Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 884
7 588
113
@sixtus Szerintem a patikai jód tabletta nem jó arra, amire gondolod.
Tudtommal az strat.készleten van és a PV osztja ha helyzet van.
De @Venom85 majd kijavít ha tévedek.
A sima patikai Jodid tablettában is kálium-jodid van, csak nem túl sok, 130 mcg-ot tartalmaz, míg a nukleáris vészhelyzeti Kálium Jodid EP tablettában 65 mg van, tehát 500 tablettát kellene bevenni ugyanahhoz a dózishoz.
Mondjuk a I128 felezési ideje 8 nap, tehát ha a pincében kihúzod 3 hónapig Nutellán, ásványvízen, és két doboz multivitaminon, akkor már nem nagyon kell.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 884
7 588
113
Én szeretném megőrizni a méltóságom és embernek maradni.
Meg milyen világ? Ez nem vmi mad-max lesz szerintem.
Ha tényleg strat.atomfegyverekkel jönnek, ami indokolná a fenti spájzolást
/taktikait azért ki lehet 'mozogni'/, akkor a tudomány jelenlegi állása szerint
kihalási esemény lesz. Elvileg abban a sorrendben, amit írtam.
Nem feltétlenül, nem kell mindjárt overkill-re menni. Egy korlátozott csapásváltás, majd az azt követő sokk után, lehet, hogy egy egyszerűbb, lassabb, józanabb világba visszarendeződés lesz, a század eleji technikai színvonalon. Földművelés állati erővel, cserekereskedelem, kézműves manufaktúrák, melankolikus nyugalom a régi világ rozsdásodó romjai alatt, ügyvédek, TikTok celebek és kutyakozmetikák nélkül.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Nem feltétlenül, nem kell mindjárt overkill-re menni. Egy korlátozott csapásváltás, majd az azt követő sokk után, lehet, hogy egy egyszerűbb, lassabb, józanabb világba visszarendeződés lesz, a század eleji technikai színvonalon. Földművelés állati erővel, cserekereskedelem, kézműves manufaktúrák, melankolikus nyugalom a régi világ rozsdásodó romjai alatt, ügyvédek, TikTok celebek és kutyakozmetikák nélkül.
Lehet, de én valószínűsítem, hogy a Föld 'civilizáltabb' fele lesz elhamvasztva.
Utána sokra mész Afrikával vagy a tajgával.
Bár fassetudja hogyan mutálódna az éghajlat.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 812
113
Melyik jobb szerintetek?? A Zombi apokalipszis, vagy a korlátozott atomháború... sztem a zombis buli....ha van megfelelő kaja, pia, meg fegyver, még "buli" is lehet... Tudom...túl sok RE-t néztem, meg ugye a Z-world war....de a témában a legfrankóbb film, a Holtak Hajnala....ami asszem 2000-es évek elején készült....na az hatalmas!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 812
113
Gyűlölöm a munkám.... főleg pénteken. Tegnap is túlóráztam, mert 3/4 5-kor lett vége a John Wick 4-nek. a Twitch-en streamelte a haver....de szóltam is ma a HR-en, hogy lesz túlórám....
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 917
21 753
113
Melyik jobb szerintetek?? A Zombi apokalipszis, vagy a korlátozott atomháború... sztem a zombis buli....ha van megfelelő kaja, pia, meg fegyver, még "buli" is lehet... Tudom...túl sok RE-t néztem, meg ugye a Z-world war....de a témában a legfrankóbb film, a Holtak Hajnala....ami asszem 2000-es évek elején készült....na az hatalmas!

Zombikzombik!

Gyűlölöm a munkám.... főleg pénteken. Tegnap is túlóráztam, mert 3/4 5-kor lett vége a John Wick 4-nek. a Twitch-en streamelte a haver....de szóltam is ma a HR-en, hogy lesz túlórám....

Rettenetes szar neked! En felmondanek a helyedben azonnalival! :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Melyik jobb szerintetek?? A Zombi apokalipszis, vagy a korlátozott atomháború... sztem a zombis buli....ha van megfelelő kaja, pia, meg fegyver, még "buli" is lehet... Tudom...túl sok RE-t néztem, meg ugye a Z-world war....de a témában a legfrankóbb film, a Holtak Hajnala....ami asszem 2000-es évek elején készült....na az hatalmas!
Mé' gondolod, hogy happy end-del végződne, mint a filmeken?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 812
113
Zombikzombik!



Rettenetes szar neked! En felmondanek a helyedben azonnalival! :D
Mégeccő hangsúlyozom, hogy mindez 20 év termelési koordinátorkodás után :D Gondolkodtam a felmondáson, de egyenlőre idegi alapon leszek tartós táppénzen, valamint beperlem a céget, mert miattuk szenvedtem el mentális károsodást :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 917
21 753
113
Mégeccő hangsúlyozom, hogy mindez 20 év termelési koordinátorkodás után :D Gondolkodtam a felmondáson, de egyenlőre idegi alapon leszek tartós táppénzen, valamint beperlem a céget, mert miattuk szenvedtem el mentális károsodást :D

Probald eloszor az alvaszavart. 4-6 honap… a mentalis karosodast nem zabaljak be, mert az gyerekori… :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 812
113
Probald eloszor az alvaszavart. 4-6 honap… a mentalis karosodast nem zabaljak be, mert az gyerekori… :D
Na...most vicc nélül...van ilyen? ezzel lehet? Mármint hogy munkahelyi stressz miatt? komoly?
Mert nekem kb 8 éve volt ilyen...az akkori igazgató szerette volna ha önként elmegyek....és olyan mindennapos terror cunamit zúdított rám, hogy volt olyan hogy 2-3 nap alatt talán fél órát aludtam. A cégnél, meg menet közben 3. napon már mikroalvásaim, és hallucinációim voltak. De akkor tényleg olyan volt, hogy szabadnap, vagy meló után is üvöltve hívott minden szarért, meg írt ímélt, és minden mondat után hozzátette, hogy kirúglak. Előtte is jó volt, most se rossz itt, ezt a büdös gyökeret meg kibaszták 2 év után....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 917
21 753
113
Na...most vicc nélül...van ilyen? ezzel lehet? Mármint hogy munkahelyi stressz miatt? komoly?
Mert nekem kb 8 éve volt ilyen...az akkori igazgató szerette volna ha önként elmegyek....és olyan mindennapos terror cunamit zúdított rám, hogy volt olyan hogy 2-3 nap alatt talán fél órát aludtam. A cégnél, meg menet közben 3. napon már mikroalvásaim, és hallucinációim voltak. De akkor tényleg olyan volt, hogy szabadnap, vagy meló után is üvöltve hívott minden szarért, meg írt ímélt, és minden mondat után hozzátette, hogy kirúglak. Előtte is jó volt, most se rossz itt, ezt a büdös gyökeret meg kibaszták 2 év után....

Dehogy, ilyet nem szabad csinalni. Legyel eszednel haver.
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 812
113
Dehogy, ilyet nem szabad csinalni. Legyel eszednel haver.
Ja neeeem...most jó a helyzet. A legközelebbi ilyen alakalommal elmegyek baszott hosszú tp-re inkább, azt ha akarják ne kegyek itt kifizetnek.... azt nem tudják kibulizni, mondjuk nem is szokták, de túl sokat tudok...az én szintemen már titoktartási szerződés van.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 099
31 047
113
Ember! Már korábban írtam, tehát tudhatja mindenki, hogy,
-van kutyám
-szuka
-kuvasz
-vemhes
-faterja a kölyköknek szintén kuvasz
-az apakutya a fajta mentési programban is részt vesz, vagyis, törzskönyvezett
-az enyém nem
a kölykök a apa származási papírjaival tényészszemlére elvihetőek, ha tovább akarod tenyészteni.
Amúgy nem szaporítom, 6 évesen, ez a második alom. Az előző is egy kuvasz kantól volt.
Amúgy a törzskönyv nagyjából szart sem ér. Kíváncsi lennék, hogy egy kennelben nevelkedett kutyának milyen az idegrendszeri, illetve hány gyakorló juhász puli/mudi/pumi/sinka(amelyik még nem is elismert terelő fajta) kutyájának van törzskönyv, illetve azok a kutyák amelyikek élete a kiállítások forgatagában telik mennyire életrevalóak amúgy.
Ja és hozzátaettem, hogy félve kérdezem...
De elég lett volna megkérdezni először a körülményeket, nem ítéletet hírdetni, esetleg csendben maradni.
Na de mindegy...