A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De, a hazafiak mindig pénzért védték. A végvári katonásg a legjobb példa erre, évszázadokon át védték a hazát a török fronton és bizony mind zsoldosok voltak a kezdetektől a háborúk végéig.

Amikor gerillaharcot kellett vívni akkor meg ingyen csinálták. S ez így van jól.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Én nem ebbe kotekedtem kicsit csak a ftzaszlosba zaszlos 100 ormesterbol egy ha lessz és 100 zaszlosbol ha egyből lessz ftzazszlos. Fotisztek mellé nem kerül bárki jobbkeznek.
Persze, ez tény. Ahogy az is, amit írtam, hogy az hogy őrmester legyen valakiből, az HA TÉNYLEG nem átmeneti időtöltésnek, hanem élethivatásnak tekinti a HM-et, teljesen átlagos képességekkel is megoldható szerintem. Azt el tudom fogadni hogy akárki nem képes elvégezni a Zrínyit/Bolyait vagy manapság az NKE-t. De aki komolyan akarja ezt, az minimum Őrmesterként kezd. Nincs megtiltva(sőt támogatják is) az sem hogy csináljon 1-2 nyelvvizsgát,támogatják a lakhatást, bejárást, szolgálatban kaját kapsz, nem kell megvenned etc. pénz az is. Kiküldetés, túlszolgálat, mind zseton. Nem olyan rossz ez, azt kell hogy mondjam. Ha valaki meg képes elvégezni az NKE-t, annak azt kell hogy mondjam, hogy jelenleg fix és biztos szerintem korrekt fizetése lesz. Tisztként már egyáltalán nincs ok panaszra, a versenyszférával szemben is megállja a helyét, mindent egybe véve, leszámítva a pénzügy/és IT vonalat.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 473
121 094
113
Persze, ez tény. Ahogy az is, amit írtam, hogy az hogy őrmester legyen valakiből, az HA TÉNYLEG nem átmeneti időtöltésnek, hanem élethivatásnak tekinti a HM-et, teljesen átlagos képességekkel is megoldható szerintem. Azt el tudom fogadni hogy akárki nem képes elvégezni a Zrínyit/Bolyait vagy manapság az NKE-t. De aki komolyan akarja ezt, az minimum Őrmesterként kezd. Nincs megtiltva(sőt támogatják is) az sem hogy csináljon 1-2 nyelvvizsgát,támogatják a lakhatást, bejárást, szolgálatban kaját kapsz, nem kell megvenned etc. pénz az is. Kiküldetés, túlszolgálat, mind zseton. Nem olyan rossz ez, azt kell hogy mondjam. Ha valaki meg képes elvégezni az NKE-t, annak azt kell hogy mondjam, hogy jelenleg fix és biztos szerintem korrekt fizetése lesz. Tisztként már egyáltalán nincs ok panaszra, a versenyszférával szemben is megállja a helyét, mindent egybe véve, leszámítva a pénzügy/és IT vonalat.

Ebben egyetértek veled, ezért mondtam azt, hogy ha szépen felújítának a laktanyákat, javítanák az étkeztetést (kajacsomagok kmh..), meg normálist egységes személyi felszerelést biztosítanának, némi technikával karöltve, sokkal több ember lenne a honvédségben. Most bejön a fiatal srác aki amcsi akciófilmeken/codon nőtt fel és kiveri a szemét a műbőr tártáska meg a szétrohadó járművek látványa.

Aztán egyszer kétszer szarrá ázik a jóféle esővédőben, lilára veri a tártáska, szétvágja a málhagyík, gombát kap az acélsisask alatt a feje, aztán eldöntheti, hogy eldurrant kb 100 000 forintot felszerelésre, vagy hagyja a francba a hagyományőrző szakkört és leszerel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Ebben egyetértek veled, ezért mondtam azt, hogy ha szépen felújítának a laktanyákat, javítanák az étkeztetést (kajacsomagok kmh..), meg normálist egységes személyi felszerelést biztosítanának, némi technikával karöltve, sokkal több ember lenne a honvédségben. Most bejön a fiatal srác aki amcsi akciófilmeken/codon nőtt fel és kiveri a szemét a műbőr tártáska meg a szétrohadó járművek látványa.

Aztán egyszer kétszer szarrá ázik a jóféle esővédőben, lilára veri a tártáska, szétvágja a málhagyík, gombát kap az acélsisask alatt a feje, aztán eldöntheti, hogy eldurrant kb 100 000 forintot felszerelésre, vagy hagyja a francba a hagyományőrző szakkört és leszerel.
Nekünk nem Cod-on/Schwarzi Kommandóján nevelkedett hülyékre van szükségünk, azok amúgy is csalódnak, hogy nincs minden héten háború :D. Ha meg lenne hirtelen, befosnának bokáig, hogy van aki vissza is lő, meg a jófiúk is meghalnak néha.

Egyébként persze értem amit mondasz, igazad van. Ha komolyan gondolja, jelenleg elkölt egy szép pénzmagot szépen lassan mindenki.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 473
121 094
113
Most komolyan szerinted a 20 év alattiak miért akarnak katonának menni? Gondoljatok már bele ebbe a generációba könyörgöm aki bőven a rendszerváltás után nőtt fel, az honnan tájékozódott a katonaságról és mit vár, csilli villi optikás puskákat, tankokat, menő gyalogsági harcjárművet, jó cuccokat.

És mit kap? A VSZ maradékának a legalját.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 293
27 212
113
Amikor gerillaharcot kellett vívni akkor meg ingyen csinálták. S ez így van jól.

Igen, a de a gerillák kevesen vannak és korántsem úgy néz ki egy gerillaháború, ahogy a lelkes hazafias propaganda lerajzolja. Hazafias önkéntesek, személyes sérelmek, szervezett bűnözés (igen jelentős tényező, ők már a békeidőkben is illegalitásban működtek és sikerrel!), külföldi ügynökök, extremisták, változatos politikai ambíciók, mindez együtt alkotja a kisded geriallerők magját!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nagyfaterék nem önszántukból harcoltak!!!
A Kárpátokon már igen. Pedig verve voltak összességében, tudták hogy időlegesen tudják csak feltartóztatni őket, simán megadhatták volna magukat. Ennek ellenére még erősebben folytatták és a székelyek és szászok közül is jöttek velük sokan, mert a saját földjüket védték.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 293
27 212
113
Én időként láttam újjoncokat toborzás után alapkiképzésen és ha már szóba került, szerintem simán fel kellene javítani a toborzásról behozottakat büntett előéletű fiatalkorú bűnözők közül azokkal, akik kemény kézzel fogva hajlanak még a jóra és Tököl, meg a börtönkarrier helyett még lehetőség lenne nekik a katonaság valami normálisra! Ez utóbbiaknak ugyanis golyókat már nem kell növeszteniük és többségüknek ránézésre is jó fizikuma van.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
ondoljatok már bele ebbe a generációba könyörgöm aki bőven a rendszerváltás után nőtt fel, az honnan tájékozódott a katonaságról
Innen ...

lj7lu2jjdki8samzwi4t.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Teljesen őszintén mondom, s lehet hogy ezért most le fog köpködni nem kevés tiszthelyettes, de az a véleményem, hogy idehaza diploma nélkül egy középfokú végzettséggel rendelkező tiszhelyettes 0 km-rel 165 nettóval össze teheti a kezét. Még mindig diploma nélkül, ami annak a teteje, egy ftzls meg bőven 2 kiló felett keres. Ha van rá indíttatás, hogy mész missziózni, ott mégjobb a pénz. Ha csak pénz oldalról nézem, szerintem jelenleg nem annyira súlyos a helyzet, mint azt láttatjátok. Diplomás emberek ismerek civilben, akik nem keresnek jobban civilben mint az MH-nál egy Zászlós. Ha meg ez a pénz kevés, és mégis szeretne az ember katona lenni, akkor nincs más hátra mint előre, titeket vár a NKE.
Zsolti, a kulcs-szót is leírtad, mégse vetted figyelembe, ez pedig a következő: "idehaza". Aki megélhetést biztosító munkát keres, annak már nemcsak idehaza van, és ha a Lajtától nyugatra az európai árakkal arányos (az itthonihoz képest 3-5-szörös) pénzt kereshet ugyanazzal vagy még egyszerűbb és kevesebb munkával mint itthon, akkor vonatra/repülőre száll, és nem ugrik le róla félúton (a Dunántúlon) bagóért, hanem elmegy messzebbre a többért. Akkor is ha nincs diplomája, vagy főleg akkor?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 043
113
A közhiedelemmel ellentétben a nagy izomtomeg inkabb hátrány és nem előny hadi szempontból. Az okokat sorolhatnám a lassabb mozgastol a nagyobb celfeluleten át. De a legfőbb ok hogyha nincs a fehérje meg az egyéb nyalanksag egy két héten át csak a különleges vagdalt paprika kenyér és az a kevéske extra... hetek se kellenek a teljesitmenyromlasuk napok allatt látható. Onnettol kezdve fogekonyabb a betegségekre rosszabb a közérzete a moralja es a többi és a többi
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Zsolti, a kulcs-szót is leírtad, mégse vetted figyelembe, ez pedig a következő: "idehaza". Aki megélhetést biztosító munkát keres, annak már nemcsak idehaza van, és ha a Lajtától nyugatra az európai árakkal arányos (az itthonihoz képest 3-5-szörös) pénzt kereshet ugyanazzal vagy még egyszerűbb és kevesebb munkával mint itthon, akkor vonatra/repülőre száll, és nem ugrik le róla félúton (a Dunántúlon) bagóért, hanem elmegy messzebbre a többért. Akkor is ha nincs diplomája, vagy főleg akkor?
Nem mindenki ilyen. Sokan, de nem mindenki, többek közt én sem, sőt a családomból senki sem. Szeretek itt élni, és meg is élek azon a szinten ahogy nekem elég, ami nyilván alacsonyabb, mint lehetne a Lajtától nyugatra. Ha valaki itthon keresi a boldogulást, a HM nem elvetendő sok esetben, szerintem.