MT-LB

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nyitott toronyból? Az az álmoskönyvek szerint sem életbiztosítás és a tárkapacitása is kicsi, hisz ez egy légvédelmi gépágyú. Ezeknél sokkal fontosabb a gyors rakaszcsere, mint a nagy lőszerkapacitás.
Az eredeti funkciója szerint igen ! De ha már felmókolták akkor mennyibe került hozzá a folyamatos lőszer adagolás és az távvezérelhetőség ? Egyik se atom fizika !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Az eredeti funkciója szerint igen ! De ha már felmókolták akkor mennyibe került hozzá a folyamatos lőszer adagolás és az távvezérelhetőség ? Egyik se atom fizika !
Hát nem úgy néz ki a cucc mint amin meg van oldva a távvezérelhetőség. Leginkább olyan mint az ZSU-23-asok MT-LB-re biggyesztve amikkel már korábban is operáltak a lövészárok tisztító műveleteknél lefogó tűzre használva.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Igen de annak megvannak hozzá a képességei, ez meg egy ezeréves gépágyú egy szerencsétlen lánctalpas vonató seggére hegesztve.
1076212_20080706094548.gif
Ugyanarra való,mint ez.
cmwuk54jsr271.jpg

Vagy ez.Lefogó tüzet adni jók lesznek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 354
113
Bele nem ülnék, de ellene sem lennék túl aktív, ha 2-3 ilyen között egy Terminátor nézelődik!
Gyors visszavonulást vizionálnék, utána egy gyors tüz-támogatás/hasonlók sürgetéssel...

A nyerő itt is egy vegyes --divatoljunk: hibrid :oops: -- eszköz-állomány! A korábbi egyfunkciós eszköz a megváltozott harchelyzetekben elégtelen, nem megfelelő!

...és vhonnan olyan ismerős megfogalmazása is lehet ennek felállásnak: "Mennyiség és minőség!" :oops:

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Egy hosszabb videó. Itt van valami antennás MT-LB is velük.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Gyakorlatilag egy nagy RCWS-ként képzeld el. A többiek által sorolt előnyök hátrányok csak melléhatása a kialakításnak és a felszerelési módnak. A lehető legkevesebb barkács, csak felcsavarozták a teljes meghajtást tartalmazó blokkot a gépre, kivágás, átvezetékezés, beépítés nélkül, így megmaradhatott az első kis torony is ami nem jelent fizikai akadályt akár a csőnek, akár a lövedéknek. Szóval lehetett volna szebb is, de így is megteszi minimum munka mellett nyert nagyobb vertikális fegyvermozgatási lehetőséggel.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 277
113
A féllánctalpas hajtás mint olyan teljesen megbukott a 6x6 vagy 8x8 gumikerekesekhez képest. Egy spanol cég próbálkozott a 70-es években eggyel amit megpróbáltak több országban is eladni és jól elvérzett.
Én leginkább egy olcsóbb törölk 8x8-at vagy 6x6-ot tudnék ilyen szerepkörben elképzelni.

Igen, én is nézegettem a PARS 6x6-ot, de szerintem a gumikerekes egy orosz-ukrán típusú háborúba kevés, de ha már mindenképp, akkor az vagy egy új Fuchs.

Szerintem egy újragondolt M3 ma működhetne. A 70-es években azért bukhatott meg mert nemvolt reális a harctéri bevetés ill. másfajta háborút képzeltek el mint pl. ez az orosz-ukrán.

Biztos vagyok benne hogy sokkal jobb terepen a 8x8*nál.

Bár ha jól tudom a 8x8 is lehetne amúgy nagyszerű terepen - ha nincs páncélozva - lásd BTR60.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 488
14 277
113
Nyitott toronyból? Az az álmoskönyvek szerint sem életbiztosítás és a tárkapacitása is kicsi, hisz ez egy légvédelmi gépágyú. Ezeknél sokkal fontosabb a gyors rakaszcsere, mint a nagy lőszerkapacitás.

Drónok ellen? Oda az ukránok is cseh dzsihádmobilos 14,5-ösöket használnak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Igen, én is nézegettem a PARS 6x6-ot, de szerintem a gumikerekes egy orosz-ukrán típusú háborúba kevés, de ha már mindenképp, akkor az vagy egy új Fuchs.

Szerintem egy újragondolt M3 ma működhetne. A 70-es években azért bukhatott meg mert nemvolt reális a harctéri bevetés ill. másfajta háborút képzeltek el mint pl. ez az orosz-ukrán.

Biztos vagyok benne hogy sokkal jobb terepen a 8x8*nál.

Bár ha jól tudom a 8x8 is lehetne amúgy nagyszerű terepen - ha nincs páncélozva - lásd BTR60.
Egy gumikerekest pusztán a terepjáró képesség alapján felesleges egy lánctalpassal összehasonlítani a láncos annyival jobb , hogy feleslegessé teszi az összehasonlítást ! Ha más tényezőket is bevonunk akkor már lehet előnyösebb bizonyos szituációkban a gumi kerék és a 6x6 , 8x8 vagy akármilyen hajtásképlet aminek van tengelyenkénti differenciál zárja !
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Fogytán lehet a rakéta-sorozatvető vagy annak a lőszere: hajófedélzeti sorozatvetőket tesznek az oroszok MT-LB-re.

szerintem nem a lőszerfogyásának a jele. Hanem hogy a haditengerészet nem veszi ki komolyan a szerepét ebbe a konfliktusba (kalbirokat eregetnek meg tengerészgyalogság jelen van persze.) de a haditengerészetnek hatalmas raktárkészletei vannak mind lőszerből mind fegyverből és van szabad kapacitásuk (hadihajók karbantartásához komoly üzemek kellenek komoly embermennyiséggel.) Most kihasználják a lehetőséget és a hatalmas elfekvő készletekkel kezdenek valamit. (gradokat hiába akarnának velük renberakatni azokhoz nem értenek a tengerészetnél.)

Ne feledjük önálló haderőnem önálló készletekkel és képességekkel.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Igen de annak megvannak hozzá a képességei, ez meg egy ezeréves gépágyú egy szerencsétlen lánctalpas vonató seggére hegesztve.
Harcászati-technikai adatai alapján felér egy 30 mm-es gépágyúval.
Érdekes módon a százéves M2HB-vel nincs semmi problémád.