A Minimin a cső 1,8 kg, a fegyver tömegének kb. 1/4-e, kb. 200 lövésenként cserélni kell, a PKM-en 2,4 kg a cső, a fegyver tömegének kb. 1/3-a, kb. hasonló a csőcsere szükséglete is (tűzütemtől függően lehet 400 lövés is). De ez teljesen általános géppuskáknál, adott lövésszám cseréled a csövet és kész, vagy előveszed a vízhűtéses Maximot... A harcjárműves változata értelemszerűen vastagabb csővel készül, de ez is megszokott, ott nem játszik annyira a csőcsere, mint a gyalogságnál.
A Minimi nem azért dögnehéz, mert valami különösen vastag csöve lenne (nincs neki), egyszerűen a tokszerkezete reménytelenül nehéz és elavult, hiszen az alapkonstrukció, az FN MAG tokja is kb. első világháborús designon alapul (a Miniminek eltérő a zárszerkezeze).
Egyébként visszatérve a Minimire - az iraki és afganisztáni bevetéseken legalább 12 hónapig részt vevő jenki katonák körében volt az Army-nak saját "felhasználói elégedettség felmérése is". Összesen 2608 felmérést végeztek (CRM D0015259.A2).
Az összes kézifegyver (M9, M4, M16, M249) az M249-el voltak a legkevésbé megelégedve: az M249 esetében 30%-uk számolt be valamilyen harc közbeni akadály fellépéséről, ebből az esetek 41%-ában az akadály fellépésée súlyos harcászati következményekkel járt, ami szintén a legrosszabb statisztikai adat volt az összes vizsgált fegyver közül.
A katonák kézifegyverekbe vetett bizalma az összes negatívum miatt az M9-esnél volt a legalacsonyabb (45%-uk nem bízott benne), a második legrosszabb az M249-esnél volt, a megkérdezettek 35%-a nem bízott a fegyverben - ebből 45% azért, mert a fegyver nem volt megbízható, 20% pedig azért, mert nehéz karbantartani. Az M9-esnél a legfontosabb ok a nehézkes karbantarthatóság (30%), a többi probléma kb. egyenlően oszlott meg, míg az M249-nél ezzel szemben látványos a műszaki problémák nagy aránya. Ezzel szemben a megbízhatóságáról nem különösebben híres erről híres AR 15 vonalon mindössze 30%-uk jelölte meg az elégedetlensége okát a harc közbeni akadályok fellépésére. Az M249-essel kapcsolatos fejlesztési javaslatok között hangsúlyos volt a súlycsökkentés igénye, mert a fegyver egyszerűen túl nehéz volt.