Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Kérem, ha valamelyikőtök érintett (= tart kutyát), akkor töltse ki a kérdőívet!

"Szentiványi Tamara, az ELKH Ökológiai Kutatóközpont Evolúciós Ökológia Kutatócsoportjának tudományos munkatársa december óta a kutyaszívférgesség magyarországi elterjedésének felmérésén dolgozik a lakosság bevonásával. A biológus szerint, aki egy másik kutatási témájához nemrég elnyerte a rangos AXA Fellowship kétéves kutatási támogatását, a citizen science lényegét az adja, hogy lakossági bejelentések alapján gyűjtenek információt például egyes élőlényekről, és észrevételeit bárki meg tudja osztani a kutatókkal."

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Kérem, ha valamelyikőtök érintett (= tart kutyát), akkor töltse ki a kérdőívet!

"Szentiványi Tamara, az ELKH Ökológiai Kutatóközpont Evolúciós Ökológia Kutatócsoportjának tudományos munkatársa december óta a kutyaszívférgesség magyarországi elterjedésének felmérésén dolgozik a lakosság bevonásával. A biológus szerint, aki egy másik kutatási témájához nemrég elnyerte a rangos AXA Fellowship kétéves kutatási támogatását, a citizen science lényegét az adja, hogy lakossági bejelentések alapján gyűjtenek információt például egyes élőlényekről, és észrevételeit bárki meg tudja osztani a kutatókkal."

És ha soha nem volt tesztelve?
Mert elég torz képet ad, ha soha nem volt tesztelve, mert az első pár kérdés után már mind feltételezi a tesztelést.

(Érdekes, hogy pl. Nógrádban, Somogyban 0%, illetve több megyében is igen alacsony, de van, ahol meg feltűnően magas eredmény van.)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
És ha soha nem volt tesztelve?
Mert elég torz képet ad, ha soha nem volt tesztelve, mert az első pár kérdés után már mind feltételezi a tesztelést.

(Érdekes, hogy pl. Nógrádban, Somogyban 0%, illetve több megyében is igen alacsony, de van, ahol meg feltűnően magas eredmény van.)
Ha még nem volt tesztelve, akkor sajnos nem tudod segíteni a kutatást. (Védekezni amúgy védekeztek a szívféreg ellen? Nagyon komoly betegséget tud okozni.)

Valószínűleg arra vezethetők vissza az alacsony eredmények, hogy ezekből a régiókból kevés adat érkezett eddig be. Illetve lokális eltérések elképzelhetőek a szúnyogok Dirofillaria immitis fertőzöttségében.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 715
15 502
113
Találtam a fiókban pár írható CD-t (asszem szakdogához vehettem még az őskorban), gondoltam nosztalgiázik egy pöttyet és kiírom VCD-re a Zulu-t.
Erre ezek a flinces flancos modern konvertálók nem ismerik ezt a gyönyörű formátumot :hadonaszos:


Slusszpoén, hogy anno a Tesco-ban sikerült venni gyári VCD-t is :D

mtTP1L4.jpg
Ez a formátum és ez a film egyszerre atyaúristenes kombó :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Szvsz a díszelgő alakulatok a hagyományokat és történelmet testesítik meg, nem a modernitást.
Sikerült teljesen elcseszni az összhatást.
Hagyományok, történelem. Te ezen vagy kibukva? Ez semmi a gender ideológiához, két apához vagy anyához esetleg blm-hez képest, hogy csak néhány dolgot említsek hirtelen.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Hagyományok, történelem. Te ezen vagy kibukva? Ez semmi a gender ideológiához, két apához vagy anyához esetleg blm-hez képest, hogy csak néhány dolgot említsek hirtelen.
Sztem vmit félreértettél.
Én írtam, hogy a hagyományokat kellene tükröznie. És egyáltalán nem illik a képbe a bren.
A Mannlicher-el sokkal szebb volt az összkép.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ma voltam életemben kb 4. alkalommal az Országházban. Először általános iskolás koromban, egyszer egyetemista koromban, egyszer azt követően, hogy a Szent Koronát átszállították az Országházba, és végül ma, mivel a 4 éves lányom látni szerette volna a Szent Koronát.
Két lehetőség volt, a hivatalos jegyvásárlós oldalon az összes magyar nyelvű jegy elkelt tegnap reggel, amikor néztem. Apró párhuzam: hétvégén már fent volt a kormány március 15. oldalán, hogy az összes vár/várbazár regisztrációköteles program betelt (gyerekprogramok), ennek ellenére egész héten a rádióban promózták ezeket a programokat...
És akkor eljött a ma, ingyen is meg lehet nézni a kupolatermet és a Szent Koronát, csak a sort kell végigállni, amire figyelmeztettek is az oldalon, nem ért meglepetés ezt illetően. Két ovis gyerekkel végigálltuk a 7 fokban a két és fél órás sort. A feketeleves a kupolacsarnokban jött:
1: régen lehetett fényképezni a Szent Koronát még a nemzeti múzeumban is és a kupolacsarnokban is, csak vakut volt tilos használni.
2: a korona körül van egy kb 1 méteres védőkorlát, ahova senki nem mehet be, régen szerintem ez sem volt a kupolacsarnokban, csak a golyó és robbanásbiztos "vitrin", az egy méteres zónán túl további kb 3 méteres sávba csak azok mehetnek be, akik a látogatóközpontból fizetős jeggyel, audioguide-al jönnek. A nemzeti ünnepen a magyar állampolgárok kb 5 méter távolságból egy második kordonon kívülről nézhetik meg a Szent Koronát ingyen. Csak megjegyzem, hogy szerintem régebben magyar állampolgároknak a kupolacsarnokos+Szent Koronás túra ingyen volt, nem csak nemzeti ünnepeken. Mivel az ingyenes időszak most már csak nemzeti ünnepeken áll fenn, így megy a két és fél órás sor, és ráadásul csak messziről lehet megnézni... nos, két és fél órás sor után elég kiábrándító. Ha legalább tájékoztató lett volna erről a figuráról, hogy az ingyenes túra csak ilyen távolról megy, és a fizetős vendégek válla fölött átézve lehet nézelőni egy második kordonon túlról, nos akkor vettünk volna egy spanyol vagy francia nyelvű audioguide-os jegyet, mert a lányom szerette volna normálisan megnézni a Szent Koronát... így most már nagyon rossz a szájízünk ehhez.
Csak, hogy másokat ne lepjen meg, aki korábban, mint én máshoz volt szokva...
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Sztem vmit félreértettél.
Én írtam, hogy a hagyományokat kellene tükröznie. És egyáltalán nem illik a képbe a bren.
A Mannlicher-el sokkal szebb volt az összkép.
Értettem elsőre is, csak miután a hagyományokra és a történelemre hivatkozva fejezted ki nemtetszésedet az "újításokkal" kapcsolatban, gondoltam, hogy pont ezen hivatkozások okán jelzem, ezen - némiképp fajsúlyosabb - problémák fennállását, amik kapcsán talán, néhányaknál, halkra sikerült a tiltakozás.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Ma voltam életemben kb 4. alkalommal az Országházban. Először általános iskolás koromban, egyszer egyetemista koromban, egyszer azt követően, hogy a Szent Koronát átszállították az Országházba, és végül ma, mivel a 4 éves lányom látni szerette volna a Szent Koronát.
Két lehetőség volt, a hivatalos jegyvásárlós oldalon az összes magyar nyelvű jegy elkelt tegnap reggel, amikor néztem. Apró párhuzam: hétvégén már fent volt a kormány március 15. oldalán, hogy az összes vár/várbazár regisztrációköteles program betelt (gyerekprogramok), ennek ellenére egész héten a rádióban promózták ezeket a programokat...
És akkor eljött a ma, ingyen is meg lehet nézni a kupolatermet és a Szent Koronát, csak a sort kell végigállni, amire figyelmeztettek is az oldalon, nem ért meglepetés ezt illetően. Két ovis gyerekkel végigálltuk a 7 fokban a két és fél órás sort. A feketeleves a kupolacsarnokban jött:
1: régen lehetett fényképezni a Szent Koronát még a nemzeti múzeumban is és a kupolacsarnokban is, csak vakut volt tilos használni.
2: a korona körül van egy kb 1 méteres védőkorlát, ahova senki nem mehet be, régen szerintem ez sem volt a kupolacsarnokban, csak a golyó és robbanásbiztos "vitrin", az egy méteres zónán túl további kb 3 méteres sávba csak azok mehetnek be, akik a látogatóközpontból fizetős jeggyel, audioguide-al jönnek. A nemzeti ünnepen a magyar állampolgárok kb 5 méter távolságból egy második kordonon kívülről nézhetik meg a Szent Koronát ingyen. Csak megjegyzem, hogy szerintem régebben magyar állampolgároknak a kupolacsarnokos+Szent Koronás túra ingyen volt, nem csak nemzeti ünnepeken. Mivel az ingyenes időszak most már csak nemzeti ünnepeken áll fenn, így megy a két és fél órás sor, és ráadásul csak messziről lehet megnézni... nos, két és fél órás sor után elég kiábrándító. Ha legalább tájékoztató lett volna erről a figuráról, hogy az ingyenes túra csak ilyen távolról megy, és a fizetős vendégek válla fölött átézve lehet nézelőni egy második kordonon túlról, nos akkor vettünk volna egy spanyol vagy francia nyelvű audioguide-os jegyet, mert a lányom szerette volna normálisan megnézni a Szent Koronát... így most már nagyon rossz a szájízünk ehhez.
Csak, hogy másokat ne lepjen meg, aki korábban, mint én máshoz volt szokva...
Mint írtad, a Parlament.hu-t tegnap átnézted. Minden információt, amit most kifogásolsz, megtalálhattál rajta. Egy kivétellel, ami a 2 zónás védőkorlát, na ott valóban nem kellett volna különbséget tenni.
 
  • Vicces
Reactions: hendrick
Status
Not open for further replies.