A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A Mil-eket (gonoldom itt a Mi-8-asra gondolsz és nem a 28-asra) szállítónak tervezték...1961-ben. Azóta egész másképp festenek a legújabb Mi-8 variánsok. Eltelt 56 év...
Igen, van fogalmam róla.
Mintha nem is létezne, olyan rossz állapotban van. Komolyabb infrastruktúrája sincs.
Igen, láttam nemrég, nem is így gondoltam, hanem felújítva. A hely az nem rossz. Gyakorlásra, természetesen.
A csabait elvileg meg fogják hosszabbítani, a tervek készen vannak..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Sig516, amit a cikk szerzője ajánl:
SIG516-copy.png


És a Cz 805 Bren S1, ami a Visegrádi együttműködés miatt esélyes lehet:
08522-02.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
Kicsit vicces ez a kétféle fegyvert rendszeresítsünk teória. Örüljünk ha egy félét rendszeresítenek, a második meg úgyis marad a kala, netán vesznek kimustrált M-16-ot. Aztán lehet lőszert csereberélni kinek milyen van. 1850dollár a bren, akkor az nekünk 2000 minimum, kéne belőle vagy 100000 db, pláne ha a rendőröket is beszámoljuk,mert akkor már miért ne legyen nekik is. 200000 millió dollár + ugye a teljes lőszerkészlet kuka ami megint pénz mert kéne belőle készlet is akár vesszük,akár gyártjuk. Szóval ez így olyan 60 milliárd forint. Plusz kidobni minden tártartót, mellényt amihez a kala tár passzol...
És akkor van végre egy Nato kinézetű fegyverünk, standard Nato lőszerrel ami nem való semmire már 2017-ben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
krisss

Elolvastam a cikket. Abban egyet értek a szerzővel, hogy 6.5-6.8 mm-s lőszer lenne a legideálisabb.

A két fegyver teória szerintem elég meredek. A másik gondom meg az, hogy rá van kattanva az AR sorozatra.
Ha már hagyományos kialakítású modern fegyvert keresünk akkor nálam ezek jöhetnek szóba:
AEK-971, Beretta ARX-160, CZ 805.
Hozzátenném, mind a három fegyverből van teljes értékű 7.62X39-s verzió is!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hozzátenném, mind a három fegyverből van teljes értékű 7.62X39-s verzió is!
6.5-os nincs beloluk veletlenul? Letezik a nato-ban - legalabb elmeleti szinten - valamilyen konszenzus az idealis es bevezetendo kaliberrol?
Nehogy aztan megszivjuk, hogy utolsokent bevezetjuk az 5.56-ost, aztan valamelyik vezeto megis raszanja magat a valtasra 6.5-re. Vagy ha azt elsonek mi rendszeresitenenk akkor termeszetesen 6.8-ra. :) Jo lenne ebben most egy picit elore latoan eljarni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Zeal

Amennyire én tudom a 6.8 mm-s lőszerhez van karabély. A Remington ACR. Meg a Beretta ARX-160-ból is van elméletileg ilyen verzió.
Viszont úgy tervezték a 6.5 és a 6.8 mm-s lőszereket, hogy elméletileg bármelyik mai 5.56-os fegyver átalakítható/áttervezhető a használatára.

Azt viszont nem látom előre, hogy a NATO-ban melyik lőszerben gondolkodnának. A 6.5 Grendel szerintem a legjobb, a 6.8 Remington SPC mögött pedig komoly lobbi van.
Én azt mondom, hogy sokkal jobb lenne a kaliber váltásnál bevállalni egy modern lőszert , mint átállni a szintén elavult 5.56-ra a 7.62X39-ről.
Ez így nettó pénzkidobás lenne, szerintem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kicsit vicces ez a kétféle fegyvert rendszeresítsünk teória. Örüljünk ha egy félét rendszeresítenek, a második meg úgyis marad a kala, netán vesznek kimustrált M-16-ot.
Amennyire tudom, hazai gyártásban gondolkodnak. Nem hinném, hogy vennének bárkitől is nagyobb mennyiségű karabélyt általános itthoni rendszeresítésre.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 701
113
Milyen Sz-300 rendszerek? A szlovákokéra gondolsz? Arra az egy ütegre, ami valószínűleg már rég üzemképtelen? Kb, mint a MiG-29-eseik (3 gépük tud repülni állítólag, legalábbis úgy 2 éve még ez volt a helyzet).
Ha ez lenne a helyzet, bármikor beszerezhetnek működőképeshasználtat Fehéroroszországból.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hazai gyártás, de licencbe.
Igen, erről volt szó, de ezt se pedzegették nagy nyilvánosság előtt, a lobbik miatt.
A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
Kérdés, ki fogja átadni (jó áron) a gyártás jogát. Fél füllel hallgatva a véleményeket, több hivatásos szaki az M4-családra tippelt.
Ha majd elérkezik az idő ....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Igen, erről volt szó, de ezt se pedzegették nagy nyilvánosság előtt, a lobbik miatt.
A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
Kérdés, ki fogja átadni (jó áron) a gyártás jogát. Fél füllel hallgatva a véleményeket, több hivatásos szaki az M4-családra tippelt.
Ha majd elérkezik az idő ....
Hát AR-rendszerű lehet, de hogy nem M4-az biztos.