[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 766
74 912
113
350318358_158792547166414_4296627025155665845_n.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 194
113
A csádi hadsereg Nurol Ejder YALÇIN 4x4 a sivatagban.


"Értem":
  • aki a törökökkel üzletel, annak gyorsan vannak "gépei"!
  • aki bevonja németeket --bár korábbi szerződése van--, annak 2(+) és késéssel sincs: Magyarország!

"Értem"! Bővebben: Nem értem!

...még bővebben: Hol van az a 2-300 darab 2(-3) évvel korábbra-tutira ígért Gidrán/Elder-Yalcin???

Mivel fogjuk meg az ukrán összeomlás után "nekünk jutó" 50-100-ezer katona-viseltetet "megkérni" a szabályok betartására???
Majd lobogtatjuk (44, +218, +200, +300 ...) szerződéseket??? + a piackutatások! :mad:

Az a szép létszám fegyverestül-agymosottan nem igazán a rezsicsökkentős "lécci-lécci-lécci"-n szocializálódott!!!


(Nem-)"Kicsi" bajok vannak Itthon, a legfelsőbb szinteken!


.
 
K

kamm

Guest
szerinte a Gidrán "elbukott" mert a a sár és olvadás miatt nem arra ment amerre kiszabták az útvonalat hanem másfelől kellett közelítenie...
1. ez egy forumozo, mashol nem hallottunk nemhogy hasonlot sem, de @krisss pont az ellenkezojet mondta, hogy az osszes ajanlat kozul ez volt a z egyik legimpresszivebb overall - en maradok az utobbinal...
2. ez valami ritka hulye kifogas amugy is: ha te nem direkt mesz bele egy godorbe, akkor neked szar a terepjaro kepesseged? Ezek a szlovakok ostobabbak meg annal is, mint amit gondoltam, pedig igencsak lesujto velemenyem van az atlagos szlovak hivatalnok ertelmi kepessegeirol (kb mint az atlagos amerikai varosi ugyintezorol.)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 064
7 355
113
1. ez egy forumozo, mashol nem hallottunk nemhogy hasonlot sem, de @krisss pont az ellenkezojet mondta, hogy az osszes ajanlat kozul ez volt a z egyik legimpresszivebb overall - en maradok az utobbinal...
2. ez valami ritka hulye kifogas amugy is: ha te nem direkt mesz bele egy godorbe, akkor neked szar a terepjaro kepesseged? Ezek a szlovakok ostobabbak meg annal is, mint amit gondoltam, pedig igencsak lesujto velemenyem van az atlagos szlovak hivatalnok ertelmi kepessegeirol (kb mint az atlagos amerikai varosi ugyintezorol.)
minden ilyen bevásárlásnál ez van hogy ők mennyire jobban jártak a magyarokhoz képest. muszáj a maguk fejlesztési programját a miénkhez méricskélni és keresgélni az érveket még akkor is ha figyelmen kívül hagyják hogy almát a körtéhez hasonlítanak(itt a néhány tonnányi különbséget értem)
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 689
4 025
113
A Gidrán APC-nek számít? Mert akkor az is meglesz... :)
Jobban páncélozott mint a BTR80 és a fegyverzete sem sokkal gyengébb mint a 14,5-ös...

Szia,

Erre valami forras?

Valahogy nehezen tudom elkepzelni, hogy egy AK sorozatnak ellenall ez az ablak, mikozben a lent lathato pancellemezrol konyeden:
midi_img_6182.jpg


midi_img_6230.jpg


(Gyk. azt irtam, hogy szerintem az AK loves tonkreteszi a golyoallo uveget, amin a 2. vagy 3. talalat mar atmegy - nem azt, hogy az 1. atmegy rajta.)

Szoval szerintem gyengebb a pancelzata, egyertelmuen gyengebb tuzereju a fegyvere, egyertelmuen sokkal gyengebb a terepjaro kepessege. Cserebe sokkal jobb az elektronikaja, igy az ejszakai kepessegei ossze sem hasonlithatoak.

Osszefoglalva: masra valo, amire valo, abban sokkal jobb a Gidran; de szerintem APC-nek (nappal) kevesbe rossz a BTR-80.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 307
37 012
113
Szia,

Erre valami forras?

Valahogy nehezen tudom elkepzelni, hogy egy AK sorozatnak ellenall ez az ablak, mikozben a lent lathato pancellemezrol konyeden:
midi_img_6182.jpg


midi_img_6230.jpg


(Gyk. azt irtam, hogy szerintem az AK loves tonkreteszi a golyoallo uveget, amin a 2. vagy 3. talalat mar atmegy - nem azt, hogy az 1. atmegy rajta.)

Szoval szerintem gyengebb a pancelzata, egyertelmuen gyengebb tuzereju a fegyvere, egyertelmuen sokkal gyengebb a terepjaro kepessege. Cserebe sokkal jobb az elektronikaja, igy az ejszakai kepessegei ossze sem hasonlithatoak.

Osszefoglalva: masra valo, amire valo, abban sokkal jobb a Gidran; de szerintem APC-nek (nappal) kevesbe rossz a BTR-80.
A Gidrán hivatalos páncélvédettsége STANAG Level 3 vagyis állja a 7,62-es géppuskát. Ez a BTR-ről nem feltétlen mondható el... Aknavédettsége pedig nagyon rossz a BTR-nek, míg a Gidránnak ez a fő erőssége.
Motorikusan is sokkal jobb a Gidrán mint a BTR.

Tényleg nem egy kategróia, de a BTR a kategóriáján belül egy haramtgyenge konstrukció - mindig is az volt.

Ha azt várjuk az APC-től, hogy A-ból B-be elvigye a katonákat úgy, hogy egy AK-val vagy útszéli bombákkal ne lehessen bennük kárt tenni, akkor azt "hozza" a Gidrán is.

Nagyon várom már, hogy legyen valami normális 6x6 vagy 8x8 APC-nek és milelőbb kidobjuk a francba a BTR-t.
A tök olcsó Patria 6x6 kiváló váltótípus lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 534
121 358
113
Szia,

Erre valami forras?

Valahogy nehezen tudom elkepzelni, hogy egy AK sorozatnak ellenall ez az ablak, mikozben a lent lathato pancellemezrol konyeden:
midi_img_6182.jpg


midi_img_6230.jpg


(Gyk. azt irtam, hogy szerintem az AK loves tonkreteszi a golyoallo uveget, amin a 2. vagy 3. talalat mar atmegy - nem azt, hogy az 1. atmegy rajta.)

Szoval szerintem gyengebb a pancelzata, egyertelmuen gyengebb tuzereju a fegyvere, egyertelmuen sokkal gyengebb a terepjaro kepessege. Cserebe sokkal jobb az elektronikaja, igy az ejszakai kepessegei ossze sem hasonlithatoak.

Osszefoglalva: masra valo, amire valo, abban sokkal jobb a Gidran; de szerintem APC-nek (nappal) kevesbe rossz a BTR-80.
A pàncèlzata minden szögből és minden fegyver ellen erősebb a gidránnak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 307
37 012
113
A NATO 12.7 azèrt jóval gyengèbb mint a 14.5.

A 30milisnèl meg mègannyira.


Bár valószínű a gidránon lèvő torony sokkal jobban használható mint a btr-ek tornyai.
Főleg èjszaka.
Ez utóbbi lett volna a válaszom: mire rá kurblizzák a BTR tornyát a Gidránra, addigra az rommá lövi őket M2-essel...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 096
10 328
113
Mit azt már korábban említettem, az Aselsan gyártja a KPVT-hez való RCWS-t is, amelyhez ingyen van többszáz KPVT-n raktáron, de akkor nem lett volna alkotmányos költség...
Mikoriak azok a KPTV-k? Gyártsunk automata tornyot 30-40-50 éves fegyverekhez?
Nekünk nem ezek estek szét Afganisztánban 10+ éve már az elhasználtságtól?
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0