[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 175
113
Mi lehet az oka szerintetek hogy az európai muzulmánok csak 2-3 éve kezdtek rá igazán a fa*ságaikra?Miért nem voltak terrorcselekmények európában mondjuk 5 évvel ezelőtt? Én ezt nem értem.Nem vagyok összeesküvés-elmélet párti de ez fura.Aztán a migráció is: miért most vadultak meg az afrikai bennszülöttek meg a pakisztáni afgán stb. hogy elgyalogolnak európába és mikor megérkeznek többezer euró van a zsebükben meg a legùjabb iphone és samsung telefonok térképekkel és mindenféle migránssegítø intézmények és személyek telefonszámaival?
Pénzük volt régebben is, 1-2000 eurót simán kifizettek a múlt évtizedben is,ha jól emlékszem a román határtól Bécsig 1200 euró körül volt a tarifa. Akkoriban Iphone még nem volt, de mobiljaik akadtak, viszont amiért megindulhattak az az volt hogy nem volt elég erős az ellenállás velük szemben. A határok leomlottak 90 után egyre jobban, egyre többen jutottak át, de még akiket elkaptak azok egy része is bent maradt, kiderült számukra hogy vannak jogaik, meg nem lőnek rájuk a határon, aknák sincsenek már mint náluk sok helyen Szudánban vagy Afgánban. Aztán akik bejutottak azok a másképp bejutott török+balkáni népekkel keveredve ,barátkozva páran jól jártak,mások csak látszatra jártak jól,(pl lett 2 20 éves kocsijuk) de még aki csak műbőr övet árult az is azt írta haza hogy itt faxa minden, meggazdagodtam, küldött haza némi pénzt is, így egyre többen csábultak el, aztán még többen,és még többen. Aztán közben megszűnt az Észak afrikai országok közül pár mint pl Líbia, vagy gondok lettek mint Tunézia,Egyiptom,Szíria, délről már be lehetett jutni. Keletről a török sosem volt probléma, ahogy a románokon is mindig átjutottak. Igaz nekünk a moldávok meg a románok voltak egy időben a fő turisták. Auszria meg már akkor is tele volt ex jugó meg török,albán népekkel , az olaszok négerekkel, aki bejutott az elvegyült és újra azt írták haza hogy faxa minden, jó kocsik,jó csajok,sok pénz. Rájöttek hogy nem tudnak mit kezdeni velük az Eu-ban, ráadásul hab a tortán,a Mutti azt mondta befogad mindenkit, de még az olyan jelentéktelen tucatpolitikusok is mint Gyurcsány megvacsoráztatták őket a fényűző villájukban.
Egyet lehetne tenni, betiltani a muzulmán vallást az Eu-ban, de ezt és az ezzel járó konfrontációt senki sem merné felvállalni a politikusok közül, ráadásul nem is akarnák mert ez nem az ő liberális lelkivilágukhoz kapcsolódna. Egység se lenne erről soha, szóval ez csak rosszabb lesz.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 694
113
Pénzük volt régebben is, 1-2000 eurót simán kifizettek a múlt évtizedben is,ha jól emlékszem a román határtól Bécsig 1200 euró körül volt a tarifa. Akkoriban Iphone még nem volt, de mobiljaik akadtak, viszont amiért megindulhattak az az volt hogy nem volt elég erős az ellenállás velük szemben. A határok leomlottak 90 után egyre jobban, egyre többen jutottak át, de még akiket elkaptak azok egy része is bent maradt, kiderült számukra hogy vannak jogaik, meg nem lőnek rájuk a határon, aknák sincsenek már mint náluk sok helyen Szudánban vagy Afgánban. Aztán akik bejutottak azok a másképp bejutott török+balkáni népekkel keveredve ,barátkozva páran jól jártak,mások csak látszatra jártak jól,(pl lett 2 20 éves kocsijuk) de még aki csak műbőr övet árult az is azt írta haza hogy itt faxa minden, meggazdagodtam, küldött haza némi pénzt is, így egyre többen csábultak el, aztán még többen,és még többen. Aztán közben megszűnt az Észak afrikai országok közül pár mint pl Líbia, vagy gondok lettek mint Tunézia,Egyiptom,Szíria, délről már be lehetett jutni. Keletről a török sosem volt probléma, ahogy a románokon is mindig átjutottak. Igaz nekünk a moldávok meg a románok voltak egy időben a fő turisták. Auszria meg már akkor is tele volt ex jugó meg török,albán népekkel , az olaszok négerekkel, aki bejutott az elvegyült és újra azt írták haza hogy faxa minden, jó kocsik,jó csajok,sok pénz. Rájöttek hogy nem tudnak mit kezdeni velük az Eu-ban, ráadásul hab a tortán,a Mutti azt mondta befogad mindenkit, de még az olyan jelentéktelen tucatpolitikusok is mint Gyurcsány megvacsoráztatták őket a fényűző villájukban.
Egyet lehetne tenni, betiltani a muzulmán vallást az Eu-ban, de ezt és az ezzel járó konfrontációt senki sem merné felvállalni a politikusok közül, ráadásul nem is akarnák mert ez nem az ő liberális lelkivilágukhoz kapcsolódna. Egység se lenne erről soha, szóval ez csak rosszabb lesz.
Igen az egyetlen eredményes megoldás ez lenne szerintem is.De elképzelhetetlen amai únióban
 
  • Tetszik
Reactions: "AZO29"

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A régi gyarmatok kérdése azèrt szerintem összetettebb ennél.Igen, kivoltak és még a mai nap is kivannak zsákmányolva.Jó példa erre az elefántcsontparti kakaòexport ami világszinten is az első ötben van és teljes egészèben a franciák ellenőrzik.Soksok példát fel lehetne hozni.
Viszont: sok afrikai országban jártam, láttam a gyarmatosítók által kiépített infrastrukturát.Iskolák, kórházak, utak, hidak, gyárak igazábòl minden ami kellhet egy fejlődő országnak.Ma ez az infrastruktúra romokban hever.Egyszerűen nem képesek fenntartani, mindent elpusztítanak, felèlnek, szétrombolnak.Szerintem az afrikai országok siralmas helyzetét nem lehet csak a gyarmati kizsákmányolásra fogni!Nem akarok rasszistának tűnni csak azt mondom hogy én mit tapasztaltam: a mai napig törzsi-nemzetiségi-vallási alapon szerveződnek mint mondjuk 1000 évvel ezelőtt.A különbség hogy banánlevél helyett ma nejlonzacskó fedi a sárkunyhókat.Mindennapos az erőszak a gyilkosság a hihetetlen méreteket öltő korrupció.Nem alkalmasak a fejlődésre és nemis akarnak fejlődni...A legjobb példa erre az egykori virágzó Rodézia és a mai Zimbabwe.Vagy az apartheides Dél-Afrika és a mai közti különbség.Szóval a gyarmati kizsákmányolás létezett/létezik, de csak erre fogni az afrikaiak helyzetét nem túl objektív.Amíg nem akarnak saját magukon segìteni addig nem lesz soha semmi belőlük gyarmatok ide vagy oda
Persze, hogy jóval összetettebb.
"láttam a gyarmatosítók által kiépített infrastrukturát" Igen de ezt nem az adott gazdaság és a közösség fejlesztése céljából vitték oda hanem a saját tevékenységük feltételeinek a biztosítása volt a cél. Mellesleg persze ez az őslakókat is szolgálta bizonyos fokig de sem kulturális, sem gazdasági életük részeként nem volt használható, az ő életükbe nem volt beilleszthető és ma sem az.
"Nem akarok rasszistának tűnni csak azt mondom hogy én mit tapasztaltam: a mai napig törzsi-nemzetiségi-vallási alapon szerveződnek mint mondjuk 1000 évvel ezelőtt."
De, legyél csak nyugodtan rasszista mert másképp ez a probléma sem meg nem érthető, sem meg nem oldható.
Az a fajta materiális gazdaság és közgazdaságtan ugyanis ami ma divatos egy baromság. Minden emberi közösség csak és kizárólag kulturális, gazdasági, ökonómiai egységként működőképes, ezeket egymástól elszakítani nem lehet.
Nagyon jó a példád Dél-Afrikával mert ott látszik igazán, hogy a tőke és a természeti adottságok nem elegendőek. A gyarmatosítók egy másik világot vittek oda és a helyi gazdaságnak az ő saját gazdaságukba beilleszthető szegmensét használták fel, a többivel nem törődtek. A telepesek később felépítették a saját kis helyi kánaánjukat de az őslakosok ettől a világtól kulturálisan történelmi távolságokra éltek továbbra is.
Ott ahol erre esetleg volt idő ott ki tudott alakulni valamilyen közeledés de a legtöbb helyen és esetben úgy jártak mint az amerikai indiánok, hogy írmagostul kiirtották őket. Sajnos az ilyen mértékű kulturális sokk nem kezelhető mással csak erőszakkal.
Nevetséges dolog megpróbálni irgalmas szamaritánusnak kiadni magunkat, mert a történelemben még nem fordult elő olyan, hogy egy kicsit megállt volna az idő, bevárandó a késésben lévőket. Minden olyan konfliktus ami az ilyen időbeni eltolódásból adódik az addig fokozódik amíg a gyengébb el nem pusztul.
Az arab országok és népek mázlija az volt, hogy a gyarmatosító erők már túl voltak az első kendőzetlen rablógyarmatosítás korszakán. Az energia akkora bevételt jelentett, hogy abból egy kis aprópénz jutott a benszülötteknek is és ezzel a módszerrel olcsóbban, egyszerűbb eszközökkel lehetett őket megvásárolva kifosztani. Mivel ennek úgy fest kezd vége lenni már nincs rájuk szükség és nincs már annyi haszon az olajon és a gázon, hogy megérje őket is fizetni visszatérnek a korábbi közvetlen módszerek.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 229
3 608
113
Ez a Nyugat-európai munkaerő probléma is elég képmutató szituáció. Mikor a Kelet-európai országok csatlakoztak - Még sehol sem volt arab tavasz meg migráns hullám - Évekig előszobáztattak bennünket, meg kvótákat csináltak, hogy mennyien vállalhatnak munkát nyugati országokban. Az volt a félelem oka, hogy mi lesz ha majd elözönlik az országot a lengyel vízvezeték szerelők, meg a román mezőgazdasági idény munkások...stb. Mi történt? Semmi...felszívta a rendszer őket. Nem is indult meg a tömeges népvándorlás a frissen csatlakozott országokból.
Erre most pár év alatt beengedtek több millió szinte semmihez sem értő, képzetlen, tanulatlan, muzulmán, beilleszkedni nem tudó és nem akaró migránst persze burkoltan olcsó munkaerő szerzés címén...puszira. Persze valójában dolgozni sem nagyon akarnak.
Már elnézést miért van ez a durva megkülönböztetés. Az EU egyik lényege a szabad munkaerő áramlás a tagországok között. Erre velünk EU-s állampolgárokkal cseszekednek a migráncsok meg jöhetnek százezerszám, papírok nélkül, azonosítatlanul?!
Komolyan mondom egy fél évtized alatt feje tetejére állt a világ....Az EU és gerinctelen vezetése pedig csúnyán leszerepelt.
Azt nem értem miért nem gondolkodunk mi is egy brexiten mint az angolok...akik okosan az előtt lépnek le, hogy összedől ez az utópisztikus tákolmány...Végre felépíthetnénk a saját országunkat anélkül, hogy bármilyen hatalmi tömörüléshez csatlakoznánk - ami bujtatva vagy erőszakkal ránk akarja erőltetni a neki megfelelő szabályrendszerét.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt nem értem miért nem gondolkodunk mi is egy brexiten mint az angolok...akik okosan az előtt lépnek le, hogy összedől ez az utópisztikus tákolmány...Végre felépíthetnénk a saját országunkat anélkül, hogy bármilyen hatalmi tömörüléshez csatlakoznánk - ami bujtatva vagy erőszakkal ránk akarja erőltetni a neki megfelelő szabályrendszerét.
A német cégek nélkül pillanatok alatt omlana össze az ország gazdasága. Nem lesz hunxit csak gerxit után.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
A német cégek nélkül pillanatok alatt omlana össze az ország gazdasága. Nem lesz hunxit csak gerxit után.
Ezek jelenleg tények. A Pannon Puma az Audi, Mercedes, Lidl, etc miatt ugrál :p. Nekünk Németországgal fel kell tartani a jó gazdasági kapcsolatot, vitán felül. Viszont ne felejtsük el azt sem, hogy nem egyoldalú szívesség ez tőlük felénk, bőven megéri nekik is, mivel jobban képzett/fegyelmezettebb munkaerőt és korrekt logisztikát kapnak, mint a harmadik világban, vagy akár már a Románoknál is kaphatnának, viszont lényegesen olcsóbban, mint odahaza.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezek jelenleg tények. A Pannon Puma az Audi, Mercedes, Lidl, etc miatt ugrál :p. Nekünk Németországgal fel kell tartani a jó gazdasági kapcsolatot, vitán felül. Viszont ne felejtsük el azt sem, hogy nem egyoldalú szívesség ez tőlük felénk, bőven megéri nekik is, mivel jobban képzett/fegyelmezettebb munkaerőt és korrekt logisztikát kapnak, mint a harmadik világban, vagy akár már a Románoknál is kaphatnának, viszont lényegesen olcsóbban, mint odahaza.
Ha merkelen múlt volna már ensz szankciók lennének ellenünk.
A német nagytőkének kellünk, mert irgalmatlan mennyiségű pénzt keresnek rajtunk. Ezért nem esnek nekünk, mert jó az nekik, hogy van egy biztos hely. Muttinak Magyarország tabu.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
Ha merkelen múlt volna már ensz szankciók lennének ellenünk.
A német nagytőkének kellünk, mert irgalmatlan mennyiségű pénzt keresnek rajtunk. Ezért nem esnek nekünk, mert jó az nekik, hogy van egy biztos hely. Muttinak Magyarország tabu.
Bizony, soft módszerekkel, de mi Német gyarmat vagyunk, a Csehekkel karöltve a két legfontosabb gazdasági protektorátusuk.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 864
113
Bizony, soft módszerekkel, de mi Német gyarmat vagyunk, a Csehekkel karöltve a két legfontosabb gazdasági protektorátusuk.
Vastagon így van. Az sem véletlen, hogy ebben a két országban miért nincs ájró..

Ha minōséget akarnak olcsón, akkor azt kiviszik a fenti két országba és ott követelnek. Itt kint meg megy az ügyeskedés. Látok itt a Vaterland-on vad dolgokat. Itt jó, odahaza meg reklamálnak érte.. Doppelmoral
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
Vastagon így van. Az sem véletlen, hogy ebben a két országban miért nincs ájró..

Ha minōséget akarnak olcsón, akkor azt kiviszik a fenti két országba és ott követelnek. Itt kint meg megy az ügyeskedés. Látok itt a Vaterland-on vad dolgokat. Itt jó, odahaza meg reklamálnak érte.. Doppelmoral
Na, akkor ezek szerint van olyan dolog amit valószínűleg megközelítően jól látok, és mérek fel :p.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
A politikai akarat hiányzik a helyzet megoldására, semmi más. Kellene hozzanak 1-2 törvényt ami szabad kezet ad, és kinevezzenek egy embert aki kivitelezi az egészet. Én elvállalnám, két hét alatt tényleg rendet raknék, de nem úgy, mint Pintér. Lehetne vitatkozni utólag a dolgon, hogy mennyie ment polkorrekten a dolog, de az eredmény magáért beszélne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
A politikai akarat hiányzik a helyzet megoldására, semmi más. Kellene hozzanak 1-2 törvényt ami szabad kezet ad, és kinevezzenek egy embert aki kivitelezi az egészet. Én elvállalnám, két hét alatt tényleg rendet raknék, de nem úgy, mint Pintér. Lehetne vitatkozni utólag a dolgon, hogy mennyie ment polkorrekten a dolog, de az eredmény magáért beszélne.
Hahaha, ezzel az a baj, hogy párszor a történelem volt már olyan, hogy 1 ember hatalmas igazságérzettel magához ragadta a hatalmat, és tényleg 2 hét alatt próbált rendet tenni, s kivétel nélkül visszás népirtások lettek belőle. Minden tiszteletem mellett, én nem szeretnék 2 hét alatt rendet "így" itthon, mert biztos vagyok benne, ha jó is a szándékod, orbitál szívás lenne belőle, ez nem ilyen egyszerű még akkor sem, ha valóban lehetne a mostaninál IS jobban csinálni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 694
113
A politikai akarat hiányzik a helyzet megoldására, semmi más. Kellene hozzanak 1-2 törvényt ami szabad kezet ad, és kinevezzenek egy embert aki kivitelezi az egészet. Én elvállalnám, két hét alatt tényleg rendet raknék, de nem úgy, mint Pintér. Lehetne vitatkozni utólag a dolgon, hogy mennyie ment polkorrekten a dolog, de az eredmény magáért beszélne.
Na a rendrakást azt én is bevállalnám.Gyors lennék, hatékony de nem túl humánus.Rekordidø alatt kitakarítanám a mocskot:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 128
113
Hát, én visszatérve saját mondókámhoz, nem ígérnék semmi gyors rendrakást, csak vért, verítéket és könnyeket :D. Az enyém nem lenne feltétlen nagyon gyors, de igazságosabb/átfogóbb mint a tiétek :p !
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 694
113
Hahaha, ezzel az a baj, hogy párszor a történelem volt már olyan, hogy 1 ember hatalmas igazságérzettel magához ragadta a hatalmat, és tényleg 2 hét alatt próbált rendet tenni, s kivétel nélkül visszás népirtások lettek belőle. Minden tiszteletem mellett, én nem szeretnék 2 hét alatt rendet "így" itthon, mert biztos vagyok benne, ha jó is a szándékod, orbitál szívás lenne belőle, ez nem ilyen egyszerű még akkor sem, ha valóban lehetne a mostaninál IS jobban csinálni...
Igazad is van meg nem is.De az biztos hogy a mostaninál csak jobban lehetne és kellene csinálni