A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
A közhiedelemmel ellentétben a nagy izomtomeg inkabb hátrány és nem előny hadi szempontból. Az okokat sorolhatnám a lassabb mozgastol a nagyobb celfeluleten át. De a legfőbb ok hogyha nincs a fehérje meg az egyéb nyalanksag egy két héten át csak a különleges vagdalt paprika kenyér és az a kevéske extra... hetek se kellenek a teljesitmenyromlasuk napok allatt látható. Onnettol kezdve fogekonyabb a betegségekre rosszabb a közérzete a moralja es a többi és a többi
Így igaz. Meg kell nézni a posterboyokon túl, akiket én eddig láttam TOP katonákat, középmagasak voltak általában, és 70-80 kg tömegűek. A világból ki tud menetelni terepen erőltetett tempóban málhával az ilyen. A 110 kg + az nagyon jól néz ki a FILMEKBEN, de nem könnyű vele mozogni lövészpáncélosban, csöndben terepen, etc.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Én időként láttam újjoncokat toborzás után alapkiképzésen és ha már szóba került, szerintem simán fel kellene javítani a toborzásról behozottakat büntett előéletű fiatalkorú bűnözők közül azokkal, akik kemény kézzel fogva hajlanak még a jóra és Tököl, meg a börtönkarrier helyett még lehetőség lenne nekik a katonaság valami normálisra! Ez utóbbiaknak ugyanis golyókat már nem kell növeszteniük és többségüknek ránézésre is jó fizikuma van.
Az a bajom ezzel, hogy akiket kemény kézzel fogva még jóvá lehet tenni, azok nem kerülnek tökölre. A mai rendszerben nagyon és tartósan hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki fiatalkorúak börtönébe kerüljön, mert egyébként nagyon védi őket a törvény, utolsó utáni az amikor irány tököl. Nekem nagyon nem hiányozna egyetlen ilyen deviáns sem a fegyverszoba közeléből. Akik bent vannak Tökölön, azok ODA is valóak, nem az utcára szabadon a többi normális ember közé, és pláne nem a seregbe, hogy még ki is képezze őket az állam, hogy hogyan kell harcolni komoly lőfegyverekkel, s ezek közelébe kerüljenek utána nap mint nap. Hamar lenne belőle olyan eset sztem. mint az USA-ban volt a két román akik lövedékálló mellényben és AK-val mentek bankot rabolni, aztán leálltak háborúzni fél órán keresztül a helyi rendőri erőket tornáztatva...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Én időként láttam újjoncokat toborzás után alapkiképzésen és ha már szóba került, szerintem simán fel kellene javítani a toborzásról behozottakat büntett előéletű fiatalkorú bűnözők közül azokkal, akik kemény kézzel fogva hajlanak még a jóra és Tököl, meg a börtönkarrier helyett még lehetőség lenne nekik a katonaság valami normálisra! Ez utóbbiaknak ugyanis golyókat már nem kell növeszteniük és többségüknek ránézésre is jó fizikuma van.
Őrületes hülyeség.
Nem véletlenül kötik ki a büntetlen előéletet és az így helyes.
Nem újoncok közé kellett volna menned hanem fiatalkorúak büntetőtárgyalásaira. Ott szembesülsz a valósággal.
Ez kb olyan szintű mellélövés, mint ha a mai Mo-on általános fegyverviselési jogot vezetnének be.
Egy teljesen kiszámíthatatlan, értelmét, morálját vesztett, szétesett társadalomban iszonyat jó ötlet...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 706
113
Őrületes hülyeség.
Nem véletlenül kötik ki a büntetlen előéletet és az így helyes.
Nem újoncok közé kellett volna menned hanem fiatalkorúak büntetőtárgyalásaira. Ott szembesülsz a valósággal.
Ez kb olyan szintű mellélövés, mint ha a mai Mo-on általános fegyverviselési jogot vezetnének be.
Egy teljesen kiszámíthatatlan, értelmét, morálját vesztett, szétesett társadalomban iszonyat jó ötlet...

Én csak azt látom, hogy ránézésre életrevalóbbak, tökösebbek azok a fiatalkorúak, mint az átlag magyar fiatal. Több nagyságrenddel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én csak azt látom, hogy ránézésre életrevalóbbak, tökösebbek azok a fiatalkorúak, mint az átlag magyar fiatal. Több nagyságrenddel.
Az az eletkepes aki bortonbe kerul? Nem erzed ezt ellentmondasnak?
Tobb nagysagrendel tokosebbek, de megis ugy elinteztek magukat, hogy not csak kepen lathatnak evekig... :eek:
Egy arrogans buta bunozo nem eletrevalo, hanem vesztes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 553
113
Értem én csak hasonlítsd össze,hogy mi az elvárás egy katonával szemben meg mit vár el teszem azt az Aldi a pénztárosaitól...
Xarabb meló pénztárosnak lenni elhiheted, a sok hülye vásárlóval bajlódni naponta órákon át, és elég 1-2000 ft eltérés a kasszában mindjárt kevesebb lesz a fizud aznapra. Egyébként nem keres mindenki 145000-et itt nyugaton sem. Gyakorlatilag egy müszakban, 8-tól du 4-ig nem olyan rossz bér az, pláne hogy egy rakás egyéb jár mellé és be is vagy jelentve teljes bérre. Egy büfében fiztnek itt ennyit és olvadhatsz a lángosok között.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Én csak azt látom, hogy ránézésre életrevalóbbak, tökösebbek azok a fiatalkorúak, mint az átlag magyar fiatal. Több nagyságrenddel.
Nézd, a bűnelkövetésre való hajlam és képesség nem keverendő egy olyan szakma kvalitásaival, amelynek megléte létfontosságú annak gyakorlásakor, mivel a fegyver egy olyan eszköz amellyel való "döntés" visszavonhatatlan. Aki egy bűnözői szubkultúrából érkezett az nagy valószínűséggel nem fogja attól eltérő módon használni, mivel képtelen azonosulni az attól eltérő célrendszerrel. A személyisége előbb-utóbb felül fogja írni azt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 553
113
A volt szombathelyi laktanya, illetve a nagyobb része látható a képen. A neten találtam. Ahogy látom már van egy belső beton kerítés, na azon belüli világ a börtöné, ha jól gondolom. Viszont jól kivehetők a fedett telephelyek és egyéb korszerű épületek. Honvédelmi vezetésünk, vagy az aktuális kormányunk gond nélkül dobta.

3723743.jpg
Egy kisebb hadsereg állt itt a telephelyeken az én időmben, 20 éve. De nyugi , ott van még a 11-es Huszár laktanya, gyakorlatilag teljes területe, pár éve jártam benn,brutális butaság amit azzal műveltek. De a vörös bika is ott van még, igaz most valami rendőri telőephely meg 112 központ,de azok előférnének máshol is ha muszáj lenne.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 017
113
Én csak azt látom, hogy ránézésre életrevalóbbak, tökösebbek azok a fiatalkorúak, mint az átlag magyar fiatal. Több nagyságrenddel.


A börtönlakók 85%-a kisebbségi,a maradékon osztoznak a helyi erők,külföldiek,stb. A 85% 95% a a többségi társadalommal/a töbségi társadalom tulajdonában lécő ingóságokkal szemben követett el valamit,amiért oda került,kb 99%-ban zsigerből gyűlölik a többségi társadalom minden tagját,előszeretettel élik ki a gyűlöletüket a többségi társadalom (leg)gyengébb tagjain,gyerekek,öregek,nők,hagyjuk őket ahol vannak.;)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Zsír!
De mikor lesz a hadseregünknek igazi repülőgépe?
sukhoi-font-b-su-b-font-font-b-37-b-font-aircraft-poster-silk-fabric-cloth.jpg
Ilyen már csak akkor lehet miután elfoglaltuk Oroszországot, és ez ugye attól kezdve saját gyártmánynak számít majd!! :)
Egyébként meg soha a búbánatos életben, és szerintem nem biztos hogy ez baj. Nekem eléggé igazi repülőgép a Gripen is, csak a darabszám és az egyéb hátterek (fegyverzet, széttelepíthetőség, pilótautánpótlás, műszakiak létszáma) a kérdéses.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ilyen már csak akkor lehet miután elfoglaltuk Oroszországot, és ez ugye attól kezdve saját gyártmánynak számít majd!! :)
Egyébként meg soha a búbánatos életben, és szerintem nem biztos hogy ez baj. Nekem eléggé igazi repülőgép a Gripen is, csak a darabszám és az egyéb hátterek (fegyverzet, széttelepíthetőség, pilótautánpótlás, műszakiak létszáma) a kérdéses.
Ja, és nem a Hadseregnek van repülőgépe, hanem a Légierőnek. A Hadseregnek modern kézifegyverekre, önjáró tüzérségre és harckocsikra lenne szüksége - többek között.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 098
26 706
113
A börtönlakók 85%-a kisebbségi,a maradékon osztoznak a helyi erők,külföldiek,stb. A 85% 95% a a többségi társadalommal/a töbségi társadalom tulajdonában lécő ingóságokkal szemben követett el valamit,amiért oda került,kb 99%-ban zsigerből gyűlölik a többségi társadalom minden tagját,előszeretettel élik ki a gyűlöletüket a többségi társadalom (leg)gyengébb tagjain,gyerekek,öregek,nők,hagyjuk őket ahol vannak.;)

Az átlag tököli kép azért mást mutat. Nemhogy nem mind cigányok, hanem a cigányok csak egy igen szignifikáns réteg köztük. Azonkívül az nem baj, ha gyűlölik a fehéreket, mert románok, szerbek és ukránok mind fehérek, mi magyarok meg turániak vagyunk szal csak helyes irány kell szabni a gyűlöletüknek és kemény kézzel fegyelemre szoktatni őket!

Az ilyen kommentek mutatják, hogy még az ide kommentelők egy része is fél tőlük, szal van bennük perspektíva!
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az átlag tököli kép azért mást mutat. Nemhogy nem mind cigányok, hanem a cigányok csak egy igen szignifikáns réteg köztük. Azonkívül az nem baj, ha gyűlölik a fehéreket, mert románok, szerbek és ukránok mind fehérek, mi magyarok meg turániak vagyunk szal csak helyes irány kell szabni a gyűlöletüknek és kemény kézzel fegyelemre szoktatni őket!

Az ilyen kommentek mutatják, hogy még az ide kommentelők egy része is fél tőlük, szal van bennük perspektíva!

Én fehérnek érzem magam, és azt is látok, amikor a tükörbe nézek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 017
113
Az átlag tököli kép azért mást mutat. Nemhogy nem mind cigányok, hanem a cigányok csak egy igen szignifikáns réteg köztük. Azonkívül az nem baj, ha gyűlölik a fehéreket, mert románok, szerbek és ukránok mind fehérek, mi magyarok meg turániak vagyunk szal csak helyes irány kell szabni a gyűlöletüknek és kemény kézzel fegyelemre szoktatni őket!

Az ilyen kommentek mutatják, hogy még az ide kommentelők egy része is fél tőlük, szal van bennük perspektíva!


Be kell vallanom,hogy még mindig meg tudsz lepni.;)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci