[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 422
37 218
113
Korábban már én is megjegyeztem beszéltünk erről ismerőssel is, hogy talán nem azért vettünk nagyon kevés Leo II mert annyi elég, hanem, mert közben a lynx gyártás mellett a párduc is befigyelt.
Szerintem meg azért vettünk ennyit, mert ennyire volt igény a NATO részéről és ennyire van pénzünk.

Szerintem hülyeség lenne Panthert venni: kész infrastruktúránk van már Lepard-2-esekre szimulátorral, lőszerrel mindennel. NATO szerte elterjedt, sok javító bázissal, alkatrésszel. Az A7-es lövege mindent képes kilőni amivel reálisan találkozhat - tök fölösleges a 130-as löveg, amihez semmilyen logisztikai háttér nincsen.
Szóval ha lesz harckocsink még, akkor az biztos hogy 120-as löveggel lesz felszerelve és nagy valószínűséggel Leopard 2A7 vagy "A8" lesz. Már csak azért is mert az a Parduc nem létezik egyelőre: A4 alvázon gurul! Persze az ukránok 3 éven belül ontják majd a gyáraikból...persze! :D
Még a LYNX 120-nak is nagyobb hazai rendszeresítési valószínűséget adok, mint ennek a Panthernek, mert annak legalábbminden eleme kész és tényleg tudnánk gyártani 2-3 éven belül. Visszajelzések szerint motorikusan jó az alváz, a löveg is évtizedek óta használatban van - ennek a járgánynak van realitása. Nem biztos hogy ez kell (bár én látnám értelmét), de ez megcsinálható itthon Zalában a meglévő gépparkkal.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 422
37 218
113
Mármint kb 100 harckocsival több lessz a seregnek összessègèben mint ifv? o_O
A 250 db irreális szám szerintem modern harckocsiból Magyarországnak: max 100 körüli mennyiségre tippelnék 10 éves távlatban. Pl. 88 A7-es meg 12 kiképző A4-es. Ennek lenne realitása.
Az IFV-k száma is több lesz várhatóan: a 8x8-asból még azért lesz egy min. 200 körüli mennyiség szerintem...már ha nem rokkanunk bele minden évben a gázszámla kifizetésébe.

A tüzérséget kellen megtolni, de nagyon! 100 körüli 155 mm-es cső kellene minimum.
24 PZH
48-72 ATMOS
24 HX3 L/60
18-24 PULS
Ezzel így elégedett lennék és nem is a megfizethetetlen kategória 8-10 év alatt fizetgetve.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 569
18 691
113
Aha :rolleyes:
Vègülis ilyen tempóban vagy 25 èv alatt le is gyártanánk.

Remèlem a harckocsiba nem kell chip:oops:.
Mert akkor arra is várhatunk.
Ugyan már! Elég csak mosógépgyárakkal körberakni a harckocsi gyárat! Vagy lomtalanításnál az elektromos használt termékeket összegyűjteni oszt csá! Nekem van egy rossz mosógépem meg mikróm is! Szívesen feláldozom hazámért legalább eltűnik a hátsó kertből! :cool: :rolleyes:
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
A 250 db irreális szám szerintem modern harckocsiból Magyarországnak: max 100 körüli mennyiségre tippelnék 10 éves távlatban. Pl. 88 A7-es meg 12 kiképző A4-es. Ennek lenne realitása.
Az IFV-k száma is több lesz várhatóan: a 8x8-asból még azért lesz egy min. 200 körüli mennyiség szerintem...már ha nem rokkanunk bele minden évben a gázszámla kifizetésébe.

A tüzérséget kellen megtolni, de nagyon! 100 körüli 155 mm-es cső kellene minimum.
24 PZH
48-72 ATMOS
24 HX3 L/60
18-24 PULS
Ezzel így elégedett lennék és nem is a megfizethetetlen kategória 8-10 év alatt fizetgetve.
Az a komplomisszumos javaslatom (Bál nem szakmai élveken alapul, de végül is így életszelű), hogy vegyünk még 22 db A7-est, és gyáltsunk le 200db Pálducot, aminek a felét adjuk el.
A lövegekkel én is egyetéltek...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 013
18 636
113
A 250 db irreális szám szerintem modern harckocsiból Magyarországnak

800 db, kb ami jó lenne, ha lenne, akkor is ha a többsége lekonzervált állapotban lenne tárolva. De lenne rá kiképzett, tartalékos harckocsizó. ( 800 db harckocsi az engedélyezett mennyiség, ha jól tudom, ezért írtam ennyit. Egyébként, 1600 db is lehetne, mint a Néphadseregenk a 80-as évek végén )
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 422
37 218
113
800 db, kb ami jó lenne, ha lenne, akkor is ha a többsége lekonzervált állapotban lenne tárolva. De lenne rá kiképzett, tartalékos harckocsizó. ( 800 db harckocsi az engedélyezett mennyiség, ha jól tudom, ezért írtam ennyit. Egyébként, 1600 db is lehetne, mint a Néphadseregenk a 80-as évek végén )
Ilyen számokat nyugodtan el lehet felejteni! :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 422
37 218
113
Tudom hogy nem lesz ennyi, de el nem felejtem azért. :)
A hidegháború idején sem önszánunkból tartottunk fent ekkora haderőt, hanem szovjet nyomásra. Hozzá is járult rendesen az ország csődbe menéséhez.
100 körüli mennyiséget tartok személy szerint reálisank: megfizethető, fenntartható pénzzel, emberrel. A szomszédainknak sincs lényegesen (sokszorosan) több korszerű(!!!) harckocsija, A különbséget pedig majd a tüzérséggel, aknákkal, Spikekal és RGW-vel rendezzük le! ;)

Tüzérség top prioritás kellene legyen: a 155mm-est semmi nem védi ki. Ha elég közel robban, akkor a tanknak vége!

Pl. pár napja láttam egy videót egy ukrán harckocsiról: egy közelbe bevágodó 152-es repesze keresztül ment a csövön - oldalról átláttál rajta. A legénység megúszta ugyan, de torony csere kellett a javításhoz és ez még nem is volt teli találat, csak "technikai KO".
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Szerintem meg azért vettünk ennyit, mert ennyire volt igény a NATO részéről és ennyire van pénzünk.

Szerintem hülyeség lenne Panthert venni: kész infrastruktúránk van már Lepard-2-esekre szimulátorral, lőszerrel mindennel. NATO szerte elterjedt, sok javító bázissal, alkatrésszel. Az A7-es lövege mindent képes kilőni amivel reálisan találkozhat - tök fölösleges a 130-as löveg, amihez semmilyen logisztikai háttér nincsen.
Szóval ha lesz harckocsink még, akkor az biztos hogy 120-as löveggel lesz felszerelve és nagy valószínűséggel Leopard 2A7 vagy "A8" lesz. Már csak azért is mert az a Parduc nem létezik egyelőre: A4 alvázon gurul! Persze az ukránok 3 éven belül ontják majd a gyáraikból...persze! :D
Még a LYNX 120-nak is nagyobb hazai rendszeresítési valószínűséget adok, mint ennek a Panthernek, mert annak legalábbminden eleme kész és tényleg tudnánk gyártani 2-3 éven belül. Visszajelzések szerint motorikusan jó az alváz, a löveg is évtizedek óta használatban van - ennek a járgánynak van realitása. Nem biztos hogy ez kell (bár én látnám értelmét), de ez megcsinálható itthon Zalában a meglévő gépparkkal.
Már megint a negatív hullámaid!...mint a lynxeknél...mindig jössz a negativ hullámaiddal. Hát nincs benned semmi hit? Mikor már olyan jó minden... erre megint jössz a negativ hullámaiddal!:

Gondolj erősen arra, hogy ott a párducgyár a 250 párduccal és ott lesz!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 013
18 636
113
Durván 6-8 db árából megvan egy Gripen C!
250 db árából brutális erősítést kaphatna a légierő, tüzérség, drónok, MANPAD, AT. Értelmetlen lenne, ennek fényében.

Nem helyette, hanem mellette. Harckocsik nélkül nem tudsz hatékonyan támadó hadműveleteket megvívni. Amennyiben csak a szomszédainkat nézzük, Ukrajna nélkül bár nem tudom úgy mennyi az értelme a nézésnek. Akkor is kell legalább 200 db harckocsi. Inkább persze több. Itt jönne be, hogy nem minden tanknak kellene a méregdrága Leopárd 2A7 HU verziónak lennie. Ebben lenne érdemes gondolkodni. Már ami a közeljövőt illeti. Távoli jövőre tekintve, lehet persze rendelni 3-4 évente egy szuper tank zászlóaljat. Aztán építhetjük is a szuper haderőt. :)
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 031
93
Nem helyette, hanem mellette. Harckocsik nélkül nem tudsz hatékonyan támadó hadműveleteket megvívni. Amennyiben csak a szomszédainkat nézzük, Ukrajna nélkül bár nem tudom úgy mennyi az értelme a nézésnek. Akkor is kell legalább 200 db harckocsi. Inkább persze több. Itt jönne be, hogy nem minden tanknak kellene a méregdrága Leopárd 2A7 HU verziónak lennie. Ebben lenne érdemes gondolkodni. Már ami a közeljövőt illeti. Távoli jövőre tekintve, lehet persze rendelni 3-4 évente egy szuper tank zászlóaljat. Aztán építhetjük is a szuper haderőt. :)
Figyu, a Ferrari sem a családi kombi helyett van, hanem mellette. Mégse látsz minden utcában parkolni fél tucatot.
Amit ilyenkor akartok, ahhoz egy é-koreai típusú gazdasági modellen keresztül vezet az út. Szeretnétek?
Több komolyságot, pls ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Aladeen

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 013
18 636
113
Figyu, a Ferrari sem a családi kombi helyett van, hanem mellette. Mégse látsz minden utcában parkolni fél tucatot.
Amit ilyenkor akartok, ahhoz egy é-koreai típusú gazdasági modellen keresztül vezet az út. Szeretnétek?
Több komolyságot, pls ;)

Nem kell a legmodernebb több száz db. 3 zlj modern mellé, lehetne még 3 zlj felújított, korszerűsített, régebbi típus. 6 zlj, már 264 db harckocsi. Nem vágná taccsra a Honvédséget, ahogy nem vágná oda az országot sem. Nem az a baj, hogy most vettünk egy korszerű zlj Leopárdot. A gond az, hogy nincs mellette semmi egyéb, amit még fel tudunk mutatni és harcértéke is van. Mert elkótyavetyéltük. Ez esetben pedig, ha komoly a haderőfejlesztés terve és nem csak látványpékség, egy NATO kompatibilis dandár felállításával, akkor bizony még venni kell mást is. Feltételezem, ha tényleg komoly a történet, akkor fogunk is venni, még harckocsit is, a többi nehézfegyverrel egyetemben. Épp csak itt mi nem tudjuk ,hogy mit és mennyit meg mikor. :)