A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 752
77 822
113
Semmit nem ér a sok magr ember ha a kutya sem akar katona lenni az ország kétharmadából!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 966
18 506
113
Az a jelenleg fennálló létszámhiányt nem igen fogja megoldani :D
De a javaslat megfontolandó :D

Az illetmények további és jelentős emelése, a szolgálati körülmények javítása, valamint új felszerelés és fegyverzet beszerzése, jelentősen emelné a Honvédség, mint hivatás, vagy munkahely, kinek hogy tetszik, presztizsét.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az illetmények további és jelentős emelése, a szolgálati körülmények javítása, valamint új felszerelés és fegyverzet beszerzése, jelentősen emelné a Honvédség, mint hivatás, vagy munkahely, kinek hogy tetszik, presztizsét.

Az se lenne utolsó, ha a katonának lehetősége lenne a saját megyéjében maradni, nem kéne mint pl innen 150+ km-t utazgatni. Máris többen jelentkeznének. Nagy vonalakban ismerem, hol helyezkednek a ma működő laktanyák, de azért rákerestem egy térképre, cikkre. Pontos leírást nem találtam, se képet, de itt felsorolnak egy párat:
https://mno.hu/belfold/simicsko-35-hasznalhato-laktanyaja-van-magyar-honvedsegnek-1304957
Én pl a miskolciról nem hallottam, hogy ott bármi is működne, ezért rákerestem. Az internet is csak ennyit dob ki:
http://urbexhungary.blog.hu/2016/05/27/miskolc_legvedelmi_laktanya_pingyomon
Kíváncsi vagyok, ha ezt a laktanyát említi a régi MNO-s cikk, akkor az abban szereplő 35-ből mennyi lehet ehhez hasonlóan "működő".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 752
77 822
113
Erről maga a haderő és a minisztériumi vezetés tehet. Ha nem járná át a kilátástalanság és szakmaiatlanság az egész szervezetet, én is ott lennék már pár éve, és nem vagyok ezzel egyedül.

A Dunán-túlról vagy Budapestről hányan jelentkeznének 145000-ért ha minden adott lenne amit számon kérsz???Hát nem sokan...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 966
18 506
113
Az se lenne utolsó, ha a katonának lehetősége lenne a saját megyéjében maradni, nem kéne mint pl innen 150+ km-t utazgatni. Máris többen jelentkeznének. Nagy vonalakban ismerem, hol helyezkednek a ma működő laktanyák, de azért rákerestem egy térképre, cikkre. Pontos leírást nem találtam, se képet, de itt felsorolnak egy párat:
https://mno.hu/belfold/simicsko-35-hasznalhato-laktanyaja-van-magyar-honvedsegnek-1304957
Én pl a miskolciról nem hallottam, hogy ott bármi is működne, ezért rákerestem. Az internet is csak ennyit dob ki:
http://urbexhungary.blog.hu/2016/05/27/miskolc_legvedelmi_laktanya_pingyomon
Kíváncsi vagyok, ha ezt a laktanyát említi a régi MNO-s cikk, akkor az abban szereplő 35-ből mennyi lehet ehhez hasonlóan "működő".

Nézd meg Vas és Zala megyét. A kettő szomszédos megyében, egyetlen honvédségi laktanya sem üzemel. Pedig volt itt néhány, egész komolyak is. Lásd,: a szombathelyi egykori laktanya, ma luxusbörtön. Pontosabban egy része, mert olyan nagy, hogy akkora rész nem is kellett belőle börtönnek, amekkora. A többit eszi az enyészet. Gondolom még lehetne sorolni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 966
18 506
113
A volt szombathelyi laktanya, illetve a nagyobb része látható a képen. A neten találtam. Ahogy látom már van egy belső beton kerítés, na azon belüli világ a börtöné, ha jól gondolom. Viszont jól kivehetők a fedett telephelyek és egyéb korszerű épületek. Honvédelmi vezetésünk, vagy az aktuális kormányunk gond nélkül dobta.

3723743.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 721
14 783
113
A volt szombathelyi laktanya, illetve a nagyobb része látható a képen. A neten találtam. Ahogy látom már van egy belső beton kerítés, na azon belüli világ a börtöné, ha jól gondolom. Viszont jól kivehetők a fedett telephelyek és egyéb korszerű épületek. Honvédelmi vezetésünk, vagy az aktuális kormányunk gond nélkül dobta.

3723743.jpg


Mondjuk én országhatár 50km-es körzetébe nem telepítenék komolyabb laktanyát.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Semmit nem ér a sok magr ember ha a kutya sem akar katona lenni az ország kétharmadából!
Az a gondolkodás hiányzik ami a honvédelem fontosságát kiemeli, hogy értsék milyen volt a történelmünk és hogy az a miénk, nekünk kell alakítani. (az oktatás problémaköre, több oldalú, a gyerek utál tanulni, a szülőt nem érdekli, minek tanuljuk meg, ez már elmúlt, ilyen érvek vannak) (hozzá a tesióra, átlagban a fele kvázi rokkantpapírral jön hogy neki tilos mozogni)
Most egy fiatal gyereknek ha mondom, hogy hazaszeretet, azt se tudja mi az. Mennyit fizetnek ? Ez a következő kérdés.
A nevelés több mint fontos. Sajna a liberált iskolákkal 27 év a gödörben, ebből a szempontból.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 752
77 822
113
Az a gondolkodás hiányzik ami a honvédelem fontosságát kiemeli, hogy értsék milyen volt a történelmünk és hogy az a miénk, nekünk kell alakítani. (az oktatás problémaköre, több oldalú, a gyerek utál tanulni, a szülőt nem érdekli, minek tanuljuk meg, ez már elmúlt, ilyen érvek vannak) (hozzá a tesióra, átlagban a fele kvázi rokkantpapírral jön hogy neki tilos mozogni)
Most egy fiatal gyereknek ha mondom, hogy hazaszeretet, azt se tudja mi az. Mennyit fizetnek ? Ez a következő kérdés.
A nevelés több mint fontos. Sajna a liberált iskolákkal 27 év a gödörben, ebből a szempontból.

Szép meg jó amit írsz de hazaszeretetért,profizmusért,elhivatottságért stb nem adnak semmit a boltban!Amíg az anyagi részét helyre nem teszik irreális elvárni,hogy tóduljanak az emberek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 293
27 215
113
Az a gondolkodás hiányzik ami a honvédelem fontosságát kiemeli, hogy értsék milyen volt a történelmünk és hogy az a miénk, nekünk kell alakítani. (az oktatás problémaköre, több oldalú, a gyerek utál tanulni, a szülőt nem érdekli, minek tanuljuk meg, ez már elmúlt, ilyen érvek vannak) (hozzá a tesióra, átlagban a fele kvázi rokkantpapírral jön hogy neki tilos mozogni)
Most egy fiatal gyereknek ha mondom, hogy hazaszeretet, azt se tudja mi az. Mennyit fizetnek ? Ez a következő kérdés.
A nevelés több mint fontos. Sajna a liberált iskolákkal 27 év a gödörben, ebből a szempontból.

Nem tudom dícsérni amit mondasz, mert ugyanazt mondod, mint azok az árulók, akik leépítették a honvédelmet. Ezek a könnyfakasztó dumák, mindik azoktól jöttek, akik nem voltak hajlandóak a honvédelem árát megfizetni. Igen, a legkiválóbb hazafi is pénzért védi a hazát. Ennie kell neki is és a családjának is és ez így volt mindig is. Ha a haza nem fizeti ki őt rendesen, akkor a haza az áruló és nem a másfelé tekintgető fizetetlen hazafi!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and zeal

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 698
113
Szép meg jó amit írsz de hazaszeretetért,profizmusért,elhivatottságért stb nem adnak semmit a boltban!Amíg az anyagi részét helyre nem teszik irreális elvárni,hogy tóduljanak az emberek.
Be kellene ujra vezetni az àlt. Hadkötelezettseget ( ill. a felfüggesztésének vèget vetni.)Minden sereg letszamhiannyal küzd, ahol nincs hadkötelezettség, különösen, ha szalad a gazdasàg szekere. Vagy sötètebb börű polgàrtàrsainkat mobilizàlni, mint azt az US-ben teszik. Ott vannak meg tartalékok :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 656
5 425
113
Be kellene ujra vezetni az àlt. Hadkötelezettseget ( ill. a felfüggesztésének vèget vetni.)Minden sereg letszamhiannyal küzd, ahol nincs hadkötelezettség, különösen, ha szalad a gazdasàg szekere. Vagy sötètebb börű polgàrtàrsainkat mobilizàlni, mint azt az US-ben teszik. Ott vannak meg tartalékok :)

És hová raknád, mit adnál nekik? Másrészt, 5-10 ezerért a dokid kb bármilyen betegséges papírt kiállít, hogy alkalmatlan vagy xy tevékenységre :D
Amúgy igaza van a fentebb kommentelőknek, amíg nincs normális fizu, felszerelés, addig kevesen fognak menni. Pár éve engem is ez tartott vissza
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 698
113
És hová raknád, mit adnál nekik? Másrészt, 5-10 ezerért a dokid kb bármilyen betegséges papírt kiállít, hogy alkalmatlan vagy xy tevékenységre :D
Amúgy igaza van a fentebb kommentelőknek, amíg nincs normális fizu, felszerelés, addig kevesen fognak menni. Pár éve engem is ez tartott vissza
De jó èrv! :)
Jó fizu van sok helyen, megsem kapnak munkaerőt. A fizu meg valahol az EU-ban még jobb.
A felszerelésben és hozzààllâsban a politika részeről igazat adok neked.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Azt kell mondjam urak, hogy ha valaki tanul, tisztként nem olyan rossz ám a pénz a honvédségnél sem manapság. Nyilván egy tiszthelyettes megértem ha úgy érzi hogy nem méltányos keresete, de azért pl. az 5 évvel korábbihoz képest emelkedett már mindenkinek, nekik is. Valamint az is tény, hogy nagyon sok olyan civil munkahelyről tudok, ahogy még méltánytalanabb a fizu. Ezzel nem azt mondom hogy teljesen jó és elég az amit ma egy tiszthelyettes keres az MH-ban, csak azt, hogy adott egy Magyar bérrealitás, és azt is nézni kell, kéne, hogy pl. diploma nélkül mi a reális átlagkereset ma kishazánkban. Aztán meg azt, hogy pl. egyes keleti megyékben meg konkrétan NINCS munkalehetőség. Ha rajtam múlna, egy lehetséges haderő reformnál oda álmodnám meg az új laktanyákat, ahol még van lakos, de kevés a munka. Ott kapnának érte jó eséllyel. A semmitől/közmunkától a kb. 150 nettó honvédként is több/biztosabb/csábítóbb.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Szép meg jó amit írsz de hazaszeretetért,profizmusért,elhivatottságért stb nem adnak semmit a boltban!Amíg az anyagi részét helyre nem teszik irreális elvárni,hogy tóduljanak az emberek.
Evidencia, hogy nagy, állandó és profi hadsereget csak sok pénzből lehet fenntartani. Ez az egyik része, ami ősidők óta így van. A gazdasági erőnket meghaladó haderőt nyilván nem tudjuk finanszírozni.
De a másik oldalán arra céloztam, hogy amikor gebasz van, a leszereltek, éppen civilek, átlagemberek ugyanúgy álljanak hozzá, ne legyen már kérdés hogy mit védek. Ja és mennyiért ... Vagyis mindenki vegyen benne részt lehetőleg, minél nagyobb arányban.
Megette a fene ha csak a nettó 8-10 ezres seregünkre támaszkodhatnánk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 478
121 113
113
Amúgy ha a felszerelés normális lenne, meg a munkakörülmények, meg a technika akkor sokkal többen maradnának és jönnének is a jelenlegi bérszínvonalon is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Be kellene ujra vezetni az àlt. Hadkötelezettseget ( ill. a felfüggesztésének vèget vetni.)Minden sereg letszamhiannyal küzd, ahol nincs hadkötelezettség, különösen, ha szalad a gazdasàg szekere. Vagy sötètebb börű polgàrtàrsainkat mobilizàlni, mint azt az US-ben teszik. Ott vannak meg tartalékok :)
Öngól lenne, plusz óriási biztonsági kockázat.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal