K2 Black Panther (Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Nem mondtam, hogy tandem fejes. A Cikk sem beszél tandem fejesről. Az RPG-7VL 550 mm HEAT-ot tud. A Kontakt-1 simán megfogja.
hát nemigen van értelme már nem tandem fejest csinálni, nem is nagyon csinálnak.
De a phoenix 4 amennyire tudom tandem, de jó lenne ennek utánanézni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
K2 páncélzata szemből hogy viszonyul az Leo2A7-hez képest?
Van köztük vagy 10+ tonna különbség - valahol ez meg kell jelenjen védettségben...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
hát nemigen van értelme már nem tandem fejest csinálni, nem is nagyon csinálnak.
De a phoenix 4 amennyire tudom tandem, de jó lenne ennek utánanézni.

Én a cikkből indultam ki, nem írtak tandemet. De meglepne ha nem az lenne.
Nem vagyok otthon az Észak-Koreai rakétákban.

K2 páncélzata szemből hogy viszonyul az Leo2A7-hez képest?

Erre senki nem fog tudni érdemben válaszolni, szerintem.
Ha abból indulok ki, hogy milyen cikkeket olvastam, akkor az A7-es jobban páncélozott szemből.
Nem lenne ez annyira meglepő. De a K2 páncélzata sem szar, csak ha igaz a fentebb betett cikk, akkor egy 20 évvel ezelőtti top szint. Az se kevés amúgy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Én a cikkből indultam ki, nem írtak tandemet. De meglepne ha nem az lenne.
Nem vagyok otthon az Észak-Koreai rakétákban.
Hát most ahogy utánéztem a phoenix család Fagot továbbfejlesztésen alapszik és a phoenix 3-ig nem tandemfejes. Az utána következő már nagy valószínűséggel az.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Akkor oldalról kevés az ERA :)
Egyébként egy nagyobb átütésű ATGM-et oldalról akkor sem fog meg az ERA minden esetben ha nem tandemfejes.
Inkább mondanám azt, hogy van olyan eset amikor megfogja, de szerintem nagyobb eséllyel megy át úgy is. De elsősorban nem is az ATGM-ek miatt hanem az eldobható gyalogsági pct eszközök kisebb teljesítményű könnyebb verzióit (AT 4, RGW 60, LAW, M72, CG gyengébb gránátjai) hivatott megfogni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
Egyébként egy nagyobb átütésű ATGM-et oldalról akkor sem fog meg az ERA minden esetben ha nem tandemfejes.
Inkább mondanám azt, hogy van olyan eset amikor megfogja, de szerintem nagyobb eséllyel megy át úgy is. De elsősorban nem is az ATGM-ek miatt hanem az eldobható gyalogsági pct eszközök kisebb teljesítményű könnyebb verzióit (AT 4, RGW 60, LAW, M72, CG gyengébb gránátjai) hivatott megfogni.

Persze, csak én konkrétan a cikkben szereplő 600-800 mm-s átütésre reagáltam. Ez ma már nem számít soknak szimpla robbanófejtől.
Ezt egy mai ERA le tudja kezelni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Ezt egy mai ERA le tudja kezelni.
Inkább van olyan ERA aminek már van valamennyi esélye, hogy oldalról tudja kezelni. De kell alá egy adag páncél is, hogy a maradékot megfogja és a legtöbb esetben nincs alatta. Megtörténhet, de inkább számítok arra, hogy beüti, mint hogy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
Inkább van olyan ERA aminek már van valamennyi esélye, hogy oldalról tudja kezelni. De kell alá egy adag páncél is, hogy a maradékot megfogja és a legtöbb esetben nincs alatta. Megtörténhet, de inkább számítok arra, hogy beüti, mint hogy nem.

Abból a szempontból mindegy is, hogy már csak tandem HEAT-ot gyárt kb. 20 éve mindenki is. Szóval kicsi az esély arra amiről most elmélkedünk.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss
W

Wilson

Guest
Hát most ahogy utánéztem a phoenix család Fagot továbbfejlesztésen alapszik és a phoenix 3-ig nem tandemfejes. Az utána következő már nagy valószínűséggel az.
Utána olvasva a dél-koreai forrásokban és hivatkozásokban elég nagy katyvasz ez az észak-koreai rakétacsalád a különböző generáció képességei között...

Pl...
Leszámítva az észak-koreai propaganda anyagokat csak minimális tényszerű információval rendelkeznek a dél-koreaiak is erről a páncéltörő rakétáról...

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Utána olvasva a dél-koreai forrásokban és hivatkozásokban elég nagy katyvasz ez az észak-koreai rakétacsalád a különböző generáció képességei között...

Pl...
Leszámítva az észak-koreai propaganda anyagokat csak minimális tényszerű információval rendelkeznek a dél-koreaiak is erről a páncéltörő rakétáról...

A phoenix 3-ig voltak exportálva az arab világba és afrikába. Az újabbak kérdésesek.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Abból a szempontból mindegy is, hogy már csak tandem HEAT-ot gyárt kb. 20 éve mindenki is. Szóval kicsi az esély arra amiről most elmélkedünk.
Igen de főleg fagot és konkursz és ezek koppintásaiból bőven akad még a világ harcterein.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 527
55 883
113
Igen de főleg fagot és konkursz és ezek koppintásaiból bőven akad még a világ harcterein.

Az biztos. De már csak az üzemidő miatt is 10 év múlva abból se nagyon lesz hagyományos robbanó fejes.
Szerintem az oroszok 30 éve a Konkurs-M-et gyártják. Irán egy ideje szintén azt gyártja.
Bár ahogyan nézem az Észak-Koreaiakat lehet ők még hagyomány tisztelőek :D
 
  • Tetszik
Reactions: krisss
W

Wilson

Guest
A phoenix 3-ig voltak exportálva az arab világba és afrikába. Az újabbak kérdésesek.
Igen ez így van lásd Hamász ,közel-keleti polgárháborúk....


Bár ahogy elnézem sokszor a különböző Főnix generációk beazonosítása is problémás...

A Főnix 5 esetében egyes dél-koreai elemzések szerint egyértelműen egy Kornet másolat más dél-koreai elemzések szerint viszont a hőirányzék alakja a 9M113 Konkurshoz hasonlít, nem pedig a 9K135 Kornethez.. Ami azért érdekes mivel a Főnix 2 egyértelműen az orosz Fagot továbbfejlesztett másolata.
A Főnix 1 pedig egy egy továbbfejlesztett Suseongpo ami az orosz Maljutka észak-koreai másolata...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Miért gondolja bárki azt, hogy ez nem egy kiválóan védett tank?
Ami pirossal van keretezve az mind páncél ezen a szerencsétlenen.
f-U8zgaeaa-H2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 715
113
a törökök meg vettek egy K2-es harckocsiváz licencet Koreából. Az Altay lényegében egy K2-es!

Tudtommal az Altay önálló dizájn, csak félreértés kering a kettőt rokonítva.

- a páncélzati csomagot [Korean Special Armor Plate (KSAP)],

- a löveget,

- és a meghajtást, a Hyundai Doosan Infracore DV27K-t

kölcsönözték, nem pedig a komplett teknőt és társait.