[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 518
113
2023.06.29.,Moszkva,Kreml -ben volt egy találkozó 35 ember részvételével
ywPvqTR4b4s.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 518
113
Lehettél volna kicsit bőbeszédűbb, pl. milyen találkozóról van szó, meg kik ezek a nagyon fontos emberek a fotón...
Ezek a Wagneros főparancsnokok.
Vlagyimir Putyin orosz elnök öt nappal a lázadási kísérlet után találkozott a Kremlben a Wagner PMC vezetésével – közölte Dmitrij Peszkov, az államfő sajtótitkára.

"Valóban, az elnöknek volt egy ilyen megbeszélése. 35 embert hívott meg. A különítmények összes parancsnokát és a társaság vezetőségét. Magát Prigozsint is beleértve. Ez a találkozó június 29-én a Kremlben zajlott. Majdnem három órán át tartott. – mondta újságíróknak.

Peszkov szerint Putyin a rendezvényen „értékelést adott a társaság fronton tett lépéseiről az SVO során, valamint értékelte a június 24-i eseményeket, meghallgatta a parancsnokok magyarázatát, és további foglalkoztatási lehetőségeket ajánlott fel nekik. "

"Kiemelték, hogy ők az államfő és a legfelsőbb főparancsnok elkötelezett hívei és katonái" - tette hozzá a Kreml szóvivője.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Nekem is csak Putyin, meg a jobb szélén Utkin ismerős, több infó nekünk azért jól jön ám Boki...


Ez egy kikúrt színjáték volt, még mindig az mondom. Prigo él, Wagner katonai főparancsnokok meg Putyinnal tárgyalnak jópofizva, tovább foglalkoztatva...

Puccs, zendülés, jah, ezek itt már nem élnének, egyik sem ha igaz lett volna!
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 403
10 202
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
A kép segítség volt a szöveghez, hogy kikkel találkozott. A jobb szélső Dmitrij "Wagner" Utkint fel kellett volna ismerni.
De legalább írtad volna oda hogy illusztráció, etc...
Őt és Putyint ismertem fel, csak tudod egy hangyafasznyit mást bizonyított volna ha csak pár napos a kép, mint így.


Ez így csúsztatás, s akkor mikor szembesít vele valaki, hogy 2017-es kép, akkor meg leidiótázol minket :D. Ez nem szép tőled, mert pl. eddig ha beraktál valamit nem nézegettem azonnal googleben hogy mikori, meg milyen más anyagban jelent meg, most már látom hogy muszáj lesz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 518
113
Szerintem pedig te is benézted.
Mit néztem be?, meg kell tanulni a szövegértelmezést. Viszont rájöttem, hogy itt a társaság igen alacsony szinten van a napi történéseket illetően. Ezt nem bántásként írom.Nincs időm minden egyes apró részletet magyarázgatni. Bizonyos tudási szintnek már meg kéne lennie.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 518
113
De legalább írtad volna oda hogy illusztráció, etc...
Őt és Putyint ismertem fel, csak tudod egy hangyafasznyit mást bizonyított volna ha csak pár napos a kép, mint így.


Ez így csúsztatás, s akkor mikor szembesít vele valaki, hogy 2017-es kép, akkor meg leidiótázol minket :D. Ez nem szép tőled, mert pl. eddig ha beraktál valamit nem nézegettem azonnal googleben hogy mikori, meg milyen más anyagban jelent meg, most már látom hogy muszáj lesz.
Továbra is fogok berakni képeket ami az adott hírt illusztrálja. Meg kell tanulnotok , hogy ez így müködik-ilyen a média , logikusan kell gondolkozni. Ez ugyanaz az eset , mikor lezuhan egy repülő a dzsungelban és a média illusztrációként oda tesz egy képet, hogy milyen típusú gép volt. De neked tudni kell, hogy az adott pillanatban nincs kép a lezuhant repülőgépről, mert ott a dzsungelban nem volt senki. Csak a mentőcspat kiérkezése után lestznek valós képek.
@zsolti érted mit írtam?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Mit néztem be?, meg kell tanulni a szövegértelmezést. Viszont rájöttem, hogy itt a társaság igen alacsony szinten van a napi történéseket illetően. Ezt nem bántásként írom.Nincs időm minden egyes apró részletet magyarázgatni. Bizonyos tudási szintnek már meg kéne lennie.
Bmeg, hozol egy frissnek mondható hírt, és mellé teszel egy pár éves képet, minden magyarázat nélkül.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De legalább írtad volna oda hogy illusztráció, etc...
Őt és Putyint ismertem fel, csak tudod egy hangyafasznyit mást bizonyított volna ha csak pár napos a kép, mint így.

Nekem meg fogalmam sincs ki ez a híres embör, jó lenne valami kontextus.
+Full bekajáltam, hogy friss cucc.
Ez van, nem vagyok politilag elég képzett egy fórum olvasásához...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 049
54 178
113
Egyből más lenne a helyzet, ha NATO állt volna ki mellettünk, ahányszor egy ukrán hivatalos személy (nem Ukrajna) megfenyegetett minket.


Azt sem bántuk volna, ha nem basztatják a szövetségeseink, azt az országot, ahonnan kapjuk az energiahordozóink nagy részét,aki új atomerőművet építene,meg felújítaná a régit,és nem rácsibészeltetik a szomszédunkat a világlegpotensebb atomarzenáljával rendelkező nagyhatalmára,kedves faszfej tábornok úr.

2023.06.29.,Moszkva,Kreml -ben volt egy találkozó 35 ember részvételével
ywPvqTR4b4s.jpg



Mondjuk nem őszinte a srácok mosolya a bálsoj nacsalnyik mögött....
:rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Továbra is fogok berakni képeket ami az adott hírt illusztrálja. Meg kell tanulnotok , hogy ez így müködik-ilyen a média , logikusan kell gondolkozni. Ez ugyanaz az eset , mikor lezuhan egy repülő a dzsungelban és a média illusztrációként oda tesz egy képet, hogy milyen típusú gép volt. De neked tudni kell, hogy az adott pillanatban nincs kép a lezuhant repülőgépről, mert ott a dzsungelban nem volt senki. Csak a mentőcspat kiérkezése után lestznek valós képek.
@zsolti érted mit írtam?
Értem, csak ezt korrekt helyen leírják a kép illusztráció...

Érted?! Ne legyen már nekem gáz hogy egy friss hírhez bebasztál egy 6 éves képet jelzés nélkül! Ez így kb. arra jó, hogy velem együtt jó sokan félreértsék/hamis következtetést vonjanak le.

Én pl. pont tudom hogy ki Utkin, Putyint is megismerem, s mivel láttam egy frissnek gondolt képen őket együtt amiről azt olvastam hogy a Kreml is elismeri hogy igazi kép, hogy kb. tutira kamu puccs volt.

Aztán most vagy tárgyalt egymással Putyó meg a Wagner katonai első embere, vagy nem, mint kiderült, mert erről friss képet nem, csak hat évest láttam jóvoltadból úgy, hogy basztál jelezni!

Szóval kb. lehet Utkin ott se volt, menekül, vagy már nem is él, és totál más a történet innentől!

Ezért nem fasza jelzés nélkül kirakni illusztrációnak egy 2017-es képet.

Te meg ezt érted?!