Külön századok lesznek. Persze lehetséges hogy valaki "átugrik" besegíteni ha kell.még az új típusok között sem lesz átfedés?
Külön századok lesznek. Persze lehetséges hogy valaki "átugrik" besegíteni ha kell.még az új típusok között sem lesz átfedés?
Külön századok lesznek. Persze lehetséges hogy valaki "átugrik" besegíteni ha kell.
Az a gyanúm, hogy félreértetted. Ő a földi személyzetre gondolt a 2 századdal. Te meg gondolom a gépekre/pilótákra.Szabad tudni, hogy mi a terv?
Típusonként 1-1 század? Esetleg két századra bontva a 145-ök, és egyben a 225-ök? Vagy 2-2 század?
Az a gyanúm, hogy félreértetted. Ő a földi személyzetre gondolt a 2 századdal. Te meg gondolom a gépekre/pilótákra.
Ez lenne az?Sziasztok!
A következő havi Aero Magazinban lesz H225M cikk, amely sok dolgot fellebbent majd a fátyol alól..![]()


Kicsit többre számítottam. Azt gondoltam, hogy valaki kiment az első csoporttal február elején és helyszini képes beszámoló lesz. Koller Józseftől már azt is tudjuk minimum 300 órát kell repülni H145M-en annak, akit H225M képzésre küldenek. A cikkben az a francia spotter fotó van, ami itt a fórumon volt linkelve, majd elterjedt a hazai oldalakon, ezek szerint az Airbus még képeket sem adott a cikkhez. Furcsa. És akkor lett egy újabb variációnk a gépek érkezésére: 6-8-2. Kezdetben volt 4-8-4, Kilián Nándor decemberben pedig 6-6-4-et mondott. Meglátjuk mi lesz belőle. A Kecskeméti repülőnapra egy csak ideér.
Milyen kormányfelület hiányzik?Sziasztok!
Kérdés nálam okosabbak felé: (nálunk a H145, 225 és talán a NG miatt is érdekes)
Hogyan oldják meg az amcsi Hydra, illetve a francia FFAR vagy WA (és (hozzáteszem a szerbek által favorizált Sz-5/Sz-8 léteres irányítású változat fejlesztésénél) a nem irányított rakéták esetében, hogy a lézerfejjel megcélzott célra repüljön a rakéta, amikor ezek max stabilizátorral rendelkeznek. Hiába lézerfej, hiába a megvilágítás, ha a rakéta kinetikai tulajdonságai és a kormányfelületek, falapperenok stb. hiánya miatt nem tud odarepülni???
Köszönöm a választ. Ezen bizony vannak. Néha normálisan is lehet veled társalogniMilyen kormányfelület hiányzik?
Figyelem veszélyes mozaikszó következik: APKWS
et voilá:
![]()
![]()
Azt néztem, hogy a Hydrának is szereltek felMilyen kormányfelület hiányzik?
Figyelem veszélyes mozaikszó következik: APKWS
et voilá:
![]()
![]()
Hogy mit?Milyen jó PIAR tevékenységet végzel!

Régóta volt róla szó, hogy lesz!Lesz a helikhez irányított 70 milis rakettánk?
Valószínűleg nem csak dísznek vették a 70 mm-es indítókat a H145M-hez (néha lehet látni rajtuk), de konkrét rakétabeszerzésről vagy gyakorló lövészetről még nem tudunk.Lesz a helikhez irányított 70 milis rakettánk?
Mi vettünk már rakétát dísznek, indítósín nélkül a Szuhojokhoz, úgyhogy bármi megtörténhetValószínűleg nem csak dísznek vették a 70 mm-es indítókat a H145M-hez (néha lehet látni rajtuk), de konkrét rakétabeszerzésről vagy gyakorló lövészetről még nem tudunk.

Reméljük, hogy ez lesz, mert nem irányított rakéta filléres eszköz. A lézervezérlésű már más tészta. Egyébként Sz-5 vagy Sz-8 rakétákat is integráltak szerbek(MOMA)/Airbus a H145M-hez, ezt gyártanak a szerbek és olcsóbb szerintem mint a francia, és az indítókonténer sem lehet drága (ahogy láttam, szép iparosmunka henger alakú az indításhoz szükséges elemekkel. Nem nagy dolog.Mi vettünk már rakétát dísznek, indítósín nélkül a Szuhojokhoz, úgyhogy bármi megtörténhet![]()
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..