[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113

Minden szava baromság.
"Antikommunistának vallod magad, de a legnagyobb hősöd egy volt KGB-s?"
Ó tényleg ? Hát akkor a tisztelt szerzőkém feltehetné azt a kérdést pl Mécs Imrének, hogy miért indult a deklarált mszmp- utódpárt mszp választási listáján ??? A pufajkásék oldalán ??? Hmmm ?
És hogy az a drága Göncz miért akadályozta meg a vörös pribékek nemhogy felelősségre vonását, hanem egyáltalán a nevük nyilvánosságra hozatalát ???
"Amerika és Oroszország nem „egykutya”. Az egyik a magyar szuverenitást garantálja, a másik azt veszélyezteti."
Ez addig a 2016-os év atlantista csúcs-seggnyalása. Szuverenitás ... persze, pont amerikától ... egy gazdasági maffiától...
"A NATO-n keresztül az amerikaiak fizetik a magyar határok biztosítását."
Na itt abbahagyom, mert nem bírok gépelni a röhögéstől.
Ki ez , Gottmayer Lea ? Valami kis egyetemista soros-pénzből ? :D
Meglátszik....Mivel köze sincs a valósághoz. Olyanról beszél, amit még nyomaiban se ismer.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 095
10 283
113
A víz-szennyvíz témához még ide teszem Országh Józsi bácsi előadását, ami jó bevezetés a vízönellátó lap tanulmányozásához, és rövid összefoglalója a lényegnek.

 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 988
113
Minden szava baromság.
"Antikommunistának vallod magad, de a legnagyobb hősöd egy volt KGB-s?"
Ó tényleg ? Hát akkor a tisztelt szerzőkém feltehetné azt a kérdést pl Mécs Imrének, hogy miért indult a deklarált mszmp- utódpárt mszp választási listáján ??? A pufajkásék oldalán ??? Hmmm ?
És hogy az a drága Göncz miért akadályozta meg a vörös pribékek nemhogy felelősségre vonását, hanem egyáltalán a nevük nyilvánosságra hozatalát ???
"Amerika és Oroszország nem „egykutya”. Az egyik a magyar szuverenitást garantálja, a másik azt veszélyezteti."
Ez addig a 2016-os év atlantista csúcs-seggnyalása. Szuverenitás ... persze, pont amerikától ... egy gazdasági maffiától...
"A NATO-n keresztül az amerikaiak fizetik a magyar határok biztosítását."
Na itt abbahagyom, mert nem bírok gépelni a röhögéstől.
Ki ez , Gottmayer Lea ? Valami kis egyetemista soros-pénzből ? :D
Meglátszik....Mivel köze sincs a valósághoz. Olyanról beszél, amit még nyomaiban se ismer.

Amiket írsz azok vagy hülyeségek, vagy leginkább semmilyen formában nem tartoznak ahhoz a témához, amiről a cikk szól! Amúgy kiváló cikk. rámutat arra az eszement elmebajra, ami az átlag magyar oroszimádót jellemzi!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Amiket írsz azok vagy hülyeségek, vagy leginkább semmilyen formában nem tartoznak ahhoz a témához, amiről a cikk szól! Amúgy kiváló cikk. rámutat arra az eszement elmebajra, ami az átlag magyar oroszimádót jellemzi!
Nem vagyok oroszimádó - tipikus érvelés részetekről, hogy aki nem fújja a nyugati dumákat, az oroszbérenc, kgb-s, ügynök, stb ... - holott ez ilyen fajta "hozzáértők" lóxart se szagolnak a témához, nemhogy oroszokat nem ismernek, de még ukránokat se. A szu-ról meg csak a törikönyvből olvashattak. Körúti, észosztó értelmiség. Szokásos.
Egyébként a felületességed nem meglepő, Mécs az mszp listáján indult ... mint az közismert ...
A göncz pedig AB-hoz fordult a Zétényi-Takács törvény miatt, és az likvidálta is jogszabályt. Mivelhogy aki jegyezte ezt a cikket antikommunizmusról regélt, akkor hát hogy is van ez ? A cikk témája ezzel egy zagyva, atlantista szervilis vélemény semmi több.
Újabb zönge: "Ugyanis van néhány alapvető különbség. Kezdjük azzal, ha az USA-ban el akarják küldeni az egész politikai elitet a fenébe, akkor tessék, meg is teszik."
Na ja, demokrata-republikánus, majdnem dettó ugyanaz. Trump előtte demokrata volt. A gazdasági érdekkörök megosztásán alapuló politikai váltógazdaság, ez az amerikai szisztéma. Arról szól az egész hogy most a demokrata kötődésű cégek egy kissé kevesebb profitot fognak realizálni, mint a repubik. De lényeg nem változik.

"Amerika és Oroszország nem „egykutya”. Az egyik a magyar szuverenitást garantálja, a másik azt veszélyezteti. A NATO-n keresztül az amerikaiak fizetik a magyar határok biztosítását."
Oo a magyar szuverenitást veszélyezteti ... És mégis mivel, tündérbogár ? Meg akarja szállni Mo-t ? (1000 km-ről) Annyira fontos, nélkülözhetetlen birodalmi kellék lettünk ? Nincs elég idegen populáció az oroszoknál ? Átugorják Ukrajnát, hogy minket lenyomjanak ? A szuverenitás megsértése itt kezdődik, mivel más, adminisztratív, nemzetközi jogi, szoros szerződési, állami funkciókat illető viszonyban nem állunk. Nem úgy Brüsszellel vagy Washingtonnal ahonnan érkeznek néhanapján a "visszautasíthatalan" felkérések.. Kérdezem én akkor ki is maszatolja a mi szuverenitásunkat ???
Az amerikaiak éppen bírálták a magyar határok lezárását és legfőképpen a kerítést, kéretik elolvasni Bell asszonyság nyilatkozatait.
Részemről éltem a régi rezsimben és voltam is a "birodalomban" és csatolt részein, láttam milyen volt és nem kívánom vissza egy percre sem, utáltuk az egészet, de ez ami most van lényegét tekintve közös vonásokkal van felruházva a megszűnt nagyhatalom jellegét tekintve. Magyarul zárójelbe teszi az érdekkörébe vont országok függetlenségét, többek között jogi gazdasági, katonai és információs értelemben.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 988
113
Már bocs, de én se fújom a nyugati dumákat, de legalább az oroszokkal is kritikus vagyok, mert van mit kritizálni. Sokkal, de sokkal többet, mint a nyugati országokban!

A zétényitakácsozásnak semmi köze a cikkhez, az nem a magyar baloldal és a hatalmon lévő FIDESZ szarságáról szól, hogy a rendszerváltás óta nem voltak képesek egy elszámoltatást összehozni. Qrvára nem tartozik ide! Idetartozik viszont az, hogy az átlag magyarországi oroszbarát az veszetten antikommunista itthon, amíg isteníti a veszetten sztálinista komcsi orosz kurzust. Merthogy Putyinék a sztálinizmus (itthon rákosizmus) istenítik és az olyen eseményeket, mint 56 egyszerűen csak atlantista (magyarul most sorosista) propaganda hatására kitört fasiszta zavargásnak tekintenek, amit teljes joggal vertek le a magyar nép védelmében.

Az is idetartozik, hogy az oroszok veszélyeztetnének minket, ha szomszédosak lennénk velük, ahogy veszélyeztetik és aktívan fenyegetik a balti országokat, nem tudván elfogadni a tényt, hogy azok szuverének és NATO tagok a saját jól felfogott érdekükben. Örüljünk neki, hogy jelenleg nem vagyunk határosak az oroszokkal!

Ezenkívül Colleen Bell nem bírálta a magyar határkerítést, hanem éppen ellenkezőleg: "Magyarországnak joga van megvédeni a határait, az Egyesült Államok nincs abban a helyzetben, hogy kritizálja a bevándorlással kapcsolatos magyar intézkedéseket"
Amikor a legkeményebben bírálta a kormányt a korrupció és a média függetlensége miatt, akkor is karakánul kijelentette: "Magyarországnak joga van megvédeni határait."

Tény és való, hogy a demokrata vezetésű USA legalább annyira befolyása alá kívánta vonni Magyarországot, mint putyini Ororszország, amíg az USA sorosista civilekkel támadott, addig az oroszok szélsőjobboldali szervezeteket támogattak, amíg az USA a korrupció ürügyén az ellenzéket erősítették, addig az oroszok a korrumpálás (paks, stb.) révén az arra rendkívül fogékony kormányt gyengítették, stb. Az obamai USA legalább akkora veszély volt, mint aktuálisan a putyini Oroszország továbbra is. Nem véletlen, hogy az amerikai fenyegetés enyhülésével egy időben Orbánék nekimentek az orosz támogatású szélsőjobboldalnak!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
A zétényitakácsozásnak semmi köze a cikkhez,
De van.
"Antikommunistának vallod magad, de a legnagyobb hősöd egy volt KGB-s?"
Hát akkor ez mi ? Az, hogy a magyarok nem tudtak rendszert váltani, egyből levezeti a KGB-s fordulattal.... úgy, hogy teljes analógiát von hozzá.
Én pedig éppen ezt tettem szóvá, hogy azon nyugatiak nevében szónokol - ostorozva mindenkit aki nem ezen a véleményen van - akik szépen fű alatt szövetséget kötöttek a magyar reformkommunistákkal, posztszocikkal, és a korai ál-liberálisokkal, mint Göncz vagy Mécs, akik mint utólag kiderült nem voltak annyira elítélők egykori hóhéraikkal (vagy nem hóhérokkal) ...
az átlag magyarországi oroszbarát az veszetten antikommunista itthon, amíg isteníti a veszetten sztálinista komcsi orosz kurzust. Merthogy Putyinék a sztálinizmus (itthon rákosizmus) istenítik
Ez csont baromság, már bocs.
Aki ilyeneket ír annak lövése sincs arról, milyenek az oroszok, többek között ennek a Leanak sincs.
Egyszerűen a tárgyi tudás nincs meg Sztálin uralma és a SZu. felbomlása utáni történésekről.
Putyin kőkemény kapitalista, az emberei szintén. Le se xarják a kommunizmust, ők lőnének bele elsőként a vörös felkelőkbe ha megpróbálnák "kommunizálni" a cégeiket. Nem tudom, hogy voltál-e már kint, de azt azért elmondom neked, hogy mocskos durva tőkés rendszer van Oo-ban, lassan negyedszázada. Láttam a Szu idejében és láttam utána is. Ég és Föld a különbség.
az olyen eseményeket, mint 56 egyszerűen csak atlantista (magyarul most sorosista) propaganda hatására kitört fasiszta zavargásnak tekintenek, amit teljes joggal vertek le a magyar nép védelmében.
Nem tudom honnan veszed ezeket a dezinformációkat, ilyeneket soha nem mondott.
A nagyorrú idejében megkoszorúzta az 56-os emlékművet azzal, “A mai Oroszország nem a Szovjetunió, de (…) természetesen lelkünkben mi valamennyien érzünk valamiféle erkölcsi felelősséget” – mondta Putyin. Hangsúlyozta, hogy Moszkva megérti az erkölcsi, morális tanulságokat, vállalja azok terheit, és kész meghaladni őket a jövő érdekében." 2006-ban az 50. évforduló alkalmából az orosz parlament felsőháza, a Szövetségi Tanács tagjai nyilatkozatban fejezték ki erkölcsi felelősségérzetüket és sajnálatukat a fél évszázaddal korábbi szovjet beavatkozás miatt.
A Kiszeljov műsorában elhangzottak egy szubjektív véleményt tükröztek és nem a hivatalos kormányzati álláspontot. Csak mondom.
Az is idetartozik, hogy az oroszok veszélyeztetnének minket, ha szomszédosak lennénk velük, ahogy veszélyeztetik és aktívan fenyegetik a balti országokat, nem tudván elfogadni a tényt, hogy azok szuverének és NATO tagok a saját jól felfogott érdekükben. Örüljünk neki, hogy jelenleg nem vagyunk határosak az oroszokkal!
Ezt te nem tudhatod,de a balti országokra azért vetül moszkvai figyelem mert több százezres orosz kisebbség él arrafelé, meglehetősen jogfosztott állapotban. Ez az eset példának okáért az emberi és kisebbségi (!) jogokról szónokoló európai meg a franc tudja honnan szalasztott demokratikus izémizék szájából meglehetősen visszatetsző.
De a történelem úgy alakult, hogy a "kisoroszok" vagyis az ukránok lettek a szomszédaink, akik a tévében lenyomott pozitív meg "szövetségesi" látszat ellenére legalább ötször jobban rühellik a magyarokat mint bármelyik orosz. Ha lébecoltál volna arrafelé egyből világossá válna...
Ezenkívül Colleen Bell nem bírálta a magyar határkerítést, hanem éppen ellenkezőleg: "Magyarországnak joga van megvédeni a határait, az Egyesült Államok nincs abban a helyzetben, hogy kritizálja a bevándorlással kapcsolatos magyar intézkedéseket"
Amikor a legkeményebben bírálta a kormányt a korrupció és a média függetlensége miatt, akkor is karakánul kijelentette: "Magyarországnak joga van megvédeni határait."
És ezután ezzel zárta:
"Ellenállunk annak a fajta mozgalomnak, ami a világ másik felén kezdte el felemelni a fejét, vagyis hogy kerítéseket és falakat emelünk azért, hogy ezeket az embereket egyszer csak kizárjuk, ahelyett hogy megpróbálnánk őket befogadni. Ugyanis mi egy nemzetközi globális közösség vagyunk és ez azon alapul, hogy ilyen kulturális cserék történjenek” Ebből nem nehéz kiolvasni a kerítés bírálatát.
Tény és való, hogy a demokrata vezetésű USA legalább annyira befolyása alá kívánta vonni Magyarországot, mint putyini Ororszország
Hehe, ezt azért vezesd már le nekem :)
Miféle befolyásról volna szó ? :)
oroszok szélsőjobboldali szervezeteket támogattak
HA támogattak is volna, azért ne mérjük már össze pár tucat magyar karlendítő marginális, gyakorlatilag 0 publicitást élvező tevékenységét a soros millióival megtámogatott mo.-i szervezetekével ... És persze a médiájával .... Tudod, "civilek" TASZ, Helsinki, 444, index etc ....
Nem véletlen, hogy az amerikai fenyegetés enyhülésével egy időben Orbánék nekimentek az orosz támogatású szélsőjobboldalnak!
Egy kissé túlkombinálod. Nem Orbán utasítására indult a hatóság akciója és nem Trump győzelmének hírére... A házkutatást október 26-án tartották az elnökválasztás meg tudtommal nov. 8-án volt ...
Továbbá azok a magyar szélsőséges figurák akikről személy szerint tudtam a jogi szakmából, túlnyomó többségében inkább nyugat-európai, Kárpát-medencei és amerikai kapcsolatokkal rendelkeztek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
...éreztem én, hogy el kell mentenem könyvjelzőbe...

Meg van a külön bejáratú véleményem az egész magyar politikai helyzetről, meg Szíjjártóról is, de vannak elgondolkoztató mondatai:

http://www.atv.hu/belfold/20161221-szijjarto-kiabaltunk-egymassal-az-amerikai-kulugyi-allamtitkarral

Nem semmi.
"Az első alkalommal, amikor találkoztunk, egy kétoldalas dokumentumot dobott le elém az asztalra, és közölte, hogyha ezeken a dolgokon változtatunk, akkor van remény arra, hogy a kétoldalú kapcsolatokat javítsuk. Na most, ezen a papíron olyan elvárások voltak, amikhez az Egyesült Államoknak semmi köze nincs."

"Később telefonon is beszéltünk nagyon emelt hangon. Ez még akkor volt, amikor Goodfriend úr kapcsán kértük azt, hogy az ügyészség meghallgathassa őt. Akkor ezt Victoria Nuland nagyon kikérte magának. Ő azt mondta, hogy mindig meg fogja védeni az embereit. Mondtam, én is pont ezt teszem. Egyszer még találkoztunk Dubrovnikban, ahol egy hosszú, másfél órás megbeszélésünk volt nagyon rossz hangulatban, nagyon határozottan, emelt hangon beszéltünk egymással. Én kikértem magamnak azt, hogy ő folyamatosan vádolja Magyarországot, sötét színben tünteti fel, gátlástalan rágalmakat fogalmaz meg velünk szemben, miközben egyetlen konkrétumot sem mond. Később egyszer jelezték, hogy ő szívesen találkozna velem, de azt már visszautasítottam. Azt mondtam, hogy szerintem semmi értelme ennek. Tehát igen, nagyon rossz viszony volt köztünk, ez kétségtelen."

"az elmúlt hat évben nemhogy ilyen szándék nem volt bennük, de világosan megmondták, hogy ilyen találkozó (elnöki) nem lesz soha, amíg demokrata kormány van, amíg mi nem hajtjuk végre, amit ők akarnak."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 988
113

Nincs. A cikk a russzofil szélsőjobboldalról szól.

Ez csont baromság, már bocs.

Nem az én problémám, hogy te nem tudsz a putyini kurzus ideológiai alapjáról. Arról, hogy milyen mértékben került rehabilitációra a sztálinizmus például.

Nem tudom honnan veszed ezeket a dezinformációkat, ilyeneket soha nem mondott.

Dehogynem mondott, Putyin hangja az orosz állami tévé egyik vezetője személyesen mondta.

Ezt te nem tudhatod,de a balti országokra azért vetül moszkvai figyelem mert több százezres orosz kisebbség él arrafelé, meglehetősen jogfosztott állapotban.

Türkmenisztánban is és mégse érdekli az oroszokat. Elég szelektíven védik a kisebbségeiket!

És ezután ezzel zárta:
"Ellenállunk annak a fajta mozgalomnak, ami a világ másik felén kezdte el felemelni a fejét, vagyis hogy kerítéseket és falakat emelünk azért, hogy ezeket az embereket egyszer csak kizárjuk, ahelyett hogy megpróbálnánk őket befogadni. Ugyanis mi egy nemzetközi globális közösség vagyunk és ez azon alapul, hogy ilyen kulturális cserék történjenek” Ebből nem nehéz kiolvasni a kerítés bírálatát.

És ezzel nem magát a határvédelmet bírálta, hanem a menekültek befogadásától és ellátásától való teljes elzárkózást. Amit nagyon helyesnek tartok (mármint a magyar politikát), de nem elég keménynek. Jelenleg is több ezer menekült van országunkban, ami elfogadhatatlan, mert a menekültek optimális száma: 0

Hehe, ezt azért vezesd már le nekem :)
Miféle befolyásról volna szó ? :)

A korrupt Orbán banda kilóra megvásárlásáról a NATO szövetség gyengítése céljából.

HA támogattak is volna, azért ne mérjük már össze pár tucat magyar karlendítő marginális, gyakorlatilag 0 publicitást élvező tevékenységét a soros millióival megtámogatott mo.-i szervezetekével ... És persze a médiájával .... Tudod, "civilek" TASZ, Helsinki, 444, index etc ....

Nem, tényleg nem mérhető össze a felfegyverzett náci bandák jelentette fenyegetés a nyüzüge értelmiségiek a saját belterjes közösségükön túl nem terjedő hangjával!

Egy kissé túlkombinálod. Nem Orbán utasítására indult a hatóság akciója és nem Trump győzelmének hírére... A házkutatást október 26-án tartották az elnökválasztás meg tudtommal nov. 8-án volt ...
Továbbá azok a magyar szélsőséges figurák akikről személy szerint tudtam a jogi szakmából, túlnyomó többségében inkább nyugat-európai, Kárpát-medencei és amerikai kapcsolatokkal rendelkeztek.

Nem, ugyanis Orbánnak előre kellett hoznia a projektet a lövöldözés miatt abban bízva, hogy végül mégiscsak Trump nyer. Sokat kockáztatott, bár vesztenivalója nem volt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hogyan lehetne feltérképezni (ha helyileg nem is, de a számok terén) a magyarországi, uniós állampolgárok tulajdonában lévő ingatlanokat?
Azt szeretném tudni, hogy mi van német és holland kézben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 956
66 000
113
Földhivatal,lakcím nyilvántartó,vagy a helyi önkormányzat nyilvántartása. Viszont hogy ezt országosan hogyan lehetne? Netán megyei szinten
? Passz. Megpróbálok utána keresni.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
Status
Not open for further replies.