[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Figyu, a Ferrari sem a családi kombi helyett van, hanem mellette. Mégse látsz minden utcában parkolni fél tucatot.
Amit ilyenkor akartok, ahhoz egy é-koreai típusú gazdasági modellen keresztül vezet az út. Szeretnétek?
Több komolyságot, pls ;)
Kivéve ha kombi vagy suv családi ferrarid van
ferrari-purosangue-render-1.jpg

Lynxnél is ezt mondták mégis vettünk mivel gyártunk is sőt a Gidránoknál is. És, ha gyártod a Ferrarit értékesítésre (főleg, hogy lehet egyedül gyártjuk) lesz belőle pénzed, hogy magadnak is gyárts és nem kell észak-koreai rezsim.
 
  • Imádom
  • Hűha
Reactions: honved and Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Kivéve ha kombi vagy suv családi ferrarid van

ferrari-purosangue-render-1.jpg

Lynxnél is ezt mondták mégis vettünk mivel gyártunk is sőt a Gidránoknál is. És, ha gyártod a Ferrarit értékesítésre (főleg, hogy lehet egyedül gyártjuk) lesz belőle pénzed, hogy magadnak is gyárts és nem kell észak-koreai rezsim.
ahhoz vevő is kell.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 033
93
Lynxnél is ezt mondták mégis vettünk mivel gyártunk is sőt a Gidránoknál is.
A sok IFV sokkal fontosabb, mint a sok MBT. Nézd meg mire mennek az oroszok a sok harckocsival. Megörökölték a hh-s szerkezetet a harckocsi túlsúllyal, és most kiderül, hogy ez már rég nem működik.
Nem kell a legmodernebb több száz db. 3 zlj modern mellé, lehetne még 3 zlj felújított, korszerűsített, régebbi típus. 6 zlj, már 264 db harckocsi. Nem vágná taccsra a Honvédséget, ahogy nem vágná oda az országot sem.
De ilyen már nincs. Még a Leo 1-eseket is ki fogják söpörni. Arról nem beszélve, hogy ha nincs konkrétan háború, nem lesz elég értelmes!! embered ehhez.
A régi "vackok" ráadásul elég alacsony emberanyagra passzoltak, én a 186 cm-el még első voltam a tornasorban, ma jóindulattal közepes vagyok egy középsuli mezőnyében. Amikor beültem a Bradley-be, kilógott a fejem a toronyból, a periszkóp nézőke a nyakam magasságában volt. Nem lesz tömeg már ezekhez a régi konzervdobozokhoz, ha emelkedik az átlagmagasság.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Aladeen

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
ahhoz vevő is kell.
Akkor, ha jól értem soha a büdös életben rajtunk kívül nem fog venni lynxet senki a világon?

Tekintettel arra, h Te írsz ilyeneket én arra következtetek, h ez egy rakás szar. Szar mert Mo. vette, szar mert mi gyártjuk, meg egyébként is minden el van baszva.Persze javíts ki, ha esetleg tévednék.
 
  • Szomorú
Reactions: hunemperor

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 022
18 665
113
DANDÁRRAL HARCOL, A HÁBORÚT A sok IFV sokkal fontosabb, mint a sok MBT. Nézd meg mire mennek az oroszok a sok harckocsival. Megörökölték a hh-s szerkezetet a harckocsi túlsúllyal, és most kiderül, hogy ez már rég nem működik.

De ilyen már nincs. Még a Leo 1-eseket is ki fogják söpörni. Arról nem beszélve, hogy ha nincs konkrétan háború, nem lesz elég értelmes!! embered ehhez.
A régi "vackok" ráadásul elég alacsony emberanyagra passzoltak, én a 186 cm-el még első voltam a tornasorban, ma jóindulattal közepes vagyok egy középsuli mezőnyében. Amikor beültem a Bradley-be, kilógott a fejem a toronyból, a periszkóp nézőke a nyakam magasságában volt. Nem lesz tömeg már ezekhez a régi konzervdobozokhoz, ha emelkedik az átlagmagasság.

Nem értünk egyet.
Példa: Ukrajna 30 dandárral kezdte a háborút. Jelenleg 90 dandárral harcol. Létszámban az orosz mozgósítás ellenére is még többen vannak az ukránok, a harctéren. Azonban, a tüzérség és páncélos erők tekintetében olyan erős az orosz fölény, hogy nem tudnak mit kezdeni vele. Patthelyzet van. Mert az ukrán nem tud támadni. Mert nincs hozzá elég páncélos, tüzérségi és páncélozott gyalogsági ereje. Tömve lehet páncéltörő fegyverrel, háborút azzal nem fog nyerni. Nem véletlen hpogy harckocsikat kérték a legjobban az ukránok.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
A sok IFV sokkal fontosabb, mint a sok MBT. Nézd meg mire mennek az oroszok a sok harckocsival. Megörökölték a hh-s szerkezetet a harckocsi túlsúllyal, és most kiderül, hogy ez már rég nem működik.
Nem eszik olyan forrón...más doktrína elavult strategia, hibás rossz hadvezetés, szar felderítés, hibás helyzetfelismerés, lassú reakcióidő, és nem annyira modern mbt-kkel. Almát körtével. Ha van műholdat drónod felette meg ifv körülötte és csapatlégvedelem akkor egy a városi harcra kialakiított párducrohamot azért nehezen állitják meg.

És mi is lett az orosz konzekvencia? "Akkor...GYÁRTSUNK elvtársak! ...MÉÉG TÖBBET!!"
És mindet visznek már a hátországból amin lánctalp van. És a gyártás a kulcsa dolognak. A háborúban a vesztesek mindig nagyobb arányt adtak a minőségnek és kevesebbet a mennyiségnek, de legtöbb esetben mindig a hátország kapacitása döntött.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 614
37 540
113
Nem véletlen hpogy harckocsikat kérték a legjobban az ukránok.
Mert ellentámadni akarnak. A patthelyzet kisebb számú harckocsival, erős tüzérséggel, páncéltörő fegyverzettel is fenntartható. Leginkább a lőszerhiányra panaszkodnak: leginkább emiatt szorulnak vissza itt-ott.

A beérkezett új nyugati technikát a tavaszi-nyári támadásra tartogatják, nem véletlen nem találkozni ezekkel még a fronton...
("oroszok kilőttek már 5000 Leopardot" c. kamuhíreket most hagyjuk!)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Akkor, ha jól értem soha a büdös életben rajtunk kívül nem fog venni lynxet senki a világon?

Tekintettel arra, h Te írsz ilyeneket én arra következtetek, h ez egy rakás szar. Szar mert Mo. vette, szar mert mi gyártjuk, meg egyébként is minden el van baszva.Persze javíts ki, ha esetleg tévednék.
Kijavítalak mert tévedsz leginkább mindenben amit leírtál.
A lynx vetületében :
Nagyon jó lenne, ha megvennék még, vegyék meg minél többen, nekünk csak jó.
De egyelőre biztos vevő rajtunk kívül még nincs (a görögök úgy néz ki megveszik), a Rheinmetall pedig minden vevőnek saját gyártással ajánlja ami a mi további export esélyeinknek nem jelent jót, mivel mindenki a saját iparát akarja tolni, viszont nekik esély van a kezdő szériájukba beszállni ami nekünk jó lehet.
A probléma az, hogy papírról vettünk egy nagyon drága eszközt ami kb az évtized végére lesz harckész minden verziójában és így is csúnya késésben van a projekt. Ha pedig nem lesz több vevő vagy kevéske vevő lesz akkor az alkatrész és az üzemeltetés összes költsége ránk fog borulni az elkövetkezendő évtizedekben ami egy elterjedt eszköznél eloszlik a felhasználók közt.

A panthert miért NE vegyük:
Még egy méregdrága digitális technológiákkal, nem standard gyártásban lévő méregdrága új lőszerrel szerelt típus szintén a tervezőasztalról az előbb felvázolt összes kapcsolódó problémával ami szintén az évtized végére lesz készen. (talán)



A fő probléma az, hogy ha csak a saját iparra gondolunk a haderőfejlesztés vetületében akkor iparunk lesz egyszer, értelmes méretű haderő meg sosem, és az a baj Rheinmetall pedig eddig eléggé problémás partnernek bizonyult és nem tartom jó ötletnek, hogy minden újonnan megálmodott drága cuccuknak mi legyünk a kísérleti nyula.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 759
2 314
113
800 db, kb ami jó lenne, ha lenne, akkor is ha a többsége lekonzervált állapotban lenne tárolva. De lenne rá kiképzett, tartalékos harckocsizó. ( 800 db harckocsi az engedélyezett mennyiség, ha jól tudom, ezért írtam ennyit. Egyébként, 1600 db is lehetne, mint a Néphadseregenk a 80-as évek végén )
Big Dream.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: cirqle and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 022
18 665
113
Aztán ha kenyércsücsköt kéne enni miatta hétköznaponként mert más nincs egyből probléma lenne....

Mindig érdemes kiugrasztani a nyulat a bokorból. :) Én tudom hogy a közeli évtizedekben nem lesz ennyi harckocsink. Ennyi a max megengedett. Ezért írtam ezt a számot. De Te is tudod, hogy ami eddig van, eddig vettünk , az elég kevés lenne éles helyzetben.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles