[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Van az az amerikai film, ahol egy 11 gyerekes, és egy 14 gyerekes özvegy cuccol össze. Az is igaz történet. Iskolabusszal jártak.

Értem. Én azért tettem be ezen történet mert öröm volt olvasni. Gondolhatod hogy az a 9 gyermek bár effektíve szegénységbe nő fel de még is az emberiség intelligensebb részét gyarapítják. Plusz egy társadalmi minőség jelző is, míg nyugaton szakállas nő, a példa. Orosz médiába pl ezen apuka történetét karolták fel.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 940
113
:)

http://kiettemeg.pestisracok.hu/2017/01/hazankba-latogat-az-orosz-car/

"Ezek az emberek valószínűleg komolyan azt gondolják, hogyha Putyin egy nap úgy kell fel, majd jól lerohanja Európát és bezáratja a buzibárokat, ami az európai kultúra legnagyobb tragédiája lenne az alexandriai könyvtár felgyújtása óta.

Ennek kábé annyi a realitása, mint egy zombiapokalipszis közben bekövetkező ufoinváziónak, amelyet egy halálos vírus elterjedése zárna le, ha nem jönne egy rohadt nagy aszteroida. Vagyis semmi, ha valaki nem tudná kiszámolni."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Kell az oroszoknak a szarkeverés házon belűl? Gondolom nem a kellemes időjárásért költöznek át ha tényleg áttelepednek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
El kell olvasni az egészet vagy ameghallgatni a videot,utána okosabb lesz az ember. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Az 1800-as évektol, (Napoleont is beleértve) , forradalmakon keresztul, elso világháború, második világháború, hidegháború, konfliktusok, rendszerváltás, gazdasági válságoktól napjainkig. +geopolitikai elorejelzés.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Hát én meghallgathatom a videót, de egy szót sem értek belőle. Eddig is mindíg átverték az oroszokat, most is azt fogják tenni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Hát én meghallgathatom a videót, de egy szót sem értek belőle. Eddig is mindíg átverték az oroszokat, most is azt fogják tenni.
Mindig elfelejtem, hogy a másik fórumon kötelező az orosz nyelvtudás. :)

Van ott egy link is . Fordítón keresztul el lehet olvasni.- igen terjedelmes anyag Sajnos nekem nincs idom lefordítani,
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113

Mivel kozeledik Trump elnoki beiktatása utolsó próbálkozásba kezdtek , hogy megakadályozzák Trump és Putyin kozeledését, az orosz-amerikai viszony javulását.
Megy az oroszellens uszítás, cikkek, hírek kozlése. Egyébként ulippo is igen aktív volt ma. Teljesítik a parancsot . :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
10 nap alatt háború nélkül nehéz annyira elcseszni a dolgokat, hogy ne lehessen szinte egy csapásra visszacsinálni. Főleg hogy most a kuplerájban nem a bútort cserélik ki, hanem a kurvák egy részét.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Off
Van ott egy link is . Fordítón keresztul el lehet olvasni.- igen terjedelmes anyag Sajnos nekem nincs idom lefordítani,
Legalabb ha lennenek letoltheto orosz nyelvkonyvek a neten, de nincsenek. Mindegy is, lesz.rom. Ugyis kinyirom haubagoi-t ha megegyszer igaza lesz. Tenyleg csak ezert kerdeztem. :)
On
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Off

Legalabb ha lennenek letoltheto orosz nyelvkonyvek a neten, de nincsenek. Mindegy is, lesz.rom. Ugyis kinyirom haubagoi-t ha megegyszer igaza lesz. Tenyleg csak ezert kerdeztem. :)
On
OFF
A Sag Sa Sagom (ha jól írom) fent volt még egy fél éve, azt szokták az induláshoz ajánlani- habár még én sem jutottam el a tanulásig, csak az anyagokat gyűjtögetem :D
ON
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and zeal

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én fejleszteném az orosz nyelvtudásom, de nem tudok ciril betűs billentyűzetet szerezni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én fejleszteném az orosz nyelvtudásom, de nem tudok ciril betűs billentyűzetet szerezni.

Nem kell hozzá ciril betűs billentyűzet. Amerikai vagy magyar billentyűzet is átállítható oroszra. Írd fel egy papírlapra a gombok ciril betűs kiosztását, tedd magad elé a billentyűzet és a monitor közé, hogy lásd gépelés közben. De egyébként is meg kell tanulni vakon gépelni előbb-utóbb és akkor már a papírlap sem fog kelleni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem kell hozzá ciril betűs billentyűzet. Amerikai vagy magyar billentyűzet is átállítható oroszra. Írd fel egy papírlapra a gombok ciril betűs kiosztását, tedd magad elé a billentyűzet és a monitor közé, hogy lásd gépelés közben. De egyébként is meg kell tanulni vakon gépelni előbb-utóbb és akkor már a papírlap sem fog kelleni.
Úgy aztán tényleg lehet tanulni. Beiratkoztam a KGB központba is (Orosz kultúra háza), de ott is a Sag za Sagomot nyomják, ami unalmas. Vittem orosz haditengerészes képregényeket, meg ilyesmiket, de nem tudtam eltéríteni az órát. Kértem, hogy nézzünk orosz filmeket orosz felirattal, és beszéljük meg a mondatokat. Az se ment. Pedig a Mása és a Medvében nincsenek túl bonyolult szövegek.
Különben a Mása és a Medve az internet legnézettebb nem zenei videója. Valami másfél miliárd nézéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.