• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Most ugye nem az a bajod, hogy a fórumon valaki hozzászólt egy beszélgetéshez?

Nem tudom, hogy ezt miből olvastad ki. Egyfelől nincs probléma. Elmondott valamit, azt egyébként tudtuk, de köszönjük szépen. Csak hogy ezt nem a beszélgetéshez mondta... Én csak a tényt szögeztem le, hogy ő idézett valamit, a bejegyzésének egyébként vajmi kevés köze volt a felfüggesztésekhez, de csak Kamm vérnyomása megy fel ilyeneken, én betudom annak, hogy meleg van és mindenki néz ki a fejéből.
Nincs semmi feltétel rendszerem, hogy csak akkor idézheted a reagomat, ha ennek a listának megfelelsz, mert különben két dolog, irgum meg burgum.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 552
13 636
113
Nemzetre. Mármint amikor nem cipriótáknak hívjuk a sziget déli részére szorult, görög ajkú lakosságot.

És ők mely mondatokat írták bele a Fip által nagy kedvvel idézett jelentésbe? Tudnál küldeni egy olyan példányt, ahol fehérrel van az, amit a kontinentális tesztelők, pirossal az, amit a szigetlakó görögök írtak bele? (A felfüggesztésről írt részeknél külön érdekelne, hogy melyik származott az Óhazából és melyik az ókori gyarmatukról.)

A komplett beszerzésük történetének utána kell néznem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A komplett beszerzésük történetének utána kell néznem.

Akkor szerintem hagyjuk! Akkor szerintem a görög és svéd tesztekben valószínűleg nem sok ciprusi görög dolgozott közre.

Ettől még amit elmondtál, az korrekt meglátás, valóban a befagyott konfliktus nem jelenti azt, hogy nem eszkalálódhat, mint a szintén befagyott örmény-azeri, ami azóta jó néhányszor már véres harcokba torkollott.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 161
2 391
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 555
113
Most mennyivel vagyunk előbbre?

Ez az ugratos dolog a télen félmeztelenül hóban üvöltve kigyoeves tankos megfelelője... Nagyon keményen néz ki, semmi értelme harcaszatilag, de legalább kapsz egy jó tüdőgyulladast.

Nem működik a link.
De remélem nem az ahol a Leo2A4-es vagy 10 cm-s bukkanón átmegy XD
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 555
113


Edit: bubanat a mobil a néha...
Most mennyivel vagyunk előbbre?

Ez az ugratos dolog a télen félmeztelenül hóban üvöltve kigyoeves tankos megfelelője... Nagyon keményen néz ki, semmi értelme harcaszatilag, de legalább kapsz egy jó tüdőgyulladast.

Végre valaki csinált valamit!
Kisebb ugratás mint az orosz, de én elfogadom! ;)

Főleg, hogy én anno 2 perc alatt találtam ilyet XD
A gorka meg a többi meg ezen nyűglődött legalább fél éve :D:D:D

De hát ugye ha a német felfüggesztés jó, és ugratni is tud , akkor szerintük az orosz mitől szar? :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Végre valaki csinált valamit!
Kisebb ugratás mint az orosz, de én elfogadom! ;)

Főleg, hogy én anno 2 perc alatt találtam ilyet XD
A gorka meg a többi meg ezen nyűglődött legalább fél éve :D:D:D

De hát ugye ha a német felfüggesztés jó, és ugratni is tud , akkor szerintük az orosz mitől szar? :rolleyes:
Szerencsétlen. Ez semmit nem bozonyít, mert lehet, hogy a videó után mentek a szevízbe.
Ezektől függetlenül a T-72 és T-90 család futóműve nem nagyon bír több tömeget (nem a teknő a futómű) mint a mostani és aLeopardnál sem véletlen kellett megerősíteni a teknőt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 555
113
Ezektől függetlenül a T-72 és T-90 család futóműve nem nagyon bír több tömeget (nem a teknő a futómű) mint a mostani és aLeopardnál sem véletlen kellett megerősíteni a teknőt.

Ettől függetlenül a T-90A alatt a T-72 módosított futóműve van. Azt hiszem 50 tonnát bírt. Az T-90M-nél nem tudom erősítették e.
De tök mindegy, mert nem akarják 70 tonnásra hízlalni szerencsétlen tankokat. Szóval jó nekik ez :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 555
113
Amúgy amennyire tudom az összes tankbiatlonos gèp futóműve amivel ugrándoznak megy a kukába a játékok utàn.

Azt elhiszem. De már a 2000's években is ugráltak a T-80-asok. Azoknak nagyon erős futóművük volt. Egyszerűen meg tudják csinálni és kész. És itt most nem azon ment a vita, hogy jobb-e mint a német. Mert szerintem funkcióját tekintve mind kettő megfelelő.
Hanem dudiák nyomták a süketelést, (először gorka kezdte), hogy "szar az orosz tankok futóműve" XD
Hát nem az. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 956
113
De azt is a németektől ha jól emlékszem. És pont ezen felbuzdulva nézegették a T-80U-t is. Gondolták oda való a hidegbe.
Igen csak arra utaltam, hogy ezek alapján azért nem igazán állja meg a helyét, hogy azért nem vettek T-80U-t mert natoba igyekeztek.
Főleg, hogy akkoriban nyakonbaszták volna szívlapáttal aki fel akarta volna adni a semlegességet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 555
113
Igen csak arra utaltam, hogy ezek alapján azért nem igazán állja meg a helyét, hogy azért nem vettek T-80U-t mert natoba igyekeztek.
Főleg, hogy akkoriban nyakonbaszták volna szívlapáttal aki fel akarta volna adni a semlegességet.

Egyébként nem tudni miért nem vettek. A tesztelést vezető csóka, aki a PPT-ket is csinálta, az azóta is ezen kesereg konkrétan.
Tőle tudni, hogy a politika odaszólt, hogy nem. Pedig a katonák akarták a tankot egy nyugati vas mellé, a régi tankok helyet.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 438
120 956
113
Egyébként nem tudni miért nem vettek. A tesztelést vezető csóka, aki a PPT-ket is csinálta, az azóta is ezen kesereg konkrétan.
Tőle tudni, hogy a politika odaszólt, hogy nem. Pedig a katonák akarták a tankot egy nyugati vas mellé, a régi tankok helyet.
Itt szerintem az ipar döntött
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 791
113
Tok jok ezek az ugratos videok meg minden, de amugy nem baszott mindegy? A T-ket meg a Leokat dronokkal, aknakkal, helikkel… meg mindennel is baszkodjak kifele, ugy fustolenek el, mint ha sosem lettek volna es ti napok ota ezen a faszsagon osztjatok az eszt az ugratasokrolmeg futomuvekrol… nem erzitek milyen gyasz ugyanazokat a koroket futni barmi uj es erdemi info hozzaadasa nelkul?