A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Azt kell mondjam urak, hogy ha valaki tanul, tisztként nem olyan rossz ám a pénz a honvédségnél sem manapság. Nyilván egy tiszthelyettes megértem ha úgy érzi hogy nem méltányos keresete, de azért pl. az 5 évvel korábbihoz képest emelkedett már mindenkinek, nekik is. Valamint az is tény, hogy nagyon sok olyan civil munkahelyről tudok, ahogy még méltánytalanabb a fizu. Ezzel nem azt mondom hogy teljesen jó és elég az amit ma egy tiszthelyettes keres az MH-ban, csak azt, hogy adott egy Magyar bérrealitás, és azt is nézni kell, kéne, hogy pl. diploma nélkül mi a reális átlagkereset ma kishazánkban. Aztán meg azt, hogy pl. egyes keleti megyékben meg konkrétan NINCS munkalehetőség. Ha rajtam múlna, egy lehetséges haderő reformnál oda álmodnám meg az új laktanyákat, ahol még van lakos, de kevés a munka. Ott kapnának érte jó eséllyel. A semmitől/közmunkától a kb. 150 nettó honvédként is több/biztosabb/csábítóbb.


Értem én csak hasonlítsd össze,hogy mi az elvárás egy katonával szemben meg mit vár el teszem azt az Aldi a pénztárosaitól...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Evidencia, hogy nagy, állandó és profi hadsereget csak sok pénzből lehet fenntartani. Ez az egyik része, ami ősidők óta így van. A gazdasági erőnket meghaladó haderőt nyilván nem tudjuk finanszírozni.
De a másik oldalán arra céloztam, hogy amikor gebasz van, a leszereltek, éppen civilek, átlagemberek ugyanúgy álljanak hozzá, ne legyen már kérdés hogy mit védek. Ja és mennyiért ... Vagyis mindenki vegyen benne részt lehetőleg, minél nagyobb arányban.
Megette a fene ha csak a nettó 8-10 ezres seregünkre támaszkodhatnánk.
Csak arra támaszkodhatnánk jelenleg, ebben biztos lehetsz. Mire elkezdenéd összefogdosni azokat aki ESETLEG még kaptak katonai kiképzést, ÉS mozgásképesek korukból kifolyólag, addigra eldőlne elég sok minden.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Értem én csak hasonlítsd össze,hogy mi az elvárás egy katonával szemben meg mit vár el teszem azt az Aldi a pénztárosaitól...
Őszintén mondom, hogy nem szeretnék egyik multinál sem pénztáros lenni, még akkor sem ha megadnák azt a pénzt amit keresek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
mert ugyanazt mondod, mint azok az árulók, akik leépítették a honvédelmet. Ezek a könnyfakasztó dumák, mindik azoktól jöttek, akik nem voltak hajlandóak a honvédelem árát megfizetni.
De szívesen elvittelek volna egy régi MH-s politikai oktatásra ....
Igen, a legkiválóbb hazafi is pénzért védi a hazát. Ennie kell neki is és a családjának is és ez így volt mindig is. Ha a haza nem fizeti ki őt rendesen, akkor a haza az áruló és nem a másfelé tekintgető fizetetlen hazafi!
A hazafi nem pénzért védte soha a történelemben.
Csak a profi, a hivatásos katona, és had ne mondjam a zsoldos.
Nagyfaterék hónapokig harcoltak Erdélyben és tartották fel a románokat a nagy büdös semmiért. Mégis teljesítették a parancsokat, és százával estek el.
Még csak meg se köszönték nekik, sőt aki túlélte 45 után bevágták lágerbe.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Csak arra támaszkodhatnánk jelenleg, ebben biztos lehetsz. Mire elkezdenéd összefogdosni azokat aki ESETLEG még kaptak katonai kiképzést, ÉS mozgásképesek korukból kifolyólag, addigra eldőlne elég sok minden.
Sajna igen. Bár a mi korosztályunk még képes volna erre-arra. Bár a gépkarabélyokon, géppuskán, rpg-n, gránátokon kívül már nem sok mindenhez tudnának szagolni. Amire kiképzést kaptak, már rég a roncstelepen van kivonva.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Teljesen őszintén mondom, s lehet hogy ezért most le fog köpködni nem kevés tiszthelyettes, de az a véleményem, hogy idehaza diploma nélkül egy középfokú végzettséggel rendelkező tiszhelyettes 0 km-rel 165 nettóval össze teheti a kezét. Még mindig diploma nélkül, ami annak a teteje, egy ftzls meg bőven 2 kiló felett keres. Ha van rá indíttatás, hogy mész missziózni, ott mégjobb a pénz. Ha csak pénz oldalról nézem, szerintem jelenleg nem annyira súlyos a helyzet, mint azt láttatjátok. Diplomás emberek ismerek civilben, akik nem keresnek jobban civilben mint az MH-nál egy Zászlós. Ha meg ez a pénz kevés, és mégis szeretne az ember katona lenni, akkor nincs más hátra mint előre, titeket vár a NKE.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Azt hozzátenném, hogy a jelenlegi létszámok és a feladatok száma mellett se család, se élet. Ezt így kalkuláld bele.
Ahogy civilben sem, ha pénzt akarsz kereseni. Illetve legyünk korrektek, és mondjuk el azt is, hogy mikor határon kell dekkolni, vagy missziózni, akkor azért kb. 3x annyi a havi bevétel visszaosztva, mikor kifizetnek... Én nem panaszkodom, na.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
De szívesen elvittelek volna egy régi MH-s politikai oktatásra ....

A hazafi nem pénzért védte soha a történelemben.
Csak a profi, a hivatásos katona, és had ne mondjam a zsoldos.
Nagyfaterék hónapokig harcoltak Erdélyben és tartották fel a románokat a nagy büdös semmiért. Mégis teljesítették a parancsokat, és százával estek el.
Még csak meg se köszönték nekik, sőt aki túlélte 45 után bevágták lágerbe.

Nagyfaterék nem önszántukból harcoltak!!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 058
113
Zsolti a zászlós egy más világ fotorzs zaszlosos meg... látott egyáltalán valaki olyat? Mármint a MH. Vezenylozaszlosat leszámítva
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 294
27 218
113
De szívesen elvittelek volna egy régi MH-s politikai oktatásra ....

A hazafi nem pénzért védte soha a történelemben.
Csak a profi, a hivatásos katona, és had ne mondjam a zsoldos.
Nagyfaterék hónapokig harcoltak Erdélyben és tartották fel a románokat a nagy büdös semmiért. Mégis teljesítették a parancsokat, és százával estek el.
Még csak meg se köszönték nekik, sőt aki túlélte 45 után bevágták lágerbe.

De, a hazafiak mindig pénzért védték. A végvári katonásg a legjobb példa erre, évszázadokon át védték a hazát a török fronton és bizony mind zsoldosok voltak a kezdetektől a háborúk végéig. A világháborúk katonasága különleges eset volt, a tömeghadseregekben harcolók a felkoncolással néztek szembe, őket kényszerítették a harcra a gyakorlatban, ami nem változtat azon, hogy tömegeik lelkesedésből vonultak be és harcoltak. Hatékony tömeghadseregeket tömegtársadalmak tudnak kiállítani, ezeknek a kora lejárt. Nincs meg hozzá a társadalmi támogatás és összetartó ideológiai erő, lényegében azért nem, mert senkit se lehet már eszement hülyeségekkel beetetve az uralkodó politikai elitek gyakran nagyon is személyes gazdasági érdekeinek védelmére mozgósítani.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Ahogy civilben sem, ha pénzt akarsz kereseni. Illetve legyünk korrektek, és mondjuk el azt is, hogy mikor határon kell dekkolni, vagy missziózni, akkor azért kb. 3x annyi a havi bevétel visszaosztva, mikor kifizetnek... Én nem panaszkodom, na.

Ezt nem tagadtam, csak az árnyoldalával is legyünk tisztában. Családos embernek a határ miatt most nem igazán működik. Aki fiatal se kutyája se macskája az viszont össze tudja szedni magát, hogy elindítsa az életét.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Zsolti a zászlós egy más világ fotorzs zaszlosos meg... látott egyáltalán valaki olyat? Mármint a MH. Vezenylozaszlosat leszámítva
Hahaha, az tény hogy főtörzs zászlósnak kb. nyugdíj előtt állónak kell lenni, nem sok van belőlük az tény. Viszont ma szerintem nem kevés olyan régiója van az országnak, ahol középfokú végzettséggel a 165 000 ft nettó INDULÓ őrmi fizetés teljesen versenyképes. Nyilván nem Burgenland mellett, de attól még ezzel kb. egész Borsodban/Szabolcsban TE lennél a király a faluban, pláne ha egyszer kimész valahova fél évre, s azért mondjuk el azt is, ha van valakinek ehhez jelenleg 3 gyermeke, akkor kb. családival adójóváírással kb 250 nettó lesz belőle. Fixen, és ha nem csinálsz nagy hülyeséget, jó eséllyel innen mész nyugdíjba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Hahaha, az tény hogy főtörzs zászlósnak kb. nyugdíj előtt állónak kell lenni, nem sok van belőlük az tény. Viszont ma szerintem nem kevés olyan régiója van az országnak, ahol középfokú végzettséggel a 165 000 ft nettó INDULÓ őrmi fizetés teljesen versenyképes. Nyilván nem Burgenland mellett, de attól még ezzel kb. egész Borsodban/Szabolcsban TE lennél a király a faluban, pláne ha egyszer kimész valahova fél évre, s azért mondjuk el azt is, ha van valakinek ehhez jelenleg 3 gyermeke, akkor kb. családival adójóváírással kb 250 nettó lesz belőle. Fixen, és ha nem csinálsz nagy hülyeséget, jó eséllyel innen mész nyugdíjba.

Keress olyan embert aki volt 2-3 misszióban nem vált el minimum egyszer, szerintem nem fogsz sokat találni.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 058
113
Hahaha, az tény hogy főtörzs zászlósnak kb. nyugdíj előtt állónak kell lenni, nem sok van belőlük az tény. Viszont ma szerintem nem kevés olyan régiója van az országnak, ahol középfokú végzettséggel a 165 000 ft nettó INDULÓ őrmi fizetés teljesen versenyképes. Nyilván nem Burgenland mellett, de attól még ezzel kb. egész Borsodban/Szabolcsban TE lennél a király a faluban, pláne ha egyszer kimész valahova fél évre, s azért mondjuk el azt is, ha van valakinek ehhez jelenleg 3 gyermeke, akkor kb. családival adójóváírással kb 250 nettó lesz belőle. Fixen, és ha nem csinálsz nagy hülyeséget, jó eséllyel innen mész nyugdíjba.

Én nem ebbe kotekedtem kicsit csak a ftzaszlosba zaszlos 100 ormesterbol egy ha lessz és 100 zaszlosbol ha egyből lessz ftzazszlos. Fotisztek mellé nem kerül bárki jobbkeznek.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Nekem van, aki 10-en van túl és nem vált el. A pénz nagy összetartó erő :)
Így így. Én próbálom kivásárolni magam, mindig mondom az asszonynak, hogy hajlandó vagyok peren kívül megegyezni vele egy szép nagy összegről, de nem akar elengedni, tudja hogy jobban jár így velem, hosszú távú befektetés vagyok neki hahaha :p.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and ijasz