[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bemutatták az új STL-016 mesterlövészpuskát. Hatótávja 2000 m tűzgyorsaság 20 lövés percenként. Az új ukrán Stiletto lőszerrel páncélozott járművek ellen is hatásos.
14725618_370291833306196_420019952160967778_n.jpg
 
http://karpathir.com/2016/10/20/haditechnikai-eszkozoket-adtak-at-az-ukran-hadseregnek/
"Petro Porosenko, Ukrajna elnöke időt szakított hivatalos programja során arra, hogy személyesen adjon át új haditechnikai eszközöket az Ukrán Fegyveres Erőknek – írja a haborumuveszete.hu.
Az eseményre 2016. október 15-én, a harkivi területen megejtett látogatása alatt került sor Csugujev repülőterén.
Az eseményen az Ukrán Légierő három darab Mi-24PU1-es harci helikoptert kapott, amelyek már új hatóművel és megújult navigációs rendszerrel lettek felszerelve, valamint egy-egy darab Mi-8-as szállítóhelikopter, MiG-29-es vadászrepülőgép (oldalszám: 76), Szu-27-es vadászbombázó (oldalszám: 57), Szu-25-ös csatarepülőgép (oldalszám: 39) és egy An-26-os teherszállító repülőgép is az Ukrán Légierő tulajdonába került."

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
http://karpathir.com/2016/10/20/utiterv-keszul-a-ket-eve-halogatott-ukran-rendezesre/
"A kelet-ukrajnai válság rendezésével foglalkozó normandiai négyek abban állapodtak meg berlini csúcstalálkozójukon, hogy november végéig kidolgozzák a minszki tűzszüneti megállapodások végrehajtásának “útitervét” – jelentette be az ötórás tárgyalások után csütörtökre virradóra Petro Porosenko ukrán elnök..."

Két fontos esemény történt:
1.) Vélhetően Kijev megússza még egy hónapig DNR/LNR visszatámadás/támadás nélkül. (ha nem viszi túlzásba, és nem megy el a józan ítélőképessége hogy általános támadást indítson)
2.) Lényegében megbeszélték hogy megvárják az USA elnökválasztást. Addig nem változik semmi, (dacára annak hogy Porosenko hogyan értékeli a tárgyalást, ami viszont vélhetően tényleg legalább a rövid távú túlélést jelenti neki)
 
http://www.karpatinfo.net/cikk/kulf...res-ebesz-missziot-kuldjenek-donyec-medencebe
"Vlagyimir Putyin orosz elnök összességében beleegyezett, hogy az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) fegyveres missziót küldjön a Donyec-medencébe - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön, a "normandiai négyek" előző napi berlini csúcstalálkozóját értékelő moszkvai sajtótájékoztatóján...
...Az elnöki szóvivő cáfolta, hogy megállapodás született volna a Debalceve környékéről történő csapatkivonásról. Szavai szerint erről a kérdésről külügyminiszteri és szakértői szinten fognak egyeztetni."

Egyes értékelések szerint Putyin Szíriáért beáldozná Fonbasszt. Cdsakhogy ebből biztos nem lesz gyakorlatilag semmi, mert ahogy már többször volt róla szó, abban az esetben Közvetlenül Oroszország határához nyomulna komoly NATO érdekeltségű erő, vélhetően rakéta telepítéssel együtt.
Debalcevo értelmezése azért is érdekes, mert a korábbi videok szerint annak elfoglalásában szabadságon lévő orosz tisztek is segédkeztek. Azon kívül még mindig fennál au akkor helyzet, hogy az egy vasúti csomópont, annak újbóli elfoglalása/megkapása béna kacsává teszi DNR/LNR-t, és egy fontos lépés a határ felé nyomuló Ukrán csapatok számára- kettévágni DNR/LNR-t. Azonkívül súlyosan demoralizálná DNR/LNR mintegy 4 milliós lakosságát, és teljes letargiába küldené Donyeck és Luhanszk megszállt részének lakóit, és nem utolsó sorban Odesszától Harkovig az összes reménykedő régiót.
 
Boki
Az elmúlt napokban semmi hírt nem találtam Pushilinről. Mi történt vele? (esetleg magára vette Givi fenyegetőzését?)
 
Tök mindegy mit csinál az a két szerencsétlen megye az USA elnök választás után be lesznesz darálva a szakik és olcsó kutya eledel lesz bőleük Ukránba
 
Magyarország csak egy dolgot nem ért az ukrán vízummentességgel kapcsolatban, hogy miért nem kapták meg eddig, hisz minden jogi akadály elhárult már. Orbán Viktor Brüsszelben egyértelművé tette, hogy a magyarok teljes mértékben támogatják a vízummentesség megadását.

"Azt fogom indítványozni, hogy hozzuk meg azt a döntést, hogy Ukrajna minden állampolgára az Európai Unió területére vízummentesen szabadon beléphessen"- fogalmazott a miniszterelnök.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20161...nanak-a-vizummentes-beutazas-lehetoseget.html
 
Már a teljes ukrán topik egy ulippo propaganda, érdemi információk már alig vannak . :)

Nyilván pénz nélkül az RT működése is akadozik, de attól hozhatnál te is anyagokat amik hirdetik az orosz dicsőséget. Eddig élen jártál ebben.
Becs szó elolvasom amit a fórumra írsz.
 
Nyilván pénz nélkül az RT működése is akadozik, de attól hozhatnál te is anyagokat amik hirdetik az orosz dicsőséget. Eddig élen jártál ebben.
Becs szó elolvasom amit a fórumra írsz.

Neked nem az új választott hazád nyelvét kéne tanulnod? Vagy már boldogulsz vele?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
Magyarország csak egy dolgot nem ért az ukrán vízummentességgel kapcsolatban, hogy miért nem kapták meg eddig, hisz minden jogi akadály elhárult már. Orbán Viktor Brüsszelben egyértelművé tette, hogy a magyarok teljes mértékben támogatják a vízummentesség megadását.

"Azt fogom indítványozni, hogy hozzuk meg azt a döntést, hogy Ukrajna minden állampolgára az Európai Unió területére vízummentesen szabadon beléphessen"- fogalmazott a miniszterelnök.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20161...nanak-a-vizummentes-beutazas-lehetoseget.html
Tehát pl Givi is? :p
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis