A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Tudod mi a bajom ezzel a Montgomery es egyeb szovetseges arcok sztarolasaval? Az, hogy a nemeteknel tucatjaval voltak a naluk sokkal kemenyebb, tokosebb, eredmenyesebb es jobb katonak, akikrol azoknak sem sok fogalmuk van, akik azt gondoljak ok aztan nagyon vagjak a masodik vh-t.
Dobok csak egyetlen egy peldat. Szerintem gozod sincs ki az a baro Hyazinth Strachwitz, pedig a pali az elso vh-s Vaskereszt utan ott volt a kezdesnel Lengyelorszagban, Sedannal, Dunkirknel, lenyomta a Jugo kalandot, aztan jott Kiev, Sztalingrad, a 3. harkovi csata, Kursk, Narva… 13 alkalommal sebesult meg, volt hogy a lovegkezeloje parancs nelkul nyitott tuzet, az agyu szetzuzta a kezet, sinbe raktak es felkezzel tert vissza a csataba. Az ember huzott olyat, hogy 1 ora alatt 4 Tiger I-el az iranyitasa alatt igazoltan! 100 orosz harckocsit es rohamloveget pucolt el fold szinerol… Semmi extra, egy sima nemet pancelos tabornok volt… olvasd el magad is -az angol fordito eleg jo belole- aztan dobjal be par brit arcot, akik tettek le ennek a kozelebe.
Akartam többet is írni, de inkább kitöröltem, így ennyi: OK.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 836
113
Akartam többet is írni, de inkább kitöröltem, így ennyi: OK.

Nem ertem. Tok nyitott vagyok a diskurzusra. Leirtam miert nem tartom tul sokra az emlitett arcokat es meg is indokoltam. Ha tudsz olyan angol vagy amerikai ezredest, ornagyot… akiket egy lapon lehet emliteni, akkor ird es dobj egy linket. Kivancsian varom, mert szerintem nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nem ertem. Tok nyitott vagyok a diskurzusra. Leirtam miert nem tartom tul sokra az emlitett arcokat es meg is indokoltam. Ha tudsz olyan angol vagy amerikai ezredest, ornagyot… akiket egy lapon lehet emliteni, akkor ird es dobj egy linket. Kivancsian varom, mert szerintem nincs.
Nem kell túlbonyolítani a VC-sek listája pont jól lefedi.
Meg értem én, hogy németek így, meg úgy és minden más az vagy nem is úgy volt, vagy kamu és csak
propaganda, Patton is sz@r, Monty is, Leclerc is, Freyberg is, meg tulajdonképpen mindenben is
a német volt a non plus ultra.
Csak azért mégis ezek a lúzer szövetséges tábornokok nyerték meg a háborút.
Én maximálisan tisztelem pl Rommelt, Rundstedtet, Gurediant, Grazianit stb is, de azért na.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 366
17 643
113
Nem kell túlbonyolítani a VC-sek listája pont jól lefedi.
Meg értem én, hogy németek így, meg úgy és minden más az vagy nem is úgy volt, vagy kamu és csak
propaganda, Patton is sz@r, Monty is, Leclerc is, Freyberg is, meg tulajdonképpen mindenben is
a német volt a non plus ultra.
Csak azért mégis ezek a lúzer szövetséges tábornokok nyerték meg a háborút.
Én maximálisan tisztelem pl Rommelt, Rundstedtet, Gurediant, Grazianit stb is, de azért na.
Gonosz leszek. Nem ők nyerték meg a háborút, hanem az amerikai iprai fölény. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nem ertem. Tok nyitott vagyok a diskurzusra. Leirtam miert nem tartom tul sokra az emlitett arcokat es meg is indokoltam. Ha tudsz olyan angol vagy amerikai ezredest, ornagyot… akiket egy lapon lehet emliteni, akkor ird es dobj egy linket. Kivancsian varom, mert szerintem nincs.
Pl itt egy lista a -néha valóban kicsit véresszájú- kanadai VC, GC, DSO kitüntetettekről.
Ha rákeresel vmik nevére, akkor biztos vagyok benne, hogy lesz egy s más:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Gonosz leszek. Nem ők nyerték meg a háborút, hanem az amerikai iprai fölény. :)
Jaja, persze, tudom. Mindig a körülmények és/vagy a mocskos hátország és/vagy a tuggyukkik :p
+a gonoszságon kívül kifejezetten rosszindulatú lenne ha komolyan írtad volna, mert
semmibe veszi mindazt a személyes hősiességet, ami a szöv. oldalon is bőven annyira jelen volt, mint a tengely országoknál.
Olaszokat is beleértve :)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Gonosz leszek. Nem ők nyerték meg a háborút, hanem az amerikai iprai fölény. :)
Volt az a régi történet, hogy a nagypapát kérdezi az unoka a második világháborúról, mutatja a térképen a szövetségi rendszerek országait. A németek és csatlósaik területét összeveti a szovjet-orosz és angolszász hatalmak méretével, és megkérdezi a nagyapját; Papi, a németeknek nem volt ilyen térképük?
De a japán parancsnokok közül is volt, aki tudta, hogy nem kelhetnek versenyre Amerika termelési kapacitásával, és csak idő kérdése a pillanatnyi fölény végleges elvesztése.
Nyilván azzal számoltak, hogy a megszerzett területek kapacitásai elegendőek lesznek a győzelemhez, de nem így történt.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 366
17 643
113
Jaja, persze, tudom. Mindig a körülmények és/vagy a mocskos hátország és/vagy a tuggyukkik :p
+a gonoszságon kívül kifejezetten rosszindulatú lenne ha komolyan írtad volna, mert
semmibe veszi mindazt a személyes hősiességet, ami a szöv. oldalon is bőven annyira jelen volt, mint a tengely országoknál.
Olaszokat is beleértve :)
Nem veszem semmibe a hőseiességet egyik oldalon sem. Ahogy a temérdek háborús bűnt sem például, amit mindkét oldal elkövetett. Hagyjuk szerintem a gonoszságot és a rosszindulatot, mert amilyen elánnal állandóan véded az angolok és amerikaiak undorító húzásait, még a végén azt gonolom, hogy gonosz vagy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 836
113
Nem kell túlbonyolítani a VC-sek listája pont jól lefedi.
Meg értem én, hogy németek így, meg úgy és minden más az vagy nem is úgy volt, vagy kamu és csak
propaganda, Patton is sz@r, Monty is, Leclerc is, Freyberg is, meg tulajdonképpen mindenben is
a német volt a non plus ultra.
Csak azért mégis ezek a lúzer szövetséges tábornokok nyerték meg a háborút.
Én maximálisan tisztelem pl Rommelt, Rundstedtet, Gurediant, Grazianit stb is, de azért na.

Nem erted, vagy nem akarod. Dobj ide peldakat, ne a semmirol irj. Jaaah ok nyertek meg… mondjuk azert nem osszehasonlithato a ket teljesitmeny es csak mellekesen jegyzem meg, hogy ha a nemet tabornokoknak olyan szintu Luftwaffe all rendelkezesukre, mint amekkora legitamogatast kerhettek a szovetsegesek, akkor igencsak szart sem nyertek volna meg.
De ne kalandozzunk el, maradjunk a szemelyes tokossegnel, kurazsinal ahogy kezdtuk. Mehetunk lefele rendfokozatban, ha magas a lec a tabornokoknal. Volt olyan szovetseges ornagy vagy ezredes, aki kozelharcban vagy pancelosok megsemmisiteseben mutatott volna peldat? Mert ezeknel a franya nemeteknel ilyenek is akadtak… pl. Heinz-Georg Lemm ezredes egy „sima“ bronz Nahkampfspange tulajdonosa volt, ami olyan kozelharcokban valo reszvetelert jar, ahol kozelharcban, kezitusaban gyozik le az ellenfelet. Csak 15 napot toltott el igy igazoltan…

Ps. Nem g*cizni akarok, csak tenyleg varom az ilyen arcokat es peldakat a te altalad favorizalt oldalrol.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 366
17 643
113
Volt az a régi történet, hogy a nagypapát kérdezi az unoka a második világháborúról, mutatja a térképen a szövetségi rendszerek országait. A németek és csatlósaik területét összeveti a szovjet-orosz és angolszász hatalmak méretével, és megkérdezi a nagyapját; Papi, a németeknek nem volt ilyen térképük?
De a japán parancsnokok közül is volt, aki tudta, hogy nem kelhetnek versenyre Amerika termelési kapacitásával, és csak idő kérdése a pillanatnyi fölény végleges elvesztése.
Nyilván azzal számoltak, hogy a megszerzett területek kapacitásai elegendőek lesznek a győzelemhez, de nem így történt.
Nem gondolom, hogy ilyesmiben gondolokoztak volna. Nem hitték, hogy ekkora, és ilyen elhúzódó háború lesz. 39 őszéig senki sem állt a németek útjába, úgy gondolták, hogy a lengyel invázió is belefér még, mint előtte Csehszlovákia.
A japánok pedig saját szemszögükből már elmentek a falig. A józanabb parancsnokok, mint pl Yamamoto tudta, hogy hosszabb távon esélyük sincs az USA ellen (ahogy azt is tudták, hogy a már folyamatban lévő flotta építési program szinte zárójelbe teszi a flottájukat). Ők kb abban hittek, hogy ha elég nagy csapást mérnek az amerikaiakra, és elég gyorsan elég sokat szereznek, annyiban hagyják. Nem jött be.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 963
21 836
113
Itt meg elfelejtettem irni, hogy mielott mind a ket esetben nagyon nacizasba merulnenk, az elobbi fickot, aki baro volt teljes katonai szertartassal temette el a Bundeswehr 1968-ban, Lemm ezredes pedig a haboru utan alakult Bundeswehrben Generalleutnant rendfokozatig vitte. Szoval… :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nem erted, vagy nem akarod. Dobj ide peldakat, ne a semmirol irj. Jaaah ok nyertek meg… mondjuk azert nem osszehasonlithato a ket teljesitmeny es csak mellekesen jegyzem meg, hogy ha a nemet tabornokoknak olyan szintu Luftwaffe all rendelkezesukre, mint amekkora legitamogatast kerhettek a szovetsegesek, akkor igencsak szart sem nyertek volna meg.
De ne kalandozzunk el, maradjunk a szemelyes tokossegnel, kurazsinal ahogy kezdtuk. Mehetunk lefele rendfokozatban, ha magas a lec a tabornokoknal. Volt olyan szovetseges ornagy vagy ezredes, aki kozelharcban vagy pancelosok megsemmisiteseben mutatott volna peldat? Mert ezeknel a franya nemeteknel ilyenek is akadtak… pl. Heinz-Georg Lemm ezredes egy „sima“ Nahkampfspang tulajdonosa volt, ami olyan kozelharcokban valo reszvetelert jar, ahol kozelharcban, kezitusaban gyozik le az ellenfelet. Csak 15 napot toltott el igy igazoltan…

Ps. Nem g*cizni akarok, csak tenyleg varom az ilyen arcokat es peldakat a te altalad favorizalt oldalrol.
Nem vagyok otthon alegység szinten a 2vh hadtörténelemben.
A fentebb linkelt kanadai listában van jópár őgy, ales stb.
Ha nem veszed sértésnek nem fogom kiguglizni magát a személyeket, viszont sem a VC sem a GC sem a DSO-nál
sem szarral dobálóztak.
Kézitusa, nagyon szar a memóriám, de legutóbb felmerült Tobruk, Cassino, Arnhem.
Mindegyiknél igencsak volt szövetséges szuronyroham például.

De hangsúlyozom: nem nézem le se a németeket, sem más tengely hds katonáit, sőt!
Szerintem nem egyszer megkaptam, hogy tulképpen én náci is vagyok...
De egyébként ott volt az a keleti fronti olasz lovasroham, amikről itt ódákat zengtem.
+én vagyok a fúrum naívja, aki pl azt mondja, hogy haláluk után pont oldaltól
függetlenül egymás mellett ülnek, fegyverbarátságban az ellenfelek.
Az viszont nem jön be, hogy begyűrűzik ide is a mocskos angolszászok narratíva, ami egyáltalán
nem is fair, és nem is fedi az igazságot. Szerintem.

Nem veszem semmibe a hőseiességet egyik oldalon sem. Ahogy a temérdek háborús bűnt sem például, amit mindkét oldal elkövetett. Hagyjuk szerintem a gonoszságot és a rosszindulatot, mert amilyen elánnal állandóan véded az angolok és amerikaiak undorító húzásait, még a végén azt gonolom, hogy gonosz vagy.
Lehet, hogy védem, de pont elég kiszólásom szokott lenni, amiből szerintem egyértelmű, hogy
a hibák tudatában teszem, néha humorosan, avagy hobbiból.
Tagadni nem feltétlenül szoktam, maximum rámutatok, hogy több olvasata, megközelítése is lehet
egy esetnek.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Nem gondolom, hogy ilyesmiben gondolokoztak volna. Nem hitték, hogy ekkora, és ilyen elhúzódó háború lesz. 39 őszéig senki sem állt a németek útjába, úgy gondolták, hogy a lengyel invázió is belefér még, mint előtte Csehszlovákia.
A japánok pedig saját szemszögükből már elmentek a falig. A józanabb parancsnokok, mint pl Yamamoto tudta, hogy hosszabb távon esélyük sincs az USA ellen (ahogy azt is tudták, hogy a már folyamatban lévő flotta építési program szinte zárójelbe teszi a flottájukat). Ők kb abban hittek, hogy ha elég nagy csapást mérnek az amerikaiakra, és elég gyorsan elég sokat szereznek, annyiban hagyják. Nem jött be.
Az már a Mein Kampf-ból is kiderült, hogy a kommunizmust ősellenségnek tekintette a Führer, csak idő kérdése volt a konfrontáció. Abban lehet, hogy bízott, hogy a francia-angol szövetség nem üzen hadat Lengyelországért sem, mert jobban szeretik a békét.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nem gondolom, hogy ilyesmiben gondolokoztak volna. Nem hitték, hogy ekkora, és ilyen elhúzódó háború lesz. 39 őszéig senki sem állt a németek útjába, úgy gondolták, hogy a lengyel invázió is belefér még, mint előtte Csehszlovákia.
A japánok pedig saját szemszögükből már elmentek a falig. A józanabb parancsnokok, mint pl Yamamoto tudta, hogy hosszabb távon esélyük sincs az USA ellen (ahogy azt is tudták, hogy a már folyamatban lévő flotta építési program szinte zárójelbe teszi a flottájukat). Ők kb abban hittek, hogy ha elég nagy csapást mérnek az amerikaiakra, és elég gyorsan elég sokat szereznek, annyiban hagyják. Nem jött be.
Leszögezem: nem felszopom megint az angolszászokat. De ez tény :D
Azt elfelejtették a japánok és a németek is, hogy az angolszászok, ha szarban van a haza és fel kell állni
a tea vagy BBQ mellől, akkor pont úgy tudnak harcolni, mint akár egy porosz vagy japán vagy bárki.
Erre temérdek példa volt a történelem során.
Én személy szerint biztos vagyok benne, hogy pl Churchill beszéde: levegőben, tengeren, parton, városokban, hegyekben...
az nem duma lett volna, hanem a teljes megsemmisülésig harcoltak volna ha úgy dobja a gép.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Itt meg elfelejtettem irni, hogy mielott mind a ket esetben nagyon nacizasba merulnenk, az elobbi fickot, aki baro volt teljes katonai szertartassal temette el a Bundeswehr 1968-ban, Lemm ezredes pedig a haboru utan alakult Bundeswehrben Generalleutnant rendfokozatig vitte. Szoval… :)
Hát igen... a korai Bundeswehr és Bundermarine szervezése... :D
Egyébként meg Patton, Churchill és pl Monty is úgy lehetett vele, hogy OK legyőztük őket, 'denácifikáltuk',
de azért nem olyan rossz gyerekek ezek.
Persze a legyőzetésig a sz@rt is ki kell verni belőlük, de a béke után lehet úriemberként tárgyalni :)
Nyilván ezért is volt lehetősége egyes ex 3R tiszteknek folytatni a pályafutásukat.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 366
17 643
113
Lehet, hogy védem, de pont elég kiszólásom szokott lenni, amiből szerintem egyértelmű, hogy
a hibák tudatában teszem, néha humorosan, avagy hobbiból.
Tagadni nem feltétlenül szoktam, maximum rámutatok, hogy több olvasata, megközelítése is lehet
egy esetnek.
Szoktak kiszólásaid lenni, egy másodpercig sem tagadom. Azt tudom csak írni, amilyen kép kialakul.
Leszögezem: nem felszopom megint az angolszászokat. De ez tény :D
Azt elfelejtették a japánok és a németek is, hogy az angolszászok, ha szarban van a haza és fel kell állni
a tea vagy BBQ mellől, akkor pont úgy tudnak harcolni, mint akár egy porosz vagy japán vagy bárki.
Erre temérdek példa volt a történelem során.
Én személy szerint biztos vagyok benne, hogy pl Churchill beszéde: levegőben, tengeren, parton, városokban, hegyekben...
az nem duma lett volna, hanem a teljes megsemmisülésig harcoltak volna ha úgy dobja a gép.
Kölcsönösen ment egymás lenézése,ez szerintem általános volt (talán főleg sok japán tiszt oldaláról). De csak ismételni tudom magam, a tengelyhatalmak szerintem nem gondolták, hogy az angolszászok telljes mellszélességgel beleállnak a háborúba. A németek nem gondolták, hogy a békeszerződés felrúgása, a Ruhr-vidék, Ausztria, Csehszlovákia, a bécsi döntések után Lengyelország miatt fognak hadat üzenni, Japán meg bízott benne, hogy a gyors eredmények elrettentik az USÁ-t egy totális háborútól.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Ennél több bátorság nem nagyon lehet egy fényképen.
F3JSSBxaAAMPfzl
Fogd meg a söröm...

a1758ded-54df-4ee5-9890-8e84dc15a090.jpeg