érdemes megfigyelni hogy mivel a hosszú távú szerződések az oroszokkal ttf alapúak, önmagában a csap megnyitása nem jelent visszatérést a néhai árszinvonalhoz
ha egy újranyitott északi áramlaton piaci alapon küldenek gázt akkor az a piaci ár alatt egy centre fog árazódni mert az oroszok ezzel tudják fullra kihasználni a cső kapacitását és maximalizálni a profitjukat, ha nem piaci áron megy rajta a gáz hanem hosszú távú szerződéssel akkor is valahol ott a mindenkori ttf körül fizetünk érte
a békeidős árszinvonalhoz visszatéréshez kell a többi (lengyel, ukrán) cső is, és az oroszok érdekeltsége abban hogy visszatérjenek ahhoz az árbefolyásolási technikához ami annó biztosította számunka a 15-20 eurós jellemző árakat, saját hülyeségünk ellenében is
Vagyis ha így haladunk, és az USA a Trump igérete szerint kiszáll a földgázának külföldre való kiszállításának eröltetett ötletéből, akkor kezdődhet az EU vezetőinek kanossza járása a Kreml kapuihoz, hogy ők ezt az elmúlt 3 évet nem is igy akarták gondolták, a jövőben kirúgott vezetőiknek feleslegesen járt a szájuk..
Épp az orosz gázár letörő fegyver eddigi alkalmazásával lehetett 2021-ig megakadályozni a 3 - 5 szörös magasságokba repülő gázárat mely folyamatosan erodálja az EU gazdasági, termelési lehetőségeit.
Ahogy írtam régebben, most is irány a bányászbéka s@gge, és ebben Magyarország sem kivétel mert minden pávamutatvány ellenére követi a kiadott központi irányelveket nem vizsgálva hogy azok kinek az érdekeit szolgálják, a magasabb szinteken. A színpadi mutatványok pártállástól független hisztik mindíg a nép elkábítására voltak hivatottak régebben és most is.
Egy ország gazdasági fejlettségi szintjét 50 évvel ezelőtt az egy főre eső kénsav termeléssel adták meg - ma már a legfőbb mutató az egy főre eső villamos energia felhasználás (ipar + lakossági).
Készítettem egy grafikont USA, EU , Magyarország és Kína mutatóit e téren hogy lássátok az elmúlt 25 évben csak pávás helyben toporgás jellemzett bennünket is.. A magyar Bezöldülés volt a második legjobban eröltett régiónkban, meg is látszik a hatása az elmúlt pár évben. Ahogy a sportban mondanák, gyenge kezdés után erős visszaesés, a napelemek, akkugyárak visszaütnek..
Eredmények az elmúlt 23 év fejlődési mutatójában, a mostani szint %-ban, ha 2000 adata 100%
1. Kína 618 %
2. Oroszország 137 %
3. Magyarország 126 %
4. EU átlaga 98 %
5. USA 93 %
Látszik hogy Trumpnak kapaszkodnia kell ha jót akar országának ahol tart még a lendület, de a bevételek, jólét
jelentős része nem a belső ipari termelés felfutásából hanem a külföldön különböző módszerekkel leuralt területek kifacsarálásából erednek.
Ez a facsargatás egyre nehezebben megy, konkrétan Ukrajna esetében ki is borult a bili.. Tehát ez már nem fog menni a közeljövőben, ismét hazai munkára termelésre kell alapoznia USA jólétét - mint 150 éve is ezt tették..
Az oroszok szankciózása csak segíti az ottani gazdasági fejlődést, kényszerhelyzetbe hozva az oroszokat, hogy vége a s@ggvakarós időszaknak rá kell kapcsolni ha nem akarnak felborulni..
A magyar "emelkedés" sem rózsás, mint látjátok a grafikonon
az elmúlt évek kezdődő esése egybeesik a Bezöldülés + akkugyártás elszúrt energia politikájával..