T-72

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Hogy mire futotta?
egységesítve lett a tűzvezető rendszer az "M1" ekbe miután megérkeztek beloruszból rá nemsokra. mert ahány vólt annyi féle... ekkor került bele a lőszerszámláló is (ami a BTR éhez "hasonló") a teljes tőltőautomata dobozát is belefoglalja meteorologiai adatoktól kezdve csőkopás hőmérsékhlet (a lőszerszámlálóegyébként emiatt kellett mert nem méri a cső hömérsékhletét hanem számolja...ezt hagyjuk)
megnézed a magyar 72 es képeket belülről látsz egy nagy fehér dobozt és egy ks fehér dobozt és egy zöld panelt. (nem a rádiós panel attól kisebb).
nem a legszuperebb a maga korába sem a legszuerebb került beépítésre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
egységesítve lett a tűzvezető rendszer az "M1" ekbe miután megérkeztek beloruszból rá nemsokra. mert ahány vólt annyi féle... ekkor került bele a lőszerszámláló is (ami a BTR éhez "hasonló") a teljes tőltőautomata dobozát is belefoglalja meteorologiai adatoktól kezdve csőkopás hőmérsékhlet (a lőszerszámlálóegyébként emiatt kellett mert nem méri a cső hömérsékhletét hanem számolja...ezt hagyjuk)
megnézed a magyar 72 es képeket belülről látsz egy nagy fehér dobozt és egy ks fehér dobozt és egy zöld panelt.
Ja hogy azt tűzvezető rendszernek nevezed. Értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and dudi

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Hát van egy rossz hírem eltelt 50 év.

Igen, és attól megváltoznak a tények? o_O Hirtelen a PK nem tud lőni az ágyúval ha akar, nem képes célt keresni amíg a lövész másik célra dolgozik....
Jah, várjunk csak! De, ugyan úgy képes! Mik vannak! :eek:
Az amit a T-72 akkor tudott az akkoriban modern volt. Értelem szerűen ma már ennél bármelyik új tank, bele értve a modernebb T-72-es varriánsokat is, többet tud. Hogy ebben mi a meglepő nem értem....
De ezt az újabb értelmetlenséget a részemről lezárom. ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Ja hogy az tűzvezető rendszernek nevezed. Értem.
az :) most az hogy elavúlt az egy dolog. itt most nem is ez a vita tárgya. hanem hogyha mi a fillérb.szás melett anno képesek vóltunk lecserélni egységesítés címén. (és mindegy hogy nem a kor legmodernebjére lett lecserélve évtizedekkel ezelött) de lecseréltük akkor a ruszki is lecserélheti ennyi erővel. És neki modernebb is akad a mienkénél nem hogy az alapváltozatoknál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Igen, és attól megváltoznak a tények? o_O Hirtelen a PK nem tud lőni az ágyúval ha akar, nem képes célt keresni amíg a lövész másik célra dolgozik....
Jah, várjunk csak! De, ugyan úgy képes! Mik vannak! :eek:
Az amit a T-72 akkor tudott az akkoriban modern volt. Értelem szerűen ma már ennél bármelyik új tank, bele értve a modernebb T-72-es varriánsokat is, többet tud. Hogy ebben mi a meglepő nem értem....
De ezt az újabb értelmetlenséget a részemről lezárom. ;)
Nincs semmi meglepő benne, csak ne mosd össze a képességeket és, hogy MA mit veszünk korlátozott vagy TELJES képességnek.
De csak ezt is 35x írtam le. Hogy KORLÁTOZOTT. Csak azért mert van egy ma alkalmazott definiíciója, hogy mit értünk hunter-killer alatt mégha szerinted marketingfogalom is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Nincs semmi meglepő benne, csak ne mosd össze a képességeket és, hogy MA mit veszünk korlátozott vagy TELJES képességnek.
De csak ezt is 35x írtam le. Hogy KORLÁTOZOTT. Csak azért mert van egy ma alkalmazott definiíciója, hogy mit értünk hunter-killer alatt mégha szerinted marketingfogalom is.
A Leopard 2 és az Abrams rendelkezett hunter killer képességgel már a 80-as évek elején... Nem félig meddiggel, hanem rendessel.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Hogy KORLÁTOZOTT. Csak azért mert van egy ma alkalmazott definiíciója, hogy mit értünk hunter-killer alatt mégha szerinted marketingfogalom is.
Nincs semmi meglepő benne, csak ne mosd össze a képességeket és, hogy MA mit veszünk korlátozott vagy TELJES képességnek.

El akarom engedni ezt a dolgot, de kezd kicsit kezd kilenni a f@szom....
Hunter-Killer= Vadász-Gyilkos képesség:
A parancsnok a lövészétől független optikával rendelkezik, ezzel képes önállóan célt keresni, és kijelölni a lövész számára, amíg az más célon dolgozik!
Képes erre a T-72 PK-ja? Képes!

Killer-Killer= Gyilkos-Gyilkos képesség:
A parancsnok a lövészétől független optikával rendelkezik, ezzel képes önállóan célt keresni, és önállóan célt leküzdeni vagy kijelölni a lövész számára, amíg az más célon dolgozik!
Képes erre a T-72 PK-ja? Nem képes!
Csak éppen ez egy másik fogalom....

Csak azért mert van egy ma alkalmazott definiíciója,

A ma alkalmazott definíció is ez! Lásd. fentebb!
Definíció szerint képes rá.
Jobbak a mai digitális rendszerek-e téren? Igen.
Pontosabb a mai célkijelölés? Igen.
Van ma már killer-killer képesség is? Igen.
Ettől még a hunter-killerre definíció szerint képes a T-72-es, ahogyan sok más harckocsi is az volt.

Szóval itt nem én mosom össze a képességeket, szerintem :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
A parancsnok a lövészétől független optikával rendelkezik, ezzel képes önállóan célt keresni, és kijelölni a lövész számára, amíg az más célon dolgozik!
Itt a célmegjelöléssel mint értelmezéssel van problémád. Ha megjelölöd akkor pontos célt adsz meg kész lőelemmel.
Na mindegy továbbra is mai meghatározás szerinti teljes és korlátozott képességről beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Cseh variáns Ukrajnában, elvileg:



Hmmm: "Érdekes" szögben vannak felrakva a kétsoros ERA-k. Az alsó alig látszik, annyira lapos szögben van, szerintem ilyen szögben elhelyezve nem is tudja a feladatát ellátni. A felső sor pedig szabadon hagyja a torony felső részének majd' harmadát. Ha figyelembe veszem, hogy azért az APFSD..-k is 2-7 fokos szögben érkeznek, ez azért elég komoly támadható felület.

A CURRUS Zrt csinálta? :confused: Akár...

Ezek, kb. szerintem...

U.I.: + : Oldalt kicsit rövid/kevés a kötény/ ERA-védelem a megbízható torony-dobás ellen.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Hmmm: "Érdekes" szögben vannak felrakva a kétsoros ERA-k. Az alsó alig látszik, annyira lapos szögben van, szerintem ilyen szögben elhelyezve nem is tudja a feladatát ellátni. A felső sor pedig szabadon hagyja a torony felső részének majd' harmadát. Ha figyelembe veszem, hogy azért az APFSD..-k is 2-7 fokos szögben érkeznek, ez azért elég komoly támadható felület.

A CURRUS Zrt csinálta? :confused: Akár...

Ezek, kb. szerintem...

U.I.: + : Oldalt kicsit rövid/kevés a kötény/ ERA-védelem a megbízható torony-dobás ellen.

.
500 000 euróból erre futja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Hmmm: "Érdekes" szögben vannak felrakva a kétsoros ERA-k. Az alsó alig látszik, annyira lapos szögben van, szerintem ilyen szögben elhelyezve nem is tudja a feladatát ellátni. A felső sor pedig szabadon hagyja a torony felső részének majd' harmadát. Ha figyelembe veszem, hogy azért az APFSD..-k is 2-7 fokos szögben érkeznek, ez azért elég komoly támadható felület.

A CURRUS Zrt csinálta? :confused: Akár...

Ezek, kb. szerintem...

U.I.: + : Oldalt kicsit rövid/kevés a kötény/ ERA-védelem a megbízható torony-dobás ellen.

.
Főleg, hogy elvileg kontakt 1-et illetve valami annak megfelelő cseh valamit raktak rá, az meg harmatos lesz szerintem.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Hmmm: "Érdekes" szögben vannak felrakva a kétsoros ERA-k. Az alsó alig látszik, annyira lapos szögben van, szerintem ilyen szögben elhelyezve nem is tudja a feladatát ellátni. A felső sor pedig szabadon hagyja a torony felső részének majd' harmadát. Ha figyelembe veszem, hogy azért az APFSD..-k is 2-7 fokos szögben érkeznek, ez azért elég komoly támadható felület.

A CURRUS Zrt csinálta? :confused: Akár...

Ezek, kb. szerintem...

U.I.: + : Oldalt kicsit rövid/kevés a kötény/ ERA-védelem a megbízható torony-dobás ellen.

.

Excalibur Army cseh cég csinálta, úgy tudom. Elég olcsó megoldásnak tűnik, a jármú szemből és némileg oldalról van védte, tehát statisztikai alapon ahonnan a legvalószínűbb a támadás. Beleértve, hogy ha a tornyot forgatják ellenség felé. Ebből a szempontból tényleg a minimális ERA van rajta. Az alsó sor a toronynál valóban nagyon laposan van elhelyezve. Szinte oldalról éri az ERA-t a lövedék.