[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
C1kh8TIUAAAMt4u.jpg
eva bartlett az a "szabadúszó" újságíró aki az RT-nek dolgozik? :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezt a számot a kontrollt vesztett orosz propaganda hazugságának tudom be. Nem hiszem, hogy az ismert kondícióik mellett egy-kétszáznál többször felszálltak volna, jobbára fegyvertelenül.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 872
113
Ha így gondolod akkor tegyél be nekem infót arról melyik ország hadserege hajtott végre 1252-nél több bevetést kettő hónap alatt anyahajóról.
A nagy csinnadrattával levonult Franciákat a heti eggyel ne is említsd.
Ezt a számot a kontrollt vesztett orosz propaganda hazugságának tudom be. Nem hiszem, hogy az ismert kondícióik mellett egy-kétszáznál többször felszálltak volna, jobbára fegyvertelenül.

Ezek a pontos adatok:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 737
113
40 embernél városi terepen nincs elfogásos játék kikérdezéssel és a végén fejlövéssel, ott tűzharc van. Ahmedék is tudják, hogy nem beszélgetni jöttek ha már az orosz különlegeseket küldik és nem várja őket a zöld busz.


Jó,de az orosz különlegeseket ne vedd ahmedékkal egy ligába,odamentek,elfogtak párat,elbeszélgettek velük,majd azok kitörtek,és menekülés közben tarkón lőtték magukat...:D
Gondolom miután kezelésbe vették őket,már nem akartak/tudtak menekülni...
Ahmedéknél ak van,meg drog,náluk meg hőkamera,drón,nagyjából minden hájtek ami ahhoz kell,hogy ne legyenek veszteségeik,és ahmed csak a kifröccsenő agyát lássa utoljára.Van ennek lélektani értéke,a Specnaz nem a Szír sorkatona,megmutatták,hogy velük nem érdemes packázni.Meg otthon is megmutatták,hogy odafigyelnek a részletekre,ha be tudták azonosítani a konkrét személyeket,akik az orvosokat aknavetőzték,akkor gondolom biztosak is akartak lenni,hogy mind ment a szüzekhez.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 658
79 897
113
Nem tudom milyen szabályok vonatkoznak az orosz különleges erőkre Szíriában de abban biztos vagyok,hogy ezeket a szélsőségeseket nem lehet csak a saját szabályaikat használva legyőzni.Arra gondolok,hogy nem lehet a mi nyugati humánus hadviselésünkkel eredményt elérni tehát ha elfogok 40 szélsőségest és megtudtam amit akartam tőlük majd jól börtönbe zárom őket akkor ezt ők a pont agyukkal a gyengeség jelének veszik,ellenben ha otthagyok 40 hullát az utcán ugyan ebben a szituációban akkor hamar rájönnek,hogy nem nagyon éri meg a hit szolgálatába állni mert nem lesz hosszú harc a vége.Ne gondoljátok azt,hogy ők nincsenek tisztában a nyilvánvaló hátrányaikkal(kiképzettség,légierő teljes hiány,teljes technológiai hátrány)ellenben harcolnak mert tudják,hogy van esélyük a túlélésre még olyan helyzetben is amikor fogságba esnek vagy vereséget szenvednek.És amíg van opciójuk még vereség esetén is (pl ha leteszed a fegyvert amnesztiában részesülsz)addig harcolni fognak.
Ha majd csak egy opciójuk lesz a halál akkor majd elkezdenek fogyni a jelentkezők.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 724
17 121
113
Nem fogjuk megérteni a devianciájukat, mert nem vagyunk azok. Az erőszakos népségek, csak az erőszak nyelvén értenek. Más kérdés, hogy ahol ennyi vallási fanatikus van, ott olyan módon lehetne kedvüket szedni, mint pl. a vallásukba ütköző módon likvidálni a dzsihadistát. Ezek után ott lesz a rizikó, hogy ha legközelebb támad vagy fegyvert fog, lehet nem fog megüdvözülni. De egyébként ilyesmi üzenet lehetne egy vagy x nuki is...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem tudom milyen szabályok vonatkoznak az orosz különleges erőkre Szíriában de abban biztos vagyok,hogy ezeket a szélsőségeseket nem lehet csak a saját szabályaikat használva legyőzni.Arra gondolok,hogy nem lehet a mi nyugati humánus hadviselésünkkel eredményt elérni tehát ha elfogok 40 szélsőségest és megtudtam amit akartam tőlük majd jól börtönbe zárom őket akkor ezt ők a pont agyukkal a gyengeség jelének veszik,ellenben ha otthagyok 40 hullát az utcán ugyan ebben a szituációban akkor hamar rájönnek,hogy nem nagyon éri meg a hit szolgálatába állni mert nem lesz hosszú harc a vége.Ne gondoljátok azt,hogy ők nincsenek tisztában a nyilvánvaló hátrányaikkal(kiképzettség,légierő teljes hiány,teljes technológiai hátrány)ellenben harcolnak mert tudják,hogy van esélyük a túlélésre még olyan helyzetben is amikor fogságba esnek vagy vereséget szenvednek.És amíg van opciójuk még vereség esetén is (pl ha leteszed a fegyvert amnesztiában részesülsz)addig harcolni fognak.
Ha majd csak egy opciójuk lesz a halál akkor majd elkezdenek fogyni a jelentkezők.
Szerintem egy ilyen esetben,gondolok itt arra ,hogy ez a csoport támadta az orosz kórházat és ápoló nők is meghaltak nincs megkötés leszámítva ,hogy ne legyen túlélő.Ez egy bűntetű akció volt,szóval hagyjuk meg a Lone survivort Hollywood nak :)