T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Egy friss videó az UVZ-ből(szept 19.) ahol típus gyártása/modernizációja folyik: T-72B3M, T-90M és BMPT "Terminator" . Ha ügyesen nézitek a videót megtudjátok mennyi T-90M lett legyártva. ;)

Sokan bevettékegy angol nyelvu kamu anyag hírét, hogy évi 1000 darabot gyártanak.

Aztán én voltam az aki nem tudja a legyártot mennyiséget, amikor 120-150 darabra saccoltam a nyáron. :)

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 145
113
Egy friss videó az UVZ-ből(szept 19.) ahol típus gyártása/modernizációja folyik: T-72B3M, T-90M és BMPT "Terminator" . Ha ügyesen nézitek a videót megtudjátok mennyi T-90M lett legyártva. ;)

Sokan bevettékegy angol nyelvu kamu anyag hírét, hogy évi 1000 darabot gyártanak.

Aztán én voltam az aki nem tudja a legyártot mennyiséget, amikor 120-150 darabra saccoltam a nyáron. :)




Én néztem a legügyesebben,de kb 5 szót értettem belőle, szóval mennyit gyártanak?
:)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 649
77 638
113
Halkan jegyzem meg, hogy ma is (igazából tegnap de ki nézi...) szembe jött a valóság...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 452
113
Én meg így néztem mint a hülye, hogy mégis mi a rosseb akar az a cirill L betű lenni a 96 előtt 1:24-nél, de akkor csak Grísának volt ronda írása :D

Vagy az egy orosz g.
Goda 96...
Évi 96....
:)
Ti elhiszitek, hogy egy firkálmány mutatja meg mennyit gyártanak?
Mi lenne, ha 10 000 lenne rákarcolva?
Tiszta hit gyülekezete vagytok....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 967
113
Vagy az egy orosz g.
Goda 96...
Évi 96....
:)
Ti elhiszitek, hogy egy firkálmány mutatja meg mennyit gyártanak?
Mi lenne, ha 10 000 lenne rákarcolva?
Tiszta hit gyülekezete vagytok....
A 196 egyébként még egy komolyan vehető szám lenne szerintem ha számolgatjuk mióta gyártják és azért láttunk a 90M-ből elég sokat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 508
113
Vagy az egy orosz g.
Goda 96...
Évi 96....
:)
Ti elhiszitek, hogy egy firkálmány mutatja meg mennyit gyártanak?
Mi lenne, ha 10 000 lenne rákarcolva?
Tiszta hit gyülekezete vagytok....
A kezdetektől gyártottak annyit, te szerencsétlen, nem a 2023-as évben. :) Egyébként az eredeti posztban volt. ;)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 452
113
A 196 egyébként még egy komolyan vehető szám lenne szerintem ha számolgatjuk mióta gyártják és azért láttunk a 90M-ből elég sokat.

Minden hihető, persze. Az is, hogy T-90A-kat építenek át M-re, mert volt korábban erről is szó. És látványosan kevés A van bevetve Ukrajnában. Én a helyükben az egyszerűbb és olcsóbb, meg persze gyorsabb utat választanám.
Az újabbak még több ERA-t kapnak, sok a veszteség. Ha eddig legyártottak 100-150-et, akkor is a harmaduk elveszett másfél év alatt.

A kezdetektől gyártottak annyit, te szerencsétlen, nem a 2023-as évben. :) Egyébként az eredeti posztban volt. ;)

Azt meg te honnan tudod, hogy mennyit gyártottak, te szerencsétlen?
:)
Firkálmányokkal üzennek neked, hogy terjeszd az igét?
 
  • Vicces
Reactions: megazez and papajoe

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 454
8 731
113
Valahogy minden háborúban, mindig arra jönnek rá, hogy több páncél kell.

Igen, erről van szó! A harckocsinál - a harckocsik alapfeladatából következően - a védettség az elsőszámú szempont. Hisz az a lényegük, hogy elég védettek ahhoz, hogy nem lehet könnyen leküzdeni őket, ebből következőleg ha támadáshoz elég mennyiséget gyűjtesz össze, akkor lehet sikeres támadást indítani még erősen védett pozíciók, vonalak ellen is.

De időröl időre felmerül, hogy biztosítsunk egy kicsit nagyobb tűzerőt és mozgékonyságot a védelem csökkentése árán. A harckocsi a tűzerő, a védettség és a mozgékonyság szenthármasáról szól a mondás szerint, de ez csak ezt a tévhitet erősíti. És a gyakorlatban is bebizonyosodott már, hogy ez nem működik, az ilyen harckocsikat egy komolyabb konfliktusban az ellenség halomra fogja lőni.

Ez történt sok orosz (és nem orosz) harckocsival is most az ukrajnai háborúban. A T-90M-ek is így jártak. Úgy veszített el egy csomó harckocsit Oo, hogy alig volt sikeres támadása. Nem is használta arra igazán. Ágyú + gyalogroham volt a támadás eszköze. Ha lenne rendes harckocsija Oo-nak, és elég darab lenne belőle, akkor nem húzódtak volna ilyen sokáig az ostromok, például Bahmutnál.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 649
77 638
113
Igen, erről van szó! A harckocsinál - a harckocsik alapfeladatából következően - a védettség az elsőszámú szempont. Hisz az a lényegük, hogy elég védettek ahhoz, hogy nem lehet könnyen leküzdeni őket, ebből következőleg ha támadáshoz elég mennyiséget gyűjtesz össze, akkor lehet sikeres támadást indítani még erősen védett pozíciók, vonalak ellen is.

De időröl időre felmerül, hogy biztosítsunk egy kicsit nagyobb tűzerőt és mozgékonyságot a védelem csökkentése árán. A harckocsi a tűzerő, a védettség és a mozgékonyság szenthármasáról szól a mondás szerint, de ez csak ezt a tévhitet erősíti. És a gyakorlatban is bebizonyosodott már, hogy ez nem működik, az ilyen harckocsikat egy komolyabb konfliktusban az ellenség halomra fogja lőni.

Ez történt sok orosz (és nem orosz) harckocsival is most az ukrajnai háborúban. A T-90M-ek is így jártak. Úgy veszített el egy csomó harckocsit Oo, hogy alig volt sikeres támadása. Nem is használta arra igazán. Ágyú + gyalogroham volt a támadás eszköze. Ha lenne rendes harckocsija Oo-nak, és elég darab lenne belőle, akkor nem húzódtak volna ilyen sokáig az ostromok, például Bahmutnál.
Húha! A legnagyobb harckocsigyártó nemzetek és gondolkozók sem merik kijelenteni, hogy a tűzerő, védettség, mobilitás szentháromságból melyik a legfontosabb.