[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
És a zusa hol maradt?
NSZK, OlaszO., Hollandia, Dánia és a többi apró? Rémlik valami?
Azokat nem az USA tartotta megszállás alatt? Vagy csak azért maradt ott, hogy megvédje a gonosz SZU-tól? És ha igen, akkor 1990-ben miért nem kotródott haza, pl. No.-ból?
Csupa jó kérdések. Csak attól tartok, hogy nem válaszolod meg.
Hú tényleg. Milyen sz@r volt nekik. Mennyivel jobb volt a ruszki megszállás és a demokrácia teljes hiánya.
Mennyivel rosszabb volt az életszínvonal is nyugaton...
A kis különbség, hogy a US Army nem diktatúrák szavatolására és a helyi lakosság elnyomására állomásozott ott.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Amikor egy klubban a 30 klubtagból 29 egy véleményen van és egy mindig mást mond, azt nem nevezném bomlásnak, sokkal inkább - arra az 1 tagra vonatkozóan - elszigetelődésnek nevezném. Ezek után kb mindent le fog szarni a NATO amiben ellentétes lesz a véleményünk.
Semmi gond. Eddig sem nagyon hallgattak ránk.
Ami a lényeg, hogy ha nincs 5. cikkely, mi nem lépünk senki ellen hadba. És katonát sem küldünk. Maradunk a békés elszigeteltségünkben. Ha ez az ára annak, hogy nem menetelünk egy öngyilkos háborúba, mások érdekeiért (ahogyan a II. Vh.-ban is) akkor ez az elszigetelődés nem nagy ár.
Az pedig, hogy egy szervezet a saját szabályait hagyja figyelmen kívül egy nem NATO tag miatt (Ukrajna) az nem tudom kiről állít ki rossz bizonyítványt. Még ha nem is mondják, azért egy párat a szövetség tagjai közül elgondolkodtat ez a szabályszegés. Minimum arra jutnak, hogy jó jó a magyarok ellenkeznek, de mi van ha holnap mi kerülünk sorra. És hidd el, vannak még egy páran akik ellenzik ezt az avatkozzunk be az ukránok oldalán narratívát. Főleg a nyugatiak nem szívesen mennének. Sőt a románok még annyira sem. Hiába az ukrán területek ígérete. Érzik, hogy ez szarul is elsülhet. Csak hát nem mernek ellenkezni, nyakukon az USA. Pechjükre, menniük kell.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Az pedig, amit a nyugati narratívában "ősi orosz" imperializmusnak jelölnek meg, az nem más, mint a klasszikus orosz ütközőzónák kialakítása. Ez pedig egy komoly különbség. Ugyanis, míg a gyarmatosítás a megszállt területek kiaknázása, lerablása, addig az ütközőzóna a birodalom defenzív tevékenysége, ahol a megszállt régiók egyéb képességei, lehetséges forrásai másodlagosak, vagy akár érdektelenek is. Főleg a világ legnagyobb országa számára.
Figyu már, akkor a -vélelmezett- Nyugati 'expanzió' és -még hipotetikusabb- NATO bővítés nem
ütközőzóna létrehozása, defenzív jelleggel? LoL
Ezt a sok sületlenséget hogyan tudtad össze szedni :/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Az Európai Unió célja, hogy a következő 12 hónapon belül 1 millió darab lőszerrel lássa el Ukrajnát, és biztosítsa ehhez a megfelelő finanszírozást; "ennek érdekében intézkedéseket kell hoznunk az európai védelmi ipar gyártási kapacitásának növelésére" - írta Charles Michel, az Európai Tanács elnöke pénteken, az uniós tagállami vezetőknek küldött, a csütörtökön kezdődő brüsszeli uniós csúcstalálkozóra szóló meghívólevelében.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/256705/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Semmi gond. Eddig sem nagyon hallgattak ránk.
Ami a lényeg, hogy ha nincs 5. cikkely, mi nem lépünk senki ellen hadba. És katonát sem küldünk. Maradunk a békés elszigeteltségünkben. Ha ez az ára annak, hogy nem menetelünk egy öngyilkos háborúba, mások érdekeiért (ahogyan a II. Vh.-ban is) akkor ez az elszigetelődés nem nagy ár.
Az pedig, hogy egy szervezet a saját szabályait hagyja figyelmen kívül egy nem NATO tag miatt (Ukrajna) az nem tudom kiről állít ki rossz bizonyítványt. Még ha nem is mondják, azért egy párat a szövetség tagjai közül elgondolkodtat ez a szabályszegés. Minimum arra jutnak, hogy jó jó a magyarok ellenkeznek, de mi van ha holnap mi kerülünk sorra. És hidd el, vannak még egy páran akik ellenzik ezt az avatkozzunk be az ukránok oldalán narratívát. Főleg a nyugatiak nem szívesen mennének. Sőt a románok még annyira sem. Hiába az ukrán területek ígérete. Érzik, hogy ez szarul is elsülhet. Csak hát nem mernek ellenkezni, nyakukon az USA. Pechjükre, menniük kell.
Nézd, én egyet értek azzal is, hogy nem szállítunk fegyvert és azzal is, hogy az ukránokkal szemben mind a NATO, mind az EU tagság esetén feltételként szabjuk meg az ottani magyarok jogainak megfelelő tiszteletben tartását. Szerintem egyáltalán nem kívánunk sokat tőlük, csak annyit amennyit minden EU-s tagállam kissességi népcsoportjának jár.
Az viszont tény, hogy a NATO-ban és az EU-ban egyaránt fekete seggüek lettünk, és az is tény, hogy Ukrajna áprilisi részvételével a NATO innentől minden tiltakozásunkat le fogja szarni és nem vagyok abban biztos hogyha bajban leszünk ne adj isten akkor segíteni fognak. Még annyi, hogy lehet, hogy Európa népeinek egy részében ellenállás van Ukrajna ilyen mértékű megsegítésével kapcsolatosan, de a politikai realitás jelenleg az, hogy nem azok az erők vannak hatalmon akik ellenzik, hanem azok akik támogatják, és az események alakítását ezek az erők végzik.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Hú tényleg. Milyen sz@r volt nekik. Mennyivel jobb volt a ruszki megszállás és a demokrácia teljes hiánya.
Mennyivel rosszabb volt az életszínvonal is nyugaton...
A kis különbség, hogy a US Army nem diktatúrák szavatolására és a helyi lakosság elnyomására állomásozott ott.

Az életszínvonal különbségben nyilván igazad van, de Allesmor nem is arról írt, hanem arról, hogy miért csinálta azt a Szovjetunió, amit.
Ne keverjük a körtét az almával.

Ugyanakkor, ha eggyel továbblépek, és nem húzok vonalat valahol a 2000-es években, hanem a mai napig nézem, akkor az USA megszállása úgy is értelmezhető, mint egy kultúrális átalakítás, a konzervatív európai gondolkozás leépítése és az amerikai gondolkozási trendek erőszakos elfogadtatása.

Ha így nézem, akkor én inkább választom a mi jelenlegi helyzetünket, mint az övékét. Gazdaságilag nem érünk fel hozzájuk, de szerencsére mi még nem mentünk el teljesen a hazugság-demokrácia felé. Mert mondhat nekem bárki bármit, a mai 50%-os demokráciák nem működnek jól, teljesen össze-vissza történnek dolgok, gyakorlatilag véletlenszerűen.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 165
113
Figyu már, akkor a -vélelmezett- Nyugati 'expanzió' és -még hipotetikusabb- NATO bővítés nem
ütközőzóna létrehozása, defenzív jelleggel? LoL
Ezt a sok sületlenséget hogyan tudtad össze szedni :/
Azzal, hogy sületlenségnek nevezed a véleményem, még nem cáfoltad azt.
A NATO létezése 1991 után eleve offenzív. Terjeszkedik, agresszorként bombázta a blokkon kívüi Jugoszláviát, egyoldalúan támogatta Koszovó elszakadását, most pedig beavatkozik egy területen kívüli háborúba, amit eleve ő szított. Fegyvereket telepít az oroszok határaira. Ez egy agresszor. Sületlenség? Szerintem nem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 165
113
Az viszont tény, hogy a NATO-ban és az EU-ban egyaránt fekete seggüek lettünk, és az is tény, hogy Ukrajna áprilisi részvételével a NATO innentől minden tiltakozásunkat le fogja szarni és nem vagyok abban biztos hogyha bajban leszünk ne adj isten akkor segíteni fognak.
Na látod, ezért vagyok NATO-ellenes és ezért is voltam mindig is az a kezdetektől fogva. Szuverenitásunk nincs, de számunkra kedvezőtlen folyamatokhoz kell asszisztálnunk, az ellenvéleményünk pedig elnyomják.
Jobban belegondolva, illetve megnézve a történelem alakulását, a NATO és annak fő erejét adó angolszász politika nemcsak, hogy oroszellenes, de magyarellenes is. 1944-ben szétbombáztak minket, majd sorsunkra hagytak, előbb a nácik, majd a szovjetek ócska csicskásának tekitettek és a rendszerváltás után szépen leszartak. A NATO csatlakozás után meg azon túl, hogy kihasználták a légterünket, hogy egy magyarok lakta szomszádunkat bombázzák, köszönetképpen magas elvárásokat támasztottak felénk, de segítséget semmit se kaptunk. Most a velünk nyiltan ellenséges NATO-n kívüli Ukrajnát támogatják, minket meg büntetnek, ignorálnak.

Mutass csak egy baráti gesztust a NATO felöl, ami miatt az eddigi feltétel nélküli egyoldalú balek lojalitásunkat akárcsak egy perccel is tovább fenntartsuk az irányukba.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
Nézd, én egyet értek azzal is, hogy nem szállítunk fegyvert és azzal is, hogy az ukránokkal szemben mind a NATO, mind az EU tagság esetén feltételként szabjuk meg az ottani magyarok jogainak megfelelő tiszteletben tartását. Szerintem egyáltalán nem kívánunk sokat tőlük, csak annyit amennyit minden EU-s tagállam kissességi népcsoportjának jár.
Az viszont tény, hogy a NATO-ban és az EU-ban egyaránt fekete seggüek lettünk, és az is tény, hogy Ukrajna áprilisi részvételével a NATO innentől minden tiltakozásunkat le fogja szarni és nem vagyok abban biztos hogyha bajban leszünk ne adj isten akkor segíteni fognak. Még annyi, hogy lehet, hogy Európa népeinek egy részében ellenállás van Ukrajna ilyen mértékű megsegítésével kapcsolatosan, de a politikai realitás jelenleg az, hogy nem azok az erők vannak hatalmon akik ellenzik, hanem azok akik támogatják, és az események alakítását ezek az erők végzik.
Igen. De én várnék kicsit, amig végleges véleményt alkotok. Mert a migránskérdésben is lassan változott a hangulat a magyar vonal felé,még leghevesebb migránsbarátok közt is. Igy lesz ez ebben a kérdésben is.
Az is igaz, hogy nem szeretik, aki kimondja az igazságot...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Igen. De én várnék kicsit, amig végleges véleményt alkotok. Mert a migránskérdésben is lassan változott a hangulat a magyar vonal felé,még leghevesebb migránsbarátok közt is. Igy lesz ez ebben a kérdésben is.
Az is igaz, hogy nem szeretik, aki kimondja az igazságot...
Én nem látom, hogy a jelenleg kialakult helyzet mennyiben változhat olyan irányba, hogy az közelítsen a mi álláspontunkhoz. A helyzet most úgy néz ki, hogy a NATO kb a győzelem vagy halál forgatókönyvet próbálja eljátszani és nem látom, hogy lenne arra esély, hogy a jelenlegi álláspontjuk változzon vagy akárcsak enyhűljön.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Na látod, ezért vagyok NATO-ellenes és ezért is voltam mindig is az a kezdetektől fogva. Szuverenitásunk nincs, de számunkra kedvezőtlen folyamatokhoz kell asszisztálnunk, az ellenvéleményünk pedig elnyomják.
Jobban belegondolva, illetve megnézve a történelem alakulását, a NATO és annak fő erejét adó angolszász politika nemcsak, hogy oroszellenes, de magyarellenes is. 1944-ben szétbombáztak minket, majd sorsunkra hagytak, előbb a nácik, majd a szovjetek ócska csicskásának tekitettek és a rendszerváltás után szépen leszartak. A NATO csatlakozás után meg azon túl, hogy kihasználták a légterünket, hogy egy magyarok lakta szomszádunkat bombázzák, köszönetképpen magas elvárásokat támasztottak felénk, de segítséget semmit se kaptunk. Most a velünk nyiltan ellenséges NATO-n kívüli Ukrajnát támogatják, minket meg büntetnek, ignorálnak.

Mutass csak egy baráti gesztust a NATO felöl, ami miatt az eddigi feltétel nélküli egyoldalú balek lojalitásunkat akárcsak egy perccel is tovább fenntartsuk az irányukba.
Nem nagyon tudok vitatkozni azzal amit írtál, ha csak azt nem tudom felhozni, hogy egy ilyen lépés még jobban kiszolgáltatottá tesz minket a jelenlegi helyzetben, aminek kivédéséhez szerintem nem rendelkezünk kellő erővel.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
Én nem látom, hogy a jelenleg kialakult helyzet mennyiben változhat olyan irányba, hogy az közelítsen a mi álláspontunkhoz. A helyzet most úgy néz ki, hogy a NATO kb a győzelem vagy halál forgatókönyvet próbálja eljátszani és nem látom, hogy lenne arra esély, hogy a jelenlegi álláspontjuk változzon vagy akárcsak enyhűljön.
Kis türelem....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Igen. De én várnék kicsit, amig végleges véleményt alkotok. Mert a migránskérdésben is lassan változott a hangulat a magyar vonal felé,még leghevesebb migránsbarátok közt is. Igy lesz ez ebben a kérdésben is.
Az is igaz, hogy nem szeretik, aki kimondja az igazságot...
Persze, hogy nem szeretik. Ilyenkor ugyanis kibukik mennyire buták és primitívek, a kettős mércéről, a hazudozásról és liberális kinyilatkoztatásról (ha nem azt és úgy gondolod vmiröl, amit mi gondolunk, akkor náci vagy és buta állat), már nem is szólva.

Az a "szép" ebben az ukrán párhuzamos mélyFOS valóságban, hogy benne van minden amit támogatnak, ami kapcsán mi, korruptak, nácik és fasiszták voltunk 1990-94, 1998-2002, ill. 2010-2022 között, amikor nem komcsi kormányaink voltak. Mindezt úgy, hogy egy náci, fajgyűlölő, kisebbségeit elnyomó, korrupt, buta, aljas és sajátjait lövető ukrán rezsimnek tapsikolnak 2014 óta.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Én nem látom, hogy a jelenleg kialakult helyzet mennyiben változhat olyan irányba, hogy az közelítsen a mi álláspontunkhoz. A helyzet most úgy néz ki, hogy a NATO kb a győzelem vagy halál forgatókönyvet próbálja eljátszani és nem látom, hogy lenne arra esély, hogy a jelenlegi álláspontjuk változzon vagy akárcsak enyhűljön.
Az első komolyabb orosz támadást várd meg! Lesz majd itt olyan békepártiság, ha a muszka eljut a nyugati határokhoz, hogy percenként a nyálat kell majd törölgetni egy-egy fiinn, litván, lengyel, stb. politikus tolmácsáról amint arról beszél majd, hogy ők valójában mennyire a békét akarták!

 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Nekem az a véleményem, hogy alsóbb csatornákról kell "kiszivárogtatni", hogy VAN atomfegyverünk..... Mint Izrael.... Senki se tudja valójában, hogy van-e, de mi van, ha mégis van? Ez a legjobb elrettentés.... Ez a kis ország egyébként mindig csak játékszere lesz a nagyobb és még nagyobb hatalmaknak, legyen az orosz vagy angolszász.... egykutya mindkettő.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Hú tényleg. Milyen sz@r volt nekik. Mennyivel jobb volt a ruszki megszállás és a demokrácia teljes hiánya.
Mennyivel rosszabb volt az életszínvonal is nyugaton...
Aztán mi lett belőle?
Muszlim betelepítés, iszlámizáció, Gender-LMBTQ-BLM és Woke őrület, jólétbe beletepsedt elkényelmesedett lakosság, elnéptelenedés.
Kösz nem.
Ez az USA által terjesztett nyugati jólét, nem mellékesen egy nép biztos kihalásának receptje.
Nézd meg mi lett Németországból. Ez kellene nekünk is? Átmeneti jólétért feladni a jövőt (a német jólét sem tartott többet mint 50 év)?
Akkor inkább kevesebb vaj a kenyérre.
DE hát te tudod. Ahogy sejtem, te már választottál azzal, hogy kimentél az angolokhoz.
A kis különbség, hogy a US Army nem diktatúrák szavatolására és a helyi lakosság elnyomására állomásozott ott.
Várd ki a végét. Már nemegyszer kimutatta az usánka a foga fehérjét, azzal kapcsolatban aki nem fogadott szót neki.
Most jön el az ideje, amikor akár erőszakkal is be fogja tartatni a fentiekben felsorolt és jobb híján ideológiának szánt elveket. Aztán majd beszélhetünk, hogy minek a szavatolására használja Amerika az erejét.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A NATO is túllép a magyar ellenálláson
Gonosz leszek, de remélem, hogy nem csak a szokásos 444.hu-s meg a hvg-s eurológus kamuról van szó, hanem tényleg átlépnek a magyar ellenálláson. Legalább kiderül, hogy mennyit érnek a saját szabályaik, meg legalább szívnak majd azok is, akik nem mertek nyíltan a magyar álláspont mellett állást foglalni, de azért örültek a vétónknak.
Nekem az a véleményem, hogy alsóbb csatornákról kell "kiszivárogtatni", hogy VAN atomfegyverünk.....
Pár évvel ezelőtt pörgött a neten egy (ami?) lista, ami a felsorolt országoknál azt jelezte, hogy mennyi idő alatt tudnának atomfegyvert gyártani, ha akarnának. Úgy emlékszem Magyarországnál valami 2 hetet írtak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Azzal a Szovjetúnióval szemben amelyik éppen lerohanni akarta Nyugat-Európát. Akkor kizárólag a Szu volt az agresszor egy hatalmas hadsereggel szemben a leszerelő Nyugattal. A német egyesítés Szovjet ötlete meg csapda volt, hogy egy gyenge Németország álljon velük szembe egyedül.
Mit szívsz?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci