[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 642
5 061
113
Gestamen golyószóró kézben, mg42 mellett.

4f25ffd6804816c6281b674e14c1620016e16121.jpg


 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
850
4 293
93
Gestamen golyószóró kézben, mg42 mellett.

4f25ffd6804816c6281b674e14c1620016e16121.jpg


Megnyitottam a képeket. A belső asztalon "Dina Gestamen vadászkiállítás" felirat felett milyen okból volt kirakva egy FN-FAL, meg csehszlovák VZ26-os, meg talán egy régi Skorpió? Azokat is mi gyártjuk/gyártottuk? :D
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 642
5 061
113
Megnyitottam a képeket. A belső asztalon "Dina Gestamen vadászkiállítás" felirat felett milyen okból volt kirakva egy FN-FAL, meg csehszlovák VZ26-os, meg talán egy régi Skorpió? Azokat is mi gyártjuk/gyártottuk? :D
A diana fegyverműszerész képző technikum. Minden félre fegyver szerkezetét/szerelését oktatják. Viszonylag nagy (szerintem nagyrészt elavult) repertoárral rendelkeznek.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 234
2 568
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 009
15 954
113
Hát, én innen így az mg42re szavaznék....

Miért akarsz egy olyan típust rendszeresíteni ami bevált, bizonyított, vagy 50 ország rendszeresítette, csak a szomszédságunkban 4-en 5-en (olaszok, osztrákok, szerbek, németek, talán Svájc is?) és mindenki a mai napig másolja egyes részeit, ráadásul hadigazdaságban, szar anyagokból, fillérekért gyártható bármelyik üzemben, és befosol ha meghallod?
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
223
565
93
A diana fegyverműszerész képző technikum. Minden félre fegyver szerkezetét/szerelését oktatják. Viszonylag nagy (szerintem nagyrészt elavult) repertoárral rendelkeznek.
Én oda jártam, vadászati szemmel nagyon aktuális volt.
Sportlövőként is (akkor).
Amikor végeztünk akkor kapták meg az első bent meg skorpiókat véleményezésre.
A Diana egyike azoknak a műhelyeknek amik a mai napig qrva jó alapokat adnak.
Mindezt úgy hogy a BME hasonló oktatása nem is kapirgálta 15évvel azelőtt azt a szintet amit egy ilyen 7végi iskola alapból megadott....
Persze azóta biztos minden sokkal jobb lett.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 234
2 568
113
Miért akarsz egy olyan típust rendszeresíteni ami bevált, bizonyított, vagy 50 ország rendszeresítette, csak a szomszédságunkban 4-en 5-en (olaszok, osztrákok, szerbek, németek, talán Svájc is?) és mindenki a mai napig másolja egyes részeit, ráadásul hadigazdaságban, szar anyagokból, fillérekért gyártható bármelyik üzemben, és befosol ha meghallod?
Én csak egy pikirt összehasonlítást mertem tenni...


Egyébként... Emlékeim szerint az mg 42 licenszet megvettük... Szóval akár oda is lehetne adni gestameneknek, hogy ne, tegyél rá optikát meg szerelksint és a markolat ne bakelit legyen....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 269
78 953
113
Én csak egy pikirt összehasonlítást mertem tenni...


Egyébként... Emlékeim szerint az mg 42 licenszet megvettük... Szóval akár oda is lehetne adni gestameneknek, hogy ne, tegyél rá optikát meg szerelksint és a markolat ne bakelit legyen....
Ne akarjunk már MG42-t 2024-ben!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 009
15 954
113
Mikor? 1944-ben? :D

Szem amúgy az a fegyver "szabad préda": bárki másolhatja tetszés szerint.

Az eredeti lehet, mert a német licenceket szabad prédává nyilvánították a háború után.

Viszont azóta volt egy két apró változtatás, úgy tudom most a Rheinmetallé, indultak is egy modernizált változatával a német géppuska tenderen, de azon végül az MG5-öt választotta a Bundeswehr.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 214
13 796
113
Egyébként... Emlékeim szerint az mg 42 licenszet megvettük... Szóval akár oda is lehetne adni gestameneknek, hogy ne, tegyél rá optikát meg szerelksint és a markolat ne bakelit legyen....
Danuviának volt licensze 6780 darabra, de az a gyár már megszunt, illetve minden jogot az Intermodul Weapon Shops szerezte meg.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 611
8 234
113
Tessék
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 278
113
Tessék
A fő probléma még mindig az, hogy egy dagadt dög :D