelyezendő kedvező feltételű fejlesztési hitel kihelyezési lehetőségeknek az ottani bankoknál.
Az összeg nagyságrendje 100 millió USD volt, már az ügyintézési jutalék is kecsegtető volt számomra, így belefogtam..

Arra gondoltam hogy ezzel a szerencsétlen, központi kormányzat által gazdaságilag is elhanyagolt kárpátaljai térségen tudok segíteni.
A konstrukció lényege hogy én egy letéti , biztosítéki számlát hozok létre az ukrán banknál (most tulaja lényegtelen) és erre a számlára fog érkezni egy összegben az összeg. Az összeget a bank zárolja, és ezt felhasználva kedvező dollár alapú hiteleket helyez ki a térségben.

Egy ukrán, de magyarul elfogadhatóan beszélő ukrán banki vezető ismerős, barát felvilágosított arra hogy működik ez az előre kitervelt fondorlatos nemzetközi csalás, mert már néhány ukrán bank ezzel megszívta:

A lényege az hogy hiába van a biztosíték letétbe helyezve, ha Amerikából érdekes módon érkezik egy bírósági végzés, mely értelmében az eljáráshoz elkobozzák ezt a letétbe helyezett összeget.

Tehát az ukrán bankot sikerült volna megszabadítanom 100 millió USD-től, és az Isten nem mosta volna tisztára a nevemet, úgy vették volna h én is benne vagyok a buliban.


Ha ez bekövetkezett volna most nem írom ezt a kommentet mindenkinek okulására..
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Elon Musk hétfői meghallgatásán kitartott amellett, hogy a szaúdi szuverén vagyonalap (PIF) támogatta őt elektromos autókat gyártó cége, a Tesla tőzsdei kivezetésében 2018-ban - derült ki a hétfői tárgyaláson.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254278/
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Ukrajnának személyesen kiközvetítendő, kedvező fejlesztési Amerikai hitel - 2014 előtti tapasztalat:

Amerika irányából, a jelzett idő előtt kaptam egy megbízást hogy járjak utána, Ukrajnába kihelyezendő kedvező feltételű fejlesztési hitel kihelyezési lehetőségeknek az ottani bankoknál.
Az összeg nagyságrendje 100 millió USD volt, már az ügyintézési jutalék is kecsegtető volt számomra, így belefogtam..

Arra gondoltam hogy ezzel a szerencsétlen, központi kormányzat által gazdaságilag is elhanyagolt kárpátaljai térségen tudok segíteni.
A konstrukció lényege hogy én egy letéti , biztosítéki számlát hozok létre az ukrán banknál (most tulaja lényegtelen) és erre a számlára fog érkezni egy összegben az összeg. Az összeget a bank zárolja, és ezt felhasználva kedvező dollár alapú hiteleket helyez ki a térségben.

Egy ukrán, de magyarul elfogadhatóan beszélő ukrán banki vezető ismerős, barát felvilágosított arra hogy működik ez az előre kitervelt fondorlatos nemzetközi csalás, mert már néhány ukrán bank ezzel megszívta:

A lényege az hogy hiába van a biztosíték letétbe helyezve, ha Amerikából érdekes módon érkezik egy bírósági végzés, mely értelmében az eljáráshoz elkobozzák ezt a letétbe helyezett összeget.

Tehát az ukrán bankot sikerült volna megszabadítanom 100 millió USD-től, és az Isten nem mosta volna tisztára a nevemet, úgy vették volna h én is benne vagyok a buliban.

Ha ez bekövetkezett volna most nem írom ezt a kommentet mindenkinek okulására..
Néhány megjegyzés az anyaghoz:
- Ez a konstrukció azért nem volt olyan egyszerű szerkezetű, ahogy itt leírtam, próbáltam egyszerűsíteni hogy lehetőleg érthető legyen mindenki számára.

Egy haszna azért mégis volt:
Az ügyintézéssel kapcsolatos, ukrán utazásaim során, egyszer este fél 11-kor egy város határában a bozótból kilépett 3 ukrán rendőr és félreállított "igazoltatás" ürüggyel. Ekkor vettem észre autójukat a bokrok mögött a bekötőúton elrejtve. Mivel tél volt, és a futóműszaggató kátyúk, és a korcsolyapálya miatt csak 20-30 al lehetett a főúton menni könnyű zsákmány voltam számukra.
A fejem búbjától a talpamig röggenszerű átvilágításon estem át, a hóban a legfiatalabb rendőr hasra vetette vagát, és a 4 autógumi bordázatát méregette de ez is OK volt. belekötöttek a gyári bontatlan elsősegély csomagba, hogy nincs rajta gyártási és lejárati dátom. Mondtam h ennek a minőségi autógyárnak azért nincsenek ezek a csomagjai dátumozva mert ezek nem járnak le (no ezt bevették...) Így telt el v fél óra. A rendőrök főnöke addig a kocsijában nézegetett valami ukrán jogszabálycsomagot, és kipattant a járgányból, kérte a kézi tűzoltó készüléket..
Mondtam: Ember ezt a szívódízel matuzsálemet még felgyújtani is művészet...
Nem érdekelte rámutatott az ukrán törvényre, és mondta h súlyos szabálysértést követtem el, protokollt (feljelentés) kell írnia, üljek be vele együtt a rendőrautóba. Ezt már ismertem tudtam mire megy ki a játék.
Kb felénél járt a papírnál mikor mondta hogy helyszínen nem lehet bírság díjat fizetni azt holnap délelőtt a városban valamelyik Bankban tehetem meg.

Elővettem az eddig tartogatott Jokert a lehetőségeimből:
- Azt sajnos nem tehetem meg... No a rendőrfőnök mindenre számított csak erre nem, tágra nyitotta a szemét..)
- Miért nem?? kérdezett vissza
- Mert akkor pont a város polgármesterével lesz találkozóm, a városnak hozok fejlesztési hitel azt kell átbeszélnünk..

No én életemben nem láttam emberen ilyen gyors átváltozást.. Néhány másodpercen keresztül meredten maga elé bámult, míg leesett a tantusz, majd a kezében írt jegyzőkönyv lapjához nyúlt, kitépte a tömbből, összegyűrte és már magyarul lényegesen jobban beszélve , mondta, hogy a rendőrök ügyét is meg kellene említeni az elvégzendő munkáknál hiszen közül évek óta nyomorúságos körülmények közt élnek a régi rendszerű (hruscsovka, ami vagon rendszerű felfűzött szobás, közös fürdő és konyha több családnak) lakásban.. Ebben igaza volt a helyet is tudtam hol van ez a városban..

Szóval így úsztam meg a büntetést, de mivel a hitel almás lett így ügyüket sem tudtam segíteni..
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
No én életemben nem láttam emberen ilyen gyors átváltozást.. Néhány másodpercen keresztül meredten maga elé bámult, míg leesett a tantusz, majd a kezében írt jegyzőkönyv lapjához nyúlt, kitépte a tömbből, összegyűrte és már magyarul lényegesen jobban beszélve , mondta, hogy a rendőrök ügyét is meg kellene említeni az elvégzendő munkáknál hiszen közül évek óta nyomorúságos körülmények közt élnek a régi rendszerű (hruscsovka, ami vagon rendszerű felfűzött szobás, közös fürdő és konyha több családnak) lakásban.. Ebben igaza volt a helyet is tudtam hol van ez a városban..

 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Ezen az videón kb a közepétől látható lakások inkább a Brezsnyevkákra emlékeztetnek, (vagy még annál is nagyobbak) a méretek akkor sem stimmelnek, hiszen látszik hogy a nő mászkál a hűtőszekrény (előszoba ablak alatti fél tégla széles falig tolt) valamint a konyhában, ez a valódi Hruscsovskának csúfolt ottani lakáshoz képest a Hősök Tere..

A későbbiekben Leonyid Brezsnyev azt ígérte, hogy minden családnak "külön szobát kínál minden családtag számára plusz egy extra szobát is", de ma sok ember továbbra is különböző fejlettségi fokú Hruscsovkában él.

Az eredeti K7-es tervekhez képest később létrehoztak a lájtos verziót, ennek méretei:

-Belmagasság 2,3 tól 2,5 méter (hmm népcsoporttól függött a magasság?)
-A normál méretű fürdőkád helyett 120 cm hosszú „ülőfürdőt” terveztek beléjük.
- Össze akarták vonni a WC-t a tál (mosdó?) és a zuhanyzó funkcióval de ezt elvetették
-A konyhák kicsik voltak, általában 6 m²-esek
-a lakosoknak át kellett menniük a nappalin, hogy elérjék a hálószobát... (wagon rendszer)

A 6 mm konyha indoka, hogy a nők ne a felesleges mászkálással töltsék az idejüket, (mint a filmen), lehetőleg egy helyben körbefordulva mindent elérjenek, igy csökkentve a háztartásban szükséges robotmunkájuk idejét. No jól megideologizálták a mikrokonyhát? :))

Így amit a filmen láttam, inkább tűnik a valóság megszépítésének, mint amilyen lakásállapotokkal lehet találkozni pld Kárpátalján.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
ez alapján nem Hruscsovkában laktak azok a rendőrök.. vagy rosszul értem?

Dehogynem. Csak illusztrációnak raktam be milyen az.
Igazából azért írtam egy összefoglalót h valójában milyenek ezek a lakótelepi lakások.

Pld Debreceni szovjet reptér tiszti lakótelepi lakások. Az a hír járta hogy ott 4 lakásonként volt közös konyha, fürdőszoba.

Valóban így volt ki tudja?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Ezen az videón kb a közepétől látható lakások inkább a Brezsnyevkákra emlékeztetnek, (vagy még annál is nagyobbak) a méretek akkor sem stimmelnek, hiszen látszik hogy a nő mászkál a hűtőszekrény (előszoba ablak alatti fél tégla széles falig tolt) valamint a konyhában, ez a valódi Hruscsovskának csúfolt ottani lakáshoz képest a Hősök Tere..

A későbbiekben Leonyid Brezsnyev azt ígérte, hogy minden családnak "külön szobát kínál minden családtag számára plusz egy extra szobát is", de ma sok ember továbbra is különböző fejlettségi fokú Hruscsovkában él.

Az eredeti K7-es tervekhez képest később létrehoztak a lájtos verziót, ennek méretei:

-Belmagasság 2,3 tól 2,5 méter (hmm népcsoporttól függött a magasság?)
-A normál méretű fürdőkád helyett 120 cm hosszú „ülőfürdőt” terveztek beléjük.
- Össze akarták vonni a WC-t a tál (mosdó?) és a zuhanyzó funkcióval de ezt elvetették
-A konyhák kicsik voltak, általában 6 m²-esek
-a lakosoknak át kellett menniük a nappalin, hogy elérjék a hálószobát... (wagon rendszer)

A 6 mm konyha indoka, hogy a nők ne a felesleges mászkálással töltsék az idejüket, (mint a filmen), lehetőleg egy helyben körbefordulva mindent elérjenek, igy csökkentve a háztartásban szükséges robotmunkájuk idejét. No jól megideologizálták a mikrokonyhát? :))

Így amit a filmen láttam, inkább tűnik a valóság megszépítésének, mint amilyen lakásállapotokkal lehet találkozni pld Kárpátalján.

A videó készítője végigvette a Szovjet lakótelepek teljes fejlődését, zsákmányolt nemesi kastélyoktól, Sztálinkán át a Brezsnyevkáig (Gorbacsov már amerikai stílusú elővárosi házakat ígért a népnek).
Meg ezek csak általános előírások voltak, azért voltak helyi eltérések.

Lejátszási lista
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
A videó készítője végigvette a Szovjet lakótelepek teljes fejlődését, zsákmányolt nemesi kastélyoktól, Sztálinkán át a Brezsnyevkáig (Gorbacsov már amerikai stílusú elővárosi házakat ígért a népnek).
Meg ezek csak általános előírások voltak, azért voltak helyi eltérések.

Lejátszási lista
Igen ezért volt nekem is feltünő hogy helyenként már "túl szép" állapotokat mutat.. de így érthető
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Igazából azért írtam egy összefoglalót h valójában milyenek ezek a lakótelepi lakások.

Pld Debreceni szovjet reptér tiszti lakótelepi lakások. Az a hír járta hogy ott 4 lakásonként volt közös konyha, fürdőszoba.

Valóban így volt ki tudja?
Egyedülálló tiszteknek akár...

Viszont a hazai panelekből amikben eddig jártam, azok mind összkomfortosak voltak, egyedi konyha/fürdővel, WC mindig külön helyiségben volt a fürdőtől. A konyha túl kicsi volt mindig, de egyéni volt.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Szerintem elég végignézni a magyar paneleken, gyakorlatilag nincs 2 egyforma, Szovjetunió ráadásul hatalmas volt, rengeteg tervezővel és gyártóval.
Igy láttam én is, míg az országban utazgattam. A városok általában kaptak egy központi utasítást a lakásépítésekre, hozzá típusterveket, de azzal a megjegyzéssel, hogy ezt azért mindenki elképzelése szerint adaptálhatja. Ezért Kárpátalján jártam például olyan 5 szintes panelban, ahol a város építésze az eredeti lakásbeosztásokat lényegében megtartotta, viszont az egész épület kisméretű téglával lett felépítve. Így a külső falak mintegy 60 cm vastagok a statika miatt, viszont jó hőszigetelő is egyben a betonhoz képest. A fal is tud emiatt lélegezni, párát átereszteni ami szintén fontos kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and Ooorky

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Egyedülálló tiszteknek akár...

Viszont a hazai panelekből amikben eddig jártam, azok mind összkomfortosak voltak, egyedi konyha/fürdővel, WC mindig külön helyiségben volt a fürdőtől. A konyha túl kicsi volt mindig, de egyéni volt.
A debreceni tisztek azok a feleségüket is hozták odaátról... mert azért ez a kiküldetés éveket évtizedeket tartott számukra a komoly fegyverzet miatt..
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A debreceni tisztek azok a feleségüket is hozták odaátról... mert azért ez a kiküldetés éveket évtizedeket tartott számukra a komoly fegyverzet miatt..
Értem én, de az ingatlanállomány egy részét esetleg lehetett értelme így "sűrűbbre" csinálni, a legénység egy része lehetett egyedülálló pl.

Kunmadarason voltam az elhagyott lerohadt laktanya romjai közt, de nem emlékszem már a lakások alaprajzára.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Értem én, de az ingatlanállomány egy részét esetleg lehetett értelme így "sűrűbbre" csinálni, a legénység egy része lehetett egyedülálló pl.

Kunmadarason voltam az elhagyott lerohadt laktanya romjai közt, de nem emlékszem már a lakások alaprajzára.
A tiszti lakások azok a 4-es főuthoz közel , azzal párhuzamosan voltak elhelyezve. A tisztek és a feleségeik kijárhattak a városba vásárolni , a gyerekeiket külön iskolabusszal vitték orosz nyelvű tanításra, viszont a sorállomány az valahol ezen épületek mögött voltak elszállásolva, nem volt családjuk, eltávról természetesen szó sem lehetett abban az időkben. Az ő szálláskörülményeiket nem ismerem
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 731
13 638
113
Fitch leminősítésre elkezdett erősödni a Forint: :)
389.52
És az MVM es vállalkozói áram kWh ára dec 30 -i 196 Ft nettóról mai 96 Ft ra.. vagy az augusztusi holland gázár 350 Euróról 50 Euróra..

Erre mondanán hogy ez egy fordított, bolond világ, gazdasági világháború, ezért kell az ukrán konfliktus hogy erről eltereljék a figyelmet.