Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Újfent feltétlen kötözködni szeretnél velem?

Nyilván az is cél, hogy ne borítson be mindent a szemét, de ennél értelmesebb munkát is lehet végezni, ami az adott település fejlődését is szolgálja, nem csak a szinten tartást.
Újfent? Mivan? (Mivan? Mivan?)

Egyébiránt pl. a szemetelők talán visszább vesznek, ha nappal egy családtagjuk takarít utánuk... :oops:
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Szerintem Maderspach Viktornak nem volt ekkora kaliberű fegyvere (max. a Mauser 7.92-ese lehetett, igaz az 8 mm:), de közel sincs 5000J) és mégis elég szépen boldogult a medvékkel. Igaz volt olyan amelyik több km-re vitte a lövést és napokig kereste. Ajánlom az általa írt könyvet, a "Medve és annak vadászata". Youtubon, hangoskönyvként fent van.
Az európai (erdélyi) medvék esetében a 300 kg-os példányok már kifejezetten nagynak számítanak.

1562317795-x5JlCe8BU_md.jpg


XII. Károly, a svédek legendás királya, miután sportszerűtlennek ítélte a puskával történő medvevadászatot, vasalt, bunkós nyárssal kereste föl a bundájukból kivetkőztetendő mackókat. Egyet legalábbis bizonyosan így intézett el.

Björnjakt-VGM1.jpg


A kamcsatkai alfajnál viszont a 600 kg fölötti egyedek sem számítanak kivételesnek. Az alaszkai mackók legtermetesebb képviselői pedig, kellő táplálékbőség esetén az 1000 kg-ot is elérhetik!

L6K24NHK6TZOIM22MX5AGRMTKA.jpg

qh_hunt_3584_alaska_peninsula_brown_bear05.jpg


Tehát óriásiak a különbségek. Mondjuk a teljes értékű puskalőszer az azért bármelyikhez elegendőnek tűnik, de nyilván más egy 200 kilós birkatolvaj macit kilőni 200 méterről (vagy egy kukabúvárt 100-ról) és egy 800 kilós ősállatot mondjuk 500 méterről.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
A porviharokról:

Nem a nagy táblákon zajló mezőgazdasági termelés a felelős a porviharokért, mert az csak a következménye annak, hogy senki nem akar a mezőgazdasággal foglalkozni. Azok az egyértelmű felelősök, akik nem tudják megtanulni a talaj és környezetbarát mezőgazdasági technológiákat és máig kőkorszaki szellemiséggel szántják fel és művelik kopárra a földeket. A takarónövényekkel fedett, no-till, azaz talajművelés nélküli mezőgazdasági technológiákkal nem tudnak kialakulni porviharok, a szél és vízerózió gyakorlatilag nullára csökken. Világszerte már több, mint 205 millió hektáron termelnek no-till technológiával (Magyarország összes termőföldje 4.3 millió hektár), de a magyar búzabányászok erre ügyet sem vetnek. Érdekes kérdés volna felvetni a tegnapi porviharok okozóival kapcsolatban, merthogy az országban számos helyenvolrak balesetek a porviharok miatt) a közveszélyokozás btk tételét, miután már a római 12. táblás törvényekben szerepelt az eróziós károkozás büntetése.


Kökény Attila
A talajmegujító mezőgazdaság ( regeneratív agrikulture) szószólója
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 865
15 273
113
Tehát óriásiak a különbségek. Mondjuk a teljes értékű puskalőszer az azért bármelyikhez elegendőnek tűnik, de nyilván más egy 200 kilós birkatolvaj macit kilőni 200 méterről (vagy egy kukabúvárt 100-ról) és egy 800 kilós ősállatot mondjuk 500 méterről.

Kivéve ha jó erőben lévő 60 éves indián asszony vagy, mert akkor az összeszigszalagozott .22 long rifle is teljesen megfelelő a világrekorder Grizzlyre. :D


Bella-Twin-is-shown-with-the-hide-from-the-world-record-grizzly-bear.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Kivéve ha jó erőben lévő 60 éves indián asszony vagy, mert akkor az összeszigszalagozott .22 long rifle is teljesen megfelelő a világrekorder Grizzlyre. :D


Bella-Twin-is-shown-with-the-hide-from-the-world-record-grizzly-bear.jpg

Dávidnak Góliáttal szemben nem parittyája volt, hanem Desert Eagle-je, ehhez a valós történethez képest! :D

.

Kicsit gyanúsan nagy egyezés sejtek DNS-ben --de legkevesebb lélekben-- egy legendás hírű személlyel!
..."csak" úgy gondolom, viccesen! :oops:

.


.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Kivéve ha jó erőben lévő 60 éves indián asszony vagy, mert akkor az összeszigszalagozott .22 long rifle is teljesen megfelelő a világrekorder Grizzlyre. :D


Bella-Twin-is-shown-with-the-hide-from-the-world-record-grizzly-bear.jpg
Ez a vénasszony is a Maderspach-iskolában tanulta ki a csíziót! :D

"Amíg ugyanis elaludtam, puskám külsejét annyira elváltoztatta, hogy nem ismertem rá többé. Kincstári fegyvernek valóságos torzképe volt! Harda tudniillik minden képzelhető fa alkatrészt leszedett a szegény fegyverről, úgy, hogy a meztelenül maradt cső paszulykaró gyanánt meredt égnek. Eleinte kezembe sem akartam venni, de amidőn mégis felkaptam, s célozgatni kezdtem vele, azt vettem észre, hogy sokkal könnyebben lehet megkapni a célvonalat, mint azelőtt, s a vállat sem nyomta annyira. A puska könnyű lett."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
"A holokausztban az fájt nekik nagyon, hogy a magyarok vitték el őket, miközben magyarnak érezték magukat. Nyolc nyelven beszéltek, de a zsinagógában magyarul beszéltek, a közösségben magyarul beszéltek."

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
Valós anekdóta általánosságban tartva a hájteh - ről:
Rendelés pár db harci eszköz modernizálásához. A cuccot újra kell tervezni a mai igényeknek és termelési lehetőségeknek megfelelően. (Miért? Mert a VW-nél sem lehet ma egy Golf 1-est rendelni, legyártani.)
Tervező ezt megteszi. De senki nem hajlandó, képes azt a pár db-ot legyártani. A vége: A tervező mérnök azt mondja:"Jó, akkor én megcsinálom, összeforrasztom azt a pár db-ot." Két nap alatt meg volt vele. :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Találtam a fiókban pár írható CD-t (asszem szakdogához vehettem még az őskorban), gondoltam nosztalgiázik egy pöttyet és kiírom VCD-re a Zulu-t.
Erre ezek a flinces flancos modern konvertálók nem ismerik ezt a gyönyörű formátumot :hadonaszos:


Slusszpoén, hogy anno a Tesco-ban sikerült venni gyári VCD-t is :D

mtTP1L4.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Találtam a fiókban pár írható CD-t (asszem szakdogához vehettem még az őskorban), gondoltam nosztalgiázik egy pöttyet és kiírom VCD-re a Zulu-t.
Erre ezek a flinces flancos modern konvertálók nem ismerik ezt a gyönyörű formátumot :hadonaszos:


Slusszpoén, hogy anno a Tesco-ban sikerült venni gyári VCD-t is :D

mtTP1L4.jpg
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka
Status
Not open for further replies.