A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Könnyebb és kisebb még a bevezetendő Stryke B-nél is. Sokat számít a súly ha 12 órát cipelni kell, és gyakorlatilag soha sem lesz élesben használva. De ettől függetlenül igen, cseréljék le mert haladni kell a korral és az idővel.

Egy normális övön, normális tokban nem zavaró a súlya.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Inkább PA- 63 cseréljék már le. Múlt héten lőttem PA -val de nem is olyan szőrnyű mint ahogy emlékeztem.
Én P9RC-vel lőttem. Mikor kézbe vettem, egyből csak néztem, hogy WTF. Nem ilyen bűn ronda meg nagy jószágra emlékeztem a képekről. Nem is csodálom, hogy a rendőrök, ha választhatnának a két rossz közül, akkor a PA-t választanák. Az legalább könnyű.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Nem ronda az, csak úgy néz ki mint egy 1911-es Colt meg egy M9-es berette donw kóros szerelemgyereke.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Tekintve,hogy Browning hi-piwer klón így inkább az M9 hasonlít rá mint fordítva.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Hát, szerintem nagyon nagy baromság addig beszerezni egy második századnyi gépet, amíg a mostaniak sincsenek megfelelően felszerelve. Viszont abban egyetértek, hogy ha egy második századot is veszünk (egyébként szerintem két századnyi gépre lenne szükségünk, ami kb. 30 darab lenne, de csak azután, ha már a katonák személyi felszerelését, a tüzérséget, légvédelmet rendbe tettük, vannak korszerű IFV-ink, stb.), azokat tényleg egy másik reptérre kéne telepíteni. Két reptéren két század. Egy reptéren telepítve a teljes légierőnk nagyon sebezhető...



Ez a blokkolás-téma jelenleg nem több, mint legenda. Bizonyíték semmi rá. És a Gripeneink esetében is csak az AIM-120 kérdőjeles, Az AIM-9 és az AGM-65 esetén még csak szóba sem került ilyesmi. NASAMS-be meg elvileg mehet majd IRIS-T, meg Meteor is.




Inkább a görög-török konfliktus(oka)t kéne megnézni. Tudomásom szerint abba sem szóltak bele a jenkik.

A görögöknél Mirage lőtt F16-ot, nem fordítva:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Szerintem ezek sima Polaris Ranger 6 x 6 ATV-k
performance-tile-1.xxs.jpg

Thx.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
A Mil-eket (gonoldom itt a Mi-8-asra gondolsz és nem a 28-asra) szállítónak tervezték...1961-ben. Azóta egész másképp festenek a legújabb Mi-8 variánsok. Eltelt 56 év...
Igen, van fogalmam róla.
Mintha nem is létezne, olyan rossz állapotban van. Komolyabb infrastruktúrája sincs.
Igen, láttam nemrég, nem is így gondoltam, hanem felújítva. A hely az nem rossz. Gyakorlásra, természetesen.
A csabait elvileg meg fogják hosszabbítani, a tervek készen vannak..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Sig516, amit a cikk szerzője ajánl:
SIG516-copy.png


És a Cz 805 Bren S1, ami a Visegrádi együttműködés miatt esélyes lehet:
08522-02.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Kicsit vicces ez a kétféle fegyvert rendszeresítsünk teória. Örüljünk ha egy félét rendszeresítenek, a második meg úgyis marad a kala, netán vesznek kimustrált M-16-ot. Aztán lehet lőszert csereberélni kinek milyen van. 1850dollár a bren, akkor az nekünk 2000 minimum, kéne belőle vagy 100000 db, pláne ha a rendőröket is beszámoljuk,mert akkor már miért ne legyen nekik is. 200000 millió dollár + ugye a teljes lőszerkészlet kuka ami megint pénz mert kéne belőle készlet is akár vesszük,akár gyártjuk. Szóval ez így olyan 60 milliárd forint. Plusz kidobni minden tártartót, mellényt amihez a kala tár passzol...
És akkor van végre egy Nato kinézetű fegyverünk, standard Nato lőszerrel ami nem való semmire már 2017-ben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
krisss

Elolvastam a cikket. Abban egyet értek a szerzővel, hogy 6.5-6.8 mm-s lőszer lenne a legideálisabb.

A két fegyver teória szerintem elég meredek. A másik gondom meg az, hogy rá van kattanva az AR sorozatra.
Ha már hagyományos kialakítású modern fegyvert keresünk akkor nálam ezek jöhetnek szóba:
AEK-971, Beretta ARX-160, CZ 805.
Hozzátenném, mind a három fegyverből van teljes értékű 7.62X39-s verzió is!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Hozzátenném, mind a három fegyverből van teljes értékű 7.62X39-s verzió is!
6.5-os nincs beloluk veletlenul? Letezik a nato-ban - legalabb elmeleti szinten - valamilyen konszenzus az idealis es bevezetendo kaliberrol?
Nehogy aztan megszivjuk, hogy utolsokent bevezetjuk az 5.56-ost, aztan valamelyik vezeto megis raszanja magat a valtasra 6.5-re. Vagy ha azt elsonek mi rendszeresitenenk akkor termeszetesen 6.8-ra. :) Jo lenne ebben most egy picit elore latoan eljarni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Zeal

Amennyire én tudom a 6.8 mm-s lőszerhez van karabély. A Remington ACR. Meg a Beretta ARX-160-ból is van elméletileg ilyen verzió.
Viszont úgy tervezték a 6.5 és a 6.8 mm-s lőszereket, hogy elméletileg bármelyik mai 5.56-os fegyver átalakítható/áttervezhető a használatára.

Azt viszont nem látom előre, hogy a NATO-ban melyik lőszerben gondolkodnának. A 6.5 Grendel szerintem a legjobb, a 6.8 Remington SPC mögött pedig komoly lobbi van.
Én azt mondom, hogy sokkal jobb lenne a kaliber váltásnál bevállalni egy modern lőszert , mint átállni a szintén elavult 5.56-ra a 7.62X39-ről.
Ez így nettó pénzkidobás lenne, szerintem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Kicsit vicces ez a kétféle fegyvert rendszeresítsünk teória. Örüljünk ha egy félét rendszeresítenek, a második meg úgyis marad a kala, netán vesznek kimustrált M-16-ot.
Amennyire tudom, hazai gyártásban gondolkodnak. Nem hinném, hogy vennének bárkitől is nagyobb mennyiségű karabélyt általános itthoni rendszeresítésre.