[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Csak egy szösszenet úgy nehéz külpolt tervezni, hogy demokráciában pártok között nincs minimális eggyetértés.
Valamint eggyes politikai csoportok, Brüsszelben és más hova futnak árulkodni, ha nem az ő szavuk a döntő.
Úgy nem lehet tervezni és mások se tudnak velünk. Tervezni
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and fip7

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Kemény, hogy még mindig milyen sok pénz van a költségvetésben és mennyire nem adnak belőle a honvédelemre.
Bár hozzá tenném, hogy ilyen rossz struktúra mellet úgy elfolyna + 100 milliárd, hogy észre sem vennénk.... :(

Az még keményebb, hogy mennyit költünk el és abból milyen "harcértékű" operett haderőt sikerül fenntartani. Ha ilyen a hatékonyság, akkor valóban csak úgy érdemes többet költeni, ahogy Fennek írta.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Az adózás gazdaság és demográfia hasonlataimat bizonyos dr Kádár Béla az Antall kormány nemzetközi kapcsolatok miniszterének az előadásáról hoztam :) Amit 2017 január 29-én tartott a hazatérés templomában.
http://www.parlament.hu/kepviselo/elet/k002.htm róla van szó. Remélem legalább fele ennyi papírod van róla, hogy te bizony értesz hozzá.
Remélem elolvastad az életrajzát, mert egy érdekes részt bemásolok belőle milyen emberre hivatkozol.
A Tervgazdasági Intézet igazgatójaként felkérték, hogy a
Híd-csoport keretében mûködjön közre a gazdasági
rendszerváltás koncepcionális elõkészítésében. 1990.
május 23-tól az Antall- és Boross-kormányban a nemzetközi
gazdasági kapcsolatok minisztere,
Oltári prímán közreműködött a nemzeti vagyon szoci/komcsi elvtársak kezére játszásában .Úgy kb. itt kezdődött az elbaszás a rendszerváltáskor , vagy változtatáskor.
2002 után találták ki , hogy mindenhez papír kell egy munka elvégzéséhez . Pazarul felfuttatták vele a papírgyártást , még a takarításhoz is papírt kértek, az ÁBC üzlet minden szekciójához külön papír kellett szerezni stb...! A tudás többet ér , mint a papír!
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Remélem elolvastad az életrajzát, mert egy érdekes részt bemásolok belőle milyen emberre hivatkozol.
A Tervgazdasági Intézet igazgatójaként felkérték, hogy a
Híd-csoport keretében mûködjön közre a gazdasági
rendszerváltás koncepcionális elõkészítésében. 1990.
május 23-tól az Antall- és Boross-kormányban a nemzetközi
gazdasági kapcsolatok minisztere,
Oltári prímán közreműködött a nemzeti vagyon szoci/komcsi elvtársak kezére játszásában .Úgy kb. itt kezdődött az elbaszás a rendszerváltáskor , vagy változtatáskor.
2002 után találták ki , hogy mindenhez papír kell egy munka elvégzéséhez . Pazarul felfuttatták vele a papírgyártást , még a takarításhoz is papírt kértek, az ÁBC üzlet minden szekciójához külön papír kellett szerezni stb...! A tudás többet ér , mint a papír!

Képzeld, mivel általában olyan emberek járnak ilyen előadásokra, akiknek a papírjuk is megvan a tudásukról, ezért ez meg is lett kérdezve tőle. A jelenlévők tudták, hogy ő kicsoda, micsoda és meg is válaszolta a kérdéseket. Nem ment el, nem fordított hátat és érdekes, sőt inkább tanulságos válaszokat adott.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Képzeld, mivel általában olyan emberek járnak ilyen előadásokra, akiknek a papírjuk is megvan a tudásukról, ezért ez meg is lett kérdezve tőle. A jelenlévők tudták, hogy ő kicsoda, micsoda és meg is válaszolta a kérdéseket. Nem ment el, nem fordított hátat és érdekes, sőt inkább tanulságos válaszokat adott.
Értsd meg nem a papír számít , szerintem neked sem , hanem a tudás valamint , hogy mit kezd veled.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 452
113
A rendszervàltâsnak volt gazdasàgi koncepciója? Nevethetek?
A módszervàltâs utani szabadrablâs egyik igen aktiv tamogatója:"nemzetközi kapcsolatok". Dereng valami?
Én attól kapok hanyingert, hogy ez a dr.úr nem élvezi nyugdijàt csendben azok utàn, amit akkor műveltek ezzel nèppel, hanem ki meri nyitni a szàjàt. Lehet papirja, lehet dr. Mert 1952-ben szigorúan kereszteny konzervativ gyerekeket vettek fel a Marx Kàroly stb egyetemre, ugye?
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Erre csak annyit tudok neked, mondani, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni :) A mondandója érdekes, összefüggő és tanulságos volt. A téma Magyarország gazdaság politikája Trianon után volt, nagyon élveztem azt a másfél órát, amíg tartott az előadása.
Másrészt a Zétényi - Takács féle törvényt ők nyújtották be mint MDF és Viktorék előző pártalakulata is közrejátszott az elgáncsolásban. Azóta sem kaptunk semmit, csak ilyen nemzeti emlékezezet bizottságokat.. Másrészt a biszkuval megvárták míg megdöglik egy percet sem töltött börtönben, a mátsik györgy ellen eljárás sem indult. Lassan 12 év van a "nemzeti" "jobboldal" mögött, lehetett volna bizonyítani..(például egy szabadságtéri szörnyemlékmű eltüntetéssel) nem tudom miért vagytok mindenkivel olyan rendkívül kritikusak aztán mikor a saját házatok táján kellene sepregetni, akkor meg megy a mentegetés, meg a nem úgy ám, és a szarból is vár lesz hirtelen.
Mert ugye a soros foundation mind szigorúan keresztény konzervatív gyerekeket vitt külföldre eltanulni az új módit..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Erre csak annyit tudok neked, mondani, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni :)
Cinikus benyoges volt ez mar Antalltol is... Erdekes mod mashol nem volt szukseg forradalomra.
Másrészt a biszkuval megvárták míg megdöglik egy percet sem töltött börtönben,
Nem ertem ki tud buszke lenni egy oreggyalazasra. Korabban meg lett volna ertelme elovenni, de 25 evvel a rendszervaltas utan mar semmi. Csak a csaladja erezte meg az egeszet. Pedig - meglepo modon - igen tisztesseges gyermekei vannak.
például egy szabadságtéri szörnyemlékmű eltüntetéssel
Pontosan tudod, hogy az ilyen jogilag korbebastyazott emlekmuveket nem lehet csak ugy eltavolitani. Ha ezt megtenne a jobbik akkor masnap beszantanak a donkanyarnal a magyar sirokat.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem ertem ki tud buszke lenni egy oreggyalazasra. Korabban meg lett volna ertelme elovenni, de 25 evvel a rendszervaltas utan mar semmi. Csak a csaladja erezte meg az egeszet. Pedig - meglepo modon - igen tisztesseges gyermekei vannak.
pl simon Wiesenthalék 70 évvel a háború után. (pl egykori tábori orvosokat ítéltek el)
Cinikus benyoges volt ez mar Antalltol is... Erdekes mod mashol nem volt szukseg forradalomra.
pl romániában?
Pontosan tudod, hogy az ilyen jogilag korbebastyazott emlekmuveket nem lehet csak ugy eltavolitani. Ha ezt megtenne a jobbik akkor masnap beszantanak a donkanyarnal a magyar sirokat
én azt tudom, hogy pontosan 27 éve nem kéne már ott legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
pl simon Wiesenthalék 70 évvel a háború után. (pl egykori tábori orvosokat ítéltek el)
Nem hiszem, hogy roluk kellene peldat vennunk. Illetve nekik korabban nem volt lehetoseguk erre, de nekunk volt 25 evunk.
Ja, mert annyira bejott nekik... Ujabb remek pelda. Ceausescut megoltek, es pont a magyarokon csattant az ostor.
én azt tudom, hogy pontosan 27 éve nem kéne már ott legyen.
Szerintem se, de akkor sem esunk neki kalapaccsal mert az biztosan rossz megoldas.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
például egy szabadságtéri szörnyemlékmű eltüntetéssel

Lehet ezt a baromságot szajkózni, de pár dolgot tudomásul kell venni. Ez egyet jelent a jelenlegi rendezett magyar-orosz viszony jóvátehetetlen megrontásával. Talán mondanom sem kell, hogy ez mekkora kár lenne nekünk minden (politikai, katonai, gazdasági, kereskedelmi) szempontból.
Aki ilyeneket követel, az 1) vagy nem érti, hogy a második világháborús győzelem a jelenlegi orosz identitás egyik legfontosabb alapja, 2) vagy még inkább atlantista irányba akarja fordítani az ország szekerét, és nyílt konfliktusra törekszik a jelenlegi konzervatív orosz vezetéssel, ami egy jobboldalitól igencsak meglepő.

Ha normális viszonyt akarsz, békén hagyod az emlékművet, ahogyan ők is a magyar katonatemetőket, ha konfliktust akarsz, nekiesel.

Köztes megoldás nincs.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Nem hiszem, hogy roluk kellene peldat vennunk. Illetve nekik korabban nem volt lehetoseguk erre, de nekunk volt 25 evunk.
miről beszélsz? ők folyamatosan elítéltettek mindenféle háborús bűnös biloggal ellátott embereket, pl 300 000 halálában játszott közre mert könyvtáros volt...a nürnbergi per óta.
Ja, mert annyira bejott nekik... Ujabb remek pelda. Ceausescut megoltek, es pont a magyarokon csattant az ostor.

az nem volt kérdés, hogy bejött-e nekik. Ám ha a jelenállást vesszük alapul,akkor ők most sok mindenben előttünk vannak. Lehet mégis csak bejött nekik.

Szerintem se, de akkor sem esunk neki kalapaccsal mert az biztosan rossz megoldas.

Ja értem, egy hazugságot hírdető obeliszk, ami egyébként egy emlékmű helyén áll, kalapáccsal való eltüntetése biztos nem a jó megoldás...
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Lehet ezt a baromságot szajkózni, de pár dolgot tudomásul kell venni. Ez egyet jelent a jelenlegi rendezett magyar-orosz viszony jóvátehetetlen megrontásával. Talán mondanom sem kell, hogy ez mekkora kár lenne nekünk minden (politikai, katonai, gazdasági, kereskedelmi) szempontból.
Aki ilyeneket követel, az 1) vagy nem érti, hogy a második világháborús győzelem a jelenlegi orosz identitás egyik legfontosabb alapja, 2) vagy még inkább atlantista irányba akarja fordítani az ország szekerét, és nyílt konfliktusra törekszik a jelenlegi konzervatív orosz vezetéssel, ami egy jobboldalitól igencsak meglepő.

Ha normális viszonyt akarsz, békén hagyod az emlékművet, ahogyan ők is a magyar katonatemetőket, ha konfliktust akarsz, nekiesel.

Köztes megoldás nincs.

Szerintem mégis csak kellenének azok a papírok :)
Nem hiszem, hogy annak a szobornak az áthelyezése jóvátehetetlenül megrontana bármiféle kapcsolatot. Szerintem a politika nem ismer ilyen fogalmat, hogy jóvátehetetlenül megrontani. A pedophilia, szól valaminek a jóvátehetetlen megrontásáról. Nekünk, összességében mindig kár kiállni önmagunkért, mert eddig mindenki mindig ezt szajkózta az elmult 27 évben, hogy kár..kárr.kárr.. mert elesünk valamitől, .A végén leginkább a saját szuverenításunktól, estünk el. Szerintem ennél nem lehet atlantistább irányba fordulni, mint ahogy most vagyunk. Arra megy a nyalás, onnan jön az ukáz, mondd hogy lehet ennél is atlantistább lenni. Van nyílt konfliktusunk, úgy hívják, hogy gazdasági szankciók, amiket a narancs brigád is rendszeresen megszavaz odakünn a távoli brüsszelben. Attól mert nekem szimpatikus Putyin, még számomra nem ő az atyaúristen és mert konzervatív jobboldali az értékrendem hatványozottan arra sarkal, hogy ne adjak fel nemzeti ügyeket, megfoghatatlan ködös gazdasági előnyökért, ahogy Putyin sem tette ugyanezt :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 509
113
Szerintem mégis csak kellenének azok a papírok :)
Nem hiszem, hogy annak a szobornak az áthelyezése jóvátehetetlenül megrontana bármiféle kapcsolatot. Szerintem a politika nem ismer ilyen fogalmat, hogy jóvátehetetlenül megrontani. A pedophilia, szól valaminek a jóvátehetetlen megrontásáról. Nekünk, összességében mindig kár kiállni önmagunkért, mert eddig mindenki mindig ezt szajkózta az elmult 27 évben, hogy kár..kárr.kárr.. mert elesünk valamitől, .A végén leginkább a saját szuverenításunktól, estünk el. Szerintem ennél nem lehet atlantistább irányba fordulni, mint ahogy most vagyunk. Arra megy a nyalás, onnan jön az ukáz, mondd hogy lehet ennél is atlantistább lenni. Van nyílt konfliktusunk, úgy hívják, hogy gazdasági szankciók, amiket a narancs brigád is rendszeresen megszavaz odakünn a távoli brüsszelben. Attól mert nekem szimpatikus Putyin, még számomra nem ő az atyaúristen és mert konzervatív jobboldali az értékrendem hatványozottan arra sarkal, hogy ne adjak fel nemzeti ügyeket, megfoghatatlan ködös gazdasági előnyökért, ahogy Putyin sem tette ugyanezt :)


Nyugi,az az emlékmű a legkissebb gondunk,akinek nem tetszik ne nézzen rá,felesleges lenne összerúgni a port miatta,most az Oroszokkal.
Diplomácia.
Diplomácia.
Diplomácia.
Nincs mivel,mire keménykednünk.
Nem mellesleg a mi katonáink ugyanolyan státuszban voltak ott, mint az övéik itt,és a mi katonáinknak is van ott emlékműve,és ez így van jól.
:)
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
... Erdekes mod mashol nem volt szukseg forradalomra.

Csak erre reagalnam azt, hogy az osszes posztszoci orszagban szetloptak a vagyont es altalaban mindenhol a regi kaderek, besugok, titkosok huztak belole hasznot. Romaniaban volt forradalom is, de attol se alakult egy masodik Svajc-a. Az emberek naivak voltak es gatlastalanul ki lettek hasznalva sajnos.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 452
113
Erre csak annyit tudok neked, mondani, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni :) A mondandója érdekes, összefüggő és tanulságos volt. A téma Magyarország gazdaság politikája Trianon után volt, nagyon élveztem azt a másfél órát, amíg tartott az előadása.
Másrészt a Zétényi - Takács féle törvényt ők nyújtották be mint MDF és Viktorék előző pártalakulata is közrejátszott az elgáncsolásban. Azóta sem kaptunk semmit, csak ilyen nemzeti emlékezezet bizottságokat.. Másrészt a biszkuval megvárták míg megdöglik egy percet sem töltött börtönben, a mátsik györgy ellen eljárás sem indult. Lassan 12 év van a "nemzeti" "jobboldal" mögött, lehetett volna bizonyítani..(például egy szabadságtéri szörnyemlékmű eltüntetéssel) nem tudom miért vagytok mindenkivel olyan rendkívül kritikusak aztán mikor a saját házatok táján kellene sepregetni, akkor meg megy a mentegetés, meg a nem úgy ám, és a szarból is vár lesz hirtelen.
Mert ugye a soros foundation mind szigorúan keresztény konzervatív gyerekeket vitt külföldre eltanulni az új módit..
Mi köze van mindezeknek ahhoz, hogy a drúr aktivan részt a módszervàltàs után az orszag szétlopàsában?
És ugyan milyen gazdasagi stratégiaj volt a "vàltóknak".
Őt azert én sem akasztanàm fel, de egy pàr màsikat kellett volna.
Nem tudom, hany éves vagy. Én àteltem a helyzetet Ràkosi alatt. Ha müszaki lett volna, meg megrtem. De a Marx Karolyra csak jó összeköttetésekkel rendelkezöket vagy megbizható kàdereke ( Kàdàrokat:)) vettek 1952-ben fel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
I'm a Ukrainian - reloaded

6yS3EaUsaXCrCG89s.png

Margaryta Rymarenko

A CEU diákja kiállt a megtámadott egyetem mellett
https://444.hu/2017/02/17/a-ceu-diakja-kiallt-a-megtamadott-egyetem-mellett


 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nyugi,az az emlékmű a legkissebb gondunk,akinek nem tetszik ne nézzen rá,felesleges lenne összerúgni a port miatta,most az Oroszokkal.
Diplomácia.
Diplomácia.
Diplomácia.
Nincs mivel,mire keménykednünk.
Nem mellesleg a mi katonáink ugyanolyan státuszban voltak ott, mint az övéik itt,és a mi katonáinknak is van ott emlékműve,és ez így van jól.
:)
Ehhez az is hozzátartozik, hogy Kovács István magyar baka előbb volt a Don-kanyarnál, mint Szergej Nyikolajevics közbaka a Duna-kanyarnál. És sajnálatosan nekünk sem volt hozzá meghívólevelünk, így megharcoltunk a viszont-látogatásért is ....:(