Tomahawk (BGM-109/UGM-109/RGM-109/AGM-109)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A korábbi vitára: szerintem a "cirkálórakéta" kifejezés lehet jó a Tomahawk-féle manőverező-egyszer használatos-robbanótöltetet célba juttató eszközökre. Ez így megkülönbözteti a magyar "rakéta" (vagy irányított és nem irányított rakéta) szó által jellemzett eszközöktől is, meg a robotrepülőktől (drón) is. Oké, a "rakéta" szótag lehet benne zavaró, de így együtt a "cirkáló"-val, már egyértelmű, hogy milyen eszközre vonatkozik.

Na, gyerekek, hova lett a 36 tomahawk?

Elvitte a cica. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
A cirkáló rakéta a lehető legrosszabb kifejezés rá(annak ellenére,hogy én is ezt hadználom)mert se nem rakéta se nem cirkál.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A korábbi vitára: szerintem a "cirkálórakéta" kifejezés lehet jó a Tomahawk-féle manőverező-egyszer használatos-robbanótöltetet célba juttató eszközökre. Ez így megkülönbözteti a magyar "rakéta" (vagy irányított és nem irányított rakéta) szó által jellemzett eszközöktől is, meg a robotrepülőktől (drón) is. Oké, a "rakéta" szótag lehet benne zavaró, de így együtt a "cirkáló"-val, már egyértelmű, hogy milyen eszközre vonatkozik.



Elvitte a cica. :D

Ennek nem az a neve, hogy "robotrepülőgép" ?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem.

Értsük meg azt az egyszerű dolgot,hogy nincs magyar neve.

4762714-nagy.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ettől még nem lesz az.Annál is inkább mert ez egy ismeretterjesztő fiataloknak.

Na akkor elmondom mi történt.

Az történt, hogy volt ennek magyar neve: az, hogy robotrepülőgép.

Csak az az 1980-as években volt, és aztán jött a rendszerváltás és azután divat lett mindent amerikaiul hívni, így a robotrepülőgép kifejezés már nem volt elég sikkes. Így lett a neve cruise missile - magyarul cirkáló rakéta - ami viszont helytelen megnevezés.

Egyszerűbb volna beismerni, hogy az amerikanizálódás miatt kidobtuk a szótárunkból a robotrepülőgép kifejezést, de nem, inkább azt mondod, hogy nincs magyar neve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 784
75 808
113
Na akkor elmondom mi történt.

Az történt, hogy volt ennek magyar neve: az, hogy robotrepülőgép.

Csak az az 1980-as években volt, és aztán jött a rendszerváltás és azután divat lett mindent amerikaiul hívni, így a robotrepülőgép kifejezés már nem volt elég sikkes. Így lett a neve cruise missile - magyarul cirkáló rakéta - ami viszont helytelen megnevezés.

Egyszerűbb volna beismerni, hogy az amerikanizálódás miatt kidobtuk a szótárunkból a robotrepülőgép kifejezést, de nem, inkább azt mondod, hogy nincs magyar neve.

Szerintem soha nem volt neki rendes neve a szaknyelvben aztán lehet,hogy tévedek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A cirkáló rakéta a lehető legrosszabb kifejezés rá(annak ellenére,hogy én is ezt hadználom)mert se nem rakéta se nem cirkál.


Nem arról van szó, hogy bárkinek szimpi, vagy nem ez a szó hanem, hogy egzaktul leírja-e a cuccost és elfogadható-e a publikum számára? Szerintem elfogadható sőt, már a közbeszéd része és akit kicsit is érdekel a téma, az egyből tudja, hogy milyen eszközről van szó, ha a "cirkálórakéta" kifejezést látja, hallja.. De ha van jobb ötleted, kb. ilyen hosszúságban és vevők rá az emberek, akkor ne fogd vissza magad! :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na akkor elmondom mi történt.

Az történt, hogy volt ennek magyar neve: az, hogy robotrepülőgép.

Csak az az 1980-as években volt, és aztán jött a rendszerváltás és azután divat lett mindent amerikaiul hívni, így a robotrepülőgép kifejezés már nem volt elég sikkes. Így lett a neve cruise missile - magyarul cirkáló rakéta - ami viszont helytelen megnevezés.

Egyszerűbb volna beismerni, hogy az amerikanizálódás miatt kidobtuk a szótárunkból a robotrepülőgép kifejezést, de nem, inkább azt mondod, hogy nincs magyar neve.
Szerintem van magyar neve, csak kevesen tudják: (sugárhajtású) manőverező szárnyasbomba (sokszor és sok helyen leírtam már hogy miért, és le is fogom ahol csak szóba kerül). :D Lehet vitatkozni, hogy MIÉRT nem az szerintetek?
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd and fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
43 989
113
Amelyik fedezéken két lyuk van abba esélyesen kettő csapódott ez nem egy NASA program de még csak videó sem kell a becsapódásokról.
Akkor neked is, melyik kép - vagy több képből álló sorzat/esetleg videó alapján, és mennyit számoltál? Nem köcsögösködésből kérdezem, én is számolgattam valahol. Kiváncsi vagyok.