A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 568
113
Milyen Sz-300 rendszerek? A szlovákokéra gondolsz? Arra az egy ütegre, ami valószínűleg már rég üzemképtelen? Kb, mint a MiG-29-eseik (3 gépük tud repülni állítólag, legalábbis úgy 2 éve még ez volt a helyzet).
Ha ez lenne a helyzet, bármikor beszerezhetnek működőképeshasználtat Fehéroroszországból.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Hazai gyártás, de licencbe.
Igen, erről volt szó, de ezt se pedzegették nagy nyilvánosság előtt, a lobbik miatt.
A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
Kérdés, ki fogja átadni (jó áron) a gyártás jogát. Fél füllel hallgatva a véleményeket, több hivatásos szaki az M4-családra tippelt.
Ha majd elérkezik az idő ....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Igen, erről volt szó, de ezt se pedzegették nagy nyilvánosság előtt, a lobbik miatt.
A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
Kérdés, ki fogja átadni (jó áron) a gyártás jogát. Fél füllel hallgatva a véleményeket, több hivatásos szaki az M4-családra tippelt.
Ha majd elérkezik az idő ....
Hát AR-rendszerű lehet, de hogy nem M4-az biztos.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Zeal

Amennyire én tudom a 6.8 mm-s lőszerhez van karabély. A Remington ACR. Meg a Beretta ARX-160-ból is van elméletileg ilyen verzió.
Viszont úgy tervezték a 6.5 és a 6.8 mm-s lőszereket, hogy elméletileg bármelyik mai 5.56-os fegyver átalakítható/áttervezhető a használatára.

Azt viszont nem látom előre, hogy a NATO-ban melyik lőszerben gondolkodnának. A 6.5 Grendel szerintem a legjobb, a 6.8 Remington SPC mögött pedig komoly lobbi van.
Én azt mondom, hogy sokkal jobb lenne a kaliber váltásnál bevállalni egy modern lőszert , mint átállni a szintén elavult 5.56-ra a 7.62X39-ről.
Ez így nettó pénzkidobás lenne, szerintem.


Az amcsiknáll a 300 Blackout tűnik befutónak amitől azt várják hogy az 5,56 NATO ás a 7,62×39 tulajdonságait ötvözze.

Magyarul végre lesz NATO köztes lőszer.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
Mostanaban kepeznek ujra szakikat. Vannak magyar fegyvertervezok, csak tobbnyire kulfoldon kapnak munkat. Nem lenne ordogtol valo valamelyik bevalt fegyvert picit attervezni. Kijavitani az esetleges hibait es atszabni a nekunk tetszo kaliberre. En erre a megoldasra szavaznek.
Ciki, nem ciki, de en azon a velemenyen vagyok, hogyha ennyi sem megy sajat erobol, akkor bizony be kell szantani nehany egyetemet is, mert kulonben minek vannak. Picit radikalis velemeny, de vallalom.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 976
113
Mikor dobták fel a saját fegyver gyártást? Meg a lőszer gyártást? Történt valami azóta? Ismét elment 1 év.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 568
113
29-es vagy Szu-300PMU-ra (SA-10B) gondolsz, amit export változat és az oroszok nem használták?
Erre is gondolhatok, és még sok minden másra is.
A lényeg - és innen indult ki a téma - hogy nem telepítünk/működtetünk a potenciális ellenségtől 50 km-re repülőteret.
A többi már részletkérdés. És tudom, hogy az ördög a részletekben van, de ha már koncepció szintjén elszúrjuk a dolgokat, akkor már édes-mindegy, hogy mi van a részletekben.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Sig516, amit a cikk szerzője ajánl:
SIG516-copy.png


És a Cz 805 Bren S1, ami a Visegrádi együttműködés miatt esélyes lehet:
08522-02.jpg

Akkor már inkább az 55* ös SiG széria.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Zeal

Amennyire én tudom a 6.8 mm-s lőszerhez van karabély. A Remington ACR. Meg a Beretta ARX-160-ból is van elméletileg ilyen verzió.
Viszont úgy tervezték a 6.5 és a 6.8 mm-s lőszereket, hogy elméletileg bármelyik mai 5.56-os fegyver átalakítható/áttervezhető a használatára.

Azt viszont nem látom előre, hogy a NATO-ban melyik lőszerben gondolkodnának. A 6.5 Grendel szerintem a legjobb, a 6.8 Remington SPC mögött pedig komoly lobbi van.
Én azt mondom, hogy sokkal jobb lenne a kaliber váltásnál bevállalni egy modern lőszert , mint átállni a szintén elavult 5.56-ra a 7.62X39-ről.
Ez így nettó pénzkidobás lenne, szerintem.

Miért gondolod jobbnak a Gredelt,?

Valahol olvastam, hogy a kitűnő teljesítmény adatait több mint fél méteres csőhosszal tudta elérni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 474
113
  • Tetszik
Reactions: marton

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Én értem, hogy ez a migránsdolog hírtelen jött, de ennyi idő alatt igazán lehetett volna javítani az ellátáson és körülményeken.

Most gondold át, ez egy migránsok okozta határőrzési feladat, békeidőben. Mi lenne egy hirtelen kitörő fegyveres konfliktus esetén ? Az ellennek nem kellene mást tennie, mint téli időszakban felsorakozni a határ mentén, ami kiváltja a Honvédség ilyen irányú felvonulását is, esetleg. Akkor honvédeink, egy héttel a felvonulás után, feltehetően éhen halnak, illetve megfagynak. Ugye, az igazság pillanat milyen tud lenni ? Persze a cikkben lehet túlzás is, de a Honvédség esetében a leírtak mind megtörtént dolgok is lehetnek. Sajnos a sereg felső vezetése, vezetésre teljesen alkalmatlan.