[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 090
26 680
113
Ezt a számot a kontrollt vesztett orosz propaganda hazugságának tudom be. Nem hiszem, hogy az ismert kondícióik mellett egy-kétszáznál többször felszálltak volna, jobbára fegyvertelenül.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

http://rusvesna.su/news/1483796312
Azaz 10 km-re van a török határtól.
Körülbelül 100 áldozat. 60 halott, több tucat sebesült. Sokan kritikus állapotban. A közeli épületek súlyosan megsérültek. (még több kép a cikkben)

terakt_aazaz5_0.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Ha így gondolod akkor tegyél be nekem infót arról melyik ország hadserege hajtott végre 1252-nél több bevetést kettő hónap alatt anyahajóról.
A nagy csinnadrattával levonult Franciákat a heti eggyel ne is említsd.
Ezt a számot a kontrollt vesztett orosz propaganda hazugságának tudom be. Nem hiszem, hogy az ismert kondícióik mellett egy-kétszáznál többször felszálltak volna, jobbára fegyvertelenül.

Ezek a pontos adatok:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
40 embernél városi terepen nincs elfogásos játék kikérdezéssel és a végén fejlövéssel, ott tűzharc van. Ahmedék is tudják, hogy nem beszélgetni jöttek ha már az orosz különlegeseket küldik és nem várja őket a zöld busz.


Jó,de az orosz különlegeseket ne vedd ahmedékkal egy ligába,odamentek,elfogtak párat,elbeszélgettek velük,majd azok kitörtek,és menekülés közben tarkón lőtték magukat...:D
Gondolom miután kezelésbe vették őket,már nem akartak/tudtak menekülni...
Ahmedéknél ak van,meg drog,náluk meg hőkamera,drón,nagyjából minden hájtek ami ahhoz kell,hogy ne legyenek veszteségeik,és ahmed csak a kifröccsenő agyát lássa utoljára.Van ennek lélektani értéke,a Specnaz nem a Szír sorkatona,megmutatták,hogy velük nem érdemes packázni.Meg otthon is megmutatták,hogy odafigyelnek a részletekre,ha be tudták azonosítani a konkrét személyeket,akik az orvosokat aknavetőzték,akkor gondolom biztosak is akartak lenni,hogy mind ment a szüzekhez.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
Nem tudom milyen szabályok vonatkoznak az orosz különleges erőkre Szíriában de abban biztos vagyok,hogy ezeket a szélsőségeseket nem lehet csak a saját szabályaikat használva legyőzni.Arra gondolok,hogy nem lehet a mi nyugati humánus hadviselésünkkel eredményt elérni tehát ha elfogok 40 szélsőségest és megtudtam amit akartam tőlük majd jól börtönbe zárom őket akkor ezt ők a pont agyukkal a gyengeség jelének veszik,ellenben ha otthagyok 40 hullát az utcán ugyan ebben a szituációban akkor hamar rájönnek,hogy nem nagyon éri meg a hit szolgálatába állni mert nem lesz hosszú harc a vége.Ne gondoljátok azt,hogy ők nincsenek tisztában a nyilvánvaló hátrányaikkal(kiképzettség,légierő teljes hiány,teljes technológiai hátrány)ellenben harcolnak mert tudják,hogy van esélyük a túlélésre még olyan helyzetben is amikor fogságba esnek vagy vereséget szenvednek.És amíg van opciójuk még vereség esetén is (pl ha leteszed a fegyvert amnesztiában részesülsz)addig harcolni fognak.
Ha majd csak egy opciójuk lesz a halál akkor majd elkezdenek fogyni a jelentkezők.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 192
113
Nem fogjuk megérteni a devianciájukat, mert nem vagyunk azok. Az erőszakos népségek, csak az erőszak nyelvén értenek. Más kérdés, hogy ahol ennyi vallási fanatikus van, ott olyan módon lehetne kedvüket szedni, mint pl. a vallásukba ütköző módon likvidálni a dzsihadistát. Ezek után ott lesz a rizikó, hogy ha legközelebb támad vagy fegyvert fog, lehet nem fog megüdvözülni. De egyébként ilyesmi üzenet lehetne egy vagy x nuki is...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem tudom milyen szabályok vonatkoznak az orosz különleges erőkre Szíriában de abban biztos vagyok,hogy ezeket a szélsőségeseket nem lehet csak a saját szabályaikat használva legyőzni.Arra gondolok,hogy nem lehet a mi nyugati humánus hadviselésünkkel eredményt elérni tehát ha elfogok 40 szélsőségest és megtudtam amit akartam tőlük majd jól börtönbe zárom őket akkor ezt ők a pont agyukkal a gyengeség jelének veszik,ellenben ha otthagyok 40 hullát az utcán ugyan ebben a szituációban akkor hamar rájönnek,hogy nem nagyon éri meg a hit szolgálatába állni mert nem lesz hosszú harc a vége.Ne gondoljátok azt,hogy ők nincsenek tisztában a nyilvánvaló hátrányaikkal(kiképzettség,légierő teljes hiány,teljes technológiai hátrány)ellenben harcolnak mert tudják,hogy van esélyük a túlélésre még olyan helyzetben is amikor fogságba esnek vagy vereséget szenvednek.És amíg van opciójuk még vereség esetén is (pl ha leteszed a fegyvert amnesztiában részesülsz)addig harcolni fognak.
Ha majd csak egy opciójuk lesz a halál akkor majd elkezdenek fogyni a jelentkezők.
Szerintem egy ilyen esetben,gondolok itt arra ,hogy ez a csoport támadta az orosz kórházat és ápoló nők is meghaltak nincs megkötés leszámítva ,hogy ne legyen túlélő.Ez egy bűntetű akció volt,szóval hagyjuk meg a Lone survivort Hollywood nak :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
Az autóbombák százai nem erről szólnak. A hit lekicsinylése sok kudarcot okozott már.

A ISIS harcosainak szerintem kevesebb mint 1 százaléka öngyilkos merénylő ez annyira kevés,hogy nem is kell vele foglalkozni.Igazad van vannak olyan vakhitűek akik képesek öngyilkos akciókra de ez annyira elenyészően kis mennyiség amit figyelmen kívül lehet hagyni.Volt itt egy videó amin egy öngyilkos támadás előtt készült és miután beült a fószer a kocsiba kívülről rázárták...Szerinted mi volt ennek az oka?ezeknek a szerencsétleneknek a főnökeik tökéletesen tisztába vannak azzal,hogy a halál torkában hamar elmúlik a hit még a legeltökéltebbeknek is!

ui.:Ha jól tudom a kamikazékra is rázárták a kabint pedig a japánokat nem lehet azzal vádolni,hogy hiányzik belőlük a fanatizmus.