Hir jött, ( Nemzeti Hirháló) hogy a Paks II.-nél elbocsátások vannak.
Tudunk erről valami hiteleset?
Köszi.
Tudunk erről valami hiteleset?
Köszi.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A linkelt pdfben, videóban minden benne van.Erről tudnál bővebbet mondani?
40+ °Ez egy jó hír - viszont nézted az 1 m3 / perc vízhozamot? Jól írtad? És mi a hőmérséklete?
Hir jött, ( Nemzeti Hirháló) hogy a Paks II.-nél elbocsátások vannak.
Tudunk erről valami hiteleset?
Köszi.
normális országban az ilyenekről a bűnügyi rovatban olvasunk1, 274 milliárd Ft értékű lítium energiatárolót telepít az Energiabörze Power Kft. Almásfüzitőn
Az Energiabörze cégcsoport tagja, az Energiabörze Power Kft. az RRF-6.5.1-23-2024-00011 számú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című projekt keretében 2,2 MW teljesítményű lítium-ionos energiatárolót épít Almásfüzitőn. A beruházás az Európai Unió 297 millió forint értékű támogatásával, 1,274 milliárd forintos összköltséggel valósul meg. A fejlesztés célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások hatékonyabb integrációja a villamosenergia-rendszerbe, elősegítve a fenntartható energiatermelést és Magyarország klímacéljait. Az energiatároló 2 órás folyamatos energia ki- és betáplálásra lesz alkalmas. A projekt befejezése 2026. áprilisára várható.
Az Energiabörze cégcsoport tagja, az Energiabörze Power Kft. megkezdte a 2,2 MW beépített kapacitású lítium energiatároló telepítési projektjének a megvalósítását Almásfüzitőn. A beruházás a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (HEE) támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával 297 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával valósulhat meg. A projekt tervezett összköltsége 1,274 milliárd forint. Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson támogatást nyert RRF-6.5.1-23-2024-00011 azonosító számú projekt célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához a villamosenergia-rendszerbe. A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílik újabb, megújuló energiaforrások alapú termelők létesítésére és hálózati csatlakozásukra, ezzel elősegítve a fenntartható energiatermelés növekedését. A projekt hozzájárulásával tovább erősödik az Energiabörze szerepe a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében.
A beruházás az Energiabörze Power Kft. almásfüzitői telephelyén valósul meg, ahol maximális teljesítményen üzemeltetve 2 órán át megszakítás nélkül villamosenergia ki- vagy betáplálásra alkalmas litium-ionos energiatolók kerülnek kiépítésre. A beruházás célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához az országos villamosenergia-rendszerbe. A projekt megvalósítása lehetőséget biztosít arra, hogy a megújuló energiaforrások, mint például a nap- és szélenergia, még nagyobb mértékben hozzájáruljanak a villamosenergia-termeléshez. Az időjárásfüggő termelés rendszerszintű integrációja nemcsak a meglévő kapacitások hatékony kihasználását teszi lehetővé, hanem új megújuló energiaforrás alapú termelők létesítését és azok hálózati csatlakoztatását is biztosítja.
A projekt elősegíti a fenntartható energiatermelés növekedését, és hozzájárul a zöld energiaalapú gazdaság fejlődéséhez. Az új energiaforrások integrálása lehetővé teszi, hogy a villamosenergia-rendszer egyre inkább az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, megújuló energiaforrásokra épüljön, elősegítve ezzel Magyarország klímacéljainak elérését.
A projekt megvalósítása révén az Energiabörze cégcsoport, melynek az Energiabörze Power Kft leányvállalata, szerepe tovább erősödik a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében. Az Energiabörze a megújuló energiaforrások piacának koordinálásával és az integrált energiaellátás biztosításával hozzájárul a gazdaság zöld átállásához, biztosítva a hosszú távú fenntarthatóságot és energiaellátásbiztonságot.
A projekt várhatóan jelentős hatással lesz a hazai energiaiparra, növelve a megújuló energiaforrások részesedését a villamosenergia-termelésben, és hozzájárulva ezzel a tiszta energia jövőbeni elérhetőségéhez.
Az energiatárolói beruházási projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja 2026. április 30.
Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson Az Energiabörze Power Kft. mellett a cégcsoport másik tagja, a PLOOP Kft is támogatást nyert energiatároló létesítésére. A támogatási szerződések 2024. júliusában, valamint 2024. októberében kerültek aláírásra. A nyertes pályázati projektek összértéke mintegy 3,974 milliárd forint, melyből az elnyert vissza nem térítendő támogatás összege összesen 1,053 milliárd forint.
-----
2,7 milliárd Ft értékű energiatárolót telepít a PLOOP Kft. Szabadbattyánban és Csongrádban
Az Energiabörze cégcsoport tagja, a PLOOP Kft. az RRF-6.5.1-23-2024-00047 számú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című projekt keretében 5,6 MW teljesítményű lítium-ionos energiatárolókat épít Csongrádon és Szabadbattyánban. A beruházás az Európai Unió 756 millió forint értékű támogatásával, 2,7 milliárd forintos tervezett összköltséggel valósul meg. A fejlesztés célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások hatékonyabb integrációja a villamosenergia-rendszerbe, elősegítve a fenntartható energiatermelést és Magyarország klímacéljait. Az energiatároló 2 órás folyamatos energia ki- és betáplálásra lesz alkalmas. A projekt fizikai befejezése 2026. áprilisára várható.
Az Energiabörze cégcsoport tagja, a PLOOP Kft. megkezdte a 5,6 MW beépített kapacitású energiatároló telepítési projektjének a megvalósítását Szabadbattyánban és két helyszínen Csongrádban. A beruházás a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (HEE) támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával 756 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával valósulhat meg. A projekt tervezett összköltsége 2,7 milliárd forint. Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson támogatást nyert RRF-6.5.1-23-2024-00047 azonosító számú projekt célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához a villamosenergia-rendszerbe. A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílik újabb, megújuló energiaforrások alapú termelők létesítésére és hálózati csatlakozásukra, ezzel elősegítve a fenntartható energiatermelés növekedését. A projekt hozzájárulásával tovább erősödik az Energiabörze szerepe a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében.
A beruházás keretében a PLOOP Kft. Szabadbattyánban és kettő Csongrádban található megvalósítási helyszínen, maximális teljesítményen üzemeltetve 2 órán át megszakítás nélkül villamosenergia ki- vagy betáplálásra alkalmas lítium-ionos energiatolók kerülnek kiépítésre. A beruházás célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához az országos villamosenergia-rendszerbe. A projekt megvalósítása lehetőséget biztosít arra, hogy a megújuló energiaforrások, mint például a nap- és szélenergia, még nagyobb mértékben hozzájáruljanak a villamosenergia-termeléshez. Az időjárásfüggő termelés rendszerszintű integrációja nemcsak a meglévő kapacitások hatékony kihasználását teszi lehetővé, hanem új megújuló energiaforrás alapú termelők létesítését és azok hálózati csatlakoztatását is biztosítja.
A projekt elősegíti a fenntartható energiatermelés növekedését, és hozzájárul a zöld energiaalapú gazdaság fejlődéséhez. Az új energiaforrások integrálása lehetővé teszi, hogy a villamosenergia-rendszer egyre inkább az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, megújuló energiaforrásokra épüljön, elősegítve ezzel Magyarország klímacéljainak elérését.
A projekt megvalósítása révén az Energiabörze cégcsoport, melynek a PLOOP Kft. leányvállalata, szerepe tovább erősödik a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében. Az Energiabörze a megújuló energiaforrások piacának koordinálásával és az integrált energiaellátás biztosításával hozzájárul a gazdaság zöld átállásához, biztosítva a hosszú távú fenntarthatóságot és energiaellátásbiztonságot.
A projekt várhatóan jelentős hatással lesz a hazai energiaiparra, növelve a megújuló energiaforrások részesedését a villamosenergia-termelésben, és hozzájárulva ezzel a tiszta energia jövőbeni elérhetőségéhez.
Az energiatárolói beruházási projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja 2026. április 30.
Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson A PLOOP Kft. mellett a cégcsoport másik tagja, az Energiabörze Power Kft. is támogatást nyert lítiumos energiatároló létesítésére. A támogatási szerződések 2024. októberében, illetve 2024 júliusában kerültek aláírásra. A nyertes pályázati projektek összértéke mintegy 3,974 milliárd forint, melyből az elnyert vissza nem térítendő támogatás összege összesen 1,053 milliárd forint.
A projektről bővebb információt a www.energiaborze.hu oldalon olvashatnak.
1, 274 milliárd Ft értékű lítium energiatárolót telepít az Energiabörze Power Kft. Almásfüzitőn
Az Energiabörze cégcsoport tagja, az Energiabörze Power Kft. az RRF-6.5.1-23-2024-00011 számú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című projekt keretében 2,2 MW teljesítményű lítium-ionos energiatárolót épít Almásfüzitőn. A beruházás az Európai Unió 297 millió forint értékű támogatásával, 1,274 milliárd forintos összköltséggel valósul meg. A fejlesztés célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások hatékonyabb integrációja a villamosenergia-rendszerbe, elősegítve a fenntartható energiatermelést és Magyarország klímacéljait. Az energiatároló 2 órás folyamatos energia ki- és betáplálásra lesz alkalmas. A projekt befejezése 2026. áprilisára várható.
Az Energiabörze cégcsoport tagja, az Energiabörze Power Kft. megkezdte a 2,2 MW beépített kapacitású lítium energiatároló telepítési projektjének a megvalósítását Almásfüzitőn. A beruházás a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (HEE) támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával 297 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával valósulhat meg. A projekt tervezett összköltsége 1,274 milliárd forint. Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson támogatást nyert RRF-6.5.1-23-2024-00011 azonosító számú projekt célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához a villamosenergia-rendszerbe. A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílik újabb, megújuló energiaforrások alapú termelők létesítésére és hálózati csatlakozásukra, ezzel elősegítve a fenntartható energiatermelés növekedését. A projekt hozzájárulásával tovább erősödik az Energiabörze szerepe a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében.
A beruházás az Energiabörze Power Kft. almásfüzitői telephelyén valósul meg, ahol maximális teljesítményen üzemeltetve 2 órán át megszakítás nélkül villamosenergia ki- vagy betáplálásra alkalmas litium-ionos energiatolók kerülnek kiépítésre. A beruházás célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához az országos villamosenergia-rendszerbe. A projekt megvalósítása lehetőséget biztosít arra, hogy a megújuló energiaforrások, mint például a nap- és szélenergia, még nagyobb mértékben hozzájáruljanak a villamosenergia-termeléshez. Az időjárásfüggő termelés rendszerszintű integrációja nemcsak a meglévő kapacitások hatékony kihasználását teszi lehetővé, hanem új megújuló energiaforrás alapú termelők létesítését és azok hálózati csatlakoztatását is biztosítja.
A projekt elősegíti a fenntartható energiatermelés növekedését, és hozzájárul a zöld energiaalapú gazdaság fejlődéséhez. Az új energiaforrások integrálása lehetővé teszi, hogy a villamosenergia-rendszer egyre inkább az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, megújuló energiaforrásokra épüljön, elősegítve ezzel Magyarország klímacéljainak elérését.
A projekt megvalósítása révén az Energiabörze cégcsoport, melynek az Energiabörze Power Kft leányvállalata, szerepe tovább erősödik a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében. Az Energiabörze a megújuló energiaforrások piacának koordinálásával és az integrált energiaellátás biztosításával hozzájárul a gazdaság zöld átállásához, biztosítva a hosszú távú fenntarthatóságot és energiaellátásbiztonságot.
A projekt várhatóan jelentős hatással lesz a hazai energiaiparra, növelve a megújuló energiaforrások részesedését a villamosenergia-termelésben, és hozzájárulva ezzel a tiszta energia jövőbeni elérhetőségéhez.
Az energiatárolói beruházási projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja 2026. április 30.
Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson Az Energiabörze Power Kft. mellett a cégcsoport másik tagja, a PLOOP Kft is támogatást nyert energiatároló létesítésére. A támogatási szerződések 2024. júliusában, valamint 2024. októberében kerültek aláírásra. A nyertes pályázati projektek összértéke mintegy 3,974 milliárd forint, melyből az elnyert vissza nem térítendő támogatás összege összesen 1,053 milliárd forint.
-----
2,7 milliárd Ft értékű energiatárolót telepít a PLOOP Kft. Szabadbattyánban és Csongrádban
Az Energiabörze cégcsoport tagja, a PLOOP Kft. az RRF-6.5.1-23-2024-00047 számú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című projekt keretében 5,6 MW teljesítményű lítium-ionos energiatárolókat épít Csongrádon és Szabadbattyánban. A beruházás az Európai Unió 756 millió forint értékű támogatásával, 2,7 milliárd forintos tervezett összköltséggel valósul meg. A fejlesztés célja az időjárásfüggő megújuló energiaforrások hatékonyabb integrációja a villamosenergia-rendszerbe, elősegítve a fenntartható energiatermelést és Magyarország klímacéljait. Az energiatároló 2 órás folyamatos energia ki- és betáplálásra lesz alkalmas. A projekt fizikai befejezése 2026. áprilisára várható.
Az Energiabörze cégcsoport tagja, a PLOOP Kft. megkezdte a 5,6 MW beépített kapacitású energiatároló telepítési projektjének a megvalósítását Szabadbattyánban és két helyszínen Csongrádban. A beruházás a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (HEE) támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával 756 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával valósulhat meg. A projekt tervezett összköltsége 2,7 milliárd forint. Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson támogatást nyert RRF-6.5.1-23-2024-00047 azonosító számú projekt célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához a villamosenergia-rendszerbe. A fejlesztés eredményeként lehetőség nyílik újabb, megújuló energiaforrások alapú termelők létesítésére és hálózati csatlakozásukra, ezzel elősegítve a fenntartható energiatermelés növekedését. A projekt hozzájárulásával tovább erősödik az Energiabörze szerepe a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében.
A beruházás keretében a PLOOP Kft. Szabadbattyánban és kettő Csongrádban található megvalósítási helyszínen, maximális teljesítményen üzemeltetve 2 órán át megszakítás nélkül villamosenergia ki- vagy betáplálásra alkalmas lítium-ionos energiatolók kerülnek kiépítésre. A beruházás célja, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon az időjárásfüggő villamosenergiatermelő kapacitások hatékony integrálásához az országos villamosenergia-rendszerbe. A projekt megvalósítása lehetőséget biztosít arra, hogy a megújuló energiaforrások, mint például a nap- és szélenergia, még nagyobb mértékben hozzájáruljanak a villamosenergia-termeléshez. Az időjárásfüggő termelés rendszerszintű integrációja nemcsak a meglévő kapacitások hatékony kihasználását teszi lehetővé, hanem új megújuló energiaforrás alapú termelők létesítését és azok hálózati csatlakoztatását is biztosítja.
A projekt elősegíti a fenntartható energiatermelés növekedését, és hozzájárul a zöld energiaalapú gazdaság fejlődéséhez. Az új energiaforrások integrálása lehetővé teszi, hogy a villamosenergia-rendszer egyre inkább az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, megújuló energiaforrásokra épüljön, elősegítve ezzel Magyarország klímacéljainak elérését.
A projekt megvalósítása révén az Energiabörze cégcsoport, melynek a PLOOP Kft. leányvállalata, szerepe tovább erősödik a megújuló energiaforrások hasznosításában, amely kulcsszereplővé válik a jövő energiarendszerének zöld alapú működtetésében. Az Energiabörze a megújuló energiaforrások piacának koordinálásával és az integrált energiaellátás biztosításával hozzájárul a gazdaság zöld átállásához, biztosítva a hosszú távú fenntarthatóságot és energiaellátásbiztonságot.
A projekt várhatóan jelentős hatással lesz a hazai energiaiparra, növelve a megújuló energiaforrások részesedését a villamosenergia-termelésben, és hozzájárulva ezzel a tiszta energia jövőbeni elérhetőségéhez.
Az energiatárolói beruházási projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja 2026. április 30.
Az RRF-6.5.1-23 kódszámú, "Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőkkel" című pályázati felhíváson A PLOOP Kft. mellett a cégcsoport másik tagja, az Energiabörze Power Kft. is támogatást nyert lítiumos energiatároló létesítésére. A támogatási szerződések 2024. októberében, illetve 2024 júliusában kerültek aláírásra. A nyertes pályázati projektek összértéke mintegy 3,974 milliárd forint, melyből az elnyert vissza nem térítendő támogatás összege összesen 1,053 milliárd forint.
A projektről bővebb információt a www.energiaborze.hu oldalon olvashatnak.
Ha nem a térség meghatározó haderejét építettük volna, akkor bele lehetne dörgölni a horvátok orrát a pisijükbe, de hát ugye kinek mit intézett a kormánya helyzet van.A gáz jön a Török Áramlaton keresztül, azzal nincs probléma.
Horvátország az olajjal pimaszkodik.
Na, azzal nem tudunk mit kezdeni, ha az ukránok leállítják a Barátság II-t.
olaj és gáz ügyben meg kell várni azt a két hetet amikor a trump hatalomba kerül, és teríti a lapjait oroszukrán ügybenSzerintetek most ez a szlovák (magyar) gázhelyzet, arra várható válaszok nem adhatnak okot megint az ukránoknak, hogy a Barátság kőolaj vezetékkel szívózannak? Tudom, tavaly lett megállapodás, hogy már a MOL a tulajdonosa a kőolajnak onnantól kezdve, hogy átveszi a fehérorosz határon, csak ismerve az ukrán mentalitást, simán alánk vágnak így is.
sztem is van vmi a háttérben, na meg most, hogy a gáz tranzit leállt, így már csak az olajból lehet pénzük.olaj és gáz ügyben meg kell várni azt a két hetet amikor a trump hatalomba kerül, és teríti a lapjait oroszukrán ügyben
mert jelenleg titkolja
vagy azért mert arra már rájött hogy a korábbi elképzelései nem fognak működni más ötlete meg nincs, vagy azért mert már tárgyal titokban az oroszokkal, vagy azért mert valami olyan új tervet ötlött ki aminek valamiért fontos összetevője a meglepetés
ha tárgyal és két hét múlva lesz annak a tárgyalásnak valamiféle eredménye akkor az tartalmazhat arra vonatkozó részt is hogy mi lehet az orosz-eu energiaszállítások jövője ezen belül a magyarszlovákosztrák gázé és olajé
normális országban az ilyenekről a bűnügyi rovatban olvasunk
a baj az hogy nem csak magyarországon, hanem az egész fejlettnyugaton ha a lopást leöntjük valami kis zöld mázzal az átlényegül valami csudálatos eredménnyé ami nem csak hogy nem büntetendő még javítja is a népszerűséget...
ukránoknak mindegy, amennyi pénz hiányzik a villanyszámla-bérek-zsoldok-nyugdíjak kifizetéséhez annyit utal nekik az európai uniósztem is van vmi a háttérben, na meg most, hogy a gáz tranzit leállt, így már csak az olajból lehet pénzük.
Ezért van az , hogy a német AfD párt belengette, hogyha nyernek , újra kinyitják az ÉÁ csapjait.. Mert teljesen egyértelmű, hogy az a térség fog fejlődni, ahol az energiahordozók és következményeként a villamos energia a legolcsóbb..az oroszukrán háborúig európa gáz árai jellemzően az usa árak 100-200 %-a körül mozogtak, ezt mint ismert kigazdálkodtuk![]()
Monthly natural gas prices United States and Europe 2025| Statista
Natural gas prices in Europe are roughly three times as high as prices in the U.S. In May 2025, natural gas prices in the U.S. were the lowest yet for that yearwww.statista.com
a háborús időszak átmeneti volt, utána az orosz gázról leválással lng-re átállással nagyjából egy 500 %-os szorzó kezd átlagossá válni, ennek kigazdálkodhatatlanságának hatására kezdett el menekülni a tőke európából az usába (is)
lehet hogy az usa palagázkitermelés felpörgetésével nominálisan nálunk is csökkenni fognak a gázárak, ugyanennyivel viszont csökkenni fog az usában is, tehát ez a versenyhátrány problémánkon nem fog segíteni
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..