[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 195
66 936
113
Ne zavarjon meg, hogy ebből egyszer az általad kedvelt és hypolt antifa ősei hívták be őket. 3 * meg a németek okozták a háborút és minket meg belehúztak. De ja amúgy minden stimmel. :rolleyes: :oops:
Tudod, hogy őket nem zavarja, hiszen csak magyar állampolgárok és ebből azt sikerült leszűrniük, hogy Budapestet nem kellett volna erődnek használni, ezért lőtték szét a felszabadító szovjetek és különben is rohadt náci az összes felmenőnk, mert a saját országa tulajdonos nemzetének gondolta magát és harcolt érte, majd ugyanezek harsogva fröcsögik, hogy a mi nemzetirészeinket fenyegető, sőt minket háborúval fenyegető sokszor és saját okokból horogkeresztes ukránoknak küldjünk mindent is, hogy a végsőkig kitarthassanak a nem felszabadító oroszok ellen, hogy tovább oboázhassák a nyugatot. Szóval minden mindegy nekik, csak koronként ahogy ez nyilvánvaló, bolsevikból liberálissá vedlettek, de a célok ugyanazok és most nagyon félnek, hogy az oroszok értük jönnek és nem a 'rohattnáci' magyarok ellen. Hát ennyi, amúgy gátlástalanul fröcsögve ünnepelnék, ha a magyar nemzetet támadnák az oroszok, de mivel az ukránok teszik ezt szavakban és tettekben, ezért őket ünneplik.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 733
3 861
113
Tudod, hogy őket nem zavarja, hiszen csak magyar állampolgárok és ebből azt sikerült leszűrniük, hogy Budapestet nem kellett volna erődnek használni, ezért lőtték szét a felszabadító szovjetek és különben is rohadt náci az összes felmenőnk, mert a saját országa tulajdonos nemzetének gondolta magát és harcolt érte, majd ugyanezek harsogva fröcsögik, hogy a mi nemzetirészeinket fenyegető, sőt minket háborúval fenyegető sokszor és saját okokból horogkeresztes ukránoknak küldjünk mindent is, hogy a végsőkig kitarthassanak a nem felszabadító oroszok ellen, hogy tovább oboázhassák a nyugatot. Szóval minden mindegy nekik, csak koronként ahogy ez nyilvánvaló, bolsevikból liberálissá vedlettek, de a célok ugyanazok és most nagyon félnek, hogy az oroszok értük jönnek és nem a 'rohattnáci' magyarok ellen. Hát ennyi, amúgy gátlástalanul fröcsögve ünnepelnék, ha a magyar nemzetet támadnák az oroszok, de mivel az ukránok teszik ezt szavakban és tettekben, ezért őket ünneplik.
Stimmel a meglátásod.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 177
113
Bő másfél évszázadon belül 4X ütköztünk meg velük, de ne zavarjon.
Ja, az osztrákok ránk hívták őket, aztán meg a németekkel többször elmentünk hozzájuk kéretlenül kicsit lövöldözni.

Lehet hogy most ebből már jobb lenne kimaradni, mert a történelmi tanulság az, hogy nyugatról megcsinálják a tüzet, aztán a dühös oroszok/szovjetok meg visszakézből mikor a németek/nyugatiak elmérik magukat, lebasznak nekünk egy csicskamaflást?!

Szerintem hagyjuk már ezt a szerepet ha lehet az ukránokra, lengyelekre, románokra, szlovákokra aztán most legyünk mi a potyázók, HA és esetleg úgy alakulna, hogy be kell mennünk jófejségből rendet rakni ide vagy oda... Ha nem kell/lehet, én azzal is vidáman elvagyok, csak NE rajtunk menjenek keresztül se keletről, se nyugatról.


Szóval összességében pont legalább annyit köszönhetünk a németeknek, mint az oroszoknak, sőt...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Van ott oroszbarát komcsi párt, sokáig vezette is az országot. Ha van idejük őket kell poziba hozni és a helyi Kádár behívja az oroszokat.


Ezt sztem a Transzisztriai polgárháborúban megváltozott ha így is volt. Ez román terület etnikailag.

2014-es népszámlálási adatok a szerint 2 998 235 fő élt a Moldovai Köztársaságban (Transznisztriát nem számítva), etnikailag a következőképpen oszlott meg:

moldovánok (románok): 82,0%
ukránok: 6,5%
gagauzok: 4,5%
oroszok: 4,0%
bolgárok: 1,8%
Egyéb: 1,3%

Az orosz magyar határ lehet most tetszene, mert Putyin. De mi van ha egy idióta jön??? Márpedig volt itt Lenin, Sztálin még sok lófaszjóska az elmúlt 100 évben.

Szal köszi nem!! Legyen Ukrajna frontorszag, ne mi!!!
Még mindig várom, hogy 56on kívül, mikor jött ide az orosz, úgy, hogy nem hívtuk
Lásd Milisevic hogy lehúzta a szerbeket a klotyón, pedig messze előttünk voltak
Azt mondod, szarrá bombázna minket is a nato?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 261
84 284
113
Ja, az osztrákok ránk hívták őket, aztán meg a németekkel többször elmentünk hozzájuk kéretlenül kicsit lövöldözni.

Lehet hogy most ebből már jobb lenne kimaradni, mert a történelmi tanulság az, hogy nyugatról megcsinálják a tüzet, aztán a dühös oroszok/szovjetok meg visszakézből mikor a németek/nyugatiak elmérik magukat, lebasznak nekünk egy csicskamaflást?!

Szerintem hagyjuk már ezt a szerepet ha lehet az ukránokra, lengyelekre, románokra, szlovákokra aztán most legyünk mi a potyázók, HA és esetleg úgy alakulna, hogy be kell mennünk jófejségből rendet rakni ide vagy oda... Ha nem kell/lehet, én azzal is vidáman elvagyok, csak NE rajtunk menjenek keresztül se keletről, se nyugatról.


Szóval összességében pont legalább annyit köszönhetünk a németeknek, mint az oroszoknak, sőt...
Sőt, elég csak kimenni a Vértesbe ..., vagy elbeszélgetni Kálti Márkkal Buvár Kundról! Egyik se most volt, de mégis, itt tapsikol az ország 1/3a a Mercedesnek, az Audinak, a BMWnek (és az Opelnek) ..., miközben ugyanazok fikáznak mindent, ami orosz ...

És még a kitörés napján is válogatott német kommunista-internacionalisták gyünnek szétqurni az átlagmagyar fejét, amit szerencsére a saját sorosista agitpropjuk leplezt le, így szerencsére hatból négyen picit tovább maradnak, mint szerették volna ...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 177
113
Sőt, elég csak kimenni a Vértesbe ..., vagy elbeszélgetni Kálti Márkkal Buvár Kundról! Egyik se most volt, de mégis, itt tapsikol az ország 1/3a a Mercedesnek, az Audinak, a BMWnek (és az Opelnek) ..., miközben ugyanazok fikáznak mindent, ami orosz ...

És még a kitörés napján is válogatott német kommunista-internacionalisták gyünnek szétqurni az átlagmagyar fejét, amit szerencsére a saját sorosista agitpropjuk leplezt le, így szerencsére hatból négyen picit tovább maradnak, mint szerették volna ...
Remélem hogy megmogyorózzák azt a 4 férget! Illetve meg kell fogatni akár már otthon is a másik 2-t!
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
611
2 649
93
Várandós orosz nők Argentínába repülnek állampolgárságért – közölték tisztviselők - BBC (Részlet)

Az elmúlt hónapokban több mint 5000 orosz várandós nő érkezett Argentínába, közülük 33-an egyetlen járattal csütörtökön.

A BBC által látott orosz nyelvű weboldal különféle csomagokat kínál azoknak a kismamáknak, akik Argentínában szeretnének szülni. A weboldal olyan szolgáltatásokat hirdet, mint a személyre szabott szülési tervek, reptéri transzferek, spanyol leckék és kedvezmények az „argentin főváros legjobb kórházaiban” való tartózkodás költségeire.

A csomagok az 5000 dollártól (4144 GBP) kezdődő "gazdasági osztálytól" a 15 000 dollártól (12 433 GBP) kezdődő első osztályig terjednek.

Az argentín útlevél nagyon biztonságos az egész világon. Lehetővé teszi az útlevéllel rendelkezők számára, hogy vízummentesen lépjenek be 171 országba. Jelenleg az oroszok csak 87 országba utazhatnak vízummentesen.

 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 912
5 232
113
Mert félnek a háborútól. Kár hogy nem kérdeztek rá a moszkvai orientációra, sztem itt nagyobb lenne az elutasítottság, tekintve, hogy az utóbbi választásokon rendre leszavazták a Moszkva -barát pártokat.

Nézd meg az ukrán példát. 50-50% volt az ukrán nacionalista és a moszkva-barat arány. Hol ide, hol oda billent attól függ melyik oligarcha lopása volt látványosabb.Ez a dilletáns katonai beavatkozással megváltozott. Ma az oroszul beszélők döntő többsége köp Putyinra, és meggyűlölte az oroszokat.

Egy Krimi megszállás szinte vértelenül az más. Ma is orosz csapatok vannak Transzisztriában. Ez profin kivitelezhető. De ha akciót akarnak Transzisztriai bázissal jelentősen növelni kell az orosz csapatok számát. Kicsit megint közelebb kerülnénk a világháborúhoz, ahogy a Leopárdok esetében. Kérdés ahhoz mit szólna a lakosság, ha az ukrik is visszalőnek. Nem fordulna-e a hangulat az orosz csapatok ellen, hogy belerángatták őket .

Ha Moldova teljes megszállása a cél az is necces. Akkor valószínűleg, bármennyire is gumigerincű a román, lenne aki pár hétre minimum beleállna. Ráadásul gazdaságilag román és ukrán határral teljesen életképtelen ország lennie. Az energiaellátását 2 perc alatt lekapcsolnák. Ilyen országból meg hogyan akarsz harcolni??

A legtisztább a román, moldovai komcsikat poziba hozni. Ahogy már voltak, ők beállnak Putyin mellé, behívják az orosz csapatokat. Jogilag tiszta, bele sem lehet kötni. De erre kérdéses képes -e az orosz titkosszolgálat. Bár az életszínvonalesés nekik kedvez, hazaaárulókat meg mindig találni. A komcsiknál ez amúgyis adottság.


Ha messzebbről nézem 1 pozitív haszna lehet a rövid távú gyors negatív hatások mellett, ami minket illet. Mert ahogy írtam a jelenlegi magyar álláspont tarthatatlan lenne, közeledünk kellene a Nyugathoz, de minimum még pár kötelet elvágni Moszkvától. De közép távon már előnyös lenne a román keleti határon egy hosszú távú konfliktus zóna. Gazdaságilag a románokat jobban megroppantaná ez az akut válsággóc. Az erdélyi megyék relatív gazdasági ereje jelentősen erősödne a Karpatokon túli román területekhez képest. Azért relatív erősödés, mert alapvetően lejtőn lennének ők is, csak kevésbé meredeken. Ez évek távlatában belső regionális konfliktust eredményezhetne.

Tehát Magyarország jelentősen erősödne gazdaságilag Romaniához képest, ha nem is lenne a szerb különbség. Sajnos ez az erdélyi magyarok életének rovására is menne.
Összességében inkább káros lenne a moldovai eszkaláció.
Mégy annyit ehez ha növelni akarnák az ott állomásozó csapatok számát első "körben"nyitni kéne hozzá Ukrajnán keresztül egy szárazföldi folyosót.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Robur

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 741
113
. Én izgulnék a románok helyében....

Tarjányi: A következő napokban meg fogunk döbbenni, hogy milyen információk miatt mondott le a moldáv kormány

A biztonságpolitikai szakértő nem tartja elképzelhetetlennek, hogy Oroszország olyan beavatkozást hajt végre, melynek keretében Moldovában nagyobb létszámmal megjelenik az orosz hadsereg.



Majd nézzük vissza áprilisban.
Kíváncsi vagyok, hogy honnét... :) ´Varázspálca által? Ez a Tarjányi hülyébb mintgondoltam. :D
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 443
10 281
113
Ezt ennyire nem ismerem. De miért nem Bukarest az orientacio, ha már románok?
Azt értem, hogy a Szovjetunió alatt Moszkva volt, de sztem el kellett, hogy tolódjanak az arányok Románia felé.
Nem tudom, számomra is furcsa ez magyar ésszel, erre és ennek a kialakulására egy szovjetunió/Oroszország történelmében jártas ember biztos jobban tudna magyarázatot adni. Idézzünk meg valakit :) Szerintem is logikus lenne hogy a fiatalabbak jobban rátalálnak a magukban rejlő románra, minden a médián múlik.
Lehet Oriszorszagból megy a gáz, de Ukrajnán keresztül. Ez kettős függés. Ha lerobbantják az oroszok az ukrán energiahálózatot, Moldova is rendszeresen elsötétül.
Sztem amennyire az oroszoktól, annyira függ Ukrajnátol, sőt inkább Romaniatól a moldáv gazdaság. Az biztos hogy a technológiai, pénzügyi befektetéseket a Nyugat és Románia hozzá. Moszkva max a nyersanyagot. Mindkettő szükséges.
Már most nem tudják önmagukat ellátni, fájó lenne nekik egy orosz reagálás, de amúgy Románia a legnagyobb gazdasági partnerük természetesen, ha Oroszország a szomszédban lesz, ez változhat, ha ők kerülnek Oroszországon belülre akkor pedig....
Ugyan az a kettős függés amit te üdvözítendőnek tartasz ha Oroszország és köztünk van egy Ukrajna, mit változtat a fenyegetettségen ha van köztünk mondjuk 200 kilométer Ukrajna vagy 20 kilométer Ukrajna? A csapok, a vasút és minden ami keleti gazdasági út az elvágható ezáltal, és korlátoz minket a keleti erőforrás gyűjtésben, de mint a jelenlegi helyzet mutatja, ha az orosz meg akar indulni akkor megindul, közte egy maradék Ukrajnával vagy anélkül.
Miért hinnék ilyen hülyeséget? Az elmúlt 1 év bebizonyította, hogy rendesen ráqrtunk mi is. Minden eszkaláció rontja a pozíciónkat. Egy moldovai orosz beavatkozás pont ilyen lenne. Egy krími gyors orosz győzelem lett volna kívánatos, de az a hajó tavaly tavasszal elment. Elnézve azóta az eseményeket, nem is volt ilyen hajó, csak orosz whisful thinking.
Magyar szemszögből sem ennyire fekete vagy fehér a helyzet, de valóban az lett volna a legideálisabb, de a média felkészítette az ukrán társadalmat, és most elvárnád hogy a moldovaiakat is engedjék megdolgozni hogy jó orosz utálók legyenek.
Mivel gondolom moszkvai szövetségesként sem lenne lekapcsolva, korlátozva a magyar net, így ez a szenny, ugyanúgy ömlene ránk, ahogy ömlik Moszkvára is. Világtrendek ellen nehéz harcolni, ez a realitás. Persze kell.
Várj, hol írtam én orosz szövetségről? Óriási gondolkodásmódbeli különbség van köztünk hiába állunk egy oldalon,ezért bármit írok arról hogy képzelem el Magyarország helyzetét a jövőben, nem fog átmenni. Magyar imperialista vagyok, egy 500 éve gyarmat népének 99,5% nem fogja megérteni a gondolkodásmódját ennek, hiszen mindig csak valakihez hozzáfejlődni akarunk, és követni azt amit mindenki csinál, nincs saját út:(. Én nem azt kérdezem hogy mit adtak nekünk a rómaiak, és nem is válaszolok rá, én azt kérdezem, mit kell tennünk ahhoz hogy mi legyünk a rómaiak....
Nagyon sokan elfelejtitek, hogy ez a hazai relatív jólét nem Moszkvából jött. Először is el kellett zavarni a megszalló szovjet csapatokat és a retardált Grősz féle komcsi vezetőket pályán kívül lökni.
A 90-es Kelet -Nyugati gazdasági váltás az egész térségben növelte a meglévő, komcsik előidézte gazdasági összeomlást. Ma te ennek az inverzét szeretnéd Nyugatiról Keletire. Úgy, hogy a térségben egyedül csináljuk egy háborús zóna árnyékában, fizikai orosz határ nélkül. Ne vedd személyesen, de ez a ló nem bátor, hanem vak!!!
Elfogadom hogy neked a jólét és boldogság mérőszáma a nyugati termékek fogyasztását jelenti, és ki ne szeretné a jó dolgokat vagy a luxust? A kettőnk közötti különbség abból adódik hogy te mindig visszavonulnál és kompromisszumot keresnél, én falig mennék előre, nem lesz köztünk ebből sértődés, szeretek veled vitázni mert van kivel.
Viszont továbbra sem gondolnék szakítani sem a nyugattal sem a kelettel, dinamikus irányváltásban gondolkozok, hogy lehetőségünk legyen mozogni a világgal, és mi tudjunk reagálni a környéken a legjobban a változó világra, és ez nem 4 éves ciklusokat jelent, sem negyedéves vagy éves gdp adatokat. Viszont ebbe most nem mennék bele mélyebben.
Most arról ne is beszéljünk, hogy a nyersanyagokon kívül Oroszország semmit nem tud adni. (a kőolaj is necces Ukrajnán át) Az is kérdés milyen áron, mert ma is vagy világpiaci vagy kicsivel alatta, de lényegében plusz 3.000 milliárd kiadás évente.... tehát olyan kurvajól nem járunk az orosz nyersanyagokkal.
Persze jobb mint a nincs, meg a még drágább LNG, de ez ugyanúgy lejtő, csak kevésbé meredek.

Nah de ezen felül mit várhatunk a ruszkiktól? Pénzügyi, gazdasági befektetéseket? Hol van a töke?! Ami van elégeti a háború. Én nem akarom Ladára cserélni az autóm. Nem megbántva senkit, de azt hittem a Dacianál nincs gagyibb, aztán láttam egy új Ladát....
A térségben egyedül egy moszkvai váltás a 90-es évek Szerbiájának totális csődjét eredmenyezné itthon. Így sem lesz fáklyásmenet a jövő, de tudatosan ne rontsuk a helyzetünk. Elég kárt okoznak az USA irányította Brüsszelben és a realitasokon elbukó Moszkvában.
Nem várok többet az oroszoktól mint amit adni tudnak, és amit ebből mi ki tudunk használni, nyersanyag, mozgástér, az állóvíz felkavarása. nem győzöm hangsúlyozni nem nyugatiból való keletibe ugrás a vízióm.
Marad a Kelet, de nem Moszkva. Korea, Japán tőke és remélhetőleg kínai. Ennyire nem lehet önsorsrontó Berlin, hogy azt is elengedje. Ezekre minimális a ráhatásunk, annyit tudunk lavirozni, amit Orbán mutatott a szankcióknál. Kicsit kevésbé legyen xar.
Ne legyenek illúzióid velük kapcsolatban, a szélsőségek népe, nyomtak ezek két világháborút és egy 30 éves háború során is képesek voltak jobban kiirtani egymást néhány területen mint minket a török hódoltsági területen...... Messzemenően több lehetőségünk lenne mint a szankciós lavírozás, de Fideszre szavazóként mondom hogy a felkészülés időszaka végig lett szunyókálva ha nem is mély alvásban, mert nem itt kéne tartanunk, hittem abban hogy ez a válság lesz az amitől a szomszédok elé ugrunk.... lófaszt, mondvacsinált ügyeken megy a médiaharc miközben az ellenség az egészséges nemzettestet rágja, és akarat sincs a hatékony harcra, eszköz az volna, hol nyíltan hol titokban harcolva.
Azt látom az orbáni politikában hogy folyamosan átalakul, de nem tudja merre tart, jól kezeli a kihívásokat, de tüzet olt, és nem követ egy évszázados víziót, annak megugrása már túl magas neki, elvesztegetett lehetőségek, ezzel tudnám összefoglalni.
Amíg a térség (még Szerbia is a mai napig) Nyugati orientációjú lépéskényszer van, oda köt minket a gazdasági kapcsolataink 90%-a. Oroszország fájdalmasan, de kiváltható. A Nyugat egy 90-es magyar összeomlás árán sem...Ezek a realitások. Ezt aki nem veszi figyelembe olyan álmokat kerget, amik illúziók. Olyan mint Kijev elfoglalása egy hét alatt.
Nem észrevenni a világ változását végzetes hiba lehet, ezért kell az általam említett dinamikus elszakadási/mozgási képesség, a nyugat gyengül, a dollárt megtámadták, ha nem lesz dollár, nem lesz semmi, euró sem lesz. A szegényháznak csúfolt világ többi részének szintjén lesz a nyugat is, viszont demográfiai hanyatlás mellet, egy megdöbbenő lakossággal, aki azt fogják kérdezni hogy mi ez? Amikor ez megtörténik ott lesz a mi következő nagy lehetőségünk pillanata, de ez felkészülést igényel.
Neked nem furcsa az hogy a nyugati gazdaságokban van egy őrült infláció, miközben a dollárt fokozatosan elhagyóknál, akik barterre vagy saját valutára álltak át minimális infláció van? Vagy az Olaszország méretű gazdasággal rendelkező Oroszország mantrája ( gdp szerint, dollár rendszerben) nem roppant meg a szankcióktól, és nem lett éhezés, és jelentős életszínvonal csökkenés? Miközben nyugati vélemény szerint a "világgal" harcol?
Szaúd Arábia és sokan mások lépnek ki a sorból, amiért egy évtizede Khadafinak meg kellet halnia....
Sokad magaddal szörnyű lesz a ráeszmélés amikor a dollárnak nevezett pénzszivattyú rendszer felbomlik, és kiderül hogy a király meztelen. Merthogy az, az Oroszország elleni hatástalan szankciók megmutatták.
Azt sem hiheti el senki hogy ezek az egykori gyarmatok és megalázott országok nem akarnak bosszút vagy őket megillető helyet és jólétet, az indiai és kínai vezetők leülnek egymással beszélni hogy lehet ártani a nyugatnak, miközben a Himalájában egymást ölik a katonáik. Látsz te ilyen szintű diplomáciai és stratégiai képességet nyugati politikusokban? Vagy a kedvencem hogy Kína nem segíti Oroszországot... :) a kínai "elvtársak" saját embereiket megszankciózzák ha nyugaton azt találják ki, de az üzlet megy tovább mert 1,5 milliárdan vannak, mindig a nyugati döntéshozatal előtt fognak járni.

Az a baj hogy ha ezt fel is ismerte a magyar vezetés legfelső szinten, valódi hatékony lépéseket nem tesz a társadalom és a gazdaság felkészítésére, mert tele van nyugati irányultságú emberekkel, de kelti sem kell, magyar kéne....... itt leszünk letolt gatyával mint utolsó csatlós, ettől félek nagyon....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 046
92 060
113
Nem tudom, számomra is furcsa ez magyar ésszel, erre és ennek a kialakulására egy szovjetunió/Oroszország történelmében jártas ember biztos jobban tudna magyarázatot adni. Idézzünk meg valakit :) Szerintem is logikus lenne hogy a fiatalabbak jobban rátalálnak a magukban rejlő románra, minden a médián múlik.

Már most nem tudják önmagukat ellátni, fájó lenne nekik egy orosz reagálás, de amúgy Románia a legnagyobb gazdasági partnerük természetesen, ha Oroszország a szomszédban lesz, ez változhat, ha ők kerülnek Oroszországon belülre akkor pedig....
Ugyan az a kettős függés amit te üdvözítendőnek tartasz ha Oroszország és köztünk van egy Ukrajna, mit változtat a fenyegetettségen ha van köztünk mondjuk 200 kilométer Ukrajna vagy 20 kilométer Ukrajna? A csapok, a vasút és minden ami keleti gazdasági út az elvágható ezáltal, és korlátoz minket a keleti erőforrás gyűjtésben, de mint a jelenlegi helyzet mutatja, ha az orosz meg akar indulni akkor megindul, közte egy maradék Ukrajnával vagy anélkül.
Őszintén, te az elmúlt 1 év után reálisnak találod, hogy Moldova szomszédja Oroszország lesz?? Az oroszok tetű lassan haladnak. Egy kisvárost mint Bakhmut (70.000) hónapok óta ostromolnak. És ezek még orosz területek. Az 1 milliós Odesszai ostromára össze tudnak majd gyűjteni kellő haderőt, tudják majd irányítani, ellátni? Mert útban Moldova felé vannak még ilyen kisebb döccenők.

És igen még 200 km Ukrajna sokat számít, amikor Donyeckben 1 év alatt 100 km-t sem haladtak.

Nekem az elmúlt 1 év éppen azt mutatja, ha Oroszország meg akar indulni, akkor megindul, de borzasztóan alulteljesítve, lassan és megszégyenítve halad. Európa legkorruptabb hadserege, Ukrajna ellen, képes ilyen teljesítményre. Sztem Lengyelország (-atom) már megoldhatatlan feladat lenne nekik. A lengyel légierő nem az ukrán. Hát ami 2-3, még inkább 5-6 év múlva lesz.

Magyar szemszögből sem ennyire fekete vagy fehér a helyzet, de valóban az lett volna a legideálisabb, de a média felkészítette az ukrán társadalmat, és most elvárnád hogy a moldovaiakat is engedjék megdolgozni hogy jó orosz utálók legyenek.
Igazából nekem tök mind1, mi lesz a moldovai románokkal. Közép távon akár egy orosz megszállás tetszene is. Én csak attól tartok rövid távon a moldovai eszkaláció tovább szűkíti, ellehetetleníti a geopolitikai mozgásterünk. És ezeknek súlyos geopolitikai, gazdasági következményei lesznek ránk nézve. Azaz előfordulhat, hogy vagy a kormány szakít kényszerből teljesen az oroszokkal, mert ellehetetlenül, vagy a gazdasági válság miatt megbukik és jönnek az öngyarmatosító atlantisták. ( Vki azt írta én az vagyok, röhej. :D Látom az MSZP kormány külpolitikai működésére már senki sem emlékszik. És sztem a mostani ellenzék rosszabb.)
Várj, hol írtam én orosz szövetségről? Óriási gondolkodásmódbeli különbség van köztünk hiába állunk egy oldalon,ezért bármit írok arról hogy képzelem el Magyarország helyzetét a jövőben, nem fog átmenni.
Lehet a nagy topikzajban összemostam a véleményed a mai mainstream magyar jobboldali közvéleménnyel, akik moszkvai bábáskodásra vágynak. Már -már ciki módon úgy istenitik Putyint meg a ruszkikat, mint az ellenzék Brüsszelt. És igen ez a gyarmati, periféria gondolkodás nagyon zavar. Sem Brüsszel, sem Moszkva nem tud annyira gyalázatosan teljesíteni, hogy a hívők ne csodálnák. Pedig mindkettő mindent megtett tavaly.

( Egyébként annak kifejezetten örülök hogy a kormány mellett, Toroczkai sem állt be a jobboldali közvélemény fősodrába és nem csápol kritikátlanul az oroszoknak. A magyar nacionalista hagyományokhoz hűen továbbra is le akarja verni pl. a Szabadság téri Szovjet emlékműről a vörös csillagot.)

Magyar imperialista vagyok, egy 500 éve gyarmat népének 99,5% nem fogja megérteni a gondolkodásmódját ennek, hiszen mindig csak valakihez hozzáfejlődni akarunk, és követni azt amit mindenki csinál, nincs saját út:(. Én nem azt kérdezem hogy mit adtak nekünk a rómaiak, és nem is válaszolok rá, én azt kérdezem, mit kell tennünk ahhoz hogy mi legyünk a rómaiak....

Elfogadom hogy neked a jólét és boldogság mérőszáma a nyugati termékek fogyasztását jelenti, és ki ne szeretné a jó dolgokat vagy a luxust? A kettőnk közötti különbség abból adódik hogy te mindig visszavonulnál és kompromisszumot keresnél, én falig mennék előre, nem lesz köztünk ebből sértődés, szeretek veled vitázni mert van kivel.
Ez az önmeghatározás, hogy magyar imperialista nagyon tetszik, lopom!!! Nagyon jól kifejezi, mit tartok követendőnek, ebben nincs vita. ( Talán a német gazdasági és a francia geopolitikai imperializmus vegyitese kisebb léptékben lenne követendő hazánknak) Egy másik topikban, másik vitában éppen te értettél velem egyet abban, ami szintén sokszor szentségtörő jobboldalon, hogy a külföldi vendégmunkások importja a magyar felemelkedés egyik záloga lehet. Ez a magyar imperializmus egyik kis, de fontos lépése. Ettől itthon sokan ostoba módon félnek és keverik az illegális bevandorlassal, ami valóban káros és végzetes. De tovább nem bontanám.

Sztem félreértesz. Igen, akár taktikai okokból visszavonulnék és adott esetben kompromisszumot kötnék, de ez nem fő stratégia, csak taktika. Ha a falig mész és betörőd, utána is van deal, kompromisszum. Egy háború végén is. Konstans háború nincs.

Hidd el nagyon egyetértek a kemény, kompromisszumok nélküli taktikával stratégiai célokért, anélkül nem is megy, de most az elmúlt 3 év után, a mai geopolitikai helyzetben szükségünk van levegőre, nem a harc ideje, hanem az erőgyűjtés ideje van. Az idő nekünk dolgozik, a nyugati közvélemény a háború miatt fordulni fog és mind az ukránok, mind az oroszok ki fognak fulladni. De most bekkelni kell, mert ezekben a háborús időkben ha nagyon hangosak vagyunk, a nagyok könnyen lecsaphatnak minket, vagy fokozhatják a gazdasági nyomást, az meg kormanybuktához és Magyarország geopolitikai irányváltásához vezethet.

Folyt.kövi. Szét kellett bontanom, mert túlléptem a karakterszámot.